Komentarze czytelników portalu lewica.pl Komentarze czytelników portalu lewica.pl

Przejdź do menu

Komentowany tekst

Kompania Węglowa nie uznaje wyroków sądu

Komentarze czytelników

Dodaj komentarz

Jakim prawem ktoś kto jest emerytem górniczym ma dostawać za darmo węgiel?

A jak ktoś pracował 25lat w elektrowni to powinien zadramo dostawać prąd?a jak ktoś pracował 25lat jako gazownik to powinien zadramo moieć gaz?

autor: Antyliberał, data nadania: 2014-11-05 20:35:02, suma postów tego autora: 1302

A co z emerytowanymi pracownikami...

... gorzelni i browarow?

autor: Rebel2, data nadania: 2014-11-06 01:34:54, suma postów tego autora: 3910

Rebel

Wg.górników zapewne powinni dostawać deputat browarny i gorzelny tzn.paleta piwa i paleta gorzałki.

autor: Antyliberał, data nadania: 2014-11-06 08:42:33, suma postów tego autora: 1302

Antyliberał, Rebel2

Jak widać sąd był odmiennego zdania niż Wy. Lewacy opanowali sądy? Rebel anie opowiesz nam jak to w Twoim Jueseju wiele korporacji i mniejszych firm oferuje swoim pracownikom firmowe plany emerytalne? Nie widzisz tu analogii?

autor: V.C., data nadania: 2014-11-06 09:01:27, suma postów tego autora: 1123

rebel, antylib

ja wam proponuję zjechać na dół i popracować te 25 lat a potem jak juz będziecie na emeryturze napiszcie, że wam się ta tona rocznie nie należy

do tego czasu stulcie klawiaturki

autor: nikyty, data nadania: 2014-11-06 17:06:57, suma postów tego autora: 3572

WC nie że sądy opanowały lewacy

Tylko prawo cały czas jest uprzywilejowane w stosunku do górników to jedyna grupa zawodowa która ma przywileje a co do sądów one musza stosowac się do prawa a prawo uchwala rząd który boi sie górników bo sa dobrze zorganizowani i mają silne związki zawodowe stąd cała polska np.musi zapierdalać do 67roku zycia a taki górnik przerobi 25lat potem dostaje 3000zł.emerytury i nadal chodzi do pracy często nawet z powrotem na kopalnie tyle że pracując w firmie zewnętrznej.
Jestem z Górnego sląska więc znam dobrze tą sytuację.

autor: Antyliberał, data nadania: 2014-11-06 19:20:01, suma postów tego autora: 1302

Antylibido

Naprawdę uważasz, ze górnicy są jedyną uprzywilejowaną grupą i nie dostrzegasz żadnych tego powodów?

autor: V.C., data nadania: 2014-11-06 19:40:09, suma postów tego autora: 1123

To rzeczywiście bardzo niesprawiedliwe,

że "górnicy są dobrze zorganizowani i mają silne związki zawodowe"...

autor: bolo, data nadania: 2014-11-06 20:47:34, suma postów tego autora: 4522

"Antyliberał".

No cóż, V.C., te typy tak mają: nie przeszkadzają im (p)osły, katecheci, agenty Tomki, profesorowie filozofii, etc., a przeszkadzają hajerzy (w innej wersji - rolnicy) - jedyni w tym zestawieniu biorący udział w faktycznym tworzeniu PKB, pierwotnego przychodu, czy jak to tam się w nowomowie finansowej zwie.

autor: szczupak, data nadania: 2014-11-06 21:45:35, suma postów tego autora: 3747

V.C.

Nie, nie widze zadnej analogi
Emerytura zostala wypracowana przez pracownika , a firma odkladala na jedo konto czesc pieniedzy.
Nie znam w USA ani jednej firmy ktora dawalaby swoim obecnym pracownikom jak i swoim emerytom darmowo swoje produkty
W bardzo wielu firmach OBECNIE zatrudniony mze kupic (w ograniczonej ilosci)produkty po tzw "kosztach" ale nigdy za free szczegolnie jezeli juz jest emerytem
Emeryt dostaje emeryture

autor: Rebel2, data nadania: 2014-11-06 22:24:21, suma postów tego autora: 3910

Nikyty i V.C

Nikity skoro praca górnika jest taka cięzka to dziwne że prawie wszycy emerytowani górnicy kontynuja praće po emeryturze firmy ochroniarskie są więc zawalone emerytami górnikami i nie tylko one zresztą.
Co do warunków pracy to aby napewno wszyscy sa tak przemęczeni że muszą po 25latach pracy dostawać wysoka emeryturę?np.sygnalista też?albo ten co robi na kneflach tez musi po 25latach iść na emeryturę bo jest przemęczony ciężka zawodową pracą?
A tak na marginesie skoro są tacy wypaleni pracą na kopalni to czemu prawie każdy z nich pracuje będąc na emeryturze?
ja pracowałem w ochronie z górnikami emerytowanymi prawie każdy z nich do młody chciwy i zdrowy chłop po 40roku życia i chwalący sie ile to maja emerytury.
Nikyty nieuważam że tylko górnicy sa jedyna uprzywilejowana grupa w Polsce są jeszcze nauczyciele gdzie czas pracy wynosi 18godzin tygodniowo.

