Komentarze czytelników portalu lewica.pl Komentarze czytelników portalu lewica.pl

Przejdź do menu

Komentowany tekst

Razem rośnie

Komentarze czytelników

Dodaj komentarz

Znów socjaldemokracja

Lewa noga burżuazji.

autor: Bartek, data nadania: 2015-05-27 14:56:49, suma postów tego autora: 2550

Gratuluję liczebnej ekspansji,

ale w końcu GW robi reklamę, więc czemu się dziwić?

autor: bolo, data nadania: 2015-05-27 15:09:46, suma postów tego autora: 4522

.

A czy w tej partii da się funkcjonować bez Facebooka? To poważne pytanie.

autor: Mandark, data nadania: 2015-05-27 16:23:59, suma postów tego autora: 731

Nie,nie...

Ci dwoje, to lewica żebracza i jeżeli Razem będzie ich słuchać, to wkrótce padnie na pysk. Kruszyny z coraz bogatszych stołów już nie wystarczą i to nie tylko Polakom.

autor: steff, data nadania: 2015-05-27 16:36:06, suma postów tego autora: 6626

trzeba budować "Razem"

ale nie wolno z niej zrobić międzymiastowego klubu akademickiego, potrzebny jest sojusz co najmniej z kilkoma większymi organizacjami typu związki zawodowe oraz kluby sportowe, muzyczne, kulturalne, zawodowe czy naukowe
warto oprócz angażowania się w miastach zbudować również jakieś lokalne platformy wiejskie - proponowana nośna nazwa nawiązująca do przedwojennej tradycji "PSL Wyzwolenie"
na koniec - zorganizować politycznie bezrobotnych - przymusową bierność zamienić na aktywność

autor: tomasz_rysz, data nadania: 2015-05-27 17:50:44, suma postów tego autora: 1704

@bolo

"Wyborcza" o Razem pierwszy raz napisała dzisiaj.

autor: Mandark, data nadania: 2015-05-27 19:32:22, suma postów tego autora: 731

A kolor jego jest czerwony

Na marginesie - ale może bardzo charakterystycznym dla tego ugrupowania - symbolem ruchów lewicowych jest kolor czerwony, nie jakiś dziwaczny fiolet.
To tak jakby chrześcijanie wyrzekli się krzyża a za symbol obrali sobie barbie i kena.

autor: lemski, data nadania: 2015-05-28 00:04:54, suma postów tego autora: 368

Mandark

Żartujesz, prawda?

autor: bolo, data nadania: 2015-05-28 08:07:07, suma postów tego autora: 4522

Razem, ale osobno.

Czy to ta partia, która chce iść razem, ale osobno i już ma całą listę osób wykluczonych?
Tak to na pewno daleko zajdą.
Czy już ustalili co jest lewicowe, a co nie?

autor: Cettia, data nadania: 2015-05-28 08:30:59, suma postów tego autora: 77

dlaczego fiolet, a nie czerwień?

Wiadomo - czerwień to komuna, a komuna jest be.

autor: Bartek, data nadania: 2015-05-28 13:57:47, suma postów tego autora: 2550

steff

zielonych i Ikonowicza uważasz za lewicę żebraczą?

autor: zatroskany tata, data nadania: 2015-05-28 16:35:56, suma postów tego autora: 25

Lewica żebracza a rewolucyjna

Zieloni to partia burżuazyjna i socjaldemokracja to partia burżuazyjna. Jeśli to jest lewica to lewica burżuazyjna. Lewica rzeczywista jest polityczną reprezentacją klasy robotniczej i ogółu ludzi pracy. Socjaldemokracja jest "lewicą żebraczą", bo rozwiązanie wszelkich problemów społecznych widzi w sferze podziału, a zatem w tym, żeby burżuazja podzieliła się z proletariatem. Lewica proletariacka rozwiązanie problemów społecznych widzi w sferze produkcji (uspołecznienie środków produkcji i wymiany). Tu przebiega podział.

autor: Bartek, data nadania: 2015-05-28 19:31:33, suma postów tego autora: 2550

Może zanim zaczniecie wypisywać głupoty...

