Komentarze czytelników portalu lewica.pl Komentarze czytelników portalu lewica.pl

Przejdź do menu

Komentowany tekst

Pierwszy sondaż przed drugą turą

Komentarze czytelników

Dodaj komentarz

24 maja ma być gorąco

Chętnie ugaszę pragnienie zimnym bronkiem.

autor: red spider 666, data nadania: 2015-05-14 23:49:58, suma postów tego autora: 1549

Pa pa, myśliweczku!

j.w.

autor: blaireric, data nadania: 2015-05-14 23:56:18, suma postów tego autora: 83

Ja zagłosuje na Dude

Po to aby pomóc w eksmisji do lokalu zastepczego Bronka Komorowskiego.
5 lat życia w pałacu oderwałogo od żeczywistości.

autor: Antyliberał, data nadania: 2015-05-15 08:41:46, suma postów tego autora: 1302

Kit i bajer, czyli sondaże na polityczne zamówienie.

Sondaże są potrzebne politykom i ogłupionej części społeczeństwa.

W takim sondażu dotyczącym drugiej tury winno być 5 opcji: 1) „Andrzej Duda”; 2) „Bronisław Komorowski”; 3) „nie wiem”; 4) „nie idę na wybory”; 5) „oddam głos nie ważny”.

Ja na wybory chodzę zawsze, nie głosuję na listy partyjne. W wyborach prezydenckich głosuję na osobę, wiec normalnie oddaję głos ważny. W ostatnich wyborach prezydenckich oddałem głos na Komorowskiego, jako na mniejsze zło.

Niestety, podczas obecnej drugiej tury, nie ma opcji „mniejsze zło”. Obaj są zwolennikami amerykańskich baz na terenie Polski. Obaj sprzyjają głupiej i szkodliwej nam polityce drażnienia Rosjan i wysługiwania się imperializmowi amerykańskiemu.

Niestety, jestem zdecydowany. W drugiej turze przekreślam kartę wyborczą w całości i dopisuję: „Głos świadomie nieważny”.

autor: kaktusnadłoni, data nadania: 2015-05-15 10:52:05, suma postów tego autora: 441

Prezydent naszej wolności przegrywa...

I nie może być inaczej, bo w poszukiwaniu przez większość pracy u dojarzy naszych i obcych, na śmietnikach naszych i obcych, nie jest ona im potrzebna. Rozumie to - jak się wydaje - Duda, nie rozumie tego, co jest absolutnie pewne, Komorowski. Dlatego przegra. I dobrze!

Komorowski tą swoją "wolnością" pozbawił się empatii, Duda każdym swoim wystąpieniem ją potwierdza. Penie głównie dzięki niej wygra, choć źle, bo kapitalizm, którego zwalczać nie zamierza, szybko zmusi go, o niej zapomniał.

autor: steff, data nadania: 2015-05-15 12:15:12, suma postów tego autora: 6626

kaktusnadłoni: Głos świadomie nieważny

Nie trudź się.

Kiedy wybija godzina 21 i wszyscy zasiadają do oglądania wieczoru wyborczego, w komisjach zaczyna się mrówcza praca.

Ale członkowie komisji są na nogach już od wielu godzin, musieli się stawić ok godziny 6 - na godzinę przed otwarciem lokalu - potem 14 godzin czuwać nad prawidłowym przebiegiem głosowania.
W tym czasie mieli trochę przerwy na obiad, ale i tak są już zmęczeni.
Tymczasem najważniejsze przed nimi. Skupiają się na sprawnym i bezbłędnym liczeniu, W razie wątpliwości liczą od nowa.

A teraz konkluzja:

ONI NIE CZYTAJĄ WASZYCH DOPISKÓW (sami byście nie czytał)

Sprawdzają czy dwie kreski się przecięły w kwadraciku ,czy jest ich tyle ile być powinno aby głos był ważny, czasem spierają się czy bazgroł postawiony w kwadraciku spełnia kryteria ważności, dzwonią po interpretację do OKW.

NA WASZE DOWCIPNE LUB BUNTOWNICZE DOPISKI NIE ZWRACAJĄ UWAGI

Chyba że wasz dopisek znajdzie się polu z kwadracikami.
Wtedy się nim zajmują pod kątem spełnienia kryterium geometrycznego ale nie analizują treści.

