Komentarze czytelników portalu lewica.pl Komentarze czytelników portalu lewica.pl

Przejdź do menu

Komentowany tekst

Nie będzie edukacji seksualnej w szkołach

Komentarze czytelników

Dodaj komentarz

I Bardzo dobrze

Lewicowcy i liberałowie faktycznie potrzebują lekcji jak sie robi dzieci bo fatalnie sie rozmnażają.
Ale niech sobie kupia jakomś gazetke w kiosku z dotakiem płytki CD.
Normalna nie lewicowa większość nie musi być seksualnie wyedukowana bo wiedzą co to sex.

autor: Antyliberał, data nadania: 2014-04-25 18:31:19, suma postów tego autora: 1302

Anty cośtam

Coś pomyliłeś. To jest nauka o tym, jak się nie robi dzieci.
Zwłaszcza głupich. Popraw tekst bo jak złe założenie, to chyba reszta też do bani.

autor: prezio, data nadania: 2014-04-26 21:35:51, suma postów tego autora: 878

Antyliberał, red. Szumlewicz

W każdym kraju lewicowcy są inaczej warunkowani kulturowo, więc ja nie wiem, czy w każdym kraju mają niższe wskaźniki dzietności itp. W Ameryce łac. elektoratem lewicy są często indianie, o wyższej dzietności niż biali reprezentanci klasy średniej. Poza tym, kim sa ci lewicowcy - czy to działacze partii lewicowych czy wyborcy ? To zasadnicza różnica.
Odnośnie liberałów - jeśli rozumieć ich jako neoliberałów - ludzi uzależnionych od pieniądza, to faktycznie w przypadku neoliberalnej klasy średniej dziecko jest przeszkodą, bo nie pozwala się "samorealizować" a kredyt to jeszcze potwierdza. W przypadku neoliberalnej burżuazji takiej zależności nie ma - ma ona na pieniądze na dzieci w rodzinie i poza rodziną - w tym na alimenty dzieci kochanek. Poza tym w krajach eur czy USA, gdyby wyeliminować neokatechumenat lub działalność "sekt" typu amisze, mormoni, ortodoksyjni żydzi - to dzietnosć zwykłych chrześciajan i niewierzacych w zasadzie by się nie różniła (w Austrii ateiści mają dzietność 0,9, a katolicy i protestanci około 1,2, biją ich na głowę wyznawcy islamu - około 3). Znacząco większe różnice dotyczą róznic pomiędzy europejczykami a muzułmanami z Azji lub Afryki niż pomiędzy różnymi grupami w Europie.

Do redaktora Szumlewicza - słuszność w sprawie indoktrynacji, jednak dlaczego edukacja seksualna ma kłaść taki nacisk na antykoncepcję, skoro w kraju brakuje poczęć (koncepcji)? I nie chodzi tu o robienie dzieci jako niewolników kapitalistów, ale o zasadniczą kwestię - kto będzie lepszym kontestatorem kapitalistycznych stosunków w przyszłości - społeczeństwo starców czy społeczeństwo ludzi stosunkowo młodych ?

Burżuazyjny feminizm (i jego antynatalistyczna pochodna) strzela w stopę ideom rewolucyjnym, bo rewolucjoniści się nie narodzą, zwłaszcza jeśli będzie za wielu zadowolonych (z kapitalizmu) jedynaków

autor: tomasz_rysz, data nadania: 2014-04-27 23:21:23, suma postów tego autora: 1704

ajonatem – proces odwrotny do metanoi

Większość posłów wiernie trwa przy Episkopacie. Zalecenia kuriewnych towarzyszy są ważniejsze niż oczekiwania przypadkowego społeczeństwa.

Widocznie, tym poślitom wiedza o seksualności człowieka jest mniej ważna jak wiedza o życiu w rodzinie z panem Jezusem i JP II.

Do Pana Piotra Szumlewicza. Bądźmy dobrej myśli w sprawie indoktrynacji.

Ja, będąc małym chłopcem w latach 60-tych wychowywany byłem przez Babcię (wtedy nie było moherowych beretów, ale to ten typ). W niższych klasach SP oprócz regularnego chodzenia na religię, byłem i ministrantem i chodziłem w różnych procesjach – nosiłem tam sztandar - to wszystko z woli Babci. Wierzyłem święcie w niebo i piekło, że mamusia patrzy na mnie zza chmurki jak się zachowuję. Ale też miałem kumpli w rosyjskich koszarach które były niedaleko, ja im kupowałem i przemycałem wino i wódkę, od nich dostałem rękawice bokserskie, kolegom z podwórka załatwiałem różne części potrzebne hobbystom radioamatorom.