...jak to w Polsce, zapoznajcie się z ich programem. Naprawdę warto.

autor: hania.buzia, data nadania: 2015-05-29 10:19:34, suma postów tego autora: 110

Przeczytałem program RAZEM

I brakuje naprawdę kilku istotnych kwestii (jeżeli coś przeoczyłem to przepraszam):
- w ogóle nie ma Minimalnego Dochodu Gwarantowanego (jest tylko emerytura obywatelska a to inna broszka) - bez tego ludzie nigdy nie będą ekonomicznie wolni, nie będą mieli swobody rozwoju życiowego itd.
- nie ma nic o (wchodzących według wielu definicji w MDG) gwarancji bezpłatnych lekarstw dla chorych
- nie ma nic o bezpłatnych (jak wyżej) mieszkaniach, jest tylko o budowie przez państwo mieszkań na wynajem (!)
- nie ma nic o bezpłatnych pomocach naukowych dla dzieci i młodzieży, a bez tego nie będzie równego dostępu do edukacji
- nie ma nic o możliwości odwoływania przedstawicieli, w tym posłów, czy prezydenta, przed upływem kadencji
- nie ma też nic o obligatoryjnych referendach dotyczących nie tylko wniosków obywatelskich, ale wszelkich lub chociaż najważniejszych zmian prawnych, a bez tego nigdy nie będziemy mieć suwerenności obywatelskiej
- nie ma nic o zasiedlaniu pustostanów
- nie ma nic o prawie państwa do określania naszej diety (konopie)
- nie ma nic o odzyskiwaniu sektora bankowego, a bez banków to w ogóle nie ma co o wolności gospodarczej społeczeństwa rozmawiać
Jeszcze kilka mógłbym wymienić, ale chyba starczy. Ogólnie sporo tego, mam nadzieję, że będzie jakaś otwarta debata programowa - dla głównego nurtu i większości społeczeństwa to i tak "lewactwo" i "ekstrema", więc chyba można w program wrzucić sztandarowe postulaty globalnego ruchu alterglobalistycznego? Nie ma co byś świętszym od papieża;)

autor: MJ, data nadania: 2015-05-29 15:56:26, suma postów tego autora: 1280

Zieloni to lewica?

Powiedz to bezrobotnemu kiedy dostaje kolejną podwyżkę cen energii.
Na szczęście współudział ekooszołomów czy elgiebete nie pozwoli na rozwój tego tworu ponad kanapę.

autor: Stirlitz, data nadania: 2015-05-29 18:58:13, suma postów tego autora: 1578

Patrzcie, patrzcie:

http://biznes.onet.pl/wiadomosci/handel/glodowe-stawki-za-prace/qxfggt
Nihil novi sub sole, ale kto to pisze?

autor: szczupak, data nadania: 2015-05-29 19:58:39, suma postów tego autora: 3747

Nawet najlepsze programy partii

i kryształowi ich członkowie przegrają z rzeczywistością. Koledzy na lewicy pisze to człowiek, co błąkał się od 1989... po różnych lewicowych kanapach tak od ściany do ściany...

Chcecie powtarzać me błędy?


3 lata temu przestałem się błąkać i podjąłem wysiłek przekonywania członków SLD obecnie moich kolegów do zmian. Proponuję zmiany potrzebne by partia zaczęła reprezentować właściwy elektorat, czyli pracowników pracy najemnej, wykluczanych przez system obywateli, przewlekle chorych oraz ubogich emerytów i rencistów.

Przeczytajcie to, co pisałem w innych komentarzach, bo warto się nad tym zastanowić póki nie będzie za późno...

#################################################

To takie lewicowe... ale nierealne

Miotanie się od ściany do ściany od kanapy do kanapy...
Chcecie czy nie koledzy, ale w kapitalizmie nie da się inaczej jak tylko socjaldemokracja.
Bez względu na to jak taką partię nazwiecie to może to być jedynie socjaldemokracja.
Wy koledzy chcecie ciągle wykonać syzyfową pracę...w kapitalizmie chcecie budować socjalizm a niestety bez awantury tak się nie da a Polacy na to nie pójdą.

To zaś miotanie od ściany do ściany powoduje w RP nie możność budowania socjaldemokracji, czyli ulżenia pracownikom pracy najemnej.

Każda taka partia czy nazwiecie ją Zmiana, Razem czy WIR uzyska minimum tak jak Pani M. Ogórek do 2,5 % a max 3,5 % poparcia ja JKM.
Zamiast 8 czy 9% uzyskać, jako jedna struktura to będzie w najlepszym wypadku 4X 3,5% czyli 12-13 procent rozbite na partyjki a w sejmie będzie lewicowa dziura.

