Komentarze czytelników portalu lewica.pl Komentarze czytelników portalu lewica.pl

Przejdź do menu

Komentowany tekst

Opublikowano Raport o Szczęściu na Świecie

Komentarze czytelników

Dodaj komentarz

Neoliberalna Polska

ze swoją antysocjalną polityką za Peru,Białorusią

autor: guevarysta, data nadania: 2015-04-25 09:51:49, suma postów tego autora: 771

qurwarysta

Za komuny tez tak bylo tylko my o tym nie wiedzielismy.
Zapewne nie styszales o okresleniu "Propaganda Sukcesu" ktory powstal wlasnie w tym czasie.
Media w 100 % kontrolowane przez PZPR nigdy nie podawaly takich informcji

autor: Rebel2, data nadania: 2015-04-25 17:33:37, suma postów tego autora: 3910

./..

W PRL-u Reble były nieszczęśliwe, bo na kontrakty mogły wyjechać do DDR, choć chciały do NRF, a także z tego powodu, że ambitne kino usrajskie mogły podziwiać na telewizorach marki Rubin, a nie Telefunken, czy Grundig.

Reblom bardzo współczują ci, którzy dziś muszą "dobrowolnie" wyjeżdżać za granicę, by w ogóle móc pracować i oglądać.

autor: Miś_Bucharin, data nadania: 2015-04-26 01:55:21, suma postów tego autora: 3566

Misiu

Tak Misiu, w PRL-u Rebel byl wku****ny przede wszystkim dlatego ze nie mogl bezkarnie krytykowac poczynan pzpr i komuszego rzadu.
Byl wku****ny ze nie mogl sam decydowac czy chce, kiedy i w jakim celu wyjachac zagranice
Byl wku*****ny kiedy musial skladac przysiege wojskowa na wiernosc armii czerwonej
Byl wku****ny na obowiazkowe "spedy" z okazji 1-maja i czynow spolecznych w dni wolne od pracy
Byl wku****ny na "czerwona burzuazje" z komitetow pzpr majaca specjalne dostepne tylko dla nich sklepy, talony na samochody, pralki czy lodowki
Byl wku***ny jeszcze bardziej niz ty teraz ale musial trzymac morde w kubel bo mial na utrzymaniu rodzine.
Kiedy zapomnial o tym KWMO "umozliwila mu szybki wyjazd z Ojszczyzny

autor: Rebel2, data nadania: 2015-04-26 20:26:30, suma postów tego autora: 3910

Jebelku

chyba dawno nie byłeś w Polsce i nie masz pojęcia jak wygląda propaganda sukcesu, która dopiero teraz jest widoczna i dobrze znana Polakom. Co taki gmoburgeżerca z Jackowa może wiedzieć o Polsce =:D

autor: dyzma_, data nadania: 2015-04-27 08:16:37, suma postów tego autora: 2960

Misiu_Bucharinie

Dawno Cię nie czytałem...Czy to Ty uszczypnijcie mnie aż do bólu, bo nie wierzę...

Brakuje tu mi na lewica.pl ostatnio Twoich wpisów jak i wpisów komentującego tu niegdyś całkiem często sierpa i młota...( to były dobre czasy portalu lewica.pl )

Misiu na Rebla2 posty należy plwać...bo tego są warte posty tego dziwoląga Robokopaintelektualnego i emigranta z RP zakochanego do bólu w Jankeslandii...

Dziwię się od lat, że redakcja lewica.pl toleruje na portalu jego wpisy bo gdyby to ode mnie zależało to zakopał bym je na śmietniku neoliberalizmu.
Niech już będzie prawda Misiu - ujawniam się JJC to dawny jacekx na lewica.pl bogatszy o lata komentowania tu ...

Pozdrawiam.

JJC

autor: JJC, data nadania: 2015-04-27 08:38:53, suma postów tego autora: 1582

Spróbujmy porównanć szczęście obywateli ze...

wsp.Giniego

Popatrzmy na Europę i Japonię...

