Komentarze czytelników portalu lewica.pl Komentarze czytelników portalu lewica.pl

Przejdź do menu

Komentowany tekst

Ukraina: Mobilizowani masowo uchylili się od poboru

Komentarze czytelników

Dodaj komentarz

bzdurny belkot

Najwyrazniej redachtor Klebaniuk nie wie ze w PRL-u stosowano dokladnie te same metody przed branka do woja i byla to ponoc negatywna i i wyjatkowo antypatriotyczna postawa.
A przeciez kRaj nie prowadzil wtedy zadnej wojny

autor: Rebel2, data nadania: 2015-08-18 22:40:21, suma postów tego autora: 3910

Wzór do naśladowania

Kiedyś, na wolnej Ukrainie, te 27 tyś. zostanie uhonorowanych pomnikiem, jak dezerterzy z Wehrmachtu w Niemczech oraz Austrii.

autor: lemski, data nadania: 2015-08-19 08:00:29, suma postów tego autora: 368

trafny komentarz

niech synkowie oligarchów i jankesopolaki idą

autor: polak17, data nadania: 2015-08-19 09:25:08, suma postów tego autora: 1296

@Panie Szanowny Rebeliancie

uczepiłeś się Pan fragmentu o karaniu za unikanie woja a w tekście głównie chodzi o informację, że mimo - jak to mówią nawały Rosyjskiej ze Wschodu - ukraińska młodzież nie garnie się do obrony nowej władzy i nowej Ukrainy nawet jeśli im grozi pierdel.

autor: maoam, data nadania: 2015-08-19 10:03:26, suma postów tego autora: 191

Są jednak ludźmi radzieckimi...

Nie chcą więc wzajemnie się zabijać. To dobrze rokuje pokojowi u naszego wschodniego sąsiada. Przy okazji: wyrażam uznanie dla redakcyjnego komentarza.

autor: steff, data nadania: 2015-08-19 11:03:51, suma postów tego autora: 6626

Stanie się zatem tak, jak przewiduje Putin.

Ludzie radzieccy będą wspólnie budować swoją przyszłość wbrew oczekiwaniom i nadziejom zachodnich podżegaczy wojennych oraz ukraińskich dojarzy. W tej sytuacji Rabelku, masz tylko jedno wyjście, możesz wraz z nimi nasrać tylko w portki.

autor: steff, data nadania: 2015-08-19 11:44:20, suma postów tego autora: 6626

co to są "ludzie radzieccy"

jakiś podgatunek?

autor: dr(e)s, data nadania: 2015-08-19 23:17:44, suma postów tego autora: 1539

@szanowny maomam

Czyzbys nie rozumial ze juz za czasow ludowej ojszczyzny mlodzi mieli takie samo podejscie do sluzby wojskowej chociaz nie grozila im smierc.
Nic sie wiec nie zmienilo
A zadales sobie kiedys pytanie dlaczego Polska zlikwidowala pobor i wprowadzila Armie Zawodowa?

autor: Rebel2, data nadania: 2015-08-20 01:19:30, suma postów tego autora: 3910

steff

Nie wiem dlaczego maialbym nasrac w portki?
W koncu za twoje i innych lewicowych psow Putina pieniadze tzw "ludzie radzieccy" trzymani beda w rezerwacie Rosija

autor: Rebel2, data nadania: 2015-08-20 01:26:27, suma postów tego autora: 3910

ludzie radzieccy czyli diedowszczina straszniejsza niz wojna

A tutaj rosyjscy parioci

Rosyjski sztab generalny ogłosił w tych dniach, że podczas obecnego poboru nie stawiło się na wezwanie do 12-miesięcznej służby, jaka obowiązuje w wojsku rosyjskim, 8210 poborowych. Prokuratura wojskowa wszczęła już postępowanie wobec 2924 spośród nich.

Przedstawiciel rosyjskiego sztabu generalnego, Wasilij Smirnow, który poinformował media, że około 200 tys. młodych Rosjan stara się uniknąć poboru, zapowiedział, że prokuratura wojskowa będzie wdrażała dalsze sprawy wobec uchylających się od służby wojskowej


http://swiat.newsweek.pl/pobor-w-rosji--okolo-200-tys--osob-chce-uniknac-wojska,79552,1,1.html

autor: Rebel2, data nadania: 2015-08-20 02:02:42, suma postów tego autora: 3910

***

Jacy ludzie radzieccy:)

autor: nikyty, data nadania: 2015-08-20 15:11:27, suma postów tego autora: 3572

Nie chcą kulki?

