Komentarze czytelników portalu lewica.pl Komentarze czytelników portalu lewica.pl

Przejdź do menu

Komentowany tekst

Rosjanie żałują, że nie będzie polskiego roku w ich kraju

Komentarze czytelników

Dodaj komentarz

Alosza Awdiejew nie żałuje, słusznie przypominając, że Polska

przez ponad 45 lat miała permanentny Rok Rosji.

autor: Sumienie Narodu, data nadania: 2014-07-25 19:35:38, suma postów tego autora: 6194

.My też żałujemy

Andrzej Wajda też żałuje. Wielu naszych żałuje.

autor: Paweł Kończyk, data nadania: 2014-07-25 19:42:32, suma postów tego autora: 2157

***

bo ruscy to dzicz i chamy - tylko im śpiew i wódka i dziwki w głowach.
a polacy to panowie - msze, martrylogia i gnojenie się wzajemne.

autor: deadbastard, data nadania: 2014-07-25 20:53:32, suma postów tego autora: 500

Z innej beczki

Korea Północna wygrała mistrzostwa świata w piłce nożnej rozgrywane w Brazylii. Koreańczycy z Północy wygrali z Japonią 7:0, z USA 4:0, a Chińczyków pokonali tylko 2:0.

Kibiców z całego świata zgromadzonych w fan zonie w Rio de Janeiro pozdrawiał sam Kim Dzong Un.

To nie jest żaden fake. Tak pokazali w północnokoreańskiej telewizji:
https://www.youtube.com/watch?v=ZJoRZOK18Fg

autor: Paweł Kończyk, data nadania: 2014-07-25 23:43:06, suma postów tego autora: 2157

To wielka strata

że rusofoby niszczą nawet związki kulturalne naszych bratnich narodów, kasta serwilistycznych polityków i propagandystów osiągnęła dno antyrosyjskiego szału

autor: polak17, data nadania: 2014-07-26 10:15:08, suma postów tego autora: 1296

"To nie jest żaden fake".

Oczywiście. Sum Le Ming potwierdzi.
:D :D :D :D :D :D :D :D :D :D
http://www.independent.co.uk/sport/football/worldcup/youtube-users-duped-by-spoof-news-broadcast-announcing-that-north-korea-had-made-the-world-cup-final-9602611.html
...i takie właśnie mózgi uparły się, żeby zasypywać nas na tym forum swoimi głębokimi przemyśleniami. A co tam, niech się dalej kompromitują!:)

autor: bolo, data nadania: 2014-07-27 09:11:35, suma postów tego autora: 4522

@

Rosjanie przeceniają polski teatr i film, chyba, że na myśli mają ten sprzed 1989, tak więc nie wiele stracą, stracą Polacy.

autor: mlm, data nadania: 2014-07-27 10:49:54, suma postów tego autora: 4284

boluś

Po obejrzeniu "Defilady" Andrzeja Fidyka nic mnie już nie zdziwi.

autor: Paweł Kończyk, data nadania: 2014-07-27 11:41:18, suma postów tego autora: 2157

Paweł Kończyk

To po obejrzeniu tego jednego filmu z lewicowca stałeś się prawicowcem?

autor: V.C., data nadania: 2014-07-27 12:06:41, suma postów tego autora: 1123

V.C

A stałem się prawicowcem?

autor: Paweł Kończyk, data nadania: 2014-07-27 12:22:48, suma postów tego autora: 2157

Pytanka

Dlaczego prawdziwi lewicowcy kibicują Rosji i jej separatystom? Bo Rosja nie jest Zachodem?

A dlaczego prawdziwi lewicowcy, kibicując Wolnej Palestynie, nie zauważają ataków antysemickich w Europie Zachodniej? Co zawinili piłkarze Maccabi Haifa?



autor: Paweł Kończyk, data nadania: 2014-07-27 12:31:48, suma postów tego autora: 2157

Paweł Kończyk

Twoje liczne komentarze oraz linki jakie wrzucasz na tym forum na to wskazują.

Nie trzeba być analitykiem, by dostrzec, że lewica (nie tylko polska) jest w tej kwestii podzielona. Ty uważasz, że obowiązkiem lewicowca jest nieustanne potępianie Rosji, wręcz rusofobia i bezkrytyczne popieranie prawicowego rządu w Kijowie. Ja uważam, że nie mamy takie obowiązku. Ba, skłaniam się nawet do stanowiska, ze możemy spokojnie stać z boku, bo ten konflikt Polski nie dotyczy i zaangażowanie weń może nam przynieść i przyniosło jedynie szkody.