autor: Antyliberał, data nadania: 2014-11-07 08:50:13, suma postów tego autora: 1302

"drodzy" przeciwnicy tzw.przywilejów pracowniczych

fajnie jest siedzieć za biurkiem i klepać klawiaturę,nie mając żadnego wpływu realnego na "innych życie w cieple,lub sytość ich potomstwa". To co nazywane jest przywilejem,jest drobną rekompensatą za mozolny i codzienny trud którego nigdy nie doznacie nawet w najbardziej unowocześnionym "fitnessie" który daje wam namiastkę prawdziwej pracy..Kopalnie od jednej tony węgla na pracownika czy emeryta nie zbiednieją bo nie liczeni są w milionach. Biurokraci kosztują wiele więcej, a ich praca, jest warta 1/1000 pracy górnika,czy budowlańca.Oczywiście nie w waszej ocenie.Bez pracy tych "niższych warstw" społecznych musielibyście spożywać owoce waszej "pracy" czyli co? papier (nie bo go nie wyprodukowaliście i nie sama maszyna, bo ktoś musiał ją napełnić surowcem) tusz,laptop czy wasze cenne przemyślenia : jak sprzedać mnóstwo nikomu niepotrzebną tandetę?

autor: bambosz0, data nadania: 2014-11-07 11:50:22, suma postów tego autora: 1835

...

piszesz "boi się górników bo sa dobrze zorganizowani i mają silne związki zawodowe".
Pomińmy już dyskusję z Twoją tezą o uprzywilejowaniu górników i faktycznej sile ich związków zawodowych. Nie zgadzam się z nią, ale skoro Ty zakładasz, że jest słuszna, to tym bardziej dziwi to do jakich wniosków Cię to prowadzi.
Wydaje się, że takim uczciwo porstolinijnym wnioskiem z płynącym z przekonia o słuszności tej tezy powinno być raczej: "acha! oto jakie jakie płyną z dobrej organizacji i silnej pozycji związków zawodowych." Tzn., "że czyli" należy budować silne związki zawodowe i organizować się w obrębie świata pracy i tym samym można coś uzyskać nawet w obrębie tego systemu. Więc cała Polska organizować się, budować związki! Jest nadzieja hurra -patrzcie górnicy!
Natomiast Ty zdajesz się sugerować, że należy te zdobycze związkowe raczej zwalczać, górników utemperować i pozwolić kapitałowi wygrać również na tym polu. Czemu? W imię czyich korzyści?

autor: yona, data nadania: 2014-11-07 12:13:06, suma postów tego autora: 1517

Antyliberał

Nie czas tylko tzw. pensum. Nie słyszałem o górniku, który po fajrancie fedrowałby sobie węgiel w swoim ogródku. Natomiast nie słyszałem o nauczycielu (poza wuefistami), którzy nie sprawdzaliby w domu klasówek, wypracowań, dyktand itp.

autor: V.C., data nadania: 2014-11-07 13:13:12, suma postów tego autora: 1123

Do wszystkich co to uwarzają że górnicy mają przywileje.

@Antyliberał nie sądziłem że wierzysz w liberalne brednie jakie to górnicy mają za ciężka i niebezpieczną pracę (metan), te przywileje to wytwór balcero-michnikowszczyzny. Jakoś salon nie wspomina o realnych przywilejach rożnych prezesów, rad nadzorczych i innego typu główna (tak tak) co to pierdzi w stołek a tak naprawdę pracuje za nich kto inny. Daliśmy się skłucic i podzielić. To właśnie kopalnie są potencjalnym bastionem oporu przed liberalizmem (nie tylko obyczajowego) to nadal tam jest ceniona uczciwa praca i twórczy wysiłek, to tam w kopalniach na przywitanie mówi się "szczęść Boże" gdzie wokuł szaleje atlantycki, liberalny antyklerykalizm. W gornikach nadzieja.

autor: Chamokomuna, data nadania: 2014-11-07 17:20:55, suma postów tego autora: 91

"Antyliberał"

powiela liberalną propagandę... Ale czy na tym forum coś jeszcze może dziwić?

autor: bolo, data nadania: 2014-11-08 13:18:45, suma postów tego autora: 4522

Chomo komuna i bolo

Chomokomuna tak górnicy są bardzo religijni i konserwatywni w kwestiach obyczajowych przed szychtą godają sobie Szczęść Boże a po szychcie ty chuju ty kurwo ty cwelu pospiesz sie bo się spieszy itp hasełka.
Bolo ja nie jestem liberałem nielubie tylko jak sa równi i równiejsi.
Cała polska ma zapierdalać do 67roku życia a jedna grupa zawodowa 25lat pracy i emeryturka minimum 3000zl.a oprucz tego prawie wszyscy i tak chodzą do roboty choćby do ochrony.
Jak ochraniałem kiedyś hute to 80%ochroniarzy to młodzi,zdrowi emeryci górniczy więc między bajki można wsadzić opowieści że śa wyjebani na maksa i po 25latach pracy już jest kompletnie wypalony.
Takie brednie to se gadaj Polakom co mieszkaja daleko od Górnego śląska ja mieszakm w samym centrum Górnego sląska i styczność z górnikami mam praktycznie na codzień bo dalej pracuje w ochronie ale już nieochraniam huty tylko centrum handlowe.