Dane dla Europy i Japonii - dane ONZ

Nr Kraj UN Gini
1 Rosja 39,9
2 Macedonia 39
3 Portugalia 38,5
4 Litwa 36
5 Wielka Brytania 36
6 Włochy 36
7 Estonia 35,8
8 Hiszpania 34,7
9 Polska 34,5
10 Irlandia 34,3
11 Szwajcaria 33,7
12 Mołdawia 33,2
13 Belgia 33
14 Francja 32,7
15 Albania 31,1
16 Rumunia 31
17 Holandia 30,9
18 Białoruś 29,7
19 Bułgaria 29,2
20 Austria 29,1
21 Chorwacja 29
22 Słowenia 28,4
23 Niemcy 28,3
24 Ukraina 28,1
25 Finlandia 26,9
26 Węgry 26,9
27 Bośnia i Hercegowina 26,2
28 Norwegia 25,8
29 Słowacja 25,8
30 Czechy 25,4
31 Szwecja 25
32 Dania 24,7
33 Japonia 24,9

Pozdrawiam i pytam: Jakie mogą być refleksje z porównania... ?

JJC

autor: JJC, data nadania: 2015-04-27 08:57:24, suma postów tego autora: 1582

@JJC

"Pozdrawiam i pytam: Jakie mogą być refleksje z porównania... ?"

Wszyscy w Rosji są równi? Tzn. są równie biedni?

Jeśli chcesz dokonywać porównań uwzględnij wszystkie kraje na świecie. Wskaźnik Ginniego najwyższy jest w krajach Afrykańskich. Skoro należy brać przykład z krajów gdzie jest najwyższy wskaźnik Ginniego, to może żądajmy takiej "opieki" państwa jaka jest w Afryce?

autor: shinjin, data nadania: 2015-04-27 14:39:24, suma postów tego autora: 1

Hahahahahahaha

"Niech już będzie prawda Misiu - ujawniam się JJC to dawny jacekx na lewica.pl"

Jakby ktokolwiek i kiedykolwiek mial jakies watpliwosci ze JJC to nie PaJacek, wielokropek wezykiem , zasluzony komuszy belfer a obecnie emerytowany hipochondryk i SUPER aktywny grafoman

DUZA BUZKA :)))

No dawaj cos z ornitologii, geografii i sprobuj mnie czegos nauczyc

autor: Rebel2, data nadania: 2015-04-27 14:50:32, suma postów tego autora: 3910

dyziu

A ty wiesz jaka byla "propaganda sukcesu" w prl-u?

Czy to prawda ze pod duze biurowce przyjezdzaja sprzedawcy sprzedajacy Hamburgery z frytkami po 23 PLN?
I z tego co wasza prasa pisala kolejki zawsze sa duze
Czy to prawda ze Hamburgery zaczynaja wypierac Kebaba?

autor: Rebel2, data nadania: 2015-04-27 14:55:24, suma postów tego autora: 3910

Towarzyszu misiu, znowu wam się wszystko pomerdało.

Jak tak kochacie telewizory "Rubin", to dalej sobie możecie takie kupić. Wszak wciąż są produkowane, tylko już nie w Moskwie a w Woronieżu. Tyle, że jakoś na wolnym rynku nikt tego g...a nawet kijem nie chce tknąć, to mogliście nie słyszeć (http://rubin-tv.ru/). Jeśli chodzi o filmy, to dalej możecie sobie kacapskie ryje oglądać do woli, bo u nas wolność panuje i nikt wam tego nie zabrania. Tylko znowu jakoś reszta społeczeństwa mogąc samemu wybierać, woli oglądać kino amerykańskie, francuskie, hiszpańskie, chińskie albo japońskie a nie ruskie. Podobnie w kwestii wakacji - jak chcecie to sobie jeździć na urlop dalej możecie do Bułgarii, ale dzisiejsza klasa robotnicza woli się smażyć na greckich plażach, szusować w Alpach, obżerać w pięciogwiazdkowych hotelach na tygodniowych wczasach All-Inclusive w Egipcie, albo za ciężko zarobione pieniądze zwiedzać z rodziną Paryż, Londyn, Madryt lub Brukselę. I jeśli to się wam "towarzyszu" nie podoba, to wy macie problem, a nie klasa robotnicza.

autor: CHErwona Wolność, data nadania: 2015-04-27 16:24:52, suma postów tego autora: 387

W Watykanie

chyba też sobie chwalą...

autor: Wilkinson, data nadania: 2015-04-27 23:30:43, suma postów tego autora: 457

ok rebelku...zabolało wróbelku

Poniższego grafomaństwa niczym się przebić nie da...
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Hahahahahahaha

wielokropek wezykiem , zasluzony komuszy belfer a obecnie emerytowany hipochondryk i SUPER aktywny grafoman

DUZA BUZKA :)))
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

szczególnie ta grafomańska DUZA BUZKA :)))


Pozdrawiam rebelandzkie ćwierć ............. dziwadło

autor: JJC, data nadania: 2015-04-28 01:30:47, suma postów tego autora: 1582

./..

