Komentarze czytelników portalu lewica.pl Komentarze czytelników portalu lewica.pl

Przejdź do menu

Komentowany tekst

OPZZ: Nie straszcie Polaków Grecją

Komentarze czytelników

Dodaj komentarz

ależ bzdury

>>Analizując sytuację w Grecji, wielu komentatorów zapomina o prawdziwych przyczynach kryzysu. Nie są nimi lenistwo Greków i skłonność do niepłacenia podatków, jak próbuje się wmówić opinii publicznej, ale pogoń za zyskiem oraz chciwość sytemu bankowego i agencji ratingowych.

>>To nie Grecy są odpowiedzialni za destabilizację sytuacji w strefie euro, ale bankierzy i kapitał spekulacyjny.

co tak mało dosadnie? powiedzmy wprost- bankierzy z niemiec i francji przyjechali do aten, przystawili greckim politykom pistolety do głów i kazali podpisać umowy kredytowe.

>>rywatne banki przez wiele lat chętnie pożyczały pieniądze greckim bankom na wysoki procent, kalkulując, że w przypadku krachu i tak odzyskają zainwestowane pieniądze od europejskich instytucji i podatników.

a te pieniądze w imieniu greków pożyczały pewnie leśne duszki i polne skrzaty a nie ludzie rządzący Grecją i odpowaidajacy za jej stan finansowy?




Ja mam kapitalny pomysł- następnym razem jak pijany kierowca rozjedzie kogoś na pasach, oskarżmy tego co mu sprzedał samochód, w końcu w pogoni za zyskiem jawnie naraził innych ludzi.

autor: Dobrodziej Pracodawca, data nadania: 2015-07-11 15:24:29, suma postów tego autora: 2714

Dobrodieju

piszesz jak dziecko, nie wiem czego nie kumasz w tym tekście, bo tam jest wszystko wyjaśnione, dłużnik brał bo dawali, a wierzyciel dawał, a właściwie Bank w jego imieniu, bo miał z tego prowizje i lichwę, zwyczajnie chciwość i głupota wzięły górę, jak w każdym kapitalizmie od zarania dziejów. Dlaczego w takim razie konsekwencje tego ma ponosić tylko dłużnik ?. Pomyśl, bo myślenie ma przyszłość :). Podpowiem, że wierzyciel też musi ponosić ryzyko, inaczej co to za kapitalizm, a chyba jesteś za kapitalizmem ? ;)

autor: dyzma_, data nadania: 2015-07-12 17:19:29, suma postów tego autora: 2960

dobrodziej

za kryzys w Grecji odpowiedzialni są politycy z partii Nowa Demokracja i PASOK, oraz reżim oszczędnościowy Niemiec i Wielkiej Brytanii, który za wszelką cenę nie chce poluzować swojej polityki w kierunku zmniejszenia nadwyżek eksportowych i otwarcia się na import z krajów śródziemnomorskich

Sondaże:

http://polska.newsweek.pl/tomasz-lis-w-tok-fm-o-zadzy-wladzy-pis-u-i-kukiza,artykuly,366559,1.html

http://ewybory.eu/wybory-parlamentarne-2015/

autor: tomasz_rysz, data nadania: 2015-07-12 18:14:55, suma postów tego autora: 1710

Auf Wiedersehen Acropolis

https://www.youtube.com/watch?v=zliCyFTGZ7g

"Z nieoficjalnych informacji ze źródeł unijnych wynika, że na stole negocjacyjnym jeszcze na spotkaniu ministrów finansów miał być niemiecki pomysł, by Grecja przekazała do specjalnego funduszu powierniczego majątek o wartości 50 mld euro pod zastaw przyszłej pożyczki z Europejskiego Mechanizmu Stabilności. Niemcy mieli zabiegać o to, by rozwiązanie to znalazło się we wspólnym oświadczeniu po posiedzeniu eurogrupy."