autor: Antyliberał, data nadania: 2014-11-08 18:58:56, suma postów tego autora: 1302

Antyl. - urzekła mnie twoja historia:

nawet w hucie cię nie chcieli, została pewnie jakaś plaza czy arkadia, łomatkoświnto...

autor: szczupak, data nadania: 2014-11-09 00:57:47, suma postów tego autora: 3747

Gdyby nie podatki byłby milionerem ;-)

Brunatny Adaś vel Antyliberał mógłby się domagać i dla siebie "25 lat pracy i emeryturki minimum 3000 zł", ale on najwyraźniej woli równość w wariancie: "cała Polska ma zapierdalać do 67 roku życia". Brakuje jeszcze tylko oburzenia, że to z "mojich podatkuw darmozjady rzyją"...

autor: Miś_Bucharin, data nadania: 2014-11-09 11:08:01, suma postów tego autora: 3566

Jest jeszcze inna możliwość, szczupaku: hutę zamknęli.

Jakie to porażające, Adaśku. W tak krótkim czasie napuszczono na siebie całe społeczeństwo i pracujących jeszcze za psi grosz. Jak równać to w dół, łopatą po łbie - nauczycieli, górników górno i dolno śląskich (KGHM jeszcze "niesprywatyzowane" złodziejsko) oraz innych "beneficjentów postkomuszych dóbr wszelakich" - bo walczą o swoje, bo są ZORGANIZOWANI w oporze przeciwko złodziejom.
Strasznie smutne.
Dlaczego pracownicy ochrony nie zorganizują się w związki zawodowe i nie żądają GODZIWEJ pracy i płacy? Bo już dostaliście łopatą po łbach, bo jak żebracy czekacie na te "tysioncpińset", bo jeden przed drugim ryjecie, by dostać kilka "nadgodzin" i załapać się na "tysincosiymset"?
Porażające...
Sąd nie miał wyjścia, Adaśku, musiał orzec jak orzekł. Jeszcze nie zmieniono praw nabytych i nie zlikwidowano Kodeksu Pracy.
Gdybym ja, Adaśku, pracowała u jakiego Żeronimo biedronkowego, jakiego żabojada karfurowego, Szwaba kałflandowego lub innego angola teskowego... to pozwalałabym kraść na potęgę wszystko - od bułki dmuchanej, po łiski i szproty...
.

autor: Hyjdla, data nadania: 2014-11-11 13:21:01, suma postów tego autora: 5956

Popierajcie sobie tych górników co po 25latach

Są tak wyjebani że muszą mieć wysokie emerytury a potem sie chwala w ochronie że maja super fajne emerytury i jeszcze se pracuja w ochronie bo im cieżko związac koniec z końcem.
Ja sie na własnej skórze przekonałem jakie to cwaniaczki z tych emerytowanych górników i gówna z mózgu mi nikt nie zrobi ja poprostu z tymi ludżmi pracuje ca codzień więc jakomś tam opinie mam wyrobiona na ich temat a pozatym jestem z Górnego sląska.
Ktoś z Polski co górników zna z TV może i wierzy że to pracujące biedaki wyjebane po szychcie i dlatego musza po 25latach roboty iść na pendzyjo!
Ale ja swoje wiem i to mi wystarczy.
Hyjdlo znam jednego hajera emerytowanego który robi w biedronce za ochroniarza za 5,5zł na godzine netto chociarz ma 3.800zł emerytury czym sie non stop chwali.
A chłop młody niecałe 46lat a juz jest ustawiony.
Ale to nic że cała polska ma zapierdalac do 67roku życia on stwierdził że ma to w dupie bo on jest zadowolony.
i nieczuje sie niewporzadku do innych grup zawodowych.
Tak samo twierdzi że nie blokuje miejsc pracy ani niezaniża stawek.

autor: Antyliberał, data nadania: 2014-11-11 18:33:53, suma postów tego autora: 1302

Antyliberał,

najwyższy czas, żebyś z pseudonimu usunął sobie "anty", wystarczy, że zostanie liberał.

autor: Gayetsky, data nadania: 2014-11-12 02:51:13, suma postów tego autora: 181

Trafna uwaga, wielce czcigodna Hyjdlo

Pozdrawiam :()

autor: szczupak, data nadania: 2014-11-12 21:49:26, suma postów tego autora: 3747

Antyl był chyba zbiorowo zgwałcony przez hajerów po nocnej szychcie

to jedyne wytłumaczenie tej jego zwierzęcej nienawiści, przeplatanej w dodatku bezczelnymi kłamstwami.

autor: szczupak, data nadania: 2014-11-14 00:41:19, suma postów tego autora: 3747

Sadu?

Jakiego Sadu Smiech na sali

autor: bogdan1951, data nadania: 2014-11-17 13:07:27, suma postów tego autora: 19

Dodaj komentarz