Kiedy ustalą wyniki i wypełnią protokół, opakowują karty, opisują, wkładają do worka pieczętują i oddają do KW a ta wysyła je do magazynu.

Tam w opieczętowanym worku WASZA NIECZYTANA WYPOWIEDŹ CZEKA NA PRZEMIAŁ.

I dlatego
DOPISKIEM NICZEGO NIKOMU NIE POKAZUJECIE
Co tam napisaliście wiecie tylko Wy.

Szkoda zachodu, no chyba że to komuś ego podbudowuje: "ALE ŻEM IM POKAZAŁ!"

autor: Lej, data nadania: 2015-05-15 13:19:36, suma postów tego autora: 319

Sondaże mają swoje zadania

A pomyślał ktoś że te sondaże mogą być robione po to aby uśpić czujność zwolenników Dudy a zmobilizować jego przeciwników?

Takie zakamuflowane hasło

Wszystkie ręce na pokład! Duda idzie!!

Jeszcze trochę tylko dostraszyć Kacz-Mać-Ziobrem i "Mamy Was!"

autor: Lej, data nadania: 2015-05-15 13:26:37, suma postów tego autora: 319

Prezydent

bez podstawowej kindersztuby z tytułem zafałszowanym, szlacheckim i pan na dwóch pałacach (Namiestnikowskim i Belwederskim) dla społeczeństwa drogi. Za drogi.

autor: Z.K. z OZB, data nadania: 2015-05-15 15:16:45, suma postów tego autora: 356

von lei ist gesagt worden:

"A pomyślał ktoś że te sondaże mogą być robione po to aby uśpić czujność zwolenników Dudy a zmobilizować jego przeciwników?"

Owszem, ja tak mam pomyślane. A nawet więcej, jestem na 100 procent pewny, że to próba manipulacji, z jednej strony dla uśpienia elektoratu Dudy, z drugiej zaś - zmobilizowania beneficjentów i zwolenników PRL-bis.

autor: motyl, data nadania: 2015-05-15 18:59:24, suma postów tego autora: 2165

motylu,

a co to PRL-bis?

autor: bolo, data nadania: 2015-05-16 00:37:18, suma postów tego autora: 4522

Motyl

Jakie zmobilizowanie PRL-bis... Ci co stracili na przemianach nierzadko znaczny elektorat Andrzeja Dudy wychwalają Polskę Ludową jeśli chodzi o prace czy o socjalne zabezpieczenie czy politykę rodzinną. No chyba że dla Ciebie PRL to tylko WSI czy i chny Urban czy Kwaśniewski to sorry... ale dla mnie właśnie nie. Gomułka czy Gierek to temat tabu dla liberalnej post"komuny". Prości (bez uszczypliwości) ludzie potrafią oddzielić plewy od ziarna.

autor: Chamokomuna, data nadania: 2015-05-16 00:38:10, suma postów tego autora: 91

nie ma z czego się cieszyć

Twierdzenie, że od Bronka lepszy będzie Duda z Macierewiczem i Kaczorem w tle jest hmm delikatnie mówiąc naiwnie. PO to żenada, ale PiS nie jest alternatywą. Z perspektywy lewicy lepiej jest potrzymać PO u koryta do czasu zanim sami będziemy w stanie coś zdziałać niż oddać kraj sekcie smoleńskiej. Nie ma gorszego zła niż PiS, ale szybko zapomnieliśmy złote lata bliźniaczych kartofli.

autor: towPawel, data nadania: 2015-05-16 16:39:56, suma postów tego autora: 125

Lej napisał jak jest

o tych nieważnych głosach. Nigdy nie mogłem zrozumieć ludzi, którzy zamiast jak Pan Bóg przykazał zbojkotować wybory, tracą energię na jakieś "nieważne głosy".

autor: bolo, data nadania: 2015-05-16 00:36:40, suma postów tego autora: 4522

towPawel

Na tym portalu nie ma raczej takich którzy uważają że PiS jest alternatywą.
Problem jest taki że Duda jest trochę niewiadomy, a BK jesteśmy pewni. Być może Duda złamie umowę podpisaną z Solidarnością, Komorowski natomiast sprawy pracowników ma na pewno w bardzo ciemnym miejscu.

Co zrobi Dudo-Kacz-Mać nie wiemy, być może nastawia pomników gdzie tylko zdoła, wiemy natomiast doskonale czemu poświęci drugą kadencję obecny lokator pałacu prezydenckiego.