http://wiadomosci.onet.pl/swiat/spotkanie-eurogrupy-zakonczone-ruch-premiera-grecji-przed-szczytem-w-brukseli/505shh

autor: Rebel2, data nadania: 2015-07-12 18:21:54, suma postów tego autora: 3910

Dyzio

Pomyśl, bo myślenie ma przyszłość :). Podpowiem, że wierzyciel też musi ponosić ryzyko, inaczej co to za kapitalizm, a chyba jesteś za kapitalizmem ? ;)

autor: dyzma_, data nadania: 2015-07-12 17:19:29,

Ja jestem za kapitalizmem !
Wirzyciel tez ponosi ryzyko ze dluznik moze nie splacic dlugu.
Grecki rzad wbrew woli wyborcow wybral Euro zamiast Grexit. Kogo teraz bedziesz winil za zaciskanie greckiego paska

Dlaczego powiedzenie "Pomyśl, bo myślenie ma przyszłość"
zawsze przytaczaja polglowki?

A teraz sam sobie odpowiec po co Grecja pchala sie do Euro i co zrobila zeby za wszelka cene sie tam dostac

PS Spobowales wreszcie hamburgera z frytkami i Cola?
Polecam: "The 1/2lb. Most American Thickburger" z Hardee's

autor: Rebel2, data nadania: 2015-07-12 21:04:04, suma postów tego autora: 3910

Życzmy sobie Grecji w Polsce:

http://biznes.onet.pl/praca/zarobki/prekariusze-wiecznie-niepewni/5x5zkg

autor: szczupak, data nadania: 2015-07-12 21:34:35, suma postów tego autora: 3747

PS> Jak zwykle" najwięcej i najmniej sensownie ma do powiedzenia w temacie

Jerk of Rebel from USA.

autor: szczupak, data nadania: 2015-07-13 23:14:29, suma postów tego autora: 3747

W okresie

2003- 2015 z tytułu nieprzerwanego zatrudnienia opłacono mi 28,81 zł z tytułu ubezpieczenia emerytalnego.

Jednocześnie rzekomo rękami Tuska, Bieleckiego, Millera i innych jestem zadłużony na parę tysięcy u zagranicznych wierzycieli i za parę lat mogą peiprzyć jak w sytuacji Grecji że niby miałem dodatki za okulary, stołówkę w pracy (jaka stołówka?) żyłem ponad stan i teraz mam oddawać niewiadomo ile.

Brawo kto?

autor: A.Warzecha, data nadania: 2015-07-14 08:59:53, suma postów tego autora: 2743

-

"A teraz sam sobie odpowiec po co Grecja pchala sie do Euro i co zrobila zeby za wszelka cene sie tam dostac"

Akurat o ile Grecja chciała sama do UE to do strefy Euro ją wepchnęli. Powrót do Drahmy to był by początek normalności w Grecji.

Dodatkowo nie wpychali by nam ani GB euro.

autor: A.Warzecha, data nadania: 2015-07-14 20:44:58, suma postów tego autora: 2743

dyzmusiu

To że zjesz naraz gar grochówki i rozboli cie brzuch, to nie znaczy że twemu bólowi winna jest sprzedawczyni w warzywniaku która z chciwości i w kapitalistycznej pogoni za zyskiem sprzedała ci kilo grochu.

Kredytów Grecji nikt nie wciskał, sami chcieli, więc to oni ponoszą odpowiedzialność za ich spłatę. Oczywiście ryzyko kredytobiorcy istnieje, ale ryzyko nie oznacza odpowiedzalności

@tomasz
>za kryzys w Grecji odpowiedzialni są politycy z partii Nowa Demokracja i PASOK, oraz reżim oszczędnościowy Niemiec i Wielkiej Brytanii, który za wszelką cenę nie chce poluzować swojej polityki w kierunku zmniejszenia nadwyżek eksportowych i otwarcia się na import z krajów śródziemnomorskich

Politycy owszem, ale inne kraje? Bez przesady, zadaniem Niemiec czy Brytanii nie jest dbanie o dobro Grecji, tylko własne.

autor: Dobrodziej Pracodawca, data nadania: 2015-07-14 21:01:20, suma postów tego autora: 2714

klapaczu

Napisz po polskiemu co chcialas napisac po angielski
"Jerk of Rebel from USA." ??????????????????????????

