Komentarze czytelników portalu lewica.pl Komentarze czytelników portalu lewica.pl

Przejdź do menu

Komentowany tekst

Piotr Ciszewski: Groźne mity

Komentarze czytelników

Dodaj komentarz

Odlot

"To nie jego złej woli zawdzięczamy to, że Polska nie ma polityki mieszkaniowej, lecz naciskowi lobby deweloperów."
A ja myślałem, że premierem jest się między innymi po to, żeby się takim naciskom przeciwstawić, jeżeli są szkodliwe dla ogółu.
"Premier nie podwyższył wieku emerytalnego do 67 roku ponieważ jest złośliwy, ale dlatego iż służyło to interesom OFE i było zgodne z zaleceniami międzynarodowych instytucji finansowych."
A ja myślałem, że premierem jest się nie po to, żeby popisywać co kładą na biurku.

autor: poziomka, data nadania: 2014-05-08 07:55:18, suma postów tego autora: 576

Poziomka

Przecież gdyby nie ulegał naciskom lobby i nie podpisywał co mu podsuwają, to szybko przestałby być premierem, a już na pewno nie wygrałby wyborów. Sponsorzy nie daliby już kasy na spoty propagandowe, kampanie wyborcze, nie finansowali odpowiednich komentarzy "autorytetów" popierających władzę itp. Nagle premier okazałby się "wrogiem wolności" a opozycja dostała dużą kasę na działanie.

autor: Cisza, data nadania: 2014-05-08 08:47:43, suma postów tego autora: 90

Spostrzeżenia godne uznania!

Warto o nich pamiętać szczególnie teraz w roku wyborczym, gdy partie i partyjki wzajemnie się oblewają pomyjami, by na nich skoncentrować naszą uwagę i odwrócić ją od klasy panującej, która coraz okrutniej nas doi.

Warto też pamiętać, że te partie i partyjki w interesie tej klasy działają, tworzą jej warunki to tego dojenia.

Dlatego też przed pójściem do urn warto upewnić się czy czynnością tą poprawimy w jakimkolwiek stopniu nasz los.

autor: steff, data nadania: 2014-05-08 10:57:05, suma postów tego autora: 6626

Cisza

Przecież kasa na propagandę idzie z naszych podatków.

autor: jliber, data nadania: 2014-05-08 10:58:37, suma postów tego autora: 4329

Jeśli Tusk stanie się zbyt niepopularny,

to te same banki które zarabiały na OFE i Polsce liberalnej sfinansują pożyczki na Polskę solidarną PiS.

Czym może przebić PiS ofertę śmiertelnego rywala?
Tylko księżycowymi obietnicami socjalnymi.
Skąd na to brać? No cóż Zielonej Wyspie oraz Tygrysowi Europy Środkowej banki nie odmówią bo komu mają pożyczać?
Grecji? Cyprowi? Irlandii?

autor: Cud2, data nadania: 2014-05-08 11:23:25, suma postów tego autora: 3207

Cisza

No panie, gdybym nie wyrywa paznokci, wyrzuciliby mnie z gestapo.
Ty serio uważasz, że bycie polityczną prostytutka go uniewinnia?

autor: poziomka, data nadania: 2014-05-08 11:51:25, suma postów tego autora: 576

poziomka

Chodzi o to, że jest on nie złem wcielonym, ale tylko jednym z wielu przykładów sprzedajnego polityka. To go nie rozgrzesza, ale nie zapominajmy, że to nie politycy tworzą system, ale system kreuje polityków. nie wystarczy wymienić Tuska na Millera czy Kaczyńskiego, bo ten Miller czy Kaczyński będą służyć tym samym, lub podobnym siłom co PO.

autor: Cisza, data nadania: 2014-05-08 12:38:30, suma postów tego autora: 90

Wniosek

Czyli nie ma co głosować na ikonowiczów, bo wyjdą z nich takie same tuski?

autor: poziomka, data nadania: 2014-05-08 12:42:44, suma postów tego autora: 576

poziomka

sama droga wyborcza skończy się albo zniszczeniem niewygodnej partii, albo upodobnieniem się jej do mainstreamu. Ten system tak działa. Pamiętaj co zrobiono z Samoobroną? Atakowano wszelkimi możliwymi środkami. Jednych kupiono obietnicami posad innych jak Leppera zniszczono różnymi oskarżeniami (nawet jeśli pokazywały się one później wątpliwe, wystarczało to aby zniszczyć tych polityków).