Będzie zabiegał o jakieś prestiżowe stanowisko w instytucjach międzynarodowych. I za to przehandluje nasze sprawy bez zmrużenia oka. Tak jak w sprawie ACTA
Bo dla niego nie ma świętości.

Przepraszam za emocjonalne podejście do tematu jednakże jeżeli mam porównać smoleńskie szaleństwo i cyniczne lanie na groby naszych rodaków na Ukrainie to uważam to drugie za o wiele gorsze.

Ja osobiście w głosowaniu udziału nie wezmę, na PiS głosować nie mam siły, na pana Komorowskiego już nigdy głosu nie oddam.

autor: Lej, data nadania: 2015-05-16 22:20:33, suma postów tego autora: 319

motylu

ja to widzę jeszcze inaczej.
przekaz dla PISu - wygrywacie,ale tylko dla tego, bo wam na to pozwalamy!
nie, że macie lepszego kandydata.
nie, że macie lepszą kampanię
nie, że trendu wzrostowego Dudy nie ma jak już odwrócić.

pozwalamy, a wy zastanawiajcie się teraz dlaczego

autor: zatroskany tata, data nadania: 2015-05-16 23:08:39, suma postów tego autora: 25

Za onetem, baba jaga :

I choćby przyszło stu Karolaków,
I każdy zjadłby trzy miski flaków,
I choćby nie wiem jak się wytężał,
Nie popchną Bronka - taki to ciężar.
I choć popychać będzie Majchrowski,
Ciągnąć Saleta i Korzeniowski,
Nie dadzą rady podsadzić Bronka,
Puści on tylko głośnego bąka.
I choćby Holland to filmowała
Z Wajdą i Kutzem ekipa cała .
Choćby Olbrychski machał szabelką
Gorzały pijąc butelkę wielką.
A Penderecki wspólnie z Rubikiem
By napisali piękną muzykę
I choćby film ten zdobył Oscara
Bronek to kicha, obciach i siara".
.

autor: Hyjdla, data nadania: 2015-05-17 01:55:24, suma postów tego autora: 5956

uPiSdu

#Lej. Duda będzie tak samo lał na groby naszych ofiar na Ukrainie, tylko do tego będzie straszył Rosjan "polską siłą", będzie tak samo wolnorynkowy, ale o wiele bardzej nacjonalistyczny i ciemnogrodzko katolicki. Dlaczego nikt nie pyta Dudy o stosunek np. do legalizacji trawy?? Nie widzicie, że ktoś na siłę stara się oddać Polskę radykarlnej prawicy??? A może to to dlatego aby wyciągnąć kraj z bloku państw zachodu i osłabić UE? I gdzie wtedy będzie nasze miejsce? Przypomnijmy sobie kto udzielił kredytu na kampanię Frontowi Narodowemu we Francji.... Ta fala konserwatyzmu idzie dzisiaj ze wschodu. W geopolityce nie liczą się emocje - liczą się efekty. Te i jesienne wybory są ostatnią szansę aby zachować kraj przed brunatną dominacją. Boję się, że tak jak Polskę przegrywamy dzisiaj całą Europę. Przy biernej postawie rozbitej lewicy. Zrobili nas wzrorcowo. Możemy się dzisiaj nie zgadzać ale proponuję przeczytać naszą dyskusję powiedzmy równo za rok.

autor: towPawel, data nadania: 2015-05-17 05:33:09, suma postów tego autora: 125

"co to prl-bis?"

Najlepiej chyba będzie jak na początek porozmawiasz z ludźmi mającymi do czynienia z polskim wymiarem "sprawiedliwości" w "obu" tych opokach (z tym że znajdź sobie tzw. zwykłych ludzi, a nie dla przykładu prominentnych działaczy lewicowych).

autor: motyl, data nadania: 2015-05-17 13:16:11, suma postów tego autora: 2165

Duda będzie tak samo lał na groby

Być może, ale póki co tego nie uczynił, natomiast pan Komorowski TO ZROBIŁ.

To Komorowski jako Prezydent Polaków był w Kijowie gdy wynoszono na ołtarze morderców Polaków, nie Duda.

To Komorowski nie zdał egzaminu z "polskości".

