Komentarze czytelników portalu lewica.pl Komentarze czytelników portalu lewica.pl

Przejdź do menu

Komentowany tekst

Świnoujście planuje deportacje bezdomnych

Komentarze czytelników

Dodaj komentarz

Tylu poważnych ludzi ( radnych ) , a ich pomysły takie niepoważne ...

Pomysł rodem z czasów wojny w Jugosławii , kiedy to jeden z posłów w naszym sejmie zaproponował by Serbom zbombardować cepny ( chodziło mu o ich stacje paliw ) cepny to typowa nazwa polska i tylko w Polsce jest rozumiana . A wszystko przez niedouczenie naszych demokratów , przecież te pieniądze mogli wydać na mycie , kąpanie bezdomnych , pranie ubiorów , i perfumowanie , myślę że wtedy sami by się wynieśli .

autor: Józef Robotnik, data nadania: 2015-03-04 09:23:43, suma postów tego autora: 65

Bezdomnosć - to hańba III RP

Choćby z tego powodu nie mogę z niej być dumny.

autor: steff, data nadania: 2015-03-04 10:43:33, suma postów tego autora: 6626

Jestem

gorącym zwolennikiem deportowania bezdomnych. Do czystych i ciepłych mieszkań.

autor: fancom, data nadania: 2015-03-04 12:37:46, suma postów tego autora: 1424

Komentujących mądrali proszę o sugestie jak rozwiązać

ten problem.
W PRL by niechcianych gości spałowali raz czy drugi i problem by się rozwiązał, ale podobno teraz nie wolno.

autor: west, data nadania: 2015-03-04 13:57:27, suma postów tego autora: 6709

west,

w PRL był obowiązek pracy, więc ci ludzie po prostu by pracowali, a mieszkaliby w zakładowych mieszkaniach.

autor: fancom, data nadania: 2015-03-04 15:48:13, suma postów tego autora: 1424

west... fancom pisze jak rozwiązać problem:

deportować bezdomnych do czystych i ciepłych mieszkań.

W PRL niechcianych gości nie było na ulicach. Wszyscy byli chciani i gdzieś mieszkali, nawet częstochowskie dziady proszalne, którym to "hobby" z przedwojnia zostało.
Milicjanci pałowali raz czy drugi warchołów, wichrzycieli i elementy antysocjalistyczne i na jakiś czas był spokój...
Podobno teraz nie wolno. Są inne sposoby na tę plagę a nawet pandemię - deportować na Wyspy, do kontenerów, na rogatki miast, albo do bezimiennych grobów.
.

autor: Hyjdla, data nadania: 2015-03-04 16:26:35, suma postów tego autora: 5956

Jak rozwiązać problem?

Zapewnić każdemu pracę. Bezdomnych w PRL nie pałowano, bo ich nie było. Niestety III RP tamt3j pod tym względem do pięt nie sięga. IPN z naszej pamięci nie zdoła tego wytrzeć, oczywiście z wyjątkiem, którym m.in jest west.

autor: steff, data nadania: 2015-03-04 17:09:48, suma postów tego autora: 6626

Pomijając już to że nie macie racji (w PRL nie było obowiązku pracy

zaś żebractwo występowało jak najbardziej) to, obawiam się, nie rozumiecie problemu.
Problemem Świnoujścia nie jest brak mieszkań, czy kiepska polityka społeczna czy ochrony zdrowia (choć zapewne wszystko to ma miejsce).
Problemem Świnoujścia (jak i wielu innych miast, w tym Warszawy) jest zawodowe żebractwo w miejscach do tego nieprzeznaczonych.

autor: west, data nadania: 2015-03-04 17:12:42, suma postów tego autora: 6709

Hyjdla,

władza, która ponosi odpowiedzialność za bezdomność chce deportować bezdomnych. To raczej władzę należałoby deportować. Na Sybir najlepiej. A nieruchomości należące do przeróżnych (bez)radnych, prezydentów i wójtów oddać bezdomnym.

autor: fancom, data nadania: 2015-03-04 17:18:32, suma postów tego autora: 1424

Władze Świnoujścia pomyliły target;

