Komentarze czytelników portalu lewica.pl Komentarze czytelników portalu lewica.pl

Przejdź do menu

Komentowany tekst

Kapitał Piketty'ego w sprzedaży

Komentarze czytelników

Dodaj komentarz

"Można ją kupić w księgarniach i w internecie"

Można prosić o jakiś link? Jedyne miejsce dostępne w sieci, które udało mi się znaleźć, to empik, ale raz że akurat tam nie chcę kupować, a dwa że i tak towar niedostępny...

Poza tym, tak na marginesie, teza że pogłębianie się nierówności na świecie jest konsekwencją wyłącznie akumulacji kapitału nie trzyma się kupy, co jest oczywiste dla każdego kto śledzi wysokość stóp procentowych, które ostatnio na zachodzie osiągają wartości ujemne. Moim zdaniem w ostatnim czasie "odpowiedzialnym" za te zjawisko jest przede wszystkim postęp technologiczny i dziesiątki przełomowych technologii wprowadzanych na rynek, ale może się mylę i Pikty wyprowadzi mnie z błędu.

autor: CHErwona Wolność, data nadania: 2015-04-24 10:35:37, suma postów tego autora: 387

Łeee - socjaldemokratyczne (lewicowe) bzdury

ale mi to odkrycie - że (obecny) kapitalizm prowadzi do destabilizacji i obniżenia... I bardzo dobrze! Dla rewolucji i socjalizmu. Ale pan socjaldemokrata chciałby pewnie uwiecznić w "stabilności" kapitalizm. Do tego to typowo socjaldemokratyczne, zachowawcze jęczenie o podziale... No i ta lewicowa mrzonka, że ratunkiem jest... edukacja i kwalifikacje.

Bravo - to może być biblia lewicy

autor: Badacz, data nadania: 2015-05-06 11:53:14, suma postów tego autora: 285

Książkę kupiłem (ebook).

Przed jej skrytykowaniem proponowałbym jej przeczytanie.

autor: CHErwona Wolność, data nadania: 2015-05-06 22:39:27, suma postów tego autora: 387

Dodaj komentarz