P.S.
Z wykształcenia jest historykiem, o Rzezi Wołyńskiej i jej okropieństwach wiedzieć musi. Nie warto go bronić.




autor: Lej, data nadania: 2015-05-17 17:51:23, suma postów tego autora: 319

"PRL-bis"

Tzw. zwykli ludzie mający do czynienia z obecnym polskim wymiarem sprawiedliwości w 99,9% przypadków nie mieli z nim do czynienia w okresie Polski Ludowej, skąd wiec ten mit o "PRL-bis"? To fałszywe określenie to tylko sukces prawicowej narracji o patologiach kapitalistycznej Polski.

autor: lemski, data nadania: 2015-05-18 08:05:38, suma postów tego autora: 368

Jaśnie Pan Prezydent gdzieś tam Hrabia...w głębi

nie może kochać Dziadów i jakiś tam nieudaczników zwykłych obywateli...
No nie może przecież oni obrzydzenie wywołują oraz nie znają tak historii jak Pan Prezydent i nie sadzą dębów.
Jedynie co Pan Prezydent uczynić w dobroci swojej to nie dostrzegać prozy obrzydliwości.
Ja Jan wierny sługa wam to mówię ...uwierzcie staremu słudze bo znam Pana Prezydenta od dziecka.
Wybaczcie Panowie staremu słudze za ten post...

jacekx
marksista chrześcijański
z SLD

autor: JJC, data nadania: 2015-05-18 08:31:33, suma postów tego autora: 1582

Jedynie

Jedynie co Pan Prezydent może uczynić w dobroci swojej to nie dostrzegać prozy obrzydliwości.
Ja Jan wierny sługa wam to mówię ...uwierzcie staremu słudze bo znam Pana Prezydenta od dziecka.
Wybaczcie Panowie staremu słudze za ten post...

jacekx

autor: JJC, data nadania: 2015-05-18 08:57:28, suma postów tego autora: 1582

Leju,

a pamiętasz może kto na majdanie skandował hasło UPA "gierojam sława"?

autor: bolo, data nadania: 2015-05-18 10:34:24, suma postów tego autora: 4522

motylu,

mi tylko się wydaje, że na lewicowej podobno stronie pejoratywnym określeniem obecnego reżimu powinno być raczej "II RP-bis", jak już się bawimy w takie historyczne porównania. "PRL-bis" zostawmy PiSowcom.
A propos - dlaczego uważasz, że zwycięstwo jednego burżuazyjnego polityka nad drugim to "krok w stronę normalności"?

autor: bolo, data nadania: 2015-05-18 10:44:44, suma postów tego autora: 4522

zatroskany tata

Piszesz raczej jak nadasany synus.
Jak maly nadasany chlopczyk ktory po przegranym wyscigu, nie mogac przelknac goryczy porazki oglasza: wygraliscie bo mnie sie nie chcialo wygrac. Pozwolilem wam wygrac a wiec to jest moja zasluga

A wracajac do twojego pytania "dlaczego" odpowiadam:
BO NIE MIELISCIE INNEGO WYBORU"

Poniewaz nie jestes nowy na tym forum to wiesz ze mnie zwisa kto wygra

autor: Rebel2, data nadania: 2015-05-18 15:09:55, suma postów tego autora: 3910

Gierojam sława


Jak już pisałem wcześniej, polscy politycy wszystkich opcji na Majdanie wykazywali się skandaliczną głupotą.

Ale gwoli ścisłości: wtedy jeszcze nie było nastawianych pomników Bandery. Kaczyński i inni mogli nie załapać o co chodzi a nie krzyczano przecież wtedy "rezać Lachów". Gdyby ktoś pojechał tam bratać się teraz gdy już wszystko wiadomo, mordercy Polaków otoczeni są kultem a o ofiarach nie wolno mówić, sytuacja byłaby inna i ocena moralna byłaby inna.

I zapewniam, że Prezes Kaczyński jest mi wstrętny. Że prezydenturę jego brata oceniam bardzo nisko. Kilka lat temu z bólem oddałem głos na obecnego Prezydenta właśnie przeciw Jarosławowi.

Tylko że są granice których przekraczać nie wolno.
Są świętości, których obsrywać nie wolno.

Nie jest tak że każdą podłość można wybaczyć bo Kaczyński.

