Komentarze czytelników portalu lewica.pl Komentarze czytelników portalu lewica.pl

Przejdź do menu

Komentowany tekst

Kraje azjatyckie na czele rankingu niewolnictwa, zła sytuacja w Polsce

Komentarze czytelników

Dodaj komentarz

1 kwietnia?

LOL, kraj, który zlikwidował wyzysk człowieka przez człowieka, na pierwszym miejscu "niewolnictwa". Poczucia humoru kapitalistom odmówić nie można.

autor: lemski, data nadania: 2016-05-31 13:11:09, suma postów tego autora: 270

Z takich rankingów nie idzie się nawet śmiać

Niech lepiej liczą tych, którzy u nich mieszkają pod chmurką i czekają na kromkę łaskawego chleba, choć puste mieszkania meblują pająki a góry żywności gniją, bo tego wymagają reguły wolnego rynku,to rzeczywiści wtedy wykonają kawałek pożytecznej dla innych roboty, bo może obudzą tym sumienia tych, którzy nas tymi regułami po prostu okradają!

autor: steff, data nadania: 2016-06-01 13:14:14, suma postów tego autora: 6626

Jest szansa na podium

Przez ostatnie 26 lat kolejne rządy śmialo zmierzały w dobrym kierunku, dajacym szansę na zajęcie miejsca na podium. Niestety. Naród nie docenił dobrej intencji i PO poszlo na zieloną trawkę. Spoko. Nowi dobrodzieje z pewnościa nieba nam przychylą, ale na ziemi liczmy raczej na siebie. Dobra zmiana już zapowiedziana. Na począte zmyłka z redukcją etatów w administracji z wliczeniem nauczycieli, po drodze likwidacja samodzielności słuzby celnej i troska o dobro szpitali. W tym przypadku stawki i naliczenia bierze na siebie wspaniałomyślnie rząd, a samorzady zajma się tylko płaceniem za usługi. To na dobry początek. Pozostaną jeszcze ekshumacje niesłusznie pochowanych i zmiana ulic na słuszne i radujące oko. Naiwnym wierzącym w państwowe emerytury pora powiedzieć, że przedsiebiorcy tylko przez pięć lat będą trzymali dokumentację, nie są zobowiązani do robienia żądnych kopii, ani wypisow, ZUS nie będzie mial poświadczenia wplacanych składek, żeby nie obciążać niepotrzebnie obywatela, a pracownik zostanie z figą w garści. To tylko optymistyczna wizja, ale gorsza od zafundowanej przez solidaruchów spod znaku Kuronia, Bieleckiego, Suchockiej et consortes. Starzy emeryci. Powiedzcie o tym synom i wnukom, aby wiedzieli, co ich czeka taka wolność.Juz dzis warto przymierzyć sie do co okazalszych śmietnikow i zaznaczyć swoja obecność. Niewolnik to ma klawe życie, niejeden z 500+ jeszcze sobie zaśpiewa.

autor: qaduc, data nadania: 2016-06-11 19:47:35, suma postów tego autora: 246

Z takich komentarzof nie idzie się nawet śmiać

A koreanscy spawacze pracujacy w "bardzo zorganizowanych grupach" w kRaju to sie nie licza?

http://polska.newsweek.pl/robotnicy-z-korei-polnocnej-w-polsce-co-robia-koreanczycy-w-polsce-,film,374130.html

http://www.fakt.pl/wydarzenia/polska/niewolnicy-z-korei-polnocnej-pracuja-w-polsce/74qjq5r

http://wyborcza.pl/1,87648,19903681,polska-w-budowie-dzieki-niewolnikom-z-korei-pln-moze-haruja.html

Czeska opinia publiczna zmusiła rząd, by zabronił zatrudniania robotników z komunistycznej Korei. Także Bułgaria i Rumunia zrezygnowały z wyzysku. A w Polsce pracuje coraz więcej poddanych Kim Dżong Una. W tym roku około 800. Pensja? 300 zł miesięcznie.

autor: Azbesciarz z Jackowa, data nadania: 2016-06-13 03:08:43, suma postów tego autora: 37

Dodaj komentarz