Turystom nie przeszkadzają bezdomni. Turystom przeszkadzają nachalni żebracy, którzy systematycznie zatruwają życie, dopóki nie zapłaci się "okupu". I to z nimi należy walczyć, a nie z bezdomnymi. Tyle że akurat ci rzadko kiedy nie mają dachu nad głową, bo ze swojej "pracy" potrafią wyciągnąć kilka średnich pensji miesięcznie...

autor: CHErwona Wolność, data nadania: 2015-03-05 15:34:15, suma postów tego autora: 387

Widzisz, fancom...

mamy rację, bo w PRLu BYŁ OBOWIĄZEK PRACY, zaś żebractwo było folklorem.... tak west powiedział.
"nie rozumiecie problemu" mówi west dalej bo...
"problemem Świnoujścia nie jest brak mieszkań, czy kiepska polityka społeczna czy ochrony zdrowia (choć zapewne wszystko to ma miejsce) .Problemem Świnoujścia (jak i wielu innych miast, w tym Warszawy) jest zawodowe żebractwo w miejscach do tego nieprzeznaczonych.
Pozdrawiam
.

autor: Hyjdla, data nadania: 2015-03-05 20:54:25, suma postów tego autora: 5956

Westcik ludzki pan,

Żebractwo tak, ale tylko w miejscach wyznaczonych np. w lasach i na bagnach.

autor: szczupak, data nadania: 2015-03-05 21:53:19, suma postów tego autora: 3747

Szczupaku, przecież możesz tych bezdomnych przygarnąć

Przyjąć do mieszkania, nakarmić, udostępnić kąt.
Serio. Niektórzy tak robią.

autor: west, data nadania: 2015-03-06 10:26:24, suma postów tego autora: 6709

west

Obrońca wolnego rynku przeciw zawodowemu żebractwu, a to przecież taki kolejny coraz bardziej popularny smollbyzness w IIIRP zakazany w PRL. Otake Polske przecie Lechu walczyl ze styropianem w uszach =:)

autor: dyzma_, data nadania: 2015-03-06 11:09:24, suma postów tego autora: 2960

No właśnie, west,

gdzie można żebrać? Bo dla ciebie problemem "jest zawodowe żebractwo w miejscach do tego NIEPRZEZNACZONYCH ". Gdzie są TE MI8EJSCA PRZEZNACZONE?" Przed bankami? Przed giełdą? Przed Sejmem? Przed Belwederem? Przed...? No powiedz, proszę!

fancom... niedługo wejdą do obiegu nowe dowody, gdzie NIE będzie "meldunku". Nie będzie takiej rubryczki. Tak Peło obiecuje zgodnie z duchem jankeskim. Se możesz mieszkać pod płotem nawet jakżeś Kulczyk jest.
I teraz dopiero syf demokratyczny nastąpi, bo jak te różne hieny miejskie będą wyłapywać bezdomnych i żebraków? Organoleptycznie czyli na węch, na dotyk, na widzi mi się???
(*_*)

autor: Hyjdla, data nadania: 2015-03-06 16:44:47, suma postów tego autora: 5956

Gdyby mnie było stać, tobym przyjął. Serio.

W przeciwieństwie do ciebie.

autor: szczupak, data nadania: 2015-03-07 00:40:55, suma postów tego autora: 3747

Hyjdlo, w czasach słusznie minionych żebracy lokowali się

głównie pod kościołami.
Na pewno miejscem dla bezdomnego nie jest przystanek komunikacji miejskiej, dworzec kolejowy czy ogródek restauracyjny.

autor: west, data nadania: 2015-03-07 11:14:26, suma postów tego autora: 6709

"Do serca przytul psa, weź na kolana kota..."

To nie jest argument w dyskusji, west, że z BEZSILNOŚCI KAŻESZ SZCZUPAKOWI PRZYGARNĄĆ BEZDOMNEGO. Doskonale zdajesz sobie sprawę z infantylności tej propozycji. To jest poniżej twojego ajkiu.
Kiedyś BEZDOMNOŚĆ bywała WYBOREM, bo zawsze jest margines dla wolnych ptaków, które z różnych przyczyn nie chcą żyć w społecznych klatkach. Teraz to jest patologia. Bezdomni nie mają wyboru.
To nie jest tak, że Hyjdla czy szczupak mają brać pod swój dach bezdomnego. To jest zasrany obowiązek państwa.