Chociażby resztki moralności trzeba mieć.

autor: Lej, data nadania: 2015-05-18 20:18:52, suma postów tego autora: 319

Cały czas nie dostrzegam tu (u autorów i komentujących) najważniejszej konstatacji:

że "żyrandol" czyli cała prezydentura (urząd wraz z przyległościami) jest nam potrzebny jak zającowi dzwonek.
Kukuła w I turze dostał mój głos tylko z chęci zagrania na nosie mainstreamowi, którego i Gajowy i Duduś są uosobieniem, a nie poparcia jego pożal się Boże kandydatury. II turę oleję. Natomiast prywatnie powiem, że powtórzy się sytuacja sprzed 20 lat, kiedy Kwas wykopał spod żyrandola Wałka. Co i tak g... zmieniło wówczas i nic nie zmieni dziś. Tyle w temacie.

autor: szczupak, data nadania: 2015-05-18 23:30:11, suma postów tego autora: 3747

@bolo 2015-05-18 10:44:44

Owszem PRL-bis nie jest może określeniem zbyt fortunnym. Ja zresztą w rzeczonej materii stosuję pewną zasadę. Otóż to co było w latach 1945-1989 pozytywne (np. polityka społeczna) określam mianem Polski Ludowej (lub nawet POLSKI LUDOWEJ). Chcąc zaś uwypuklić negatywne strony owego czasu mówię PRL. To takie moje prywatne rozróżnienie.

autor: motyl, data nadania: 2015-05-19 09:53:59, suma postów tego autora: 2165

@bolo 2015-05-18 10:44:44 (2)

Dlaczego? Nie wiem. Ale tak mi się jakoś wydaje. W każdym razie spróbować chyba warto, tym bardziej że przecież niczym się tu nie ryzykuje.

autor: motyl, data nadania: 2015-05-19 10:53:48, suma postów tego autora: 2165

Rebel2

zastanawiam się na co idą moje podatki - ze zrozumieniem nie potrafi czytać nawet młody prawicowiec.
1 popełniłem tu jak dotąd dwa wpisy, czyli jestem tu raczej zieleniną.
2 przedstawiłem hipotezę dziwnego zachowania się przekaziorów, które przed drugą turą nie są przesadnie stronnicze. nic w moim wpisie nie świadczy, że z tą hipotezą się identyfikuję.
3 reprezętuję tylko siebie, a nie jakichś ONYCH.

i na koniec: nie wiem, jako nowy, czy Ci wisi, czy też stoi jak greckiej falandze:)
ad personam zostawiłem sobie na podsumowanie.

autor: zatroskany tata, data nadania: 2015-05-19 22:21:46, suma postów tego autora: 25

Wybór

http://cs628330.vk.me/v628330526/1fcc/L4c_dNaE2rY.jpg

autor: Bartek, data nadania: 2015-05-19 22:38:46, suma postów tego autora: 2550

Leju, proszę Cię - nie żartuj.

Pomniki zbrodniarzy na zachodniej Ukrainie są od dawna, Majdan był obwieszony portretami Bandery i Szuchewycza. Zresztą bądźmy poważni, nie o to tu chodzi. Nawet gdyby tam stawiali pomniki Hitlera, i tak jeden i drugi gorliwie wypełnialiby w tej kwestii polecenia płynące z ambasady USA.

autor: bolo, data nadania: 2015-05-20 08:37:22, suma postów tego autora: 4522

szczupak chciał zagrać establishmentowi na nosie,

a skończy się to pewnie zabetonowaniem układu na lata, poprzez JOWy. Jedyne lewicowe wyjście w tych wyborach to bojkot tej farsy, od I tury począwszy, a w II tym bardziej.

autor: bolo, data nadania: 2015-05-20 08:44:48, suma postów tego autora: 4522

Brawo!

"Skino-staliniści";) mają całkowitą słuszność:
https://m.facebook.com/partia.zmiana#!/partia.zmiana/photos/a.351694158355758.1073741828.350858821772625/386913054833868/?type=1

autor: bolo, data nadania: 2015-05-20 12:11:32, suma postów tego autora: 4522

Bolo: jeden i drugi gorliwie wypełniałby....


Co do lokajstwa wobec USA to nie mam złudzeń.

Kluczowa jest jednak forma - tryb przypuszczający w odniesieniu do jednego i tryb oznajmiający w odniesieniu do drugiego.

Ja mam za sobą Zasadniczą Służbę Wojskową i wiem (bo widziałem) że przynajmniej połowa chłopaków nadawałaby się na SS-manów. To może nie ma co ścigać nazistowskich i stalinowskich zbrodniarzy, przecież jesteśmy tacy sami? Odrzucam takie relatywizowanie.