Bo jeśli nawet zbudujecie partię z 60 000 członków i pomnożycie to przez 4 członków rodziny to jest to max 250 000 głosów wyborców, czyli znacznie poniżej progu wyborczego.

Pozdrawiam...ale tak się lewicy nie uda wprowadzić do parlamentu.

JJC
autor: JJC, data nadania: 2015-05-27 21:49:04, suma postów tego autora: 272
Errata JJC
do
~~~~~~~~~~~~~
Bo jeśli nawet zbudujecie partię z 60 000 członków ( SLD miało 20 000 członków...ale czy jeszcze ma?) i pomnożycie to przez 4 członków rodziny to jest to max 250 000 głosów wyborców, czyli znacznie poniżej progu wyborczego.
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

zapomniałem dopisać, że te moje 250 000 to wynik dodania poprawki do przewidywanego zbioru 240 000 wyborców nowej
lewicowej partii X.

Pozdrawiam


JJC
autor: JJC, data nadania: 2015-05-28 09:27:37, suma postów tego autora: 272

Lej czyżbyś kazał nam się biczować...

bo ja uważam, że jeśli zgrzeszyliśmy to przez zaniedbanie
i celebryctwo naszych Vipów...

Po AWS podnieśliśmy zrujnowaną gospodarkę RP, gospodarkę zrujnowaną prywatyzacją i Planem Szoku L. Balcerowicza...
i wprowadziliśmy RP do UE i NATO.

Zabrakło nam jednak troski i opieki własnych wyborców, czyli zabrakło parasola ochronnego nad wykluczanymi przez zmiany obywatelami.

Możesz się mądrzyć Lej, ale i Ty socjalista w tamtych warunkach oraz czasach nie wiele więcej byś uczynił.

Pozdrawiam.

JJC
autor: JJC, data nadania: 2015-05-27 14:25:19, suma postów tego autora: 272

###########################

Pozdrawiam


JJC

Ps. W cytacie ostatniego wklejonego postu wprowadziłem drobne poprawki ( logiczne i stylistyczne) nie zmieniające jednak jego sensu.

autor: JJC, data nadania: 2015-05-29 20:49:21, suma postów tego autora: 1582

Nie ma nic o Zamachu w Smoleńsku...

W takiej sytuacji wybieram partię Pana Prezydenta Dudy. ;)

autor: bolo, data nadania: 2015-05-30 10:53:12, suma postów tego autora: 4522

Chodzą

słuchy, że Maciej Konieczny z Razem zmasakrował tłuste koty z SLD: Kalisza i Senyszyn. Uwielbiam zapach zmasakrowanych liberałów o poranku.

autor: Wojownik, data nadania: 2015-05-30 12:18:21, suma postów tego autora: 357

a po co rozbudowany program!

Razem nie chce przecież zakładać kolejnej kanapy. marzy o sejmie i w perspektywie może nawet o udziale we władzy.

czyli
1 kilka chwytnych haseł
2 kilka obietnic
3 mocno zaakcentowany sprzeciw wobec tego co jest( i nie tylko na lewicy)

PO powstała tak na gruzach AWS.
a to co proponuje MJ to przepis na porażkę. to nie jest lewica, nie jest nawet prawdziwa lewica. to jest "jeszcze bardziej prawdziwa lewica". kanapa

autor: zatroskany tata, data nadania: 2015-05-30 15:27:34, suma postów tego autora: 25

@JJC,

$LD już praktycznie nie ma, pogódź się z tym, to już historia. W jesiennych wyborach Twoi idole nie przekroczą progu wyborczego, na co wskazują chyba wszystkie sondaże.

$LD miało 10 lat (sic!), DZIESIĘĆ LAT na swoje "zwroty w lewo". Ale ci ludzie NIGDY nie zwrócą się w stronę gnojonej większości społeczeństwa. Zrozum, to jak oczekiwać od wilka, że będzie żywić się trawą. Ich interesuje tylko władza i szmal. Jaki mieli pomysł na siebie, kiedy ich notowania niebezpiecznie zaczęły zbliżać się do progu wyborczego? Zwrócenie się ku zwykłym ludziom? Nie! Zostanie koalicjantem PO po wyborach! Kiedy okazało się, że Platforma Oligarchów dostanie na jesieni w dupę, to teraz nie ma mają już kompletnie żadnego pomysłu na uratowanie skóry.