Jeżeli zaś stawiasz na równi drobne antysemickie incydenty (ktokolwiek zginął?) z bezwzględnym bombardowaniem miasta i zabijaniem jego cywilnych mieszkańców, to sądzę, że nie ma to NIC wspólnego z lewicowością i humanitaryzmem.

autor: V.C., data nadania: 2014-07-27 14:20:22, suma postów tego autora: 1123

Nie będzie samokrytyki

Ciągłe posługiwanie się skalą "prawicowiec", "lewicowiec", "to nie ma nic wspólnego z lewicowością" etc. Do tego imputowanie rusofobii w przeświadczeniu, że celem adwersarza jest ciągłe krytykowanie Rosji (naprawdę?).

Mam nadzieję, że nie dojdziecie nigdy do władzy, bo trzeba by było ciągle samokrytykę w miejscu publicznym składać. A i tak byłbym antyhumanistycznym bydlęciem.

BTW: Nie ma dla was amerykanofobii, jest tylko rusofobia. Nie ma katolikofobii, jest tylko islamofobia. Czyli publiczna samokrytyka nie byłaby obiektywna, white-polish-catholic-hetero musieliby mocniej bić się w pierś.

autor: Paweł Kończyk, data nadania: 2014-07-27 15:20:28, suma postów tego autora: 2157

Paweł Kończyk

Nie trzeba Ci niczego imputować. Wystarczy spojrzeć czego dotyczy 90% Twoich postów w ostatnich miesiącach i w jaki sposób przedstawiasz swoje (?) racje. Równie zaangażowany mógłby być jedynie rodowity Ukrainiec z zachodniej Ukrainy. W pozostałych już od kilku lat skupiłeś się na dosrywaniu lewicy i lewicowcom.

Tak Ci się nie podoba ten podział? Dlaczego? Nie było to aż tak dawno kiedy własnym nazwiskiem na co dzień firmowałeś konkretną opcję polityczną i konkretny portal.

Nie wiem po co obnosisz się publicznie ze swoją, jedynie słuszną w Polsce religią i orientacją seksualną. To wyłącznie Twoja prywatna sprawa.

Nie wiem czemu zwracasz się do mnie jak do jakiejś tworzącej spójną politykę zbiorowości. Być może znajdzie się grupa osób, która identyfikuje się z tym, co tu napisałem, ale absolutnie nie aspiruję do wypowiadania się w jej imieniu, ani tym bardziej do przejmowania 'władzy' (sic!). Tę - również dzięki Tobie - dzierżyć będzie w Polsce prawica. Na wieki wieków. Amen.

autor: V.C., data nadania: 2014-07-27 16:01:35, suma postów tego autora: 1123

V.C.

Skupiłem się w ostatnich miesiącach na Ukrainie, bo sposób relacjonowania (bądź przemilczania) wydarzeń w tym kraju przez portal lewica.pl razi mnie najbardziej. Pokazuje też sposób myślenia, który jest mi coraz bardziej obcy.

Z portalu odszedłem, kiedy - na kanwie konfliktu pomiędzy Zychowiczem (dyskutantem) a Szumlewiczami (redaktorami) zaczęło się polowanie na czarownice, czyli piętnowanie osób, których światopogląd odbiegał od szumlewiczowego idealnego wzorca. Na tym tle testowanie na lewicowość Andrzeja Smosarskiego, wieloletniego działacza społecznego, było szczególnie obrzydliwe.

Jestem ateistą i się z tym nie kryłem. Nie sądzę, by ateizm był religią i jako opcja światopoglądowa był w Polsce uważany za jedynie słuszny. Niewiele zrozumiałeś z mojej wypowiedzi o białych katolickich heteroseksualnych Polakach, którzy szczególnie musieliby się bić w pierś po waszym dojściu do władzy.