Decydujące jest to co kto ZROBIŁ a nie co ZROBIŁBY.

Urzędujący Prezydent ma wobec Polaków obowiązki, za to mu się płaci. Jeżeli się tym obowiązkom sprzeniewierza to nie jest godny tego stanowiska i powinien zostać odsunięty.

Na Majdanie było wiele różnych sił także te o których mówisz, jednak nie wmówisz mi że to kanonizacja UPA była głównym hasłem Majdanu. Dlatego uważam polskich polityków co tam pajacowali za głupków.

Pan Komorowski jechał jednak już nie do tłumów a do władz, które się już dokładnie określiły. Taka wizyta musi być przygotowana i Prezydent powinien wiedzieć że tego samego dnia planują tam wprowadzenie antypolskich praw. Gdyby to była "wpadka" to szef służby informacyjnej prezydenta zostałby wykopany a prezydent odwróciłby się na pięcie i po powrocie do kraju wydał ostre oświadczenie. Tymczasem usłyszeliśmy o "niezręczności".

Może cię zadziwię ale ja nie rozpoznaję na zdjęciach Bandery. Jak nie ma podpisu to nie wiem co to za jeden!!!

autor: Lej, data nadania: 2015-05-20 21:30:50, suma postów tego autora: 319

Ja ciebie proszę Bolo, bo fajnie pisujesz:

czytaj ze zrozumieniem, bo mnie jowy nie obchodzą.

autor: szczupak, data nadania: 2015-05-20 22:48:26, suma postów tego autora: 3747

Duda nawet nie pierdnął

"Pan Komorowski jechał jednak już nie do tłumów a do władz, które się już dokładnie określiły. Taka wizyta musi być przygotowana i Prezydent powinien wiedzieć że tego samego dnia planują tam wprowadzenie antypolskich praw. Gdyby to była "wpadka" to szef służby informacyjnej prezydenta zostałby wykopany a prezydent odwróciłby się na pięcie i po powrocie do kraju wydał ostre oświadczenie. Tymczasem usłyszeliśmy o "niezręczności"."


A co na to Duda?! Zaatakował za to Bula-Komorowskiego? Nawet nie pisnął, chociaż w innych sprawach mocno gardłuje. W tej ani mru mru. Przecież powinien od razu mu dopierdolić, że beatyfikują banderowskich zbrodniarzy w jego obecności, a on nic, leje na groby pomordowanych. Zero reakcji, bo obaj kandydaci są probanderowscy. Jeden bardziej od drugiego.

Wybór jest pozorny, bo jeden z drugim grają w tej samej drużynie. To wybór lokaja imperializmu - prezydenta w półkolonialnej Polsce. Kierunek będzie ten sam, różnice drugorzędne.

autor: Bartek, data nadania: 2015-05-21 21:46:23, suma postów tego autora: 2550

tato dziecka i inni

Tato dziecka i inni
Rebelek2 to wróbelek kalifornijski z Jankeslandii...

Cytat JJC z innego postu~~~~~~~~~~~~~~~~
Ależ motyl...Mylisz się zapewniam Cię
Wróbelek kalifornijski to ptak emigrant endemit odkryty jeszcze kiedyś przez jackax w USA poprzez komentarze na lewica.pl.
Przypłynął on chyba do USA na MS. Batory z Polski po prostu zaplątał się w ładowni tego historycznego statku
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

ON kilka lat temu założył sobie 2 cele:

a) ochronę lewica.pl od wpisów komuchów i lewicowców takich jak bloger JJC, więc tworzy kontry antykomuchowe oraz anty PRL

b) przedstawianie rzetelne świata strony złej mocy tzn. PRL

i tak trwa od kilku tysięcy wpisów na lewica.pl


Niestety w swej zapalczywości śmieci prawicowo w komentarzach i blogach na lewica.pl



Pozdrawiam Rebelka2 wróbelka z Jankeslandii

jacekx marksista chrześcijański z SLD

autor: jacekx, data nadania: 2015-05-22 15:22:34, suma postów tego autora: 3088

szczupaku, ja powiem nawet więcej.