Zaczadzeni banderyzmem już są w Donbasie, albo już zostali odstrzeleni. Reszta Ukraińców nie garnie się do piachu. Powstańcy już udowodnili, że nie ma z nimi miękkiej gry. To nie są bezbronni demonstranci, jak w Odessie. Banderowcy doprowadzili do tego, że Donbas powstał i walczy i już nigdy nie będzie ukraiński, bo takich zbrodni, jakich dopuścili się w ramach "operacji antyterrorystycznej" nie zapomina się. Tego nie zmieni nawet stłumienie powstania.

autor: Bartek, data nadania: 2015-08-20 18:38:09, suma postów tego autora: 2550

Stłumienie "powstania"

w Donbasie najpewniej uczyniłoby go "zdradziecko" pragmatycznym i myślącym o "bread & butter" - co kazałoby "takie zbrodnie", wyimaginowane czy choćby i rzeczywiste, zapomnieć właśnie, w imię "małej stabilizacji". Vide "Słowiańsk", w mitologii "powstańczej" niegdyś "bohaterskie miasto Sławiangrad", dziś prawie przez "bohaterów" zapomniane.

autor: Feliks Dzierżyński, data nadania: 2015-08-20 20:59:48, suma postów tego autora: 201

Rusza wyprzedaż Ukrainy

http://www.nettg.pl/news/128292/ukraina-kopalnie-i-elektrownie-do-prywatyzacji

"Bezcelowym jest dalsze utrzymywanie ich państwowej własności" - uznała rada ministrów, wyliczając 342 przedsiębiorstwa państwowe.

Ukraina będzie kolejną republiką bananową. O to szło. Majdaniarski zamach stanu sponsorowany przez Zachód to była inwestycja. Teraz będzie można przejąć majątek Ukrainy za grosze. Społeczeństwo ukraińskie zostanie wywłaszczone i obudzi się z ręką w nocniku.

autor: Bartek, data nadania: 2015-08-20 22:51:44, suma postów tego autora: 2550

Rebel2 się droczy

Rebel2 jest wystarczająco inteligentny aby odróżnić uchylanie się od obowiązku służby wojskowej w warunkach pokoju a w sytuacji obcej inwazji.

Jeżeli zatem zrównuje problemy z poborem w Rosji i na Ukrainie to znaczy że naprawdę głęboko w środku nie wierzy w rosyjską napaść na Ukrainę.

Jeżeli chodzi o jego powoływanie się na niechęć młodzieży PRL do służby zasadniczej w LWP to nie wiem czy sam odsłużył ZSW (bo ja tak) ale powinien wiedzieć że to unikanie nie miało nic wspólnego z patriotyzmem lub jego brakiem. Było wyrazem stosunku do podstawowego wówczas zadania armii jakim była nie obrona Ojczyzny a adaptacja młodych mężczyzn do życia w ówczesnym państwie. Do wojska szli młodzi gniewni,a z wojska w większości wychodzili już konformiści zdolni tolerować dowolne absurdy.
Znając jednak swoich kolegów jestem przekonany że w warunkach prawdziwego zagrożenia Komendy Uzupełnień pękałyby w szwach od ochotników.

W tym świetle powoływanie się na ową niechęć ponownie podważa jego wiarę w "ruską napaść".

Ja myślę że on się po prostu droczy. Lubi wrzucać kamyczek w tryby albo ten kijek w mrowisko.

I bardzo dobrze. Bo przytaczając swoje przykłady daje nam możliwość przemyśleń. Albo nas przekona albo wzmocni nasze argumenty. W każdym przypadku jest to dla nas pozytywne.

Dzięki, Rebel2

autor: Lej, data nadania: 2015-08-21 14:39:16, suma postów tego autora: 319

lej

"Jeżeli zatem zrównuje problemy z poborem w Rosji i na Ukrainie to znaczy że naprawdę głęboko w środku nie wierzy w rosyjską napaść na Ukrainę."

WOW !!!!!

Musisz byc wybitnym psychoanalitykiem i medium czytajacym w ludzkich myslach
A teraz powiedz co naprawde mysle o twojej "diagnozie"

autor: Rebel2, data nadania: 2015-08-21 22:44:52, suma postów tego autora: 3910

Nie chcą ginąć pod czerwono—czarnym

sztandarem mordując bratnią ludność Donbasu?
Co na to główny sponsor tej wojny — siajej?

autor: Stirlitz, data nadania: 2015-08-22 08:54:28, suma postów tego autora: 1578