Dedykuję Ci znany fragment z Adama Asnyka:

"Trzeba z żywymi naprzód iść, Po życie sięgać nowe... A nie w uwiędłych laurów liść. Z uporem stroić głowę."

autor: fancom, data nadania: 2015-05-30 16:10:41, suma postów tego autora: 1424

JJC

Twój narcyzm jest większy od długości Twoich postów.

autor: Stirlitz, data nadania: 2015-05-31 09:45:29, suma postów tego autora: 1578

nie narcyzm a realizm... stirlitz i inni

SLD to nie moja miłość a partia w której jestem i działam...
a nie wygrzewam stołek przy klawiaturze na lewica.pl
tak jak Ty i inni prawdziwi lewicowcy to raz.

Jeśli jednak na tzw. lewicy pójdzie kilka partii do wyborów parlamentarnych z różnych list... to ich wyniki będą od 1,5% - 3,5 % i po lewicy parlamentarnej nie zostanie śladu w RP
to dwa.

Dzięki podziałom na lewicy będziemy wówczas mieli drugie USA tzn. RP stanie się karykaturą systemu politycznego w USA a nie drugą Japonię.
to trzy.

Republikanie --> PIS
Partia Demokratyczna --> PO

Pozdrawiam...
i czas pokaże czy miałem rację.


JJC

autor: JJC, data nadania: 2015-05-31 13:26:44, suma postów tego autora: 1582

@Stirlitz 2015-05-31 09:45:29

Przesadzasz, jeszcześ pewnie nie widział prawdziwych narcyzów.

autor: motyl, data nadania: 2015-05-31 17:30:30, suma postów tego autora: 2165

facebookowe boje fioletowych ludków

Kukiz ma 336 784 lajków
Kongres nowej prawicy ma 220 397 lajków
KORWiN ma 153 418 lajków
Ruch narodowy ma 151 181 lajków
...
SLD ma 27 574 lajków
Razem w lajkostradzie ma 18 175 lajków

a do tego nie mniejszą reklamę niż nowoczesnapl w tych samych mediach i u tych samych dziennikarzy zresztą

hmm kilku moich znajomych lajkujacych PO lajkuje też Razem i nowoczesnapl

taka to sytuacja na facebookowym froncie

ps. partia matka Razem czyli Die Linke ma 102 936 lajków

autor: leniak, data nadania: 2015-06-01 14:07:54, suma postów tego autora: 66

zatroskany tata

"Jeszcze bardziej prawdziwa lewica" - podoba mi się, może wrzucimy to na stronę naszej Fundacji :) A nawet będąc ścisłym to nawet antykapitalistami nie jesteśmy. Choć, kurcze, akurat od takich etykietek jak lewica-prawica staramy się trzymać z daleka. Jeżeli MDG wychodzi poza horyzont wyobraźni twórców Razem to współczuję.

autor: MJ, data nadania: 2015-06-01 19:48:18, suma postów tego autora: 1280

leniak

Naprawdę Stasi finansuje Razem? To by nie było takie złe... ;)

autor: bolo, data nadania: 2015-06-02 07:54:15, suma postów tego autora: 4522

tymczasem powstała jeszcze nowsza partia

i jeszcze bardziej prawdziwie lewicowa

tu zajdziecie jej manifest:
https://fsfsdfsdfsfsfdsdf.files.wordpress.com/2012/10/dsc02676.jpg

autor: leniak, data nadania: 2015-06-02 09:42:43, suma postów tego autora: 66

Partii ci u nas dostatek...

ale... czy starczy dla nich działaczy działających w RP pro publico bono ?

Pozdrawiam.

JJC

autor: JJC, data nadania: 2015-06-02 16:39:41, suma postów tego autora: 1582

nie tylko razem

Stasi nie istnieje jak wiadomo ;-) istnieje za to Die Linke i jej agenda finansowa zwana Fundacją im. Rózy Luksemburg
ta ostatnia to zresztą nie fundacja tylko stowarzyszenie

finansuje ono bardzo wiele partii w Polsce np. PPS i Zielonych
szeroko finansuje Młodych Socjalistów, Krytykę polityczna i wiele innych tego typu inicjatyw

odnosnie tego skąd pochodziły pierwsze pieniadze wokół których zbudowano Die Rosa-Luxemburg-Stiftung Gesellschaftsanalyse und politische Bildung e. V ii kolejne