Dawno temu... wracałam z zakupami do domu i zaczepił mnie taki bezdomny i poprosił o bułkę, którą widział w reklamówce. Dałam. A mróz był wtedy siarczysty, więc spytałam czy nie zjadłby czegoś gorącego, bo mam dobry żur na piecu. "Jak byście dali"." To zapraszam do domu". "Niy, niy byda wom marasioł, bo jo jest czorny i chyba wszy mom..." Bo bezdomni, west, mają resztki godności... Dotarło, dociera?
Nalałam do słoika żuru z kartoflami i kiełbasą i Ślubny to mu zaniósł. Z łyżką plastikową, co by nie nie musiał oddawać naczyń. No właśnie, co by mi nie musiał dziękować. Patrzyłam przez okno jak przy hasioku objada się tym żurem. JAK JA SIĘ WTEDY DOBRZE CZUŁAM!!! Taka dobra kobieta jestem!!! Teraz się tego wstydzę, west.
.

autor: Hyjdla, data nadania: 2015-03-07 14:43:04, suma postów tego autora: 5956

Hyjdlo szanowna, po raz kolejny niskie ukłony

Słyszałem kiedyś sentencję: "Jeżeli patrzysz na twarz drugiego człowieka i widzisz siebie - to znaczy, że twój duch rozwija skrzydła".

autor: szczupak, data nadania: 2015-03-07 16:23:55, suma postów tego autora: 3747

Hyjdla

Wzruszyłaś mnie... najbardziej tymi ostatnimi słowami. Tak...Bo jałmużna to jednak forma upokorzenia. Jaki ja jestem wspaniały a jaki on marny. Ale to stosunki społeczno- gospodarcze w takie role nas wpisują. One zatem trzeba zmieniać, wtedy i my będziemy inni.

autor: steff, data nadania: 2015-03-07 16:42:56, suma postów tego autora: 6626

west

podstęp wescie, kiedyś ludzie walili tłumami do kościoła, dzisiaj do centrów handlowych itp., tam gdzie ludzie z groszem, tam będą zawsze "przedsiębiorczy" żebracy w kapitalizmie.

autor: dyzma_, data nadania: 2015-03-07 21:40:21, suma postów tego autora: 2960

Świetna inicjatywa władz,

przedłużę pobyt o 1 dzień, ostatnią nockę przekimam na ławeczce i dostanę gratis bilet powrotny. Mam nadzieje że na Pendolino.

autor: Stirlitz, data nadania: 2015-03-08 16:41:50, suma postów tego autora: 1578

szczupaczku

"Jeżeli patrzysz na twarz drugiego człowieka i widzisz siebie - to znaczy, że twój duch rozwija skrzydła".

Popatrz na twarz czlowieka na zdjeciu.
I co widzisz?
Czarnego zebraka z NYC.

Twoj duch rozwiol skrzydla jak golebica

autor: Rebel2, data nadania: 2015-03-11 02:33:29, suma postów tego autora: 3910

Stirlitz

Daj znac kiedy bedziesz potrzebowal pieniedzy na powrot, to ci podesle
Oszczedzisz sobie niewygody no i wstydu

autor: Rebel2, data nadania: 2015-03-11 02:35:52, suma postów tego autora: 3910

Rebelku,

nie miałbym serca wziąć od ciebie ni centa, okupionego ciężką pracą przy azbeście.

autor: Stirlitz, data nadania: 2015-03-15 13:21:17, suma postów tego autora: 1578

Stirlitz

Nie szczyp sie.
Dobrze placa przy azbestach
Stac mnie na taka fanaberie jak bezinteresowna pomoc ubogiemu lewackiemu kraPolowi

autor: Rebel2, data nadania: 2015-03-16 21:36:42, suma postów tego autora: 3910

Dodaj komentarz