Słowiańsk na zawsze zostanie symbolem oporu

Słowiańsk upadł. Nie można było utrzymać tego miasta. Przewaga wojsk junty była zbyt duża. Samym bohaterstwem nie można było jej zniwelować. Ofiary wśród cywili były tak duże, że obrońcy postanowili nie przedłużać oporu. Żeby oszczędzić dalszych ofiar wycofali się, ale Słowiańsk już na zawsze pozostanie symbolem oporu. Trzeba było opuścić też Mariupol. Junta podeszła pod Donieck i już zdawało się, że powstanie zostanie stłumione. Powstańcy wyszli z kontrofensywą i odbili część utraconych terenów. Słowiańsk i Mariupol jeszcze muszą poczekać na wyzwolenie, ale ono pewnego pięknego dnia nastąpi. Donbas zostanie wyzwolony, junta zostanie obalona. Jej dni są policzone. Finanse w opłakanym stanie, armia zdemoralizowana, dezercje, unikanie poboru, sytuacja społeczna coraz cięższa, kraj wystawiony na sprzedaż. Gdy wszystkie skutki polityki junty dadzą znać o sobie społeczeństwu zostanie ona obalona. Junta już ciągnie na oparach nacjonalistycznej histerii, ale na tym daleko nie zajedzie. Nacjonalistyczna histeria już doprowadziła Ukrainę na skraj upadku i rozpadu. Krym odpadł na zawsze, Donbas wciąż walczy, ale powrotu do Ukrainy już nie ma. W kolejce Charków, Dniepropietrowsk, Odessa. Póki co odgórny i oddolny terror trzyma jeszcze te ośrodki w garści, ale na dłuższą metę nie da rady. Junta już jest na równi pochyłej.

autor: Bartek, data nadania: 2015-08-22 13:00:59, suma postów tego autora: 2550

Przelicytowuję!

"Junta" upadnie, i nawet 90% mieszkańców Kijowa będzie za przyłączeniem całej Ukrainy do Rosji. Ale ktoś tu chyba wróży z fusów.

autor: Feliks Dzierżyński, data nadania: 2015-08-23 10:18:44, suma postów tego autora: 201

Rebel2

Nie jestem psychoanalitykiem ale trochę już żyję i z wieloma ludźmi miałem do czynienia.
Poza tym nie pierwszy raz ścieramy kopie.

Ty po prostu lubisz się droczyć i takie Twoje prawo. Jak większość z nas lubisz wtrącić swoje trzy grosze. Zauważenie tego nie wymaga dyplomu z psychoanalizy.

Tak jak napisałem dyskusje z Tobą są dla mnie okazją abym weryfikował swój osąd świata, sprawdzał niektóre fakty i nad nimi się zastanawiał. Dlatego "Dzięki Rebel2" jest szczere.

A wracając do meritum: porównuje się rzeczy porównywalne. To psychologiczne 2+2 że stosując porównanie mniej lub bardziej świadomie (czasem podświadomie) wybiera się płaszczyznę wspólną, bo tylko wtedy porównywanie ma sens.

Wydaje mi się że zareagowałeś według schematu: ktoś użył argumentu z poborem na Ukrainie to znajdę PODOBNE problemy aby ten argument zdyskredytować. Zwróć uwagę że sytuacja w krajach nie będących w stanie śmiertelnego zagrożenia z powodu obcej inwazji wydała Ci się PODOBNA.

Gdybyś wewnętrznie był przekonany że Ukraina jest obiektem napaści, którą z poświęceniem powstrzymuje, nie użyłbyś porównania z PRL -podświadomość by Ci nie pozwoliła.

Powyżej wyłuszczyłem obszerniej dlaczego uważam tak jak w poprzednim wpisie.

A co tego że wzbudzi Twój opór to nie mam żadnych wątpliwości. Każdy z nas ma wbudowany mechanizm obronny powodujący instynktowne odrzucenie informacji niezgodnej z naszymi ugruntowanymi przekonaniami. Ponieważ o tym wiem staram się to uwzględniać w stosunku do siebie choć nie jest łatwo...

To na co zwróciłem uwagę możesz instynktownie odrzucić lub się nad tym zastanowić (ja już wynik obstawiłem ale go nie ujawnię) to POZORNIE Twój wybór.




autor: Lej, data nadania: 2015-08-23 13:23:11, suma postów tego autora: 319

Feliks Dzierżyński

Kolega Bartek wypowiedział się nieco patetycznie ale chyba przyznasz rację że fundamenty obecnego Państwa Ukraińskiego są marnej jakości?

Na szowiniźmie, zamiataniu pod dywan problemów społecznych, zastąpieniu gospodarskiego zarządzania wojenną retoryką, długo nie pociągną. Już raz mieli "pomarańczową rewolucję" i z jej porażki nie wyciągnęli wniosków. Kolejna próba doprowadziła do rozpadu państwa.
To młode państwo, z wątpliwymi etnicznie granicami. Jedyną szansą dla nich był model federacyjny, który działał przez 20 lat. Próba budowy państwa narodowego doprowadzi do oddzielenia wschodu, który nie życzy sobie siłowej "ukrainizacji".

