Komentarze czytelników portalu lewica.pl Komentarze czytelników portalu lewica.pl

Przejdź do menu

Komentowany tekst

Jarosław Klebaniuk: Nocne Wilki trafiają na polski szlak

Komentarze czytelników

Dodaj komentarz

Dodam...

Nie wpuśćmy Wilków, bo kochają Putina. Oni zaś zaraz potem ogłoszą, ze nie wpuszczajmy do Rosji nikogo, kto nie kocha Lenina. I co, będzie wesoło? Oczywiście. A za czyją sprawą? A jakże, Zachodu, który jednak jak zwykle do tego się nie przyzna. Tak to jest, gdy swoje uznaje się za więcej warte niż czyjeś, choć jest takie samo. Źródłem tego są niewątpliwie kompleksy, które w szczególności polskich panów od wieków prześladują

autor: steff, data nadania: 2015-04-21 11:17:07, suma postów tego autora: 6626

steff

"za czyją sprawą? A jakże, Zachodu, który jednak jak zwykle do tego się nie przyzna."

Wilki nie uzyskaly akceptacji zachodu ale "Droga Chwaly" tak
Dlaczego?

http://kresy24.pl/67053/rosyjska-droga-chwaly-wjechala-do-polski/

I jezeli chodzo o scislosc to zachod czyli EU moze sobie nie zyczyc czyjejs obecnosci w Strefie Schengen

PS nie zapominaj ze dla Rosji wy jestescie zachodem

autor: Rebel2, data nadania: 2015-04-21 18:40:23, suma postów tego autora: 3910

No coś podobnego...

http://www.pap.pl/palio/html.run?_Instance=cms_www.pap.pl&_PageID=1&s=infopakiet&dz=kraj&idNewsComp=206685&filename=&idnews=209996&data=&status=biezace&_CheckSum=-603005658
Kto w ogóle pozwala "ruskim psom" na oddawanie w naszej Ojczyźnie czci stalinowskim ludobójcom? Gdzie lewica antytotalitarna? Gdzie Kubuś Pipsztycki? Gdzie redakcja Obywatela? NO GDZIE???
Co gorsza, podobno są oni "serdecznie witani". To aż tyle psów Putina mieszka między Odrą a Bugiem?

autor: bolo, data nadania: 2015-04-23 11:34:44, suma postów tego autora: 4522

bolo

I popatrz, oni wszyscy za to wsparcie otrzymują od Putina forsę... On ją chyba drukuję jak Amerykanie. Jednym słowem: idzie z nimi łeb w łeb. A to się narobiło...

autor: steff, data nadania: 2015-04-23 16:33:52, suma postów tego autora: 6626

Ja też jestem motocyklistą...

Zapewniam, że chcę, aby ci ludzie spokojnie, bezpiecznie przejechali przez Polskę tam, dokąd chcą jechać. Wywołanie przez prawicę jakiejkolwiek awantury, moim zdaniem będzie po prostu narodowym, politycznym i społecznym obciachem, żeby tego dosadniej nie nazwać. Tym bardziej, że polscy motocykliści z ich strony nie doznali jakichkolwiek wrogich czy nawet nieprzyjaznych zachowań w czasie Rajdów Katyńskich.
LwG, Wilki

autor: ANTAL, data nadania: 2015-04-24 10:43:28, suma postów tego autora: 140

nie przejadą

prowokacja łysawego ujeżdżacza żurawi nie wypaliła....

autor: dr(e)s, data nadania: 2015-04-24 22:01:40, suma postów tego autora: 1539

Żenada

Wielce demokratyczny kraj nie wpuści motocyklistów.
Biedzili się nad tym od kilku tygodni i w końcu zabronili.
Skoro tak ten katyński rajd też już nie powinien dostać zgody na wjazd.

autor: Bartek, data nadania: 2015-04-24 23:44:20, suma postów tego autora: 2550

./..

A jednak nie trafią na szlak. W Polsce najwyraźniej nie przepada się za harleyowcami, symbolem wolności i niezależności zza Oceanu :-)

autor: Miś_Bucharin, data nadania: 2015-04-25 12:07:51, suma postów tego autora: 3566

Gratuluję dresiku

kolejnego sukcesu który odniosłeś w swoim ciekawym życiu.:)))
Przedmurze chrześcijaństwa znów uratowało zachodnią cywilizację, jak w 1920 r.! :D

autor: bolo, data nadania: 2015-04-25 14:53:29, suma postów tego autora: 4522

szczupaczku

Znuwu belkoczesz bzdury
Nocne Wilki wyraznie powstaly na wzor Hells Angels.
Wystarczy porownac patches na plecach
Z kilkoma waznymi roznicami:
- Nie wszyscy maja Harleye
- Kochaja rzad
- Sponsorem jest urzeddnik panstwowy faszysta Adolf LilyPutin
- przyjmuja z jego rak odznaczenia