Nie tylko to, że JOWy nie obchodzą miażdżącej większości wyborców Kukiza, ani że nie czają oni o co w ogóle z tymi JOWami biega. Mi się nawet zdaje, że większość jego elektoratu nie ma pojęcia, że on w ogóle jakieś JOWy postulował...
Nie zmienia to jednak faktu, że 20% głosujących chciało "zagrać establishmentowi na nosie", a zamiast tego prawdopodobnie doprowadzi do tegoż establishmentu zabetonowania.

autor: bolo, data nadania: 2015-05-22 20:47:18, suma postów tego autora: 4522

Czy można coś dodać,

do tego co napisał Bartek? Może tylko tyle, że szef Dudy skandował banderowskie hasła dobrze znając ich proweniencję - cały ten "demokratyczny" obóz ukraiński czci ludobójców z UPA już od lat.

autor: bolo, data nadania: 2015-05-22 20:50:29, suma postów tego autora: 4522

Generalne Gubernatorstwo 2015

Kondominium niemiecko-amerykańskie urządza pseudowybory nowej kukiełki. To jak gdyby decydenci sprzed 70 lat nie mieli wstydu urządzać "wyborów" w Generalnym Gubernatorstwie.

autor: lemski, data nadania: 2015-05-23 14:32:26, suma postów tego autora: 368

Bartek

No to posłużę się analogią.

Dureń, który mnie omal nie przejechał na pasach, jest taki sam jak ten co zabił na pasach kobietę. (Ok. 0,03 sekundy różnicy jak sobie potem policzyłem zdecydowało że żyję.)

Jednak chociaż są tacy sami, przed sądem stanie tamten co zabił, a ten "mój" dostałby mandat i punkty, może czasowe zatrzymanie prawka. O ile policji chciałoby się go szukać.

Bo różnica jest zasadnicza: jeden kierowca zabił, drugi na szczęście dla mnie nie.

A teraz do meritum:
Gardłując przeciw jednemu kandydatowi wcale nie twierdzę że drugi jest lepszy, twierdzę że jeden z nich zrobił coś karygodnego za co powinien ponieść "karę". Być może drugi zrobiłby to samo, wtedy gardłowałbym tak samo przeciw temu drugiemu.

Twierdzenie że nie ma co się chłopa czepiać bo inni są tacy sami to "relatywizm moralny", mówiąc po naszemu to tak jakby brak moralności.




autor: Lej, data nadania: 2015-05-24 20:31:26, suma postów tego autora: 319

Rozumiem taką logikę i argumentację, ale

zgodzisz się chyba z tym, że gdyby Duda nie aprobował postawy Bula zaoponowałby? Panie Komor, lejesz na groby pomordowanych Polaków! Takiej reakcji nie było, podpisał się pod postawą Komora.
Komor zasłużył na czerwoną kartkę za całokształt. Problem polega na tym, że jego miejsce zajmie drugi komor. Kurs wewnętrzny i zagraniczny ten sam. Różnice bez większego znaczenia. Dziś reorientację polityki wewnętrznej i zagranicznej proponuje tylko "Zmiana". Wszystkie pozostałe siły proponują kontynuację i biją się tylko o to, która banda będzie u koryta.

autor: Bartek, data nadania: 2015-05-25 12:48:29, suma postów tego autora: 2550

Bartek

W tym co piszesz jest sporo racji. Duda nie zaoponował co rzeczywiście go obciąża, choć nie tak mocno jak samego "sprawcę". Wina milczącego świadka jest zawsze trochę mniejsza.

Niestety tak samo zachowała się znakomita większość osób z życia publicznego i brak sprzeciwu obciąża również ich. Poza Panem Nałęczem. Ten obciążony jest w dwójnasób za swoje tłumaczenia o "niezręczności". Podobnie jak o wiele młodsi ludzie także uważam że czas na odsunięcie tych niby "elit".

Tak czy owak, ja na p. Dudę nie głosowałem, ale nie ukrywam, że fakt iż Polacy pokazali jednak środkowy palec panu Komorowskiemu sprawił mi ulgę.

Na zakończenie zacytuję krążące po internecie powiedzenie:

"Piję ze szczęścia że Komorowski przegrał i ze smutku że Duda wygrał".

autor: Lej, data nadania: 2015-05-25 18:31:28, suma postów tego autora: 319

Dobrze mu tak

Bul został wyrzucony na śmietnik historii. Solennie na to zasłużył. Przegrana z jakimś anonimem to dodatkowo wstyd i hańba.

autor: Bartek, data nadania: 2015-05-25 21:49:48, suma postów tego autora: 2550

Dodaj komentarz