W ostatnich wyborach do Parlamentu Europejskiego głosowałem na Basię Nowacką. Dziwny jest zatem dla mnie pogląd, że również dzięki mnie prawica w Polsce dzierżyć będzie władzę. No chyba że ci chodzi o to, że Palikot reprezentuje ugrupowanie prawicowe, bądź też władzę prawicy w Polsce legitymizuje moja krytyka jedynie słusznego wzorca lewicowości.

autor: Paweł Kończyk, data nadania: 2014-07-27 17:14:09, suma postów tego autora: 2157

Spoko Pawełku,

nie przejmuj się - nie od dziś wiadomo, że lemingi łykną wszystko. Łyknęliście incydent w Zatoce Tonkińskiej, broń nuklearną w Iraku, atak chemiczny Assada, bez żadnych dowodów wiecie kto strącił Boeinga, to nie dziwota, że łyknęliście i to.

autor: bolo, data nadania: 2014-07-27 17:37:18, suma postów tego autora: 4522

Tak bolo

Łyknąłem broń nuklearną w Iraku, chodziłem na demonstracje prowojenne, podżegałem do wojny. Skoro to pasuje do twojego obrazka...

autor: Paweł Kończyk, data nadania: 2014-07-27 22:20:47, suma postów tego autora: 2157

Paweł Kończyk

Ze swoim ateizmem też nie musisz się obnosić. Ateista broniący uciskanej przez lewicę większości katolików? Ciekawe zjawisko.

Nie wiem czy chwaliłeś się na tym forum na kogo głosowałeś. Wybory są tajne i do tej pory nie widziałem twojej karty wyborczej. Natomiast zaskakuje mnie to, że głosowałeś poza swoim okręgiem. Swoją drogą Basia byłaby też pewnie zdziwiona jakich ma wyborców.

O ile mi wiadomo Piotr Szumlewicz nie jest i nie był redaktorem naczelnym lewica.pl, bo takiej funkcji w redakcji tego portalu nie ma. Nie był i nie jest moim idolem, ale nie widzę też powodów wytaczania przeciw niemu armat.

Z kolei ja nie zamierzam bić się w pierś, że nie znam wszystkich szczegółów na Twój temat. Zwłaszcza, że od mocno się zmieniłeś przez ostatnie lata.

autor: V.C., data nadania: 2014-07-27 22:36:26, suma postów tego autora: 1123

V.C.

Tak, głosowałem poza swoim okręgiem zamieszkania. Po wzięciu stosownego zaświadczenia z urzędu gminy udałem się samochodem do oddalonych 50 km Puław.

Jak widzę masz zacięcie na kapłana lewicy. Siedzisz w konfesjonale, ubolewasz nad moimi grzechami, gorszysz się i sromasz. A to "Basia byłaby zdziwiona", a to "ja się mocno zmieniłem", a to z lewicą nie mam nic wspólnego. Już dałem do zrozumienia, że nie będzie pokuty i rozgrzeszenia. Komunii świętej też nie zamierzam przyjmować. A co ksiądz myśli na mój temat to mnie nie martwi.

autor: Paweł Kończyk, data nadania: 2014-07-27 23:13:47, suma postów tego autora: 2157

Czyli poza Irakiem

wszystko się zgadza? To czemu akurat tutaj mieliby nie mieć racji, skoro w każdej innej kwestii (Libia, Syria, Ukraina, Palestyna) mają?

autor: bolo, data nadania: 2014-07-27 23:17:06, suma postów tego autora: 4522

bolo

Libia, Syria, Palestyna? Nie wypowiadałem się na ten temat.

autor: Paweł Kończyk, data nadania: 2014-07-28 17:11:29, suma postów tego autora: 2157

Paweł Kończyk

Ja kapłanem lewicy?! Dawno nie słyszałem o sobie czegoś bardziej niedorzecznego. Widocznie Ty uosabiasz tę lewicę? To Ty ustawiasz się w roli jedynego prawdziwego lewicowca, który walczył z nieprawością w łonie redakcji lewica.pl, honorowo wystąpił z niej pod naporem przeważających sił złowrogiego herr von Schumlevitza i od tej pory bohatersko walczy z tym portalem. Tak wytrwale walczyłeś z odchyleniami na lewicy, że aż przejąłeś sporo z prawicowego światopoglądu.
Poglądy Basi Nowackiej są znacznie bardziej zbieżne z poglądami Szumlewicza niż z Twoimi.

Muszę Cie zmartwić. Masz konkurencję: Adriana Zandberga (też był w redakcji lewica.pl), Sochaczewskich, Macieja Koniecznego, niezłomnych z redakcji Nowych Peryferii.

autor: V.C., data nadania: 2014-07-28 19:04:50, suma postów tego autora: 1123

I do tańca, i do różańca!