Obecne władze w Kijowie są największym zagrożeniem dla "integralności terytorialnej".
Przykładem niech będzie mianowanie M. Saakaszwilego na gubernatora Odessy. Zamiast łagodzić i integrować - konfrontacja. Wynik nietrudny do przewidzenia: Odessa prędzej czy później oderwie się od takiego państwa.


autor: Lej, data nadania: 2015-08-23 13:58:48, suma postów tego autora: 319

Stirlitz sierotko po komunizmie

Podobnie jak z drugiej strony nie chca ginac jako "urlopowani ochotnicy spedzajacy wakacje w Donbasie"

autor: Rebel2, data nadania: 2015-08-23 18:40:20, suma postów tego autora: 3910

Feliks

Nikt nie wrozy z fusow, on robi to za co mu placa
Ten ktos poprostu tlumaczy na polski i przepisuje to co przysylaja mu z Centrali
Wot cala prawda

autor: Rebel2, data nadania: 2015-08-23 18:43:45, suma postów tego autora: 3910

przypominam piszącym tutaj że junta to akurat rządzi w Doniecku

rząd Ukrainy został wybrany.

autor: Dobrodziej Pracodawca, data nadania: 2015-08-23 19:04:13, suma postów tego autora: 2714

Falsum in uno, falsum in omni

"Odessa prędzej czy później oderwie się od takiego państwa" - i znowu wróżenie z fusów. Nie ma co nawet całościowo polemizować z takimi Mojżeszami i Salomonami.

autor: Feliks Dzierżyński, data nadania: 2015-08-24 09:30:09, suma postów tego autora: 201

"Fundamenty marnej jakości"

Do jednego warto jednak się odnieść - i przypomnieć wyniki ukraińskiego referendum niepodległościowego sprzed 24 lat.
https://pbs.twimg.com/media/CNKBpOFWwAAf7-s.png

autor: Feliks Dzierżyński, data nadania: 2015-08-24 09:33:30, suma postów tego autora: 201

Najnowszy sondaż

67% Ukraińców jest dumnych z bycia obywatelami Ukrainy. W 2013 r. było to 48%. Podobny wzrost nastąpił w 2005 r. - 53% wobec 38% w 2004 r. Ale, oczywiście, "junta" traci przyzwolenie, a państwo nieuchronnie się rozpada...

Bardziej jakoś wierzę danym niż chodzącym "rrrrewolucyjnym" Wyroczniom Delfickim - których NIE przepraszam za to, że zlinkowany news napisany jest w języku banderowskim.

http://www.bbc.com/ukrainian/news_in_brief/2015/08/150821_az_ukrainian_citizenship?ocid=socialflow_facebook

autor: Feliks Dzierżyński, data nadania: 2015-08-24 10:16:24, suma postów tego autora: 201

Wybrany?

Podobnie jak ten w Iraku, Afganistanie, Libii, Egipcie? Pod pistoletami? Legalny był tylko ten, którego junta kijowska obaliła.

autor: steff, data nadania: 2015-08-24 11:06:07, suma postów tego autora: 6626

To miały być wybory?

W warunkach faszystowskiego terroru przeprowadzono wyborczą farsę, żeby zalegalizować zamach stanu. Ten teatrzyk nic nie zmienia - w Kijowie rządzi samozwańcza oligarchiczno-faszystowska hunta, agentura USA-UE.

W Doniecku odbyły się wybory i lud wyłonił swoją reprezentację. Kropeczka.

autor: Bartek, data nadania: 2015-08-24 15:12:00, suma postów tego autora: 2550

lej

Nie wiem kiedy miales przyjemnosc kruszyc ze mna kopie, ale wiem ze musisz zyc DUZO dluzej i spotkac DUZO wiecej ludzi zebys byl w stanie przynajmniej z DUZYM przyblizeniem OCENIAC innych.
Twoja ocena mojej opinii na temat Anschluss Ukrainy jest NAJBARDZIEJ BZURNA opinia jaka ktokolwiek do tej pory wypowiedzial
Teraz mozesz jeszcze wydac diagnoze ze tak naprawde to ja kocham cara Adolfa LilyPutina Msciwego tylko w przeciwienstwie do ciebie jeszcze o tym NIE WIEM, a to ze zaprzeczam potwierdza tylko twoja DIAGNOZE

