Komentarze czytelników portalu lewica.pl Komentarze czytelników portalu lewica.pl

Przejdź do menu

Komentowany tekst

Ewa Sapieżyńska: Telewizja publiczna w wolnorynkowym eksperymencie

Komentarze czytelników

Dodaj komentarz

No dobrze, ale co w tym złego

Za czasów kiedy w tv publicznej (a innej nie było) nie nadawano reklam, włączając telewizor można było liczyć co najwyżej na relację z kampanii buraczanej, a na rzadki film, najczęściej klasy "B", czekało się cały tydzień jak na zbawienie.
Teraz jedyny problem widza to nadmiar możliwości - od reality show z "półnagimi kobietami" (ech, te problemy feministek) po Bunuela czy von Triera.

autor: west, data nadania: 2015-06-22 09:57:35, suma postów tego autora: 6708

"relację z kampanii buraczanej"

W telewizji postulowanej przez autorkę mielibyśmy dziś zamiast kampanii buraczanej pewnie różne mądrości socjologiczne i tym podobne. Tak że np. ja wolę już osobiście jej dzisiejszą postać.

autor: motyl, data nadania: 2015-06-22 12:10:24, suma postów tego autora: 2165

"telewizja publiczna nie może zostać oddana na pastwę rynku"

Telewizja, na którą płacimy abonament, powinna być bez reklam. To jest jeden z wymogów zachowania wolności osobistej!

autor: zdzi, data nadania: 2015-06-22 15:27:52, suma postów tego autora: 183

"telewizja publiczna nie może zostać oddana na pastwę rynku" 2

"Przywrócimy edukacyjny i kulturotwórczy charakter telewizji publicznej. Zlikwidujemy reklamy w TVP.
Zamiast abonamentu wprowadzimy system finansowania telewizji publicznej z udziału w dochodach
z reklam emitowanych przez telewizje prywatne."
(Z programu partii Razem = ale nie żebym ją generalnie popierał)

autor: zdzi, data nadania: 2015-06-22 16:48:41, suma postów tego autora: 183

w czasie gdy nie było reklam

były takie programy edukacyjne jak Sonda, Laboratorium, Kwant, Gambit, wykłady prof. Miodka, Domowe Przedszkole, Teleranek, 5-10-15 itd. Zanim coś West powie niech weźmie porządny młotek i tak palnie się parę razy w główkę.

autor: Thor, data nadania: 2015-06-23 11:23:44, suma postów tego autora: 990

jak dla mnie,

ostatnią dobrą pozycją w publicznej TV był wegierski film "Kanary" nadany na poczatku roku..... _ubiegłego_.
Od tamtej pory nic.
Najlepiej TV katolicką (zwaną dla niepoznaki "publiczną") dla dobra narodu należy rozwiązać, budynki zburzyc, ziemię zaorać i buraki posadzić.

ab.

autor: abangel666, data nadania: 2015-06-23 11:59:38, suma postów tego autora: 411

Thor

west opisał telewizje gomułkowską, na dodatek nieściśle, bo był wtedy i teatr telewizji,i kobra, wielokropek, kabaret starszych panów a nawet seriale Gruzy. Sonda to Jaruzelski.
TVP Kultura i Historia też są telewizją publiczną

autor: zatroskany tata, data nadania: 2015-06-23 19:28:50, suma postów tego autora: 25

.

Domowe Przedszkola, Teleranki, Sondy, Kwanty, Gambity, TVP Kultura, czyli festiwal czegoś tam w Koszalinie, Warszawie, Rabce (wedle www tej telewizji). Kogo to może obchodzić?

Prawdziwie edukacyjną rolę telewizja publiczna pełniłaby puszczając zagraniczne produkcje w wersji oryginalnej (jedynie z polskimi napisami). Zawsze mnie zastanawiało, dlaczego w polskiej TV zagraniczne filmy są tłumaczone.

autor: motyl, data nadania: 2015-06-24 09:37:53, suma postów tego autora: 2165

motyl

A dlaczego tłumaczą np. Niemcy, Francuzi?

autor: zdzi, data nadania: 2015-06-24 20:35:13, suma postów tego autora: 183

Motyl ma jednak spójny program.