Cos ci nie wyszlo :)))))))))))))))

autor: Rebel2, data nadania: 2015-07-14 22:32:55, suma postów tego autora: 3910

A.Warzecha

Opowiedz jak to Grecje wbrew jej woli wciagnieto na czlonka Euro
Poza tym w referendum (kosztownym zapewne jak na sytuacje Grecji) na wezwanie Ciprasa ludzie wypowiedzieli sie przeciwko, a Cipras i tak zrobil odwrotnie
To po co byla cala te referendalna farsa?

Mozna by dyskutowac co gorsze: Agreekment czy Grexit ale tak czy inaczej to doopakolos

autor: Rebel2, data nadania: 2015-07-15 23:53:03, suma postów tego autora: 3910

trzeba sie spieszyc zanim nas znacjonalizuja

Część greckich wysp została wystawiona na sprzedaż przez prywatnych właścicieli. Portal "Business Insider" stworzył listę tych, które obecnie można kupić.

http://www.wprost.pl/ar/514085/Greckie-wyspy-na-sprzedaz-za-miliony-euro-Oto-lista/

autor: Rebel2, data nadania: 2015-07-16 03:19:16, suma postów tego autora: 3910

Mylić się ludzka rzecz, Rebelu

Ale być pomyłką jak ty....

autor: szczupak, data nadania: 2015-07-17 00:28:51, suma postów tego autora: 3747

Znów Rebelku wróbelku alaskański

pitygrylisz jankeslandzką pieśń z daleka...latarnika z PRL

polecam dla twego zaśpiewu z daleka...
poniższy utwór

Ballada o jednej Wiśniewskiej

Żyli w pałacu hrabia z hrabiną
On zwał się Rodryg ona Franczeska
A w małym domku za ich meliną
Mieszkała sobie jedna Wiśniewska

Niewinne serce miała hrabina
I taką duszę pieską niebieską
A on był łajdak i straszna świnia
I pitygrylił się z tą Wiśniewską

Biedna hrabina łzami płakała
Z ciągłej żałoby wyschła na deskę
I na kolanach męża błagała
Odczep się draniu od tej Wiśniewskiej

Próżno chodziła z hrabią na udry
Na próżno klęła swą dolę pieską
On ciągle ganiał do tej łachudry
I szeptał czule "O ty Wiśniewsko"

Aż raz hrabina miecz zdjęła z ściany
Zmierzyła hrabię okiem królewskiem
Siedź tu , powiada ty w herb drapany
Dzisiaj nie pójdziesz do tej Wiśniewskiej

On zaś będący pod alkoholem
Czyli jak mówią - zalany w pestkę
Wyrżnął hrabinę łbem w antresolę
I dawaj gazu do tej Wiśniewskiej

Biedna hrabina padła na dywan
Cała zalała się krwią niebieską
A gdy poczuła że dogorywa
Rzekła poczekaj o ty Wisniewsko

Potem się odbył pogrzeb wspaniały
Hrabia nad grobem uronił łezkę
Strasznie się martwił przez dzionek cały
A na noc poszedł do tej Wiśniewskiej

Wtedy hrabina z mogiły wstała
Wyrwała z trumny sękatą deskę
Poszła za hrabią na śmierć go sprała
I rozwaliła łeb tej Wiśniewskiej

Chociaż lebiegi grzeszyli tyle
I na nich w końcu też przyszła kreska
Dziś sobie leżą w jednej mogile
Hrabia hrabina i... ta Wiśniewska.

se pośpiewaj Rebeleniu dla ...
Pozdro od jacunia

autor: jacekx, data nadania: 2015-07-17 23:20:06, suma postów tego autora: 3088

klapaczu

Tutaj tez siem pomyliles?