Cześć Jacek :-)

Ja myślę, że różnorodność jest potrzebna, więc Rebla bym się nie pozbywał. Właśnie najlepszą bronią przeciw niemu, to dać mu się swobodnie wypowiedzieć (-:

---

Reblu.
Dyzma ma rację, twierdzić, że Ty byłeś "wku***ny jeszcze bardziej" mógłbyś tylko wtedy, gdyby propaganda sukcesu aparatczyków nadzorujących kondominium pn. Polska, jaką bezmyślnie powiela tu np. ten leming z Ch...wej Wólki, była choćby w połowie prawdziwa. Bezrobocie, śmieciówki, płace na poziomie minimum socjalnego, zapaść służby zdrowia i oświaty, katastrofa na rynku mieszkaniowym, to są problemy dotykające pozbawioną głosu większość. Jeśli myślisz, że to jest tylko sianie defetyzmu przez lewackich głupców, to jesteś w wielkim błędzie.

autor: Miś_Bucharin, data nadania: 2015-04-29 01:11:19, suma postów tego autora: 3566

Misiu

Uwazasz ze problemy mieszkaniowe to wymysl dzisiejszego systemu?
Czekanie w Spoldzielni Mieszkaniowej 20 czy 25 lat
Myslisz ze sluzba zdrowia, szczegolnie dentystyczna upadla wraz z upadkiem komuny?
Miales kiedys zab naprawiany Wiertarka taka na pedal (jak stare maszyny do szycia)
W szkole mielismy nawet gabinet dentystycznt, i Pan Psor od fizyki jak zlapal kogos na papierosach wlasnie tak prowadzil na "leczenie " zebow
Myslisz ze inzynier utrzymalby Zone na bezplatnym na opieke nad malym dzieckiem gdyby nie dodatkowa praca - zarabinie palcow w welnianych rekawiczek z Opolanki i pomoc Dziadkow?
Kiedy dziecko nakarmione i wykapane poszlo spac Rodzice mogli sie wreszcie zrelaksowac - dziergac rekawiczki.
Pranie pieluch (nikt nie slyszal wtedy o jednorazowych) bylo latwe.
Wystarczylo tylko znalezc dojscia do odpowiedniej osoby w Komitecie , w ramach wdziecznosciza za talon na pralke wreczyc duzy koniak kupiony w PEWEXie I mozna bylo juz bez problemu kupic pralke automatyczna w sklepie ARGED

I co najwazniejsze nie mozna bylo otworzyc geby ze sie nie podoba

Wg ciebie to jest lepiej niz teraz?

autor: Rebel2, data nadania: 2015-04-29 15:38:51, suma postów tego autora: 3910

./..

Reblu, nie mam ochoty wdawać się w dyskusję o wyższości świąt... . Zwłaszcza jeśli miało by się to opierać na nic nie wnoszącej wymianie argumentów anegdotycznych. Napiszę tylko, że doświadczenia życiowe osób, z którymi miałem styczność dalece odbiegają na niekorzyść od tego, co twierdzi się w mediach. Opinie o PRL osób w wieku przynajmniej 50 lat, bo takie mnie głównie interesują, są w większości przypadków przynajmniej neutralne z silnym wskazaniem na pozytywne, jeśli chodzi o sprawy bytowe. Co śmieszniejsze, nawet osoby mocno krytykujące poprzedni ustrój, tych zagadnień wolą nie poruszać, koncentrując się bardziej na sprawach politycznych. Nie ma to jednak żadnego przełożenia na sympatię do komunizmu, czy choćby lewicy, a opinie tego typu nie są głoszone zbyt ostentacyjnie.