poszukaj sobie przykładowo informacji o haupmanie Matthiasie Schindlerze ;-)
czytasz po niemiecku?

autor: leniak, data nadania: 2015-06-02 18:13:32, suma postów tego autora: 66

zabawne rozdwojenie jaźni

https://twitter.com/mateuszmirys
zrobiłem zrzut ekranu oczywiście ;-)

autor: leniak, data nadania: 2015-06-02 19:10:59, suma postów tego autora: 66

Nie Stasi, tylko CIA ich finansuje



Fioletowy (purple) kolor byl wielokrotnie wykorzystywany w socjotechnice CIA...

autor: irak, data nadania: 2015-06-02 22:10:48, suma postów tego autora: 451

Z Zielonymi wspolpracowac beda, partia wojny


Zielony + fioletowy

daje oczywiscie summa summarum
kolor brunatny


Sojusznicy Zielonych:
http://valya-11.livejournal.com/1692.html

http://europenews.dk/files/die-nazi-wurzeln-der-deutschen-grunen.png


http://nachgerichtet.is/wp-content/uploads/2014/09/Atlantische-2BVerflechtungen-2Bprominenter-2BPolitiker-2Bder-2BPartei-2BDie-2BGr-C3-BCnen.jpg

autor: irak, data nadania: 2015-06-02 22:14:40, suma postów tego autora: 451

@bolo

A o który mój komentarz pytasz? Bo jeśli chodzi o Facebooka, pytanie jest poważne. Cała organizacja i dyskusja w partii odbywa się w tej chwili na Facebooku, co zresztą potwierdził członek mojej rodziny, który się zapisał. Dlatego wątpliwości, czy da się w takiej partii być kimś więcej niż członkiem formalnym, nie uczestnicząc w tej najbardziej sprywatyzowanej przestrzeni Internetu, wydają mi się zasadne.

Jeśli zaś pytasz o komentarz dotyczący "Wyborczej", to nie widziałem tam wcześniej relacji o PR. Teraz już o niej faktycznie piszą.

autor: Mandark, data nadania: 2015-06-04 14:02:16, suma postów tego autora: 731

-

"SLD miało 20 000 członków...ale czy jeszcze ma?"

Taaa? Przy pierwszym moim kontakcie w wieku wczesnoszkolnym z przedmiotem pt. WOS (ówcześnie nienośnie nazwanym potworkiem pt. "Kształcenie Społeczne w Szkole Samorządowej") SLD było najliczniejszym ugrupowaniem którego liczebność szacowano na 60 tysięcy osób. Przy drugim i ostatnim kontakcie z owym przedmiotem w szkole była już mowa o ok. 40 tysiącach działaczy SLD.

Teraz 20 tysięcy- czyżby Ci wszyscy odpływający nie byli otwarci na prawdę płynącą od Leszka Millera i z Koła Miejskiego Gdańsk?

autor: A.Warzecha, data nadania: 2015-06-10 11:45:26, suma postów tego autora: 2743

Bzdurzysz Warzecho...

Ci co zostali te resztki SLD to nie dla kasy zostali...
a wasze partyjki Razem , Zmiana czy ruch Wir dostaną raczej po tyle głosów co J.Palikot w wyborach na Prezydenta.

Zaś Kukiz Palikot2 w nowym wcieleniu jeśli nawet wybije się na Sejm to skończy jak Palikot1.

autor: JJC, data nadania: 2015-06-11 17:34:51, suma postów tego autora: 1582

SLD tonie

istnieje wielkie prawdopodobieństwo, że SLD stopnieje do minimum w nowym parlamencie, albo zniknie do zera. Czego jacusiom i sobie życzę.

autor: Bartek, data nadania: 2015-06-12 13:24:25, suma postów tego autora: 2550

Wiecie dlaczego logo Razem jest fioletowe

bo nie ma już nadziei i na lewicy jest tylko żałoba;P

autor: Ninor, data nadania: 2015-06-12 22:41:53, suma postów tego autora: 83

Bartek...

a ja inaczej... życzę Tobie by Twoja partia czy Twoi kumple przekroczyli 5% i dostali się do Parlamentu.

Miłuj bliźniego i nie życz mu źle bo masz go... nawet kochać.
Bliźni jest to: Twoja Siostra czy Twój Brat. Tak uważa Teologia Wyzwolenia.

Pozdrawiam



autor: JJC, data nadania: 2015-06-13 15:46:34, suma postów tego autora: 1582

Dodaj komentarz