"Oj tam, oj tam, Jerku od Rebela:
autor: szczupak, data nadania: 2015-07-13 23:23:38, suma postów tego autora: 3426"

"Jerk od Rebela" to po polskiemu?
Najwyrazniej i z polszczyzna masz problem

autor: Rebel2, data nadania: 2015-07-18 01:59:20, suma postów tego autora: 3910

Przyganiał dziurawy kocioł (Rebel) garnkowi

Jeszcze do dziś wiekowi ludzie mówią po staropolsku o kimś np. Józek od Pilchów, Stasiek od kowala itp. Ale teraz Yankee Poodle będzie nas uczyć polszczyzny. No boki rwać jak świeże wiśnie.

autor: szczupak, data nadania: 2015-07-18 16:30:23, suma postów tego autora: 3747

Stary Grafomanie

Jestes tymczasowo na przepustce czy bezterminowo , do nastepnego ataku?

Wrobelek Teksanski (zapomniales juz ze Alaskanska to byla Pszczolka)zostawil ci prezent na odrestaurowanej (niestety byle jak) glowce

autor: Rebel2, data nadania: 2015-07-18 20:16:10, suma postów tego autora: 3910

JacekX:

Niekiedy jeszcze ten song wykonywano w gwarze nadwiślańskiej np. "wyrwała z grobu sękate deskie" (m.in. tak czyniła nieodżałowana pani Hanka Bielicka).

autor: szczupak, data nadania: 2015-07-18 22:54:16, suma postów tego autora: 3747

Oj Rebeluniu2, oj...oj

Zabijają Cię tu śmiechem na lewica.pl a ty nic...
Panie Pogorzelski Ty tu ludziom głowę zawracasz a ...
Ołowiem i żelazem nie chcesz wypalać tylko bełkoczesz ad personam...
Ty moja kochanieńka płk. Kuklinowskiego podróbo zza oceanu.

Pozdrawiam Cię ja jacekx
vel Andrzej Kmicic

autor: jacekx, data nadania: 2015-07-19 16:02:29, suma postów tego autora: 3088

Hybryda Rebeluniu2 może być...

i pszczółką, i wróbelkiem , i słowikiem a nawet
nietoperkiem w jednej osobie... :)

Pozdro dla Rebelunia2
od jacuniax

autor: jacekx, data nadania: 2015-07-19 16:08:03, suma postów tego autora: 3088

klapaczu od szczupaka

Naprawde wybacz mi ze nie wiedzialem jakiej klasy szpecjalizdom od wszystkiego jestes
Teraz dodatkowo jezdes szpecjalizdom od staropolszczyzny.
No i nie tylko.
Wystarczy ze zmienisz staropolskie "klapacz od szczupaka" na "klapacz from szczupak" i tlumaczenie na storoangielski jest gotowe
GENIALNIE PROSTE
Dopiero ty musiales wpasc na ten super prosty sposob tlumaczenia
Nie mam nic wiecej do dodania i chyle czola przed takim genjoszem
;)

autor: Rebel2, data nadania: 2015-07-19 17:43:17, suma postów tego autora: 3910

no prosze szczekaczu

nagle jesteś świadom istnienia tradycyjnych form i wyrazów w polszczyźnie. A jak ci uświadomiłem że na benzyne wielu ludzi mówi zwyczajowo "etylina" to sie nadąłeś i zarzuciłeś mi mieszkanie na zapóźnionej wiosce

autor: Dobrodziej Pracodawca, data nadania: 2015-07-20 18:37:59, suma postów tego autora: 2714

Stary Grafomanie

Ty Kmicicem?
Przeciez niedawno byles Wolodyjowskim i puszczales baczki
Pamiec szwankuje?