Bez silnego ruchu i zdecydowanych na walkę ludzi nie ma szans na wyborcze zmiany i "przegłosowanie bogatych". Najpierw muszą na ulicach płonąć opony.

autor: Cisza, data nadania: 2014-05-08 14:48:17, suma postów tego autora: 90

Cisza

Ale co to ma wspólnego z tym co napisałeś w artykule?

autor: poziomka, data nadania: 2014-05-08 15:20:33, suma postów tego autora: 576

Cisza

Dobrze zauwazyles:
"przegłosowanie bogatych"

Ale w takim wypadku trzeba glosowac a nie "na znak protestu" olac wybory
Poplecznicy bogatych nie olewaja i dlatego ich kandydaci wygrywaja

autor: Rebel2, data nadania: 2014-05-08 15:27:29, suma postów tego autora: 3910

... Autor i Stef-

Wb tym roku po raz pierwszy ( od chyba 61 lub 62 roku) nie wezmę udziału w głosowaniu. Nie mam kogo wybrać i nie widzę sensu w tym cyrku,w którym pełnimy rolę małp dla nie naszych "wybrańców".Niedowład Państwa jest oczywisty i ten stan pogłębia się z każdą nową "ustawą".Tzw. dopłaty zlikwidowały już wiele średno-wielkich gospodarstw,nie mówiąc o tych drobnych,które pierwsze zniknęły,by dawniejsi rolnicy zostali już tylko odbiorcami "kuroniówki" którą w sporej części "odzyskuje " Palikot i nie polskie już Browary.Rewolucja, jak widać na Ukrainie,ma tak wielu silnych finansami wrogów,że nie mamy szans na przetrwanie bez pomocy światowych organizacji prawdziwie lewicowych. Przez dwadzieścia parę lat zniszczono wiarę w nasze możliwości samodzielnego myślenia podając śmieciową papkę i podnosząc do rangi 'wyzwolenia" sobkostwo ,zawiść i brak empatii dla słabszych bliźnich,którzy nie radzą sobie w wyścigu szczurów. moim zdaniem tylko 'praca od podstaw",czyli wykorzystywanie tego co jest jeszcze nie zawłaszczone przez komercjalne media, czyli Internet. Spróbujmy zaciekawić młodzież,która jest najbardziej podatna na nowe ,sprawiedliwe i wspólne dokonania,bo bardzo dorośli wycofali się z naprawy świata.

autor: bambosz0, data nadania: 2014-05-08 16:02:16, suma postów tego autora: 1835

bomoszo

Gdybyśmy mogli, żyć w równoległych światach 

to wolałbym żyć w drugim gdzie kredo działania wyznacza chrześcijaństwo z czasów kolebki

gdzie wprowadzano organizowano wspólnotę

dla której Bóg = Bóg Człowiek = Chrystus

to było nowe wyzwanie.
Nie ma jednak równoległych światów......

Pójdę w najbliższych wyborach i zagłosuję na siebie....... To moja zlekceważona, wyśmiana idea na lewica.pl, ....... która brzmi przyjdźmy do partii i głosujmy na siebie
by to, co nas boli nie bolało.

Pozdrawiam

jacekx marksista chrześcijański
z SLD

autor: jacekx, data nadania: 2014-05-08 21:43:35, suma postów tego autora: 3088

jacekx

Przestań z tym Bogiem już, nikt tu nie wierzy w żadnego Boga, mało tego, nikt tu nie wierzy nawet w Krasnoludki, mimo że Krasnoludki są dużo lepiej zdefiniowane niż Bóg.

Książkę kazał napisać z 1000 metafor na to że nie powinno się być dupkiem, wielka mi rzecz, nie bądź dupkiem, nie kradnij, nie zabijaj, to musiał ci Bóg aż napisać że masz nie kraść i nie zabijać, rozumu własnego nie masz, taki tępak jesteś kompletny?