Podczas jednej z rozmów z żołnierzami (imponowało mi że rozmawiają ze mną jak z równym, w przeciwieństwie do starszych chłopaków z bramy), padła taka kwestia na temat Matki Boskiej. Pyta mnie się jeden, czy ja wierzę w Matkę Boską, odpowiadam mu że tak, a on mi mówi że już sam nie wie, bo Gagarin był w niebie i taki H... widział Matkę Boską. To zdanie, stopniowo, zapoczątkowało u mnie samodzielne myślenie. Fakt, Gagarin był w niebie/kosmosie, gdzie jest więc niebo ... Z piekłem było podobnie, niedaleko nas budowano kopalnie, słyszałem o jakimś wierceniu badawczym na kilka tysięcy metrów w głąb, bałem się że dowiercą się do piekła. Zapytałem też jednego górnika czy nie boi się że się dokopią do piekła, a on mi powiedział że piekło mają na dole, ale idzie się przyzwyczaić.

Przestałem być podatny na indoktrynację. Utrwalacze betonu PZPR-owskiego nie zbałamucili mnie, nie mają szans również pożyteczni (dla warszawskich central partyjnych) idioci w obecnym systemie.

Myślę, że wraz z wykształcaniem się społeczeństwa obywatelskiego totalitaryzm partyjny będzie zastępowany demokracją przedstawicielską. To jedyne co wierzę (jak na razie bez wyraźnych podstaw).

autor: kaktusnadłoni, data nadania: 2014-04-28 11:38:52, suma postów tego autora: 441

W ramach rozrywki z misją:

http://wiadomosci.onet.pl/swiat/byly-szef-ku-klux-klanu-uprawial-seks-z-czarnoskorym-mezczyzna/6yxm3

autor: szczupak, data nadania: 2014-04-28 12:27:40, suma postów tego autora: 3747

Prezio i Tomaszu

Jak nie robic dzieci poprosu nieuprawiaj sexu wtedy napewno niebedziesz miał dzieci i edukacja sexualna jest ci zbedna.
Tomaszu liberałowie i lewicowcy czyli niech ci będzie elektorat lewicy politycy lewicy itp,faktycznie maja mało dzieci lub prawie wogule jeśli chodzi o liberałów bo oni lubia nigielstwo bo to skrajni egoiści.

autor: Antyliberał, data nadania: 2014-04-29 11:48:58, suma postów tego autora: 1302

Antyliberał

Wydaje mi się jednak, że w Polsce generalnie jest tak że na prawicę głosują z jednej stroni ci wielodzietni (z rodzin np rolniczych czy teraz nowinka w postaci neokatechumatu), jak i w znacznej mierze osoby bezdzietne (kawalerowie na wsi, których nikt nie chciał, bezdzietne Panie, na ogół religijne w rodzaju pani Pawłowicz, wstydzące się swojej seksualności, jak i osoby duchowne). Nie wiem, jakie do końca są różnice miedzy liberałami a lewicowcami, ponieważ zwłaszcza osoby mogące być określone mianem lewicowców są w Polsce nieliczni, ale sądzę, że króluje u nich mało- lub średniodzietność, czyli raczej sytuacja zbliżona do polskiej miernej średniej. Geje i feministki to raczej margines statystyczny, podobnie jak i duchowni, wiec nie wpływają znacząco na średnią.

autor: tomasz_rysz, data nadania: 2014-04-30 09:21:29, suma postów tego autora: 1704

Anty costam

Po co mi prymitywne rady jakiegos amerykanca. Dzieci już mam bo chcialem a nie musialem. Nie durny szlaban albo dzisiatka. A w szkole powini uczyc jak i kiedy robic sex a nie miec dzieciarni. Oczywscie najlepszy grafik dla swietych.

autor: prezio, data nadania: 2014-04-30 22:01:36, suma postów tego autora: 878

Prezio więc ciebie problem edukacji sexualnej niedotyczy!

Tomaszu na prawice w polsce głosuja ludze którzy maja socjalne poglądy na gospodarke i konserwatywne w kwestiach obyczajowych oraz przydzących się np.feministkami czy gejami.
PiS uzywa bedąc w opozycji haseł własnie takich więc prowadzi w sądażach a że po wyborach sie z tego najprawdopodobniej wycofa bo da na minister finansów np.neoliberałke zyte Gilowska to juz inna sprawa.
A co do samotnych starych kawalerów to trudno w dzisiejszych czasach ocenic czy aby napewno nikt ich niechciał bo mamy mode na singli a to juz napewno niejest elektorat prawicy!

autor: Antyliberał, data nadania: 2014-05-01 14:58:42, suma postów tego autora: 1302

Dodaj komentarz