Komentarze czytelników portalu lewica.pl Komentarze czytelników portalu lewica.pl

Przejdź do menu

Komentowany tekst

Tomasz Marek Sosnowski: Polski przemysł - patologie transformacji

Komentarze czytelników

Dodaj komentarz

1989

Rozbudowa infrastruktury, produkcja prostych półfabrykatów oraz tania siła robocza, ekonomicznie i politycznie kapitalistyczna Polska jest tym samym czym było Generalne Gubernatorstwo w latach 40.

autor: lemski, data nadania: 2015-09-27 12:43:28, suma postów tego autora: 368

Niesamowite!

>>Przedsiębiorstwa państwowe obciążono nadmiernymi dywidendami i podatkami,

no proszę, to jednak podatki, wg. lewicy, mogą być za wysokie i szkodzić firmom? jestem w szoku.

>Dziś polska myśl techniczna ogranicza się, jak stwierdzają gorzko autorzy, do produkcji fotelików samochodowych.

to widać jacy to znawcy tematu. Żeby daleko nie szukać polskie Asseco to szósta największa firma branży IT w Europie, a Comarch jest w pierwszej 50. Też z branży IT, gra CD Project Wiedźmin III sprzedała się w milionach egzemplarzy i była na szczycie bestsellerów w wielu krajach. Polski serwis internetowy gog.com był na liście 50 najlepszych serwisów czasopisma Time.
Polskie autobusy elektryczne Solarisa jeżdżą po Berlinie. Wilk Electronics produkuje w Polsce podzespoły komputerów. WB Electronics produkuje wojskowe środki łączności używane przez kilka armii na świecie. Pesa produkuje nowoczesne pociągi kupowane za granicą. To chyba nieco więcej niż foteliki samochodowe. Swoja drogą Groclin produkował fotele dla Porsche- też nie ma się czego wstydzić.

autor: Dobrodziej Pracodawca, data nadania: 2015-10-08 00:47:56, suma postów tego autora: 2714

A te miliony Dobrodzieju poszukujące pracy i chleba,

to skąd się biorą, czy nie stąd, że w miejscach, gdzie produkowały fabryki, teraz rosną chwasty? Przecież gdyby było inaczej nie błąkaliby się po świecie i Polsce, chociaż tyle powinieneś wiedzieć a nie oszukiwać się marnymi namiastkami. W każdym bądź razie, te miliony potwierdzają oceny raportu a nie twoje fanatyczne złudzenia.

PS: Zdziwiłem się, gdy cię w tym miejscu też znalazłem.

autor: steff, data nadania: 2015-10-16 17:03:04, suma postów tego autora: 6626

No widzisz, Dobrodzieju

tak więc mamy mniej więcej taki sam udział w eksporcie produktów technologicznych co w latach 1970-tych. Tylko kierunki dostaw uległy lekkiej korekcie.

autor: szczupak, data nadania: 2015-10-17 22:08:54, suma postów tego autora: 3747

stefciu, jak zwykle

ja o zupie a ty o... czym innym.

Po pierwsze napisałem jedynie że widać jacy to "fachowcy" skoro według nich szczytem technologii w Polsce jest produkcja foteli samochodowych. Albo są nieświadomi że to brednie albo celowo kłamią- w obydwu przypadkach ładnie to o nich świadczy.

>>A te miliony Dobrodzieju poszukujące pracy i chleba,
to skąd się biorą, czy nie stąd, że w miejscach, gdzie produkowały fabryki, teraz rosną chwasty

stefusiu, system co wybudował te fabryki zbankrutował. Te fabryki były trupami już pod koniec lat 80-ych, a stan gospodarki był taki że PZPR czym prędzej wcisnęła stery włądzy opozycji a sama się rozwiązała, żeby nie było na kogo wskazać jak wszystko dupnie.


> W każdym bądź razie, te miliony potwierdzają oceny raportu a nie twoje fanatyczne złudzenia.

miliony potwierdzają że w Polsce myśl techniczna ogranicza się do produkcji foteli samochodowych?

autor: Dobrodziej Pracodawca, data nadania: 2015-10-18 12:54:08, suma postów tego autora: 2714

Uzupełnienie -

Świetna pozycja w temacie, poruszająca lata 70`te, czyli epoka Edwarda Gierka. "Apokalipsa w/g Pawła" wydał niedawno prof. Bożyk.

autor: Z.K. z OZB, data nadania: 2015-10-18 19:09:33, suma postów tego autora: 356

@szczupak

a na podstawie jakich źródeł te wnioski?

autor: Dobrodziej Pracodawca, data nadania: 2015-10-18 21:54:32, suma postów tego autora: 2714

Dobrodzieju Pracodawco

jeżeli nim rzeczywiście jesteś, to powinieneś wiedzieć, że nie burzy się starego domu, dopóki nie postawiło się nowego. A to właśnie zrobiła III RP skazując miliony z nas na włóczęgę po świecie za chlebem i godnościom. I chcesz to tym milionom zastąpić tymi błyskotkami, na które się powołujesz? Chyba z konia spadłeś. Jak się wyleczysz, to podyskutujemy.

autor: steff, data nadania: 2015-10-19 11:52:00, suma postów tego autora: 6626

stefiku

czekam na dzień kiedy uda ci się odpowiedzieć na temat

autor: Dobrodziej Pracodawca, data nadania: 2015-10-19 20:05:42, suma postów tego autora: 2714

I się nie doczekasz Dobrodzieju...

Nie jestem wszak zawiązany tematami, które chciałbyś narzucić.

autor: steff, data nadania: 2015-10-19 21:37:14, suma postów tego autora: 6626

Dodaj komentarz