A poważnie tą książkę potraktuj to nie można jeść wieprzowiny. Poważnie? Wszechmogący Bóg stworzył Wszechświat a teraz mu zależy czy jemy wieprzowinę czy wołowinę? Nawet Krasnoludkom na tym nie zależy, dorośnij człowieku.

autor: jliber, data nadania: 2014-05-09 03:00:22, suma postów tego autora: 4329

Moi drodzy są wśród polityków marzyciele

ludzie nieprzekupni, ale jest ich mało ......
Kapitał - banki czy korporacje mają oni w ......

W naszej rzeczywistości według zasady tańsze i głupsze wypiera droższe i mądrzejsze, bo takie jest zapotrzebowanie systemu bankowo - korporacyjnego.

Co do marzycieli polityków to albo giną w walce o władzę albo, choć rzadko zwyciężają.

Chcecie przykładów takich polityków w skali Świata to :

- Mahatma Ghandi - Mohandas Karamchand Gandhi,
- Nelson Mandela
- A. Lincoln - czyli nawet USA mają tu też swego przedstawiciela
- W.I. Lenin - pewnie część lewicowych na lewica.pl wyszydzi ten mój przykład
ale leninowskie założenia systemu politycznego są przynajmniej trochę marzycielskie.

W skali RP współcześnie trochę pasowałby mi tu P. Ikonowicz, ale mam za mało danych a niektóre w tym przejściowy romans polityczny z J. Palikotem przeszkadzają mi w rzetelnej jego ocenie.


jacekx marksista chrześcijański
z SLD

autor: jacekx, data nadania: 2014-05-09 06:55:01, suma postów tego autora: 3088

Jliber

Zapomniałeś , że jednak nie jest łatwo wierzyć

a co z przykazaniem .........

Nie mów fałszywego świadectwa przeciw bliźniemu swemu.