Tak, Reblu, ludzie którzy zaznali 25 lat tej Wolności(tm), zostali przez nią skutecznie wyleczeni z przekonania, że najgorsze co może człowieka spotkać, to konieczność "załatwienia" pralki, stania w kolejce, albo zakaz krytykowania władzy, ale wiedzą, że nie wypada o tym zbyt głośno mówić. Nie chcą po prostu zostać okrzyknięci "komuchami", "ruskimi", "nierobami, uważającymi, że czy się stoi, czy się leży...", "roszczeniowcami", "złodziejami", "ciemnogrodem", "nieudacznikami", "alkoholikami" i tak dalej...

Dotyczy to pracowników fizycznych, a także, choć w mniejszym stopniu, urzędników najniższego szczebla, państwowych i prywatnych. A inżynierom jest oczywiście lepiej, ale przecież nie jest to najbardziej reprezentatywna dla społeczeństwa grupa.

Zajadli "we walce z komunom" są zwykle gówniarze, których nawet w planach nie było, gdy nastąpiła jej likwidacja, bądź właśnie garstka beneficjentów nowego ustroju, którym często niezasłużenie, a nawet nieoczekiwanie się poprawiło.

Taką uproszczoną obrazową różnicę pomiędzy ustrojami, jaka mi się nasunęła właśnie na podstawie opinii ludzi, którą już Ci gdzieś przedstawiłem, a tu nieco rozwinę, jest wrażenie jakbyś w PRL siedział w więzieniu bez jakichś szczególnych wygód, z surowymi zasadami, ale też z zapewnionym wiktem i opierunkiem. Natomiast dzisiaj jest jak w pokoju bez klamek, gdzie jest inaczej, ale wcale nie tak wygodnie jakby się mogło zdawać. Możesz sobie leżeć, stać na głowie, albo tańczyć do woli, krzyczeć co tylko chcesz, bo nikogo to nie ochodzi, tyle, że czasem ktoś zapomni dać Ci jeść, albo dla odmiany zaserwuje zbyt mocną dawkę prochów...

PS. Jak myślisz, ile lat będzie zbierać na mieszkanie, kosztujące przynajmniej 100 000 zł, ktoś, kto zarabia 1300-1600 zł netto w niestabilnych warunkach, wynajmując na wolnym rynku do czasu zebrania tej kwoty lokal za cenę 500-1000 zł miesięcznie? 20, 25, 30, czy może 100 lat?

autor: Miś_Bucharin, data nadania: 2015-04-29 23:26:32, suma postów tego autora: 3566

"kacapskie ryje"

Demokratyczna, antyksenofobiczna lewica wciąż w formie. :)

autor: bolo, data nadania: 2015-04-30 15:34:18, suma postów tego autora: 4522

Misiu

Ha
"Napiszę tylko, że doświadczenia życiowe osób, z którymi miałem styczność dalece odbiegają na niekorzyść od tego, co twierdzi się w mediach."

Mowisz wlasnie o mnie :))

W tamtych czasach nie pieniadze byly problemem .
W pewnym okresie praktycznie kazdy z nas byl milionerem.
Z powiedzenia:
"czy sie stoi czy sie lezy 2,000 sie nalezy"
przeszlismy do
"czy sie lezy czy sie stoi Paria placi bo sie boi"

Dostepnosc towarow, mieszkan to byl problem

Co z tego ze mialem pieniadze na mieszkanie jezeli mieszkan nie bylo i czekalo sie w kolejce 20 lat
Co z tego ze wplaciles pieniadze na rodzinny samochod pt Fiat 126p, i po kilku latach czekania zawiadomiono cie ze wlasnie jestes szczesliwym posiadaczem talonu na zyciowe marzenie do odebrania za kilka dni "tylko" musisz wplacic kilkadziesiat tysiecy wiecej bo ceny sie zmienily
Jezeli nie miales forsy w domu lub nie pozyczyles traciles kolejke

Slyszales o "komercyjnych sklepach spozywczych"?

autor: Rebel2, data nadania: 2015-04-30 16:12:42, suma postów tego autora: 3910

./..