BEZ ODPOWIEDZI

autor: Rebel2, data nadania: 2015-08-24 15:28:00, suma postów tego autora: 3910

No coś podobnego,

Ukraińcy nie kwapią się do umierania za oligarchów? Feluś musi ich uświadomić, że to bardzo nieładnie.

autor: bolo, data nadania: 2015-08-24 17:05:45, suma postów tego autora: 4522

Rząd Ukrainy to został obalony

złodzieju zleceniodawco, a rząd UPAkrainy przywieziony w teczce z jueseja.

autor: Stirlitz, data nadania: 2015-08-24 17:07:38, suma postów tego autora: 1578

"Fundamenty marnej jakości" cz. 2

Wielopartyjne wybory bez cudów nad urną to "farsa" i "teatrzyk" - plebiscyt z dwiema ustawionymi listami oznacza, że "lud wyłonił swoją reprezentację".

Rzeczywiście, kropeczka. Ręce opadają i kropeczka.

autor: Feliks Dzierżyński, data nadania: 2015-08-24 23:16:04, suma postów tego autora: 201

Feliksie D.


Może nie zrozumiałeś ale ja pisałem o fundamentach OBECNEGO Państwa Ukraińskiego i wymieniłem słabości OBECNEJ koncepcji Państwa Ukraińskiego, nie tego sprzed 20 lat.

Zwróciłem uwagę że model federacyjny działał przez ponad 20 lat i moim zdaniem OBECNA ekipa popełniła błąd rezygnując z niego na rzecz modelu państwa narodowego. W młodziutkim państwie, niejednorodnym etnicznie i z wątpliwymi granicami to prosta droga do rozpadu. Nie musisz się z tym zgadzać, Twoja sprawa, szkoda tylko Twojego zachodu na szukanie wyników sprzed ponad dwudziestu lat gdy błąd został popełniony przed dwoma laty...

Co do Odessy, być może nie zrozumiałeś co napisałem więc powtórzę: jeżeli obecna ekipa zamiast integrować będzie uprawiać politykę konfrontacji ze swoimi obywatelami innej narodowości niż wymarzona przez władze, to Odessę prędzej czy później straci. Mogłaby temu zapobiec ale woli mianować na gubernatora M. Saakaszwilego - zwolennika konfrontacji i to za wszelką cenę. A to źle wróży.

Oczywiście może się zdarzyć że władza w kraju się zmieni i zmieni się podejście do mniejszości, co może to państwo uratować przed dalszym rozpadem.

Ja nie odkrywam Ameryki, piszę o rzeczach oczywistych. Nie chcesz to nie wierz. Chcesz wyśmiać to wyśmiej, śmiech to zdrowie.


autor: Lej, data nadania: 2015-08-24 23:49:40, suma postów tego autora: 319

Sondaż jako wiarygodne "dane"...

No tak, znamy to ze swojego podwórka.:) Prawdziwe dane to masz Felusiu w artykule - warto się z nimi zapoznać.

autor: bolo, data nadania: 2015-08-25 07:39:18, suma postów tego autora: 4522

Jeśli Sz.P. Bolusio

napisałby, że zdziwiłby się, gdyby nie doszło do podobnej liczby przypadków uchylania się od służby wojskowej na Ukrainie, to pod takim stwierdzeniem Sz.P. Bolusia podpisałbym się obydwiema rękami. Czy jednak podzielałbym jego dalsze wnioski? Coś powątpiewam.

autor: Feliks Dzierżyński, data nadania: 2015-08-25 12:37:13, suma postów tego autora: 201

Lej,

W poście z 2015-08-24 09:33:30 rzeczywiście podałem dane sprzed 24 lat, ale w kolejnym, z 2015-08-24 10:16:24, dane - wprawdzie sondażowe, ale dane - najnowsze. Tego już nie raczyłeś zauważyć.

Twoim przepowiedniom (czy niech będzie - prognozom) przeczy choćby istnienie takiej kategorii, jak rosyjskojęzyczni nacjonaliści ukraińscy. Nie ma ich wcale tak mało, a ich obecność jest znamienna. Dlaczego jednak nie powstały "Charkowska Republika Ludowa", "Zaporoska Republika Ludowa", "Odeska Republika Ludowa"? Oczywiście, przez faszystowski terror. A jeśli dać sobie spokój z propagandą, to wychodzi na to, że owi rosyjskojęzyczni nacjonaliści ukraińscy to wierzchołek góry lodowej, i rosyjski hurrapatriota, opiewający "powstańczy Donbas" czy "Noworosję", mógłby rzec z goryczą: większość rosyjskojęzycznej ludności wschodniej i południowej Ukrainy zaprzedało swą rosyjską duszę i "Russkij Mir" za trzydzieści judaszowych srebrników.

