Komentarze czytelników portalu lewica.pl Komentarze czytelników portalu lewica.pl

Przejdź do menu

Komentowany tekst

Agnieszka Mrozik: Legendą być

Komentarze czytelników

Dodaj komentarz

Człowiek broni błędów, które kocha. (Seneka Mł.)

Piękna recenzja, dzięki za nią, dzięki niej nie muszę czytać tej historii. Domyślałem się zresztą co tam można wyczytać. Zastanawiające jest z jakim uporem tacy ludzie bronią tego co zrobili, bez jakiejkolwiek refleksji nad ofiarami tej nieszczęsnej transformacji, które idą w miliony.
Nie wiem czy i ostatnie zdania tej książki można jako taką refleksję zaliczyć:
*Doświadczenie i wiedza, do której Modzelewski odwołuje się w ostatnich zdaniach książki, każą mu widzieć rewolucję jako „albo niemożliwą, albo zbyt kosztowną, w każdym razie kończącą się nie tak, jakbyśmy chcieli. Rewolucjonista nie może tego wiedzieć. Niewiedza go uskrzydla i pozwala dokonywać rzeczy niemożliwych, dzięki którym zmienia się świat. Będzie on potem rozczarowany lub co najmniej nieusatysfakcjonowany zmianą, do której się przyczynił, ale to już inna sprawa”*

Chcieliśmy dobrze, a wyszło jak wyszło, ale to już inna sprawa, tych co się *nie załapali* lub byli słabsi.

autor: Adrem63, data nadania: 2014-10-07 13:08:09, suma postów tego autora: 2300

Prawica w Lewicy?

Jak można tak wstrętnie prawicową recenzję opublikować na stronie Lewica.pl? Świadzcy to jedynie o bankructwie lewicy w Polsce, która tak naprawdę jest prawicującą pseudolewicą. Zasady naukowego (laickiego) internocjalistycznego socjalizmu stanowią podstawy marksizmu i powinny być bronione i propagowane.

autor: EwaKohl, data nadania: 2014-11-18 18:24:51, suma postów tego autora: 1

Dodaj komentarz