Komentarze czytelników portalu lewica.pl Komentarze czytelników portalu lewica.pl

Przejdź do menu

Komentowany tekst

USA: Rekordowa liczba bezdomnych w Nowym Jorku

Komentarze czytelników

Dodaj komentarz

A pamiętacie jak pod kieniec PRL Urban zbierał spiwory

dla bezdomnych w NY?

Nawet powstał dowcip o tym:

Ogłoszenie w gazecie (wtedy jeszcze wszystkie gazety należały do Polaków więc nie chodzi o jedyną słuszną koszerno POsłuszną)

Zamienie mieszkanie w Nowym Sączu
Na spiwór nw Nowym Yorku.

autor: Cud2, data nadania: 2014-12-27 14:47:07, suma postów tego autora: 3207

Kolejna walka kapitalizmu z problemem

nieznanym w socjalizmie.

autor: Stirlitz, data nadania: 2014-12-27 20:05:49, suma postów tego autora: 1578

Cud2

to tylko pokazuje jak niewiele Polacy wiedzieli o USA, myśleli przez pryzmat głupawych seriali Dallas,Dynastia

autor: czerwony93, data nadania: 2014-12-28 09:17:32, suma postów tego autora: 2711

Za wikipedią

Za Wikipedią: "Bloomberg był uważany za jednego z tzw. republikanów tylko z nazwy. Zgodnie z terminologią przyjętą w Stanach Zjednoczonych jest liberałem, opowiada się m.in. za legalizacją małżeństw tej samej płci oraz za ograniczeniem prawa do posiadania broni, rozszerzeniem zakazu palenia. Za jego rządów doszło do dalszego zmniejszenia się przestępczości (zainicjował uruchomienie specjalnej linii telefonicznej, każdy mieszkaniec miasta może zadzwonić pod numer 311 i zgłosić ewentualne zakłócenia porządku publicznego, przestępstwa czy nieczystości na ulicach). Zwiększono także wysokość podatku od nieruchomości o 18,5%. Niepowodzeniem skończyły się promowane przez niego próby zorganizowania igrzysk olimpijskich w Nowym Jorku w 2012. Bloomberg opowiada się za bardziej liberalnym stosunkiem do kwestii imigracyjnych i zalegalizowaniem statusu imigrantów."

autor: kwak, data nadania: 2014-12-28 13:45:29, suma postów tego autora: 1207

@

A ilu bezdomnych było w Warszawie za czasów sowieckiej okupacji?

autor: mlm, data nadania: 2014-12-28 23:53:51, suma postów tego autora: 4284

mlm

Pytasz ilu było bezdomnych podczas sowieckiej okupacji w Warszawie? Nie wiem. Wiem natomiast, że w tamtym okresie w moim 80 tysięcznym mieście był jeden, którego jesienią prowadzono do łaźni, tam myto, ubierano i osadzano w hotelu robotniczym. Wiosną ginął. Znajdowano go znów jesienią w szałasie w pobliskim lesie. I historia się powtarzała. To był rzeczywiście prawdziwie bezdomny człowiek, bo z własnego wyboru.

autor: steff, data nadania: 2014-12-29 11:47:21, suma postów tego autora: 6626

d.c.

No tak ale wtedy nie było apartamentowców tylko zwykłe mieszkania różniące się cyframi przy literze M

autor: steff, data nadania: 2014-12-29 11:50:49, suma postów tego autora: 6626

steff

Takie infantylne propagandowe bajeczki to mozesz opowiadac Babuni albo czerwonemu
80 tys mieszkancow i jeden jedyny bezdomny ktorego historie ty znales dokonale :)))))))))))))))))))))))))))))))

A skad wiesz ilu bezdomnych z wlasnego wyboru jest w NY?
A czy wiesz ze wielu bezdomnych kiedy zaczyna sie robic zimno , celowo popelnia drobne przestepstwa aby na kilka zimowych miesiecy dostac sie do wiezienia
W przeciwienstwie do twojej bajeczki o Hotelu Robotniczym w prl-u maja tam nie tylko cieple lozko ale dodatkowo darmowe jedzenie, opierunek i opieke lekarska

A czy wiesz ze niestety wiekszosc bezdomnych pali paierosy i pije wodke?
A wiesz ile kosztuja papierosy w NY?
Blisko $13.00 za paczke !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Wiesz jaka to oszczednasc rzucic palenie?

autor: Rebel2, data nadania: 2014-12-30 02:17:19, suma postów tego autora: 3910

-

"A czy wiesz ze niestety wiekszosc bezdomnych pali paierosy i pije wodke?"

To spróbuj zasnąć na gołym chodniku na trzeźwo.

autor: A.Warzecha, data nadania: 2014-12-30 10:37:58, suma postów tego autora: 2743

Rebel 2

W państwie na służbie kapitału, jakim jest USA, bezdomni, bezrobotni i głodni są potrzebni jak rybie woda. Stanowią bowiem przestrogę dla innych w ramach t.zw. prewencji ogólnej, która im mówi: jeżeli nie będziecie przestrzegać naszych reguł, czeka was taki sam los jak tamtych. Państwo to stosuje dwie formy przymusu: ekonomiczną i administracyjną. Bezrobotni, bezdomni i głodni - to rezultat przymusu ekonomicznego. Więźniowie - to rezultat przymusu administracyjnego. Państwo na służbie mas pracujących stosowało tylko tą ostatnią formę przymusu. Stąd bezdomni dla utrzymania w nim porządku społecznego nie byli potrzebni. Dlatego też pewnie ich nie było. Twoje zadęcia zatem na nic się zdają, bo nie uwzględniają tych mechanizmów.

autor: steff, data nadania: 2014-12-30 15:26:06, suma postów tego autora: 6626

@steff 2014-12-29 11:47:21

Byłem w twym mieście kilka razy (jak zresztą w każdym większym tej części Europy). Najbardziej zapamiętałem wypad tam zimą 1997-1998. Nigdy w życiu tak nie zmarzłem, jak idąc wtedy koło 5 rano kilkaset metrów aleją Batorego (lub Alejami Batorego, bo nie wiem, jak to się u was dokładnie nazywa) z dworca PKP na dworzec PKS. Sorry for offtop.

autor: motyl, data nadania: 2014-12-30 18:04:07, suma postów tego autora: 2165

A.Warzecha

Przestan pic i palic to bedziesz mial na wynajecie przynajmniej cieplego pokoju

autor: Rebel2, data nadania: 2014-12-30 18:14:24, suma postów tego autora: 3910

widać że to lewu$y.PL

A co mnie obchodzi ten dziki kraik jakim są te u$a?

Może by tak towarzysze napisali co w tym temacie wyprawia się w takiej war$zawce, albo w całej w POl$zy.
No i co towarzysze sami zdziałali w tym temacie???!!!
Chodzi mi o wasze realne działania. takie na wasz koszt i na wasz rachunek?!!!!!!!!!!?????
Takie pod waszym towarzy$ze szyldem!!!

autor: dzeus, data nadania: 2015-01-02 11:43:32, suma postów tego autora: 1046

Dodaj komentarz