Tak wiec niewiele maja wspolnego z Harleyowcami zza Oceanu.
Sa poprostu prorzadowym, faszystowskim gangiem ktory stworzyl sobie klub motocyklowy o groznej nazwie "Nocne Wilki"

autor: Rebel2, data nadania: 2015-04-25 18:20:57, suma postów tego autora: 3910

ANTAL

Ja też jestem motocyklistą
Ale trudno byloby mi bratac sie czy nawet podac reke bylemu zolnierzowi Wehrmachtu tylko dlatego ze kiedys jezdzil na motocyklu (po drogach Polski)

Wszystkie znane mi grupy motocyklowe (oprocz Nocnych Wilkow) sa apolityczne.
Nocne Wilki to zwykly faszystowski pro Putinowski gang
I samo posiadanie motocykla to jeszcze nie wszystko

autor: Rebel2, data nadania: 2015-04-25 18:32:52, suma postów tego autora: 3910

Rublu, odstaw trunki, tu nie ma szczupaków.

Przedstawię Ci taką interpretację wydarzeń. Niedawno mieliśmy nieprzyjemność podziwiać tzw. Dragoon Ride, kiedy to potomkowie morderców i złodziei ziemi Indian zademonstrowali zarówno wrogom, jak i podległym tubylcom, swoje pokojowe zamiary. Ma się rozumieć przy pomocy sprzętu wojskowego, jak na największych pacyfistów przystało :-)

Odpowiedzią Władimira Wissarionowicza* Putina, zakładamy tu, że to jego inicjatywa, jest wysłanie Nocnych Wilków w tę samą stronę, ale żeby było dosadniej, wzorem swego antenata, konkretnie tą trasą, którą już kiedyś skutecznie pogoniono nazistów, pchających się za bardzo na Wschód. I na domiar złego właśnie w celu uczczenia tego chwalebnego wydarzenia.

Smaczku sprawie dodaje fakt, że w tę podróż ruszyli motocykliści, swoim stylem odwołujący się do jednego z _popkulturowych_ symboli usrańskiej wolności. Nie czarujmy się, chodzi o ludzi ujeżdżających specyficzny rodzaj motocykli, nikogo tu przecież nie obchodzi jakie poglądy, jeśli w ogóle, posiadają jakieś zbiry z USA, ani to, czy producentem sprzętu jest firma H-D, czy są to może jakieś lepsze japońskie modele.

Rozumiesz jaki propagandowy wydźwięk może mieć szykanowanie tych ludzi przez zależnych od SZA urzędników Wolnego Świata(tm) polskich, czeskich, czy niemieckich? (-:

*) bardziej chyba pasuje ubliżanie Putinowi, że jest Stalinem, niż Hitlerem. Niestety wyłazi tutaj tradycyjne nieuctwo i nieumiejętność wyłapywania niuansów właściwa anglosaskim propagandystom. Ale to dobrze, wiadomo przynajmniej z kim ma się do czynienia...

autor: Miś_Bucharin, data nadania: 2015-04-26 01:15:10, suma postów tego autora: 3566

Mea culpa

Zamiast do Misiaczka na kanapie zaadresowalem moj post do szczupaczka klapiacego bezmyslnie paszczeka
Niby roznica niewielka bo intelektualnie i mentalnie sa jak blizniacy ale przepraszam szczupaczka za pomylke

autor: Rebel2, data nadania: 2015-04-26 03:33:59, suma postów tego autora: 3910

./..

Nie przejmuj się, Reblu, te swoje wypociny mógłbyś równie dobrze pisać na Berdyczów, skoro i tak nie ma w nich żadnej sensownej treści. Paszczęki, kanapy, pawiany, czerwone dupy, co to w ogóle ma być?! Weg z tym na złOnet, albo innego dupelka!

autor: Miś_Bucharin, data nadania: 2015-04-26 15:22:03, suma postów tego autora: 3566

Misiaczku na kanapie

Z trunkami masz racje, ale trudno na trzezwo czytac twoje i kolesiow brednie.
Jezeli chodzi o pisanie na Berdyczow to jezeli zauwazysz moj post (a wiem ze czytasz dokladnbie i chyba nawet robisz notatki - pamietasz moj kontrokt w NRD) w ktorym pisze ze "znowu trafilem na Berdyczow" tz ze moje 2 poprzednie posty do konkretnych osob wlsnie tam trafilymimo ze nie bylo w nich zadnych wulgaryzmow.

"motocykliści, swoim stylem odwołujący się do jednego z _popkulturowych_ symboli usrańskiej wolności."

ODWOLUJACY SIE?????
GROTESKOWO MALPUJACY ZEWNETRZNY WYGLAD !!