Pozdrowienia od Texanskiego Wrobelka (na glowce) i Alaskanskiej Pszczolki

autor: Rebel2, data nadania: 2015-07-22 19:53:07, suma postów tego autora: 3910

Stary Grafomanie from PaJacek

"Pozdrawiam Cię ja jacekx
vel Andrzej Kmicic "

Proces zdziecinnienia robi duze postepy
Byles juz Wolodyjowskim, dzisiaj jestes Kmicicem a jutro?
Moze Olenka :))

autor: Rebel2, data nadania: 2015-07-22 20:03:01, suma postów tego autora: 3910

Rebel2

to #szpecjalisd# od komentarzy na lewica.pl(nowa ortografia z daleka - rebelańska ortografia)
Pozdrawiam i innych #szpecjalisdow# a także anty ekologów
(czyli śmiecących po rebelańsku w komentarzach na lewica.pl) :).

autor: jacekx, data nadania: 2015-07-23 17:12:38, suma postów tego autora: 3088

Cie choroba, się porobiło

Taki pieprzony szczupaczek angażuje czas i palce aż dwóch "orłuf" : bielika hamerykańskiego z przeszczepioną głową papugi kakadu - i krajowego rybołowa skrzyżowanego z bąkiem puszczanym publicznie.
Towarzysze czerwoni, którzy tu na forum jesteście, zaprawdę powiadam wam: jeżeli wyżej wymienieni upośledzeni osobnicy, są wzorcowymi przedstawicielami kapytalyzmu, to strach się bać - restytucja waszej ukochanej komuny pewna w najdalej dwa pokolenia.

autor: szczupak, data nadania: 2015-07-24 19:30:29, suma postów tego autora: 3747

Co naprawde odstrasza potencjalnych dyskutantow....

... od forum Lewica.pl

"odpodpowiedź
Chciałem zabrać głos w dyskusji,ale ja zobaczyłem wpis "Pana" SZCZUPAKA to zrezygnowałem.Myślałem,że przynajmniej na tym forum będzie normalna dyskusja a tymczasem również zamiast dyskusji są inwektywy.Pozdrawiam.

autor: Jan Bobiński, data nadania: 2015-07-17 13:28:46, suma postów tego autora: 1"

JAKIES PYTANIA?

autor: Rebel2, data nadania: 2015-07-24 22:57:11, suma postów tego autora: 3910

szcupaczku

Pisz jaśniej, bo na razie zaśmierdziało spod stołka przy klawiaturze... ale, o co ci chodzi to wielka niewiadoma :(.

JJC

autor: JJC, data nadania: 2015-07-24 22:57:14, suma postów tego autora: 1582

PaJacku

Moje 2 posty w ktorych wyjasniam ci pochodzenie mojej gramatyki stworzonej specjalnie do komunikowania sie z pewnymi "wybitnymi" indywiduami na tym forum niestety trafily na Berdyczow.
O czym zapewnie wiesz :)))

autor: Rebel2, data nadania: 2015-07-24 23:08:02, suma postów tego autora: 3910

PaJacku

Zamiast zadawac niepotrzebne pytania schyl sie pod stolik i posmakuj co to jest
I gwarantuje ci ze nie jest to czekoladowy budyn, chociaz podobny

A na glowce nie musisz probowac
To wiadomy prezencik od Texanskiego Wrobelka

autor: Rebel2, data nadania: 2015-07-25 17:45:29, suma postów tego autora: 3910

szczekaczu

w ogłaszaniu siebie samego zwycięzcą jesteś niezrównany.

autor: Dobrodziej Pracodawca, data nadania: 2015-07-25 23:02:29, suma postów tego autora: 2714

Och, Złodzieju i Jerku

ja odpalam was w przerwie pobiedniej, bo intelektualnie przeciwnikami jesteście żadnymi więc i zwycięstwo bez znaczenia.

autor: szczupak, data nadania: 2015-07-27 17:24:12, suma postów tego autora: 3747

Dodaj komentarz