Rebel w innym wątku:
"Jezeli chodzi o twoj pokoj bez klamek to ty jednak masz klucz ktorym mozesz go otworzyc kiedy tylko uwazasz i udac sie w kierunku jakim tylko chcesz i nikt nie bedzie nawet probowal ci w tym przeszkodzic.
Jak narazie z tobie tylko wiadomego powodu zamiast to zrobic ty sam wolisz w nim siedziec i jojczyc
Ja nie mialem klucza do mojej celi , a dodatkowo na zewnatrz niej zawsze ktos pilnowal zeby pprzypadkiem nie udalo mi sie z niej uciec."

Reblu, albo rozmawiamy o sytuacji w kraju, albo o czyjejś indywidualnej karierze. Siedząc tu tyle czasu powinieneś już być na tyle wyrobiony, żeby wiedzieć, że nikt tu nie kupuje neoliberalnych bredni o samodzielnych i zaradnych, którzy sobie "świetnie" radzą... jako gastarbeiterzy na zmywaku w UE, alternatywnie zakładając swoje własne firmy - korporacje in spe ;-) i niezaradnych roszczeniowcach, którzy sami są sobie winni. W przypadku całego społeczeństwa, ani to możliwe, ani sensowne, a taka właśnie perspektywa mnie tu interesuje. Jeśli Ty natomiast chcesz się tylko wyżalić, jak to Cię wyrodna matka Polska Ludowa skrzywdziła, a ja mam tak wspaniale, bo mogę stąd uciec, to od razu dziękuję za taką dyskusję.

Nie odpowiedziałeś jeszcze na pytanie "ile lat będzie zbierać na mieszkanie, kosztujące przynajmniej 100 000 zł, ktoś, kto zarabia 1300-1600 zł netto w niestabilnych warunkach, wynajmując na wolnym rynku do czasu zebrania tej kwoty lokal za cenę 500-1000 zł miesięcznie? 20, 25, 30, czy może 100 lat?"

autor: Miś_Bucharin, data nadania: 2015-05-01 09:37:37, suma postów tego autora: 3566

./..

Bolo, a ten troglodyta ma w ogóle wspólnego z lewicą? Czytając jego wypociny mam wrażenie, że jest to tylko jakiś nieco lepiej ułożony naziskin :-)))

autor: Miś_Bucharin, data nadania: 2015-05-01 09:53:56, suma postów tego autora: 3566

Misiu

Nie masz argumentow , to tradycyjnie lewackim zwyczajem probujesz osmieszyc epitetami i to jeszcze ze woim kumplem cienkim bolosiem

A wracajac do mieszkan
Nie wiem co robisz, ile zarabiasz, co moglbyc robic zeby zarabiac wiecej i nie wiem dlaczego nie zarabiasz wiecej i dlaczego koniecznie chcesz kupic mieszkanie za gotowke.
NIE INTERESUJE MNIE TO
Jezeli mieszkania sa w takiej cenie jak podajesz to musza byc na nie nabywcy - oczywiscie nie ty
Dlaczego produkuje sie np Ferrari LaFerrari za $1,130,000 jezeli nie byloby na niego zbytu? I to tylko 500 sztuk zeby utrzymac cene
Bo sa ludzie ktorzy to kupia i musi ich byc duzo jezeli duzo jest mieszkan w tej cenie
To jest tzw cena rynkowa

autor: Rebel2, data nadania: 2015-05-01 14:42:04, suma postów tego autora: 3910

./..

Reblu, "lewackie epitety" dotyczą tego szowinisty Ch....j Wolności. Na "kacapskie ryje" zwyczajnie nie da się odpowiadać argumentami.

Co się tyczy mieszkań, w Polsce to dość dobra lokata kapitału. Można też z nich czerpać korzyści wynajmując je.

Być może uważasz, że nie trzeba za gotówkę, więc wskaż bank, podaj kwotę, tudzież ilość rat. A jeśli nie wiesz o czym piszesz, to przestań jojczeć ileż to musiałeś czekać na mieszkanie w PRL.

autor: Miś_Bucharin, data nadania: 2015-05-01 17:29:40, suma postów tego autora: 3566

ale ja...

Misiu odpuść, bo... Gdy zaczęliśmy Rebla2 traktować jak zwykłego dyskutanta to on uwierzył i rozwinął swe skrzydła mocarne:)
Misiu on uwierzył...
Wiara zaś tworzy cuda i wznosi na nieboskłon.

