Może by tak któryś z niezłomnych bojowników o demokrację spośród redaktorów lewica.pl odblokował dyskusje pod tekstami Avivara i Andreou, bo lewicowy motłoch sobie (krzywdząco) pomyśli, że Panowie Redaktorzy są nie lepsi od eurobiurokratów:)
...to taki ustrój, w którym mimo ciągłego wzrostu wydajności pracy i coraz dalszego odsuwania wieku emerytalnego państwu (wspólnocie) coraz więcej brakuje na edukację, emerytury, służbę zdrowia, infrastrukturę i całą w ogóle tzw. konsumpcję zbiorową. Gdzie podziewają się więc nadwyżki? Wiem, ale nie powiem...
Wielu dzisiejszych prekariuszy to 30,40,50 latkowie.Na zachodzie lewica mówiąc o prekariuszach mówi o wszystkich, nie tylko o mitycznych "młodych".Polecam artykuł Gadzinowskiego w przedostatniej "Trybunie"
Dlatego tylko rewolucja ogólnoświatowa może zmieść kapitalizm, bo kapitał nie ma ojczyzny. Pojedyncze zwycięstwa reformistów w takich krajach jak Grecja, Hiszpania i Portugalia niczego nie zmienią, bo kapitał pozostanie nie naruszony.
Pierwszy cytat ; Musimy skończyć z wyczynowym kapitalizmem, który uprawiamy w Polsce od 25 lat. Powinniśmy podnieść płace, opodatkować bogatych i przepływ kapitału - radzi Marek Belka, prezes Narodowego Banku Polskiego, w wywiadzie dla „Gazety Wyborczej”.
I drugi cytat ; – R Petru - Ja bym chciał mówić o tym, jak pieniądze zarabiać, a nie wydawać – mówił Ryszard Petru o głównych postulatach ewentualnego ugrupowania, w które może przerodzić się założona przez niego organizacja Nowoczesna.pl. – Biednym ludziom trzeba dawać wędkę, a nie jałmużnę. Godności nie daje 1 maja, tylko dobra płaca – stwierdził ekonomista, krytykując tych polityków, którzy w piątek skupiali się jedynie na pustych obietnicach poprawy losu Polaków.
Wybierając dotychczasowych marnych ( dla nas wyborców ) polityków nie zmienimy sobie losu na lepszy , i to jest pewne , natomiast wybierając nowych mamy dużą szansę sobie polepszyć , ale wybór musi być z namysłem .
Problem w tym że Grecy boją się polonizacji i skutków społecznych doktryny szoku
Jeśli więc ktoś pisze o liberalizmie w gospodarce powinien stosować terminy "neoliberalizm", "liberalizm gospodarczy", "kapitalizm wolnorynkowy". Ważne jest to w szczególności ponieważ de facto w większości spraw to lewica jest bardziej liberalna niż prawica. To tu jest mniej autorytaryzmu, a więcej wolności światopoglądowej, wolności od wyzysku, również więcej nacisku na prawa człowieka. To 2/3 całego liberalizmu. Tylko 1/3 skoncentrowana na gospodarce jest bardziej "prawicowa" ...