A co z podstawowym przykazaniem miłości ?

~~~~~~~~~~~~~~~~ cytaty z netu
Przykazanie miłości – według Ewangelii dwa przykazania ustanowione przez Jezusa Chrystusa: miłości do Boga i miłości bliźniego

Źródłem przykazania miłości Boga jest fragment biblijnej Księgi Powtórzonego Prawa:

Będziesz więc miłował Pana, Boga twojego z całego swego
serca, z całej duszy swojej, ze wszystkich swych sił.

Z kolei źródłem przykazania miłości bliźniego był fragment Księgi Kapłańskiej, zwany Kodeksem Świętości:

Nie będziesz szukał pomsty, nie będziesz żywił urazy do synów twego ludu, ale będziesz miłował bliźniego jak siebie samego.
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Pewnie też przestarzałe i dlatego Jliber wierzysz w wolny rynek czyli złotego cielca a czasami w krasnoludki?

Pozdrawiam błądzącego Brata mego Jlibera.

jacekx marksista chrześcijański
z SLD

autor: jacekx, data nadania: 2014-05-09 11:01:44, suma postów tego autora: 3088

Z tym niejedzeniem ..... Jliber

mieszasz 3 Wielkie Religie ze sobą

a) Judaizm
b) Chrześcijaństwo
c) Islam

Nakaz niejedzenia wieprzowiny występuje w Judaizmie i Islamie.
Nakaz niejedzenia wieprzowiny jest całkiem sensowny, bo w klimacie Bliskiego Wschodu szybko rozkładająca się pod wpływem temperatury wieprzowina, jako rodzaj pokarmu jest niebezpiecznym rodzajem żywności.

Nie wiedziałeś o tym Jliber ...... ?
Pozdrawiam.

jacekx marksista chrześcijański
z SLD

Ps. Link nieco wyjaśniający Jliberowi
http://the614thcs.com/40.258.0.0.1.0.phtml

autor: jacekx, data nadania: 2014-05-09 11:21:59, suma postów tego autora: 3088

jacekx

Dobry przykład, masz za mało danych aby wierzyć w P. Ikonowicza, a wystarczająco dużo danych aby wierzyć w P. Boga. Parodia.

autor: jliber, data nadania: 2014-05-09 11:33:41, suma postów tego autora: 4329

jliber

Daj spokoj schorowanemu (jak sam napisal)staremu czlowiekowi
On i tak juz nie zrozumie

autor: Rebel2, data nadania: 2014-05-09 15:38:44, suma postów tego autora: 3910

Płonęły opony nie raz w W-wie,

podpalone przez związek Solidarność i takich podobnych, i nic z tego nie wyszło, dalej żyjemy Papieżem, Smoleńskiem, złym Putinem i Rosją no i tymi śmiesznymi i dziwnymi ludzikami co niby pracują na wiejskie lub w Brukseli

autor: Margo, data nadania: 2014-05-09 16:31:36, suma postów tego autora: 627

Cisza prawie wszystko prawda, ale...

dla chorych i niepełnosprawnych, którzy nie doczekali się pomocy od państwa te kilkaset milionów zł ma znaczenie. Jak to się mówi ziarnko do ziarnka... Oczywiście że demokracje mamy marionetkową i nawet premierzy bogatych państw zachodnich nic nie mogą wobec lobby producentów broni i kapitału spekulacyjnego. Trzeba rozwiązać OFE, kościoły, banki i zlikwidować armie, ale to cel dalekosiężny, musimy zacząć od senatu, sejmików wojewódzkich, powiatów i tysięcy urzędników mądrzących się przed bezrobotnymi, że praca na czarno jest cacy. Uda się małe - dołączą większe rzesze bojowników o demokrację, zniechęconych dotąd bezsilnością m.in. tzw wyborami...

autor: Dobrava, data nadania: 2014-05-09 23:20:42, suma postów tego autora: 43

Jiberku, mów za siebie, dziecko nieszczęścia

Ja tam wierzę, chociaż być może nie na sposób PT JackaX.

autor: szczupak, data nadania: 2014-05-10 00:15:43, suma postów tego autora: 3747

PS. Panie Cisza - czy wyciekające z budżetu centralnego 8 mld PLN rocznie

dla KRK to dużo czy mało? Może jednak warto uzupełnić listę... O paru innych "dziurach" też Pan nie wspomniał.

autor: szczupak, data nadania: 2014-05-10 00:18:12, suma postów tego autora: 3747

Jacekx lepiej już pisz o

Tym jednym Bogu który jest naraz i Człowiekiem i Jezusem bo leninizm nie ma nic wspólnego z woluntaryzmem że tak napiszę inteligencko.

autor: A.Warzecha, data nadania: 2014-05-10 06:52:11, suma postów tego autora: 2743

Nie do końca się zgadzam z tezami Autora.