Dla owego patrioty to źle, dla mnie - dobrze. Ale najważniejsze, że rzeczywiście o takich "Judaszach" mowa. Ukraina nie ma tam szans na utrzymanie władzy opartej na powszechnym entuzjazmie. Szansę na utrzymanie władzy opartej na powszechnym przyzwoleniu już, owszem, ma. I nie musi w tym celu przeprowadzać żadnej "federalizacji", choćby żądano jej na Kremlu.

autor: Feliks Dzierżyński, data nadania: 2015-08-25 15:57:36, suma postów tego autora: 201

Spokojna twoja rozczochrana

"Dlaczego jednak nie powstały "Charkowska Republika Ludowa", "Zaporoska Republika Ludowa", "Odeska Republika Ludowa"? Oczywiście, przez faszystowski terror.

Zgadza się. Terror odgórny i oddolny. Uwięzieni lub zabici przeciwnicy nacjonalistycznej junty. Opór został stłumiony, ale to nie koniec. Charków, Odessa i inne miasta jeszcze nie powiedziały ostatniego słowa. Miasta te zostaną wyzwolone. Nadejdzie dzień, gdy ukraińscy faszyści zostaną przepędzeni.

autor: Bartek, data nadania: 2015-08-25 22:48:22, suma postów tego autora: 2550

A nikt nie pomyślał, że ci młodzi

zwyczajnie po chrześcijańsku/humanistycznemu nie chcą zabijać braci w gatunku?

autor: szczupak, data nadania: 2015-08-25 23:22:14, suma postów tego autora: 3747

@steff

>Podobnie jak ten w Iraku, Afganistanie, Libii, Egipcie? Pod pistoletami?

to głosujacym przykładali pistolety? skąd takie informacje? Obserwatorzy OSCE (do którego należy m.in Rosja) nie stiwerdzili takich sytuacji

>którego junta kijowska obaliła.

coś ci się pomieszało- junta włąśnie rządzi w Doniecku- premierem został dowódca wojskowy.


@Bartek
>W warunkach faszystowskiego terroru przeprowadzono wyborczą farsę, żeby zalegalizować zamach stanu.

akurat farsa to był w Doniecku. Wybory były "nadzorowane" przez skrajnie pro-putinowskie organizacje, nie przez OSCE. Nawet na reportażach z "wyborów" widać jak głosujacy wrzucają do urn po kilka kart do głosowania na raz. Najśmieszniejsze ze nie pozwolili na start partii komunistycznej, a polska lewica jeszcze przyklaskuje.


@Stirlitz
obalony został rosyjski strapa-galernik śródlądowy. Rząd Ukrainy został wyłoniony w drodze wyborów których wyników nie podważa nawet Rosja



autor: Dobrodziej Pracodawca, data nadania: 2015-08-25 23:39:17, suma postów tego autora: 2714

Feliksie D.

Jeżeli chodzi o te nowsze dane to one po prostu niewiele zmieniają. Procenty mają sens w sytuacji słabej polaryzacji, a tu jest inaczej. Nawet gdyby 80% respondentów było zachwyconych, a zdecydowanie odrzucało to państwo 15% ogółu za to stanowiące większość lokalną na jakimś obszarze , to problem by i tak występował.
Podobnie jest z płacami ogłaszanymi przez GUS: średnia płaca rośnie a zakres ubóstwa powiększa się, dla niektórych to zagadka.

Nie trzeba na wszystko patrzeć przez pryzmat Kremla. Polska ma własne doświadczenia z mniejszościami.

Być może nie wiesz ale część terenów należących dziś do Ukrainy po pierwszej wojnie światowej przyznano Polsce. W latach 30. rządzący Polską wojskowi obrali kurs nacjonalistyczny i ograniczali swobody mniejszości. Dotyczyło to zarówno Żydów jak i Ukraińców, (nie mam informacji jak było ze spokojnymi Białorusami). Ukraińcy stawili opór a władze Rzeczypospolitej nasiliły represje. Wojsko Polskie pacyfikowało wsie i niszczyło cerkwie. To był grunt na którym wyrósł antypolski nacjonalizm ukraiński.

Efektem kursu na konfrontację było to że Ukraińcy nie traktowali Rzeczypospolitej jak swojego kraju. Nie tylko nie zamierzali go w ogóle bronić gdy padł ofiarą napaści ze strony sąsiadów ale jeszcze wykorzystywali każdą okazję by się zemścić na Polakach, których uważali za ciemiężycieli.
Być może gdyby Polska traktowała ich podmiotowo nie byłoby Tragedii Wołyńskiej, ani innych okrucieństw jakich się dopuszczali.

