Komentarze czytelników portalu lewica.pl Komentarze czytelników portalu lewica.pl

Przejdź do menu

Komentowany tekst

Paweł Dybicz: Barometr zdrowia społecznego

Komentarze czytelników

Dodaj komentarz

O redukcji lewicy do absurdu

Panie Pawle - autorze artykułu

Nie wiem, dlaczego obrona organizacji (walczącej z antysemityzmem) na której czele stoi Wiaczesław Mosze Kantor - oligarcha rosyjski, który nie wiadomo w jaki sposób dorobił się majątku, który jest międzynarodowym kapitalistą, który na pewno nie jest znany z finansowania ruchów pracowniczych czy praw pracownika, ma być ważnym punktem czy też wiadomością lewicowego "Przeglądu" (a także tego portalu) ?

Jakie znaczenie ma antesymityzm, jeśli takim Panom jak Kantor pozwala się bezkarnie rozkradać majątek rosyjski, spekulować na rynkach finansowych czy rynku surowców naturalnych, bo zwłaszcza tymi ostatnimi się ten Pan zajmuje. Dlaczego nie rozumie się, że antysemityzm jest też skutkiem działania takich złodziei jak Kantor ?

Ja nie wiem, czy tyle realnie Żydów doświadczyło szkód na punkcie zagrożenia swego zdrowia lub życia, ile przytacza się w artykule. Wydaje się, że Centrum Kantora uprawia tu propagandę. Co mają na to powiedzieć narody Europy Wschodniej, gdzie masowej pauperyzacji podlegli chłopi, robotnicy czy część inteligencji, gdy w tym czasie tacy jak Kantor przejmowali państwowy majątek za bezcen.

W zasadzie Pan - Panie Pawle - realizuję strategię promocji kapitalisty-wyzyskiwacza na tym portalu pod płaszczykiem walki z antysemityzmem. Poza tym należy zauważyć, że jeśli antysemityzm ma być chorobą, to chorobą będzie również antypolonizm, antygermanizm, antyrosyjskość itd. także jeśli przejawiają takie uczucia Żydzi. Nie ma powodu, aby nie byłao tu nierówności. Jak ma być lewicowo, to powinna być równość.

To, że Żydzi na początku XX wieku aż do lat 50. stanowili o wiele większy odsetek działaczy i publicystów "lewicowych" niż "prawicowych" nie powinien być okazją dla promocji tych z nich, którzy są związani obecnie z wyzyskiem kapitalistycznym. Tu zachodzi konieczność do refleksji autora, czy warto bronić milionerów żydowskich przed biedniejszymi "antysemitami". Jeśli warto to taka elitarna publicystyczno-prosemicka "lewica" otrzyma max 10%, a pozostałe partie (może nazwane propagandowo "antysemitami" bez względu na ich program) otrzymają 90%.

autor: tomasz_rysz, data nadania: 2014-06-27 11:23:05, suma postów tego autora: 1703

jak do tej pory

najwięcej antysemickich komentarzy w życiu naczytałem się na tym portalu, w szczególności przy artykułach dot Izraela, i to były komentarze ludzi lewicy, socjalistów, komunistów...

autor: jliber, data nadania: 2014-06-27 13:15:21, suma postów tego autora: 4329

Nie sposób

nie wspierać Żydów bez wspierania USA.

autor: Wilkinson, data nadania: 2014-06-28 23:39:28, suma postów tego autora: 457

68

i tyle w temacie.

autor: Chamokomuna, data nadania: 2014-07-03 22:07:05, suma postów tego autora: 91

Dodaj komentarz