Nawołuje do głosowania na PiSs, ale zarazem chce rodaków uczyć języków.

autor: Stirlitz, data nadania: 2015-06-25 17:47:04, suma postów tego autora: 1578

Prawdziwie edukacyjną rolę

telewizja publiczna pełniłaby realizując POLSKIE produkcje w języku POLSKIM, z bezbłędną dykcją i składnią.
Ale to już chyba niemożliwe, bo w telewizji publicznej mówi się tak, jak Rebel na tym forum - niechlujnie, niegramatycznie i bez szacunku dla języka polskiego...
.

autor: Hyjdla, data nadania: 2015-06-26 02:32:22, suma postów tego autora: 5956

ach ta polska lewica

tvp to tuba propagandowa rządu (prawicowegi i nic nie wskazuje y sie to zmieniło), na którą obowiązkową daninę w formie abonamentu płącą w zasadzie tylko biedujący emeryci i renciści. Oczywiste jest więc że polska lewica bedzie bronić tego stanu rzeczy do upadłego.

autor: Dobrodziej Pracodawca, data nadania: 2015-06-26 12:19:41, suma postów tego autora: 2714

@Hyjdla 2015-06-26 02:32:22

Jedno (2015-06-24 09:37:53) z drugim (2015-06-26 02:32:22) nie stoi w sprzeczności.

autor: motyl, data nadania: 2015-06-26 15:03:09, suma postów tego autora: 2165

"jak rebel na tym forum - niechlujnie, niegramatycznie"

Może jakiś przykład tego niechlujstwa, co? Bo ja osobiście, o ile sobie przypominam, nic takiego nie zauważyłem (inna sprawa, że i nie wczytuję się jakoś od tej strony szczególnie). PS. czy przypadkiem niektórzy z was, że tak powiem, nie zazdroszczą temu Rebelowi urządzenia się w kraju względnie normalnym (w każdym razie w porównaniu z Polską).

autor: motyl, data nadania: 2015-06-26 16:06:41, suma postów tego autora: 2165

Akurat biedujący renciści i emeryci

mogą z powodu bariery wieku lub niskości dochodów nie płacić tego reketu. Twoje strzały samobójcze są już nudne, Złodzieju.

autor: szczupak, data nadania: 2015-06-26 23:37:16, suma postów tego autora: 3747

@ szczekaczu

mogą, ale z grupy tych co płacą, lwią cześc stanowią właśnie emeryci i renciści. Jak zwykle nie rozumiesz co czytasz

autor: Dobrodziej Pracodawca, data nadania: 2015-06-28 11:30:58, suma postów tego autora: 2714

Hyjdla

"jak Rebel na tym forum - niechlujnie, niegramatycznie i bez szacunku dla języka polskiego..."

Nie prowokuje cie a ty sie mnie czepiasz
Ja nie zwracam ci uwagi kiedy zamieszczasz (moim zdaniem wulgarne i chamskie) wpisy rodem spod budki z piwem .
Widocznie uwazasz ze sa to wyjatkowo chlujne, gramatyczne i pelne szacunku dla jezyka polskiego odzywki godne "Matki Polki"
I jest to twoja i wyrozumialego dla ciebie i moderatora sprawa

autor: Rebel2, data nadania: 2015-06-29 02:27:53, suma postów tego autora: 3910

Istotnie, Bury motylu...

(2015-06-24 09:37:53) nie stoi w sprzeczności z (2015-06-26 02:32:22). Jednakże wczytując się w (2015-06-22 12:10:24) i abstrahując od (2015-06-24 09:37:53) kompletnie bez sensu jest (2015-06-26 16:06:41)...