Hells Aangels nie sa moimi faworytami ale nie wiesz ze maja 425 klubow w 50 krajach, nie maja zadnych sponsorow, a HD nie jest jedynym amerykanskim motocyklem
W setkach klubow Harleya nikogo nie interesuje orientacja polityczna, religijna czy seksualna. Zaden klub nie bierze udzialu w politycznych hucpach.
KLUBY SA W 100 % APOLITYCZNE !

I podobne kluby istnieja i w Rosji i w Posce i w wielu krajch.
"Nocne Wilki" nie spelniaja tych warunku ze wzgledu na ich akcje na Krymie jak i sponsora - Cara Adolfa LilyPutina klamliwego

Zwroc uwage na fakt ze rosyjscy motocyklisci z Obwodu Kaliningradskiego nie mieli zadnych problemow z wjadem do Polski

autor: Rebel2, data nadania: 2015-04-26 21:01:53, suma postów tego autora: 3910

Niestety nasze forumowe rusofoby

nie mają tyle inwencji co ich koledzy z niezalezna.pl. Oto próbka:
"Rosja szykuje na Polskę wojnę hybrydową. Przy użyciu rosyjskich grup kamuflażu prowadzona jest operacja rozpoznania. Rosja posiada możliwości przerzutowe desantu na spore odległości dla wsparcia swoich grup paramilitarnych na terytorium, które planuje zaatakować.
Nocne Wilki to jak wszystko na to wskazuje grupy rozpoznania na tyłach przed uderzeniem pierwszego rzutu. To jest zwiad motocyklowy a nie harleyowcy co usiłuje nam sprzedać miłośnik Nocnych Wików Wiktor Węgrzyn.
Oddziały "Nocnych Wików" to grupa używana do prowadzenia operacji na zapleczu wroga. Ten rajd to operacja wojskowa FSB/GRU. Taka operacja zawsze jest początkiem zasadniczej wojny hybrydowej.
Aleksander "Chirurg" Załdostanow to przyjaciel Putina a Wiktor Węgrzyn to przyjaciel Aleksandra Załdostanowa.
Nocne Wilki to desantowcy specnazu z pierwszej linii "cichego frontu". Nocne Wilki poprzedzają agresję zielonych ludzików czyli regularnych jednostek desantowych i desantowo-szturmowych armii rosyjskiej".

autor: bolo, data nadania: 2015-04-27 21:34:36, suma postów tego autora: 4522

Nastojszczyj Bajker Załdostanow

W 2013 roku "Chirurg" za swoją "aktywną pracę na rzecz patriotycznego wychowania młodzieży" został nawet odznaczony rosyjskim Orderem Honoru. Ostatnio musiał zapłacić za swoją bliskość z Putinem. Pod koniec 2014 roku motocyklista znalazł się na liście prominentnych polityków i biznesmenów, którzy zostali objęci amerykańskimi sankcjami i zakazem wjazdu do USA. W lutym tego roku do Stanów Zjednoczonych dołączyła Kanada.

Wiele klubów motocyklowych na świecie jest znanych z mniej lub bardziej jawnej działalności poza granicami prawa. Nie inaczej jest z "Nocnymi Wilkami", które nie unikają konfrontacji z innymi klubami. W 2013 roku jeden z "Wilków" zginął w strzelaninie z członkami klubu Trzy Drogi. Jak później mówił lider Trzech Dróg, Jewgienij Worobjew, do strzelaniny doszło, gdy jego klub zdecydował się zerwać więzi z "Nocnymi Wilkami", bo uznał, że organizacja Załdostanowa zbyt mocno angażuje się w politykę.

autor: Rebel2, data nadania: 2015-04-28 02:25:25, suma postów tego autora: 3910

Misiaczku na kanapie

Kolejna defilada:

Do Polski przyjeżdża pododdział pancerny francuskich wojsk lądowych. Będzie uczestniczył we francusko-polskich manewrach Puma 15, które potrwają do 5 czerwca na poligonie w Drawsku Pomorskim. Po raz pierwszy w naszym kraju pojawią się czołgi Leclerc i wozy VBCI.
Pododdział składa się z kompanii czołgów Leclerc z 12. pułku kirasjerów, sekcji piechoty wyposażonej we francuski system "żołnierza przyszłości" "Felin", sekcji saperów i artylerii. Łącznie będzie to 300 ludzi i 90 pojazdów, z czego połowa opancerzonych.

Wśród pojazdów będzie 15 czołgów, pięć bojowych wozów piechoty VBCI, kilka opancerzonych pojazdów rozpoznawczych, pojazd saperski oraz inne lekkie pojazdy opancerzone.

autor: Rebel2, data nadania: 2015-04-28 03:47:50, suma postów tego autora: 3910

./..

Rebel, czepiasz się szczegółów, żeby tylko uniknąć zmierzenia się z sednem.