Z drugiej strony mamy dobry przykład Rzeczypospolitej Obojga Narodów. Wtedy tworzyliśmy federację z Litwą i byliśmy potęgą na skalę Europy co wówczas znaczyło że i świata. Ale wtedy nikt nie chciał Litwy "polonizować" na siłę.

To co pisałem o błędach obecnej ekipy na Ukrainie oparłem na doświadczeniu mojego państwa. Może warto czasem rozejrzeć się i nie być wpatrzonym w mury Kremla?

autor: Lej, data nadania: 2015-08-26 00:12:59, suma postów tego autora: 319

Faszystowski terror to "propaganda"...

Ofiary "pożaru" w Odessie pewnie miałyby na ten temat inne zdanie.
Ukraina oczywiście nie musi przeprowadzać federalizacji. Właśnie dzięki takim dobrym radom płynącym z zachodu nie musi też mieć w swoich granicach Krymu i Donbasu.

autor: bolo, data nadania: 2015-08-26 07:39:25, suma postów tego autora: 4522

Dobrze wiedzieć,

że "samobójstwa" i codzienne pobicia działaczy opozycji to dla Felusia standard demokratycznych, wolnych wyborów.

autor: bolo, data nadania: 2015-08-26 07:41:00, suma postów tego autora: 4522

Co do istoty zgadzam się, że

"część terenów należących dziś do Ukrainy po pierwszej wojnie światowej przyznano Polsce. W latach 30. rządzący Polską wojskowi obrali kurs nacjonalistyczny i ograniczali swobody mniejszości. Dotyczyło to zarówno Żydów jak i Ukraińców, (nie mam informacji jak było ze spokojnymi Białorusami). Ukraińcy stawili opór a władze Rzeczypospolitej nasiliły represje. Wojsko Polskie pacyfikowało wsie i niszczyło cerkwie. To był grunt na którym wyrósł antypolski nacjonalizm ukraiński.

Efektem kursu na konfrontację było to że Ukraińcy nie traktowali Rzeczypospolitej jak swojego kraju. Nie tylko nie zamierzali go w ogóle bronić gdy padł ofiarą napaści ze strony sąsiadów ale jeszcze wykorzystywali każdą okazję by się zemścić na Polakach, których uważali za ciemiężycieli.
Być może gdyby Polska traktowała ich podmiotowo nie byłoby Tragedii Wołyńskiej, ani innych okrucieństw jakich się dopuszczali". [2015-08-26 00:12:59]

Nie ma jednak analogii z obecną sytuacją na Ukrainie - już dlatego, że... nie rządzą na niej wojskowi. Czy ludność rosyjska i rosyjskojęzyczna (to nie to samo, o czym już wzmiankowałem) cierpi tam podobne prześladowania jak ludność ukraińska w II RP? Nie, i nie tylko rosyjskojęzyczny nacjonalista ukraiński się ze mną zgodzi. A jest on rosyjskojęzyczny w wielkiej mierze w wyniku trwającej wiele pokoleń, srogiej rusyfikacji. Nigdy nie miała miejsca podobna wielopokoleniowa polityka ukrainizacji Rosjan czy Polaków - a to wiele zmienia.

autor: Feliks Dzierżyński, data nadania: 2015-08-27 11:48:22, suma postów tego autora: 201

Przykro zgadzać się z Dobrodziejem

Ale to prawda: "Rząd Ukrainy został wyłoniony w drodze wyborów których wyników nie podważa nawet Rosja".

autor: Feliks Dzierżyński, data nadania: 2015-08-27 11:49:45, suma postów tego autora: 201

Za kunktatorstwo Rosji płaci Donbas

"Rząd Ukrainy został wyłoniony w drodze wyborów których wyników nie podważa nawet Rosja."

To błąd. Fakt, że Rosja nie podważa wyniku wyborów, które odbyły się w warunkach terroru i nie na terenie całego państwa, nie zmienia tego, że był to teatrzyk dla zalegalizowania przewrotu. Z przyczyn politycznych Rosja uznała juntę za stronę. To jest kunktatorstwo Rosji. Należało ogłosić, że Ukrainą rządzi junta i wjechać do Donbasu. Nikt by nie zginął, nic nie zostałoby zniszczone, jak na Krymie. Za kunktatorstwo Rosji zapłacił i płaci każdego dnia Donbas. Te bomby, które dziś spadną na miasta i wsie Donbasu to rezultat kunktatorskiej polityki Rosji. Ukraińskiej agresji można było zapobiec, jak na Krymie. Rosja dopuściła do zbrodniczej akcji terrorystycznej kijowskiej junty, chociaż mogła uchronić Donbas.