Rebelku... mówiąc o twoim niechlujnym języku miałam na myśli konsekwencję z jaką unikasz polskich czcionek. Widać tak bardzo brzydzisz się KraPolskiego języka, że manifestujesz to posługując się tutaj jakąś prześmieszną jankeską polszczyzną, która tak imponuje burym motylom. A może twój kowbojski intelekt nie jest w stanie zainstalować w kompie odpowiedniego pliku?

To prawda, mój sposób wysławiania się jest specyficzny, pełen neologizmów, dosadny, kwiecisty, często złośliwy, ale czy wulgarny i chamski? Mógłbyś porzucić mi coś z ostatniego półrocza, bądź roku? Coś co cię szczególnie ubodło, zniesmaczyło, zbulwersowało, zaśmierdziało piwem i odorem KraPolskiej budki z piwem?
.

autor: Hyjdla, data nadania: 2015-07-01 00:28:25, suma postów tego autora: 5956

no i już po wolnorynkowym eksperyencie

dla tvp bedzie pobierany nowy podatek:

>http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/oplata-audiowizualna-wyniesie-12-zl,21,0,1843733.html

Cieszmy sie i radujmy! Robotnicy będą płacić podatek na tubę propagandową (prawdopodobnie PIS, ale może PO) i kolejne powtórki serialów "Ranczo" czy "Ojciec Mateusz", no i śmieszną próbę TVP zabawy w propagande na Białorusi-Biełsat. W rodzinach gdzie 3 osoby pracują a nie mają telewizora radość jest największa.

Polska lewica świętuje swe kolejne zwycięstwo.

autor: Dobrodziej Pracodawca, data nadania: 2015-07-01 16:03:31, suma postów tego autora: 2714

ZłyDzieju, dlaczego polska lewica?

To twój niedorobiony kapitalizm firmowany przez balceropetru mędrców i korwino pajaców, sterowany przez innych liberalnych półgłówków, min lewicowych lsdowców - gotuje i pichci nam takie cudeńka kapitalistyczne ratujące ten system przed padnięciem.
.

autor: Hyjdla, data nadania: 2015-07-01 23:52:54, suma postów tego autora: 5956

Tesciowo, Matko Polko

"To prawda, mój sposób wysławiania się jest specyficzny, ... często złośliwy,"

Od 30 lat mieszkam tu a nie tam,i na co dzien mowie i pisze po angielsku .
Jezeli tak cie kluja w oczeta moje teksty bez polskich znakow lub texanska skladnia to rozwiazanie podalem juz wczesniej innemu wrazliwemu:
IGNORUJ MOJE POSTY !

Podobnie jak to maloletnie prostactwo ty tez nie majac zadnych argumentow "ad rem' atakujesz mnie "ad personam"
Oni sa bardzo mlodzi, pewnie w wieku twoich wnukow wiec moga jeszcze zmadrzec.
Ale ty????????

Jezeli chodzi o twoj wulgarny jezyk to identycznie jak bledy ortograficzne i literowki innych forumowiczow poprostu ignoruje
Nie prowadze rejestru kto i kiedy popelnil blad.
TO NIE JEST FORUM POPRAWNEJ POLSZCZYZNY
Jestem na to zbyt leniwy zeby zapisywac wszystkie twoje "syny" czy "rwy"
Zauwazam tylko ze zdziwieniem ze moderator to przepuscil

A "Budka z piwem" to juz duzo wczesniej inni forumowicze radzili ci zebys nie pisala po powrocie spod "Kasztana" po kilku "Debowych" bo nie zdazysz sie pozbyc jezyka jakim sie tam poslugiwalas

I pamietaj ze kiedykolwiek puscisz wodze fantazji na temat Jankesow i Jankesolandii ja Jankesofil pomoge ci dowiedziec prawdy



autor: Rebel2, data nadania: 2015-07-02 03:32:01, suma postów tego autora: 3910

Dodaj komentarz