PiS, czego by o nim nie powiedzieć, będąc u władzy niczego nie sprywatyzował, a więc nie jest partią tak do końca poddającą się naciskom wielkiego kapitału.

autor: Wąż jadowity, data nadania: 2014-05-10 13:00:51, suma postów tego autora: 213

Warzecha z tego co napisałeś

mam rozumieć, że Chrystus był politykiem ?

Po drugie Warzecho dlaczego recenzujesz politykę czy chcesz
recenzować ......
Jeśli w polityce biorą równego typu lewicowe czy ultralewicowe
grupy czy partie to jest OK

a jeśli chadecy czy lewicowi chadecy to Be :(.
Wania mi tu w Twoim wydaniu stalinizmem :(.

jacekx marksista chrześcijański
z SLD

autor: jacekx, data nadania: 2014-05-10 21:56:46, suma postów tego autora: 3088

Rebelku2 pszczółko kalifornijska ......

Może ciało mdłe i schorowane ale dusza młoda i wrażliwa
na drugiego człowieka :)
Zaś Ty kim jesteś ...... jak jest u Ciebie ?

jacekx marksista chrześcijański
z SLD

autor: jacekx, data nadania: 2014-05-10 22:01:32, suma postów tego autora: 3088

Warzecho ......

napiszę inteligencko ......

nie rozumiesz

Bóg = Bóg Człowiek = Chrystus

nie rozumiesz, że z tych równań wynika stosunek np. mój
do bliźnich czyli Sióstr i Braci moich.

autor: jacekx, data nadania: 2014-05-10 22:11:58, suma postów tego autora: 3088

i ......

Warzecho
Jeśli w polityce czy dyskusji o polityce biorą różnego typu lewicowe czy ultralewicowe grupy czy partie to jest OK

a jeśli chadecy czy lewicowi chadecy to Be :(.
Wania mi tu w Twoim wydaniu stalinizmem :(.

autor: jacekx, data nadania: 2014-05-11 01:01:02, suma postów tego autora: 3088

jacekx

Skoro tak lubisz równania:

Nie mów fałszywego świadectwa przeciw bliźniemu swemu. = Nie będziesz szukał pomsty, nie będziesz żywił urazy do synów twego ludu, ale będziesz miłował bliźniego jak siebie samego. = NIE BĄDŹ DUPKIEM!!!

Czy naprawdę jesteś tak tępy że potrzebujesz 1000 metaphor aby NIE BYĆ DUPKIEM??? Po prostu NIE BĄDŹ DUPKIEM!!!

I 1000 metaphor wam wierzącym nie wystarcza, np redystrybucja dochodu przez podatki nijak się ma do Nie pożądaj domu bliźniego swego, nie pożądaj żony bliźniego swego ani jego sługi, ani jego służebnicy, ani jego wołu, ani jego osła, ani żadnej rzeczy, która należy do bliźniego twego. Może znowu, po prostu lepiej nie bądź dupkiem?

autor: jliber, data nadania: 2014-05-11 10:27:13, suma postów tego autora: 4329

jacekx

Nakaz niejedzenia wieprzowiny występuję w Biblii, w Księdze Kapłańskiej - Księga Kapłańska 11:7-8 " wieprz, ponieważ ma rozdzielone kopyto, ale nie przeżuwa - będzie dla was nieczysty. Nie będziecie jedli ich mięsa ani dotykali ich padliny - są one dla was nieczyste. " oraz w Księdze Powtórzonego Prawa: "Wieprz, który ma racicę rozdzieloną, lecz nie przeżuwa, jest nieczysty, mięsa jego jeść nie będziecie i padliny jego się nie dotkniecie.." [Księga Powtórzonego Prawa 14:8]

Parodia, to ja niewierzący muszę cię o twojej własnej mitologii uczyć???

autor: jliber, data nadania: 2014-05-11 10:31:58, suma postów tego autora: 4329

bambosz, cisza

nie weźmie Pan udziału w głosowaniu- w sumie nie są to wybory parlamentarne,choć ze względu na tworzone w UE prawo wybory do parlamentu europejskiego są istotne
nie wiem, czy warto łamać swa dyscyplinę
historia dowodzi, że często ci zachęcani do rozluźnienia dyscypliny politycznej i światopoglądowej, zostali uwiedzeni przez siły działające na ich czy większości społeczeństwa niekorzyść
dopłaty ? one dwojako oddziałują na rolnictwo: z jednej strony budują dochodowe duże gospodarstwa, ale z drugiej strony powstrzymują upadek części najmniejszych gospodarstw - w zasadzie nic nie zmieniają wobec sytuacji bez dopłat - z wyjątkiem przesunięcia części dochodów na rzecz rolników i pseudorolników - tendencja do koncentracji czy uprzemysłowienia rolnictwa nadal zachodzi - zgodnie niestety ze wzorcami amerykańskimi
wszystko się panu/pani kojarzy z Palikotem ? przecieź on zrezygnował w znaczące akwizycje kapitałowe, 10 mln zł wywalił w partię, dotacje może mu co nieco zwrócą wysiłku finansowego