autor: Bartek, data nadania: 2015-08-27 13:20:14, suma postów tego autora: 2550

Post scriptum

Jeszcze jedna rzecz, o której nigdy za wiele przypominania. Mieszkańcy południowej i wschodniej Ukrainy walczą o swe "wyzwolenie" potwornie niemrawo i dawno byłoby pozamiatane, gdyby nie... ale oddajmy głos Aleksandrowi Borodajowi, ten to zna się na rzeczy!

http://uatoday.tv/news/30-000-50-000-russians-have-participated-in-the-war-in-ukraine-former-militant-leader-482833.html

http://newdaynews.ru/moskow/541887.html

autor: Feliks Dzierżyński, data nadania: 2015-08-28 09:59:36, suma postów tego autora: 201

Mówią tu cokolwiek niektórym

nazwiska rosyjskich generałów: Oleksandr Iwanowicz Lencow, Walerij Wasiliewicz Gierasimow, Oleksandr Wiktorowicz Gałkin, Andriej Nikołajewicz Serdiukow (alias Sedow), Andriej Wiktorowicz Guruliow, Siergiej Witaliewicz Sołomatin, Siergiej Siergiejewicz Judyn, Aleksiej Władimirowicz Zawizjon (alias Pilewin), Jewgienij Waleriewicz Nikiforow (alias Morgun)?

Myślę, że część interlokutorów będzie zachwycona takim umieszczeniem ich przeze mnie na trybunie honorowej - to przecież "bohaterowie powstańczego Donbasu"!

autor: Feliks Dzierżyński, data nadania: 2015-08-28 17:21:35, suma postów tego autora: 201

Chyba jednak zapomniałem

umieścić na trybunie honorowej generałów Siergieja Sołodczuka i Siergieja Kuzowlewa. Niezmiernie mało prawdopodobne, by to czytali, jeśli jednak jest inaczej, niech przyjmą moje najszczersze przeprosiny.

autor: Feliks Dzierżyński, data nadania: 2015-08-28 17:32:54, suma postów tego autora: 201

Logika hameryki.

Demokracja jest wtedy kiedy my ich, kiedy oni nas to już jest faszyzm. Przysłowiowy Kali myślał podobnie.

autor: Stirlitz, data nadania: 2015-08-28 20:46:28, suma postów tego autora: 1578

Cenna lekcja demokracji

Demokracja jest wtedy, gdy rozszerza się nasza strefa wpływów, a gdy się zmniejsza, to jest faszyzm. Tę logikę podzielają Bush, Obama i Putin.

autor: Feliks Dzierżyński, data nadania: 2015-08-30 19:49:20, suma postów tego autora: 201

Stirlitz

Nie tylko Hameryka
Lewica mysli dokladnie tak samo a wiec czyzby po hamerykansku? :))))

autor: Rebel2, data nadania: 2015-08-30 20:00:27, suma postów tego autora: 3910

Tak!

Putinolewica, tak jak wszyscy inni hijos de Putin, myśli po hamerykańsku! Bez emotikonów-uśmieszków, bo naprawdę tak myśli.

autor: Feliks Dzierżyński, data nadania: 2015-08-31 00:18:31, suma postów tego autora: 201

Ciagnie swoj do swego

http://kresy24.pl/72407/niemieccy-neonazisci-wyszli-na-ulice-z-flaga-donieckich-separatystow/

autor: Rebel2, data nadania: 2015-09-01 02:51:58, suma postów tego autora: 3910

@ Rebel2

Pewnie eksperymentowali z nowymi dopalaczami. Regułą jest teraz utożsamianie się ukraińskich nacjonalistów z zachodniej Ukrainy ze 'szczytnymi' tradycjami OUN i UPA: http://www.fakt.pl/polityka/ostre-slowa-mlodej-ukrainki-ochotniczka-z-ukrainy-grozi-polsce,artykuly,567924.html

autor: V.C., data nadania: 2015-09-01 17:28:14, suma postów tego autora: 1123

vc

Dopalacze zostawial takim golodupim cieniasom jak ty
Jezeli bym tylko chcial to stac mnie na originaly

autor: Rebel2, data nadania: 2015-09-01 21:02:42, suma postów tego autora: 3910

@ Rebel2

O jeden budweisserek za dużo? Ja, "drogi" kolego z Jueseju, nie nadużywam nawet piwa, a dopalacze znam tylko z mediów. Chodziło mi o niemieckich neonazistów. No chyba, że aż tak bardzo się z nimi utożsamiasz.

autor: V.C., data nadania: 2015-09-01 21:19:54, suma postów tego autora: 1123

Dodaj komentarz