On uwierzył, że jak zaleje milionem głupich postów z oddali
to ta głupota z nich wypływająca zaleje i zniszczy znienawidzone przez niego Imperium Zła...Czytaj lewicę.pl.

On zaś tak jak ci bohaterzy z Gwiezdnych Wojen ludzkości wdzięczność posiądzie...

Pozdrawiam.

JJC

Ps. Ja też nieopatrznie wierząc w jego reinkarnację z wróbelka w Homo Sapiens wdałem się z nim w dysputę i w ten sposób zaśmieciłem swój blog :(.
Ten ROBOKOP jednak czasami prowokuje swym odsłoniętym tył...., że aż świerzbi by w niego kopnąć swoim postem.

autor: jacekx, data nadania: 2015-05-01 19:34:14, suma postów tego autora: 3088

Misiu

Jezeli myslisz ze ja moje domy kupowalem za gotowke to sie gleboko mylisz
Najtrudniej bylo z pierwszym bo to brak "historii kredytowej"
Przy trzecim to zaden problem
A kredyty w Polsce musza byc bo nie slyszalem zeby ktos z mojej rodziny czy znajomych kupowal dom czy mieszkanie w inny sposob
Jedni to nawet w slawetnych Frankach Szwajcarskich

Moze powinienes mniej czasu poswiecac temu forum w wiecej zadbac o siebie?

autor: Rebel2, data nadania: 2015-05-02 02:22:37, suma postów tego autora: 3910

Misiu

prosiles to zamieszczam

http://bankowyonline.pl/kredyty-hipoteczne-oprocentowanie/

Teraz ty - dlaczego jest do d**y?

autor: Rebel2, data nadania: 2015-05-02 02:52:05, suma postów tego autora: 3910

Zadziwisz się Rebelku2 wróbelku kalifornijski...

Jest trochę takich, co nie korzysta z kredytów i często Ci ludzie wywodzą się ze Wsi.
Chłop w Polsce ze względu chociażby na niechęć np. pruskiego zaborcy w Poznańskiem musiał liczyć na siebie ewentualnie na pomoc sąsiedzką czy Kasy Stefczyka tak znienawidzone też przez część działaczy PO.
Działacze Ci to w większości podnóżki zachodnich korporacji bankowych.Zapewne zdarzają się tam też korporacje bankowe jankeslandzkie.

Ja rebelku2 i moja bliska oraz dalsza rodzina do potomków chłopów należą nasze korzenie tam są
My należymy do obywateli odnoszących się z rezerwą do kredytów a szczególnie do tych kredytów pochodzących ze źródeł obcych.

Jako ciekawostkę podam, że śp. kardynał S. Wyszyński twierdził nawet...Nie powinno się finansować polskiej polityki za obce pieniądze...
Miał rację, bo część działań rządów RP można wytłumaczyć koniecznością spłacania starych długów...

Tu patrz J. K. Bielecki.

http://pl.wikipedia.org/wiki/Jan_Krzysztof_Bielecki


Ślicznie, dostojnie i zasobnie tak skomentuję zdjęcie
J. K. Bieleckiego z orderem

http://pl.wikipedia.org/wiki/Order_Or%C5%82a_Bia%C5%82ego


Nie było lepszego polityka który tak pilnował w RP interesów zachodnich korporacji bankowych nie mówiąc już o profesorze L.Balcerowiczu.

Cóż parę ikon Solidarności pożywiło się z potu i krwi pracowników pracy najemnej i zrobiło karierę.
Takie dziwne czasy...
przez wielu prawda i sprawiedliwość kupowane są...

Pozdrawiam.

JJC

Ps. Dedykacja dźwiękowa dla Rebelka2 ...
dodatkowo z dedykacją tekstową od JJC

Wam prawicy liberalnej wydaje się jak bohaterom tego klipu, że obywatele i naród... Nie dogoni

Oj mylicie się Wy nasze kolorowe papużki na krwi i pocie zwykłych ludzi utuczone...

https://www.youtube.com/watch?v=6WhU1CKaGec

autor: JJC, data nadania: 2015-05-02 10:50:42, suma postów tego autora: 1582

./..

Jacku, właśnie widzę, że to jak grochem o ścianę, skuteczniej chyba byłoby solą po oczach, ale to jest ich, a nie nasza metoda...