Cisza
jakąs mocną socjalną Europę zbudują masowe protestu albo/i przejście na ta stronę jakiegoś milionera, który sypnie groszem na rewolucję, byle wyeliminować konkurentów

autor: tomasz_rysz, data nadania: 2014-05-11 12:57:36, suma postów tego autora: 1711

jacek x

wprowadzisz zasady pierwszych chrześcijan, ale jak zlikwidujesz wrogów, którzy będą nastawać na twój doskonały ustrój

autor: tomasz_rysz, data nadania: 2014-05-11 13:00:59, suma postów tego autora: 1711

jacek x

Jacku, nie bądź tak sentymentalnym chłopakiem. Moralizm tu nic nie pomoże. Rządzą darwinistowskie zasady chciwości i albo pozwolimy na ich pełny rozkwit w dzikim kapitalizmie albo zbudujemy społeczeństwo ludzi mrówek dbających o siebie i karzących przejawy wyzysku - choć nie łudźmy się - że np chciwość czy przemoc całkowicie zanikną - zostaną na marginesie, ale ten margines trzeba będzie mocniej pilnować, a nie pozwolić na to co stało się np w byłym ZSRR - jak drobny margines nomenklatury i opozycji wspieranej przez CIA zamienił się w oligarchię finansowo-gospodarczą

autor: tomasz_rysz, data nadania: 2014-05-11 13:07:01, suma postów tego autora: 1711

Warzecho

dlaczego dostrzegasz u mnie woluntaryzm......?

Cytuję za netem ~~~~~~~~~
Woluntaryście grozi, że jego pragnienie doskonałości, które jest czymś pozytywnym, przemieni się w negatywny perfekcjonizm. Poczucie obowiązku u woluntarysty zamienia się w rygoryzm.
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

Muszę Cię zmartwić ani nie jestem...... perfekcjonistą :)
ani tym bardziej rygorystą :( .

Choć dążenie do doskonałości u inteligenta powinno występować
...... jest jego naturalnym dążeniem :).


jacekx marksista chrześcijański
z SLD

autor: jacekx, data nadania: 2014-05-11 01:13:00, suma postów tego autora: 3088

tomasz_rysz

Farmazony snujesz, całe życie nie poznałem żadnego chciwego człowieka, chyba że przez chciwość definiujesz chęć zapewnienia godnego bytu dla siebie i rodziny, jeśli przeciwko takiej "chciwości" walczycie to tym bardziej zwierzęca bieda socjalizmu nie dziwi jako logiczny skutek waszych upośledzonych definicji i założeń.

autor: jliber, data nadania: 2014-05-11 17:44:13, suma postów tego autora: 4329

Jliber Rebel2 nie odpwiedział .....

Skieruję więc to pytanie do Ciebie bo cierpliwy jestem
.......

U mnie ciało mdłe i schorowane ale dusza młoda i wrażliwa
na drugiego człowieka :)
Zaś Ty kim jesteś ...... jak jest u Ciebie ?

Czy jak sam napisałeś egoistycznym d ...... jesteś ?

Pozdrawiam Błądzącego Brata Jlibera.

jacekx marksista chrześcijański
z SLD

Ps. Jliber wkurza Cię to,że są tacy dla których i kasa nic to
a bliźni jest istotny ......
Chciałbyś pewnie żyć w środowisku ( liberalnuym ) gdzie Homo homini Lupus est :(.

autor: jacekx, data nadania: 2014-05-11 19:28:25, suma postów tego autora: 3088

Jliber

Przeczytaj zawartość linka który Ci podesłałem .......

Nie czytaj Biblii dosłownie ...... do tego czytania ze zrozumieniem trzeba dojrzeć intelektualnie i pozbyć się nienawiści do bliźniego swego......
Za co mnie tak nienawidzisz Jliber - wyluzuj :) ......
Nienawidzisz mnie dla którego wspólnota jest wykładnią stosunku do drugiego człowieka gdy zaś u Ciebie jeno egoizm jest i ma być on jeszcze motorem rozwoju Ludzkości :)

Pozdrawiam

jacekx marksista chrześcijański
z SLD
Ps. Jliber nie wiesz,że idealna wolność = idealny egoizm

autor: jacekx, data nadania: 2014-05-11 19:50:09, suma postów tego autora: 3088

Niewierny Tomaszu :) ......

Ja nic nie chcę wprowadzac a jedynie proponować Braciom i Siostro moim by miłość bliźniego stała się przesłaniem dla nich i ludzkości na 3000 lecie ...... :)
Wszak jak napisałem marzycielem działającym w polityce jestem .... ale nie naiwnym

Pozdrawiam.

jacekx marksista chrześcijański
z SLD

autor: jacekx, data nadania: 2014-05-11 19:58:52, suma postów tego autora: 3088

Bambosz'o