A rzecz można interpretować np. tak. Oto, nasi ukochani sojusznicy, najwięksi krzewiciele pokoju i miłości odwiedzają nas jak nie przymierzając rezerwat Indian uzbrojeni po zęby, natomiast faszystowski faszysta Benito Adolfowicz Putin nasyła na nas... grupę swobodnych nieuzbrojonych jeźdźców, którzy wyruszyli w trasę, by uczcić zwycięstwo nad najstraszniejszą zarazą XX wieku - nazizmem. A tymczasem cnotliwe rządy państw miłujących wolność i demokrację (a przynajmniej Polska) kombinują jak powstrzymać ten najazd :-)))

Oczywiście to nie jedyna i niekoniecznie słuszna interpretacja, myślę jednak, że przy natężeniu propagandy Lewiatana z jakim musi zmierzyć się zwykły ludź, może być przydatną odtrutką.

---

Bolo, ten Putler okazuje się być gorszy, niż Reptilianie, albo... Putler sam jest zmiennokształtną jaszczurką. Inne logiczne wyjaśnienie może być takie, że się artystom z Niezależnej (od rozumu) proszki skończyły i popłynęli ;-)

autor: Miś_Bucharin, data nadania: 2015-04-28 04:01:34, suma postów tego autora: 3566

Misiu

A czy Rosja wpuscilaby 300 osobowa grupe neofaszystow ktorzy na motocyklach, w kolumnie chcieliby wjechac dp Rosji zeby zlozyc kwiaty na grobach (o ile wogole takie istnieja) swoich dziadkow poleglych pod Stalingradem?
Zapewne nie i bardzo slusznie
Indywidualnie, w malych kilkuosobowych grupkach tak, ale demonstracyjnie wielka watacha nie

Tu nie chodzi o to ze sa Rosjanami czy motocyklistami.
Tu chodzi o to co chca pokazac i zademonstrowac jako grupa - najzwyczajniejsza w swiecie prowokacja

Jestem za tym zeby puszczac wszystkich rosyjskich motocyklistow majacych vizy, po uprzednim dokladnym sprawdzenie czy nie posiadaja jakiejkolwiek broni, i jezeli jest prawo w Polsce czy nie prezentuja zakazanych prawem symboli, np czerwonej flagi z narzedziami lub gwiazda.
No i monitorowac czy przypadkiem gdzies nie zbieraja sie w wieksze grupy
A wtedy zatrzymac , poddac doglebnej, dlugiej kontroli i wypuszczac pojedynczo i tok do niemieckiej granicy
A Niemcy juz sobie z nimi poradza

autor: Rebel2, data nadania: 2015-04-28 15:07:49, suma postów tego autora: 3910

./..

Reblu, sęk w tym, że na "faszystów" wychodzą polskie władze.

Jeśli Nocne Wilki nie promują, ani nie nawołują, to prywatnie członkowie tej kilkudziesięcioosobowej grupy motocyklistów mogą sobie być nawet i czcicielami My Little True and Unholy Pink Metal Nazi Combat Pony. A jak wszystkim wiadomo Nocne Wilki jadą w celu uczczenia rocznicy zwycięstwa nad nazizmem, tudzież właśnie faszyzmem. Co tam sobie ktoś roi o prowokacjach powinno być jedynie jego prywatnym problemem, ewentualnie tematem na blogaska.

Dlaczego tak? Bo podobnież w Wolnym Świecie(tm) panuje wolność wyznania i przekonań. Wygląda jednak na to, że w sytuacji prawdziwego testu te deklaracje okazują się nic nie warte. Ja to wiem od dawna, a Ty?

Ten reżim różni się tym od poprzedniego, że Ty np. czułeś się, jakbyś siedział w celi, ja mam wrażenie, że zamknęli mnie w pokoju bez klamek.

autor: Miś_Bucharin, data nadania: 2015-04-29 01:27:15, suma postów tego autora: 3566

Misiu

Wychodzi na to ze faszystami sa wszyscy tlko nie Rosja
Faszystami sa rzady Polski, Litwy, Slowacji a ostatnio nawet Finlandii

Jezeli chodzi o twoj pokoj bez klamek to ty jednak masz klucz ktorym mozesz go otworzyc kiedy tylko uwazasz i udac sie w kierunku jakim tylko chcesz i nikt nie bedzie nawet probowal ci w tym przeszkodzic.
Jak narazie z tobie tylko wiadomego powodu zamiast to zrobic ty sam wolisz w nim siedziec i jojczyc
Ja nie mialem klucza do mojej celi , a dodatkowo na zewnatrz niej zawsze ktos pilnowal zeby pprzypadkiem nie udalo mi sie z niej uciec

autor: Rebel2, data nadania: 2015-04-29 20:02:28, suma postów tego autora: 3910

Dodaj komentarz