Komentarze czytelników portalu lewica.pl Komentarze czytelników portalu lewica.pl

Przejdź do menu

Komentowany tekst

Aleks Korzeniowski: Liberałów wojna z demokracją. Dzisiaj Grecja, jutro Polska?

Komentarze czytelników

Dodaj komentarz

MOŻE BY TAK...

Może by tak któryś z niezłomnych bojowników o demokrację spośród redaktorów lewica.pl odblokował dyskusje pod tekstami Avivara i Andreou, bo lewicowy motłoch sobie (krzywdząco) pomyśli, że Panowie Redaktorzy są nie lepsi od eurobiurokratów:)

autor: EB, data nadania: 2015-07-22 15:02:14, suma postów tego autora: 856

Bo kapitalizm...

...to taki ustrój, w którym mimo ciągłego wzrostu wydajności pracy i coraz dalszego odsuwania wieku emerytalnego państwu (wspólnocie) coraz więcej brakuje na edukację, emerytury, służbę zdrowia, infrastrukturę i całą w ogóle tzw. konsumpcję zbiorową. Gdzie podziewają się więc nadwyżki? Wiem, ale nie powiem...

autor: hania.buzia, data nadania: 2015-07-22 13:13:46, suma postów tego autora: 103

Początki prekariatu w Polsce to lata 90

Wielu dzisiejszych prekariuszy to 30,40,50 latkowie.Na zachodzie lewica mówiąc o prekariuszach mówi o wszystkich, nie tylko o mitycznych "młodych".Polecam artykuł Gadzinowskiego w przedostatniej "Trybunie"

autor: polak17, data nadania: 2015-07-22 08:57:59, suma postów tego autora: 1219

Tylko rewolucja

Dlatego tylko rewolucja ogólnoświatowa może zmieść kapitalizm, bo kapitał nie ma ojczyzny. Pojedyncze zwycięstwa reformistów w takich krajach jak Grecja, Hiszpania i Portugalia niczego nie zmienią, bo kapitał pozostanie nie naruszony.

autor: Adi, data nadania: 2015-07-22 00:57:02, suma postów tego autora: 2

Dwa cytaty znanych ekonomistów ...

Pierwszy cytat ; Musimy skończyć z wyczynowym kapitalizmem, który uprawiamy w Polsce od 25 lat. Powinniśmy podnieść płace, opodatkować bogatych i przepływ kapitału - radzi Marek Belka, prezes Narodowego Banku Polskiego, w wywiadzie dla „Gazety Wyborczej”.
I drugi cytat ; – R Petru - Ja bym chciał mówić o tym, jak pieniądze zarabiać, a nie wydawać – mówił Ryszard Petru o głównych postulatach ewentualnego ugrupowania, w które może przerodzić się założona przez niego organizacja Nowoczesna.pl. – Biednym ludziom trzeba dawać wędkę, a nie jałmużnę. Godności nie daje 1 maja, tylko dobra płaca – stwierdził ekonomista, krytykując tych polityków, którzy w piątek skupiali się jedynie na pustych obietnicach poprawy losu Polaków.
Wybierając dotychczasowych marnych ( dla nas wyborców ) polityków nie zmienimy sobie losu na lepszy , i to jest pewne , natomiast wybierając nowych mamy dużą szansę sobie polepszyć , ale wybór musi być z namysłem .

autor: Józef Robotnik, data nadania: 2015-07-21 21:22:09, suma postów tego autora: 65

Grecy boją się polonizacji neoliberalnej

Problem w tym że Grecy boją się polonizacji i skutków społecznych doktryny szoku

autor: polak17, data nadania: 2015-07-23 08:50:26, suma postów tego autora: 1219

liberalizm - słowo wieloznaczne

Jeśli więc ktoś pisze o liberalizmie w gospodarce powinien stosować terminy "neoliberalizm", "liberalizm gospodarczy", "kapitalizm wolnorynkowy". Ważne jest to w szczególności ponieważ de facto w większości spraw to lewica jest bardziej liberalna niż prawica. To tu jest mniej autorytaryzmu, a więcej wolności światopoglądowej, wolności od wyzysku, również więcej nacisku na prawa człowieka. To 2/3 całego liberalizmu. Tylko 1/3 skoncentrowana na gospodarce jest bardziej "prawicowa" ...

autor: tomasz_rysz, data nadania: 2015-07-23 10:12:39, suma postów tego autora: 1252

Dodaj komentarz