----

Ech, Reblu, gdybyś miał pojęcie o czym piszesz, to wystarczyłoby Ci hasło "1300-1600 zł/m-c", żeby wiedzieć _jak_bardzo_ jest "do dupy". A jeśli wiedziałbyś, jak wygląda sytuacja ze stabilnością zatrudnienia Polsce i możliwością szybkiego znalezienia następnej pracy, to nie wypisywałbyś głupot o kredytach mieszkaniowych na kilkadziesiąt lat.

Myślałem, że takie pytanie zmotywuje Cię do sprawdzenia co w trawie piszczy, ale to była naiwna wiara. Ja rozumiem, że można nie mieć rozeznania dotyczącego warunków panujących w odległym kraju, ale znać jego język, mieć dostęp do internetu i jedyne co zrobić, to znaleźć jakiś śmieszny ranking kredytów hipotecznych, to wstyd dla cywilizowanego człowieka.

Podpowiem Ci odrobinę, minimum socjalne dla czteroosobowego gospodarstwa IPiSS wyliczył na 3400 zł. To taki minimalny próg poniżej którego bieda przeistacza się w regularną nędzę. Nadmienię, że nie ma tam miejsca na żadne samochody. Na tym poziomie (1600 zł na osobę) zarabia ponad 1/4(!) spośród 16 milionów zatrudnionych, mówi Ci to coś?

I to są oficjalne dane burżuazyjnego państwa, a nie jakieś wstrętne lewackie wymysły. Rzeczywistość jeszcze bardziej skrzeczy...

Rebel:
"Moze powinienes mniej czasu poswiecac temu forum w wiecej zadbac o siebie?"

Skończ, _kurwa_, te wycieczki osobiste, bo rozmawiamy o sytuacji w Polsce, a nie w moim domu. Jeśli nie potrafisz wyjść poza ten ciasny pseudoindywidualistyczny schemat własnego interesiku, to spływaj na fora hobbystyczne, gdzie będziesz mógł do woli udowadniać każdemu, że to właśnie Ty i tylko Ty najlepiej potrafisz zadbać o swojego axolotla (-:

autor: Miś_Bucharin, data nadania: 2015-05-02 14:23:13, suma postów tego autora: 3566

Misiu,

ale czy ja mówię, że on ma coś wspólnego z lewicą? Ja tylko uważam, że jest on prominentnym przedstawicielem tutejszej forumowej tzw. lewicy antytotalitarnej... :)

autor: bolo, data nadania: 2015-05-02 18:14:01, suma postów tego autora: 4522

Czarno widzę.

Koledzy lewicowcy, taki osobnik rebel2, jeśli nawet nie wykonuje swoich obowiązków służbowych ale pisze tutaj z dobrawoli to ma dla mnie tyle autorytetu co łowca zbiegłych niewolników na rasistowskim południu Stanów...
W naszym kraju osoby wyznające poglądy lewicowe są poddawane powszechnej krytyce i ostracyzmowi. Obecnie trzeba mieć odwagę żeby je głosić. A ten się wziął za dorzynanie jednego z nielicznych wolnomyślicielskich miejsc w tym kraju, prawdziwy heros:)

autor: ruski_szpieg, data nadania: 2015-05-03 14:26:53, suma postów tego autora: 7

zbojkotujmy...

śmieciarza który śmieci :)

autor: JJC, data nadania: 2015-05-03 23:10:09, suma postów tego autora: 1582

radziecki szpieg

"A ten się wziął za dorzynanie jednego z nielicznych wolnomyślicielskich miejsc w tym kraju, prawdziwy heros:)"

Oczywiscie wolno rozumiesz powoli, a wiec bede pisal powoli zebys nadazyl.
Musi miec wyjatkowo gliniane nogi , jezeli taki maly karzelek jak ja jest go w stanie dorznac

autor: Rebel2, data nadania: 2015-05-03 23:53:53, suma postów tego autora: 3910

PaJacku -wyhowafco mlodzierzy

Wychodzac naprzeciw twojemu biadoleniu postanowilem zawiesic moje pisanie na Lewica.pl

autor: Rebel2, data nadania: 2015-05-03 23:55:30, suma postów tego autora: 3910

Dodaj komentarz