Nie walczę z portalem. Ot, czasem siadam w loży szyderców i mędrkuję na jakiś temat. Za prawdziwego lewicowca się nie uważam. Czasem wręcz przyznam rację jakiemuś przedstawicielowi prawicy, Gursztynowi czy innemu na przykład. Na pewno jednak nie bawię się w lewicowego kapłana. ;)

Ale, ale. Wymieniłeś same zacne grono osób. I do tańca, i do różańca! :)

autor: Paweł Kończyk, data nadania: 2014-07-28 22:39:47, suma postów tego autora: 2157

PK - skoro nie klęczysz przed LiliPutinem i nie łykasz tego co bolo

to jesteś prawicowcem :)

autor: Sumienie Narodu, data nadania: 2014-07-28 23:39:30, suma postów tego autora: 6194

v.c

Zawsze podejrzewałem......, że na lewica.pl piszą głównie tuzy
ultralewicy RP.
Sorry ostatnio zwyzywałem Cię od zagubionych gimnazjalistów..... ale tu czytam, że ty tez Tuz jesteś :).
Niby Tuz a trochę gimnazjalista jednak ...... :).

Co do Pawła K. to może on z tej Rodziny o nazwisku

Byłem marksistą ale mi ...... przeszło :)

Mamy takiego vipa w SLD :(


Pozdrawiam.

jacekx marksista chrześcijański
z SLD

Ps.jacekx naiwny socjalista któremu identyfikowanie się z marksizmem i chrześcijaństwem ...... nie przeszło :)

autor: jacekx, data nadania: 2014-07-29 07:23:52, suma postów tego autora: 3088

Ależ wypowiadałeś się

na temat konfliktu izraelsko-palestyńskiego. Konkretnie o jego najbardziej krwawym wymiarze - ludobójczym ataku na piłkarzy Maccabi.

autor: bolo, data nadania: 2014-07-29 07:33:50, suma postów tego autora: 4522

Paweł Kończyk

Loża szyderców to bardzo wygodna kanapa, a mędrkowanie przyjemne zajęcie (jak dla kogo). Niewiele się człek napracuje, a jakie wymierne efekty (w postaci ilości komentarzy). Nie to co żmudna (i bezpłatna) praca w redakcji, w której jeszcze naraża się na krytykę całej masy innych mędrków i szyderców.

autor: V.C., data nadania: 2014-07-29 13:52:18, suma postów tego autora: 1123

Pawełku,

pomędrkuj o Korei Płn., w końcu ostatnio dałeś się poznać jako ekspert w tej dziedzinie.:)))

autor: bolo, data nadania: 2014-07-29 16:43:00, suma postów tego autora: 4522

Ależ mnie załatwił

poważny dyskutant Sum Le Ming!

autor: bolo, data nadania: 2014-07-29 16:46:00, suma postów tego autora: 4522

Co tym razem łyknął boluś

?

autor: Sumienie Narodu, data nadania: 2014-07-29 18:40:58, suma postów tego autora: 6194

SN_ku

Zapisz się do PRK ......

Stwarzasz złudzenie, że jesteś lewicowcem to wstąp do Porozumienia Ryszarda Kalisza on prawnik tyś prawnik
On jaguarem na mitingi lewicowe tyś alfa Romeo:)......
Dogadacie się:) .....

Pozdrawiam.

jacekx marksista chrześcijański
z SLD

autor: jacekx, data nadania: 2014-07-29 22:43:52, suma postów tego autora: 3088

bolo

Chcesz porozmawiać ze mną o Korei Północnej? Proszę bardzo. Lecz jako przystawkę proponuję dokument "Komedianci w Korei Północnej". Żaden film, który obejrzałem, nie oddaje lepiej istoty tego nazistowskiego systemu.

autor: Paweł Kończyk, data nadania: 2014-07-30 19:24:42, suma postów tego autora: 2157

Ja mogę z tobą pogadać

o tym, jak to północnokoreańska TV informowała o sukcesach na mundialu.:))) Możesz wziąć Sum Le Minga do towarzystwa. :D

autor: bolo, data nadania: 2014-07-31 21:29:23, suma postów tego autora: 4522

Dodaj komentarz