Piszę z pewnym, niezależnym ode mnie opóźnieniem w sprawie Twojego planowanego bojkotu wyborów. Osobiście również chciałem to zrobić, ale widząc sondaże, dające mandaty korwinistom, postanowiłem iść i zagłosować. Zagłosować na jakąkolwiek listę będącą bez szans, oprócz naturalnie KaNaPy. Tylko po to, aby zwiększyć ilość głosów ważnych i choć symbolicznie zmniejszyć szanse korwinowskiej bandy na przekroczenie progu. Do czego wszystkich namawiam - wybierzcie jakąś nic nie znaczącą listę, lub chociaż najmniej odpychającą i zagłosujcie. Trudno, czasem trzeba się przełamać...

autor: MarcSchramme, data nadania: 2014-05-12 17:39:47, suma postów tego autora: 3

a propos wydatkó na wojsko

>Tegoroczny budżet Ministerstwa Obrony Narodowej to ponad 32 mld zł, czyli 1,95% PKB. Polska należy do nielicznej grupy europejskich państw członkowskich NATO, które pomimo kryzysu nie ograniczyły wydatków na wojsko.


Po pierwsze 1,95% to śmieszna kwota i poniżej 2% do których zobowiązują ustalenia z NATO. Rosja wydaje ponad 4%, bieda tam niezgorsza a jakos na lewicy nikt na to nie urąga.

Po drugie przez dekady budżet MON był budżetem wirtualnym, tj. na papierze przeznaczane było np: 1,9% PKB, ale w ustaleniach "na gębę" i po cichu MON nie wykorzystywał całej tej kwoty dzieki czemu można było przekierować te środki na inne cele których rząd potrzebował.

Po trzecie wreszcie wydarzenia na Ukrainie jasno pokazują że zmniejszanie budżetu MON to szaleństwo. Zwłaszcza biorąc pod uwagę żałosny stan polskich sił zbrojnych w zakresie obrony przeciwlotniczej, modernizacji broni pancernej, a marynarka wojenna to cały osobny temat.

autor: Dobrodziej Pracodawca, data nadania: 2014-05-12 23:19:55, suma postów tego autora: 2714

@ Dobrodziej Pracodawca

Które kraje NATO - oprócz USA, Turcji, Grecji i Francji - wydają na tzw. obronność powyżej 2% PKB?

autor: V.C., data nadania: 2014-05-13 00:10:21, suma postów tego autora: 1126

@

Nawet gdyby na zbrojenia wydawano 40% PKB nie miałoby to żadnego znaczenia, III RP jako państwo niesuwerenne i tak musi realizować politykę Białego Domu a ten z jej powodu nie będzie z nikim wojował.

autor: mlm, data nadania: 2014-05-13 11:49:24, suma postów tego autora: 4284

mlm

Twoja wiara w naszą niesuwerenność jest jak wiara w niepokalane poczęcie dziewicy Maryi Matki Bożej, równie dobrze brzmi jako fundament ideologicznej mitologii.

autor: jliber, data nadania: 2014-05-14 09:12:06, suma postów tego autora: 4329

mlm

Radzę też słuchać Radia Maryja, tam w kółko gadają o naszej niesuwerenności i obwiniają za wszystko liberałów.

autor: jliber, data nadania: 2014-05-14 16:43:33, suma postów tego autora: 4329

bamb0sz...

Droga niepójścia na wybory jest drogą donikąd. To nie jest żadne rozwiązanie. Ja pójdę, ale oddam głos nieważny. Po prostu przekreślę kartkę na krzyż, z odpowiednio zjadliwym komentarzem. Nie wrzucę pustej, bo o co mam dawać okazję do wpisania kogoś tak ot, "przypadkiem"... Zwłaszcza teraz, gdy obserwuję kampanię z całym jej debilizmem, z traktowaniem nas jak stada idiotów. Po prostu, "żaden z was" i tyle... Nie stać nie na finansowanie błaznów. Przynajmniej nie na świadome. Jeśli zależałoby to ode nie, wolałbym te pieniądze dać jakiemuś bezdomnemu... Jeden czy drugi może i przepiłby je, ale któremuś kolejnemu omogłyby stanąć na nogi... A tak? Muszę płacić podatki na jakichś klownów...

autor: ANTAL, data nadania: 2014-05-14 20:19:58, suma postów tego autora: 140

ANTAL

>>Muszę płacić podatki na jakichś klownów...

Haha, tylko jeszcze jakby była refleksja u Ciebie z tego wynikająca... np liberalne państwo minimalne z ultraniskimi podatkami... a tu nic...

autor: jliber, data nadania: 2014-05-14 23:16:52, suma postów tego autora: 4329

Cisza... Twój tekst jest prawie genialny...

Prawie, bo tam kilka literówek jest.
Kocham Cię.
.

autor: Hyjdla, data nadania: 2014-05-15 10:07:05, suma postów tego autora: 5956

Dodaj komentarz