Komentarze czytelników portalu lewica.pl Komentarze czytelników portalu lewica.pl

Przejdź do menu

Komentowany tekst

Turcja: Wojskowy zamach stanu odparty przez lud (akt.)

Komentarze czytelników

Dodaj komentarz

w przeciwieństwie do lewicy

cały świat wie, że armia turecka jest ostoją wartości laickich i republikańskich

widzimy, że lewyzna zaczyna dryfować w stronę uwielbienia dla kieszonkowego dyktatorka, który widzi się w roli nowego kalifa, zerwał rozejm z Kurdami, prześladuje wolne media i pała nostalgią do czasów ottomańskich...

ale w zasadzie czemu mnie to dziwi? przecież to take lewe :)))

autor: dr(e)s, data nadania: 2016-07-17 21:38:12, suma postów tego autora: 1532

Farsa

Zachodnie media zastanawiajac sie kto inscenizowal ta farse dochodza do jednego wniosku:

ERDOGAN !

Zwrocil sie do ludu o pomoc w stlumienu "przewrotu" i lud poparl demokratycznie wybrany rzad
Teraz autorytet Erdogana wzrosl i bez najmiejszego oporu i problemu zrobi czystki w wojsku

autor: Rebel2, data nadania: 2016-07-18 00:00:32, suma postów tego autora: 3612

Ali Baba

Ali Baba miał czterdziestu rozbójnikow. A tu rozpoczyna sie bój o tajemnicze czterdzieści ładunkow w bazie, z której spiskowcy kierowali samoloty na budynki rządowe, siedząc, jak u Pana Boga za piecem obok stacjoujacych Niemców i Amerykanow. W tle zaniepokojony o kontrakty na uzbrojenie sojusznik znad Jeziora Genezaret.

autor: qaduc, data nadania: 2016-07-18 10:37:13, suma postów tego autora: 248

Nadchodzą ciekawe czasy...

Nie jest wszak wykluczone, że o sprawach Bliskiego Wschodu decydować będą Rosja i Turcja. Zachód, przez co rozumiem także USA, bez ich zgody nie będzie miał czego tam szukać! A on przecież sam, rozwalając Libię, Irak, Syrię, Egipt, Ukrainę, do tego doprowadził. Teraz, pod hasłami demokracji, lał będzie krokodyle łzy, co już czynić zaczyna.

autor: steff, data nadania: 2016-07-18 11:44:48, suma postów tego autora: 6626

Islamista Erdogan chce odbudować

Imperium Osmańskie. Dlatego wspiera ISIS w Iraku i Syrii. Dalej jest Izrael więc pewnie wcześniej operacja Bałkany. Miliony uchodźców wkrótce znów ruszą do Europy.

Ps. Jak rozumiem w Nicei nic się ostatnio ciekawego nie podziało co mogłoby np. przyćmić wydanie nowego numeru "bez dogmatu"?

autor: Stirlitz, data nadania: 2016-07-18 20:41:18, suma postów tego autora: 1578

Cóż w Nicei

Zamach i tradycyjne rozdziawianie gęby - jakże to?!
Zdziwieni? Państwo Islamskie to bandyci, terroryści, zbrodniarze, bo prymitywnymi środkami i symbolicznie odpowiadają na zmasowane ataki przy użyciu najnowszej techniki militarnej. To tchórzliwe zbiry. Nie to co bohaterscy piloci, którzy zrzucają bomby z bezpiecznej odległości, albo kierują dronem popijając coca-colę i zagryzając hamburgerem. Ci bohatersko rozwalają bandziorów, chociaż niczym nie ryzykują. Tamci idą na śmierć. Kto tu jest tchórzem? Pilot wraca do domu, do rodzinki, pije piwko, żyje. Zamachowiec oddaje życie.
Giną niewinni? W Syrii też. Nie bombardujcie, nie będzie zamachów. Proste? A jak bombardujecie to liczcie się z zamachami. Tymczasem po każdym zamachu - rozdziawianie gęby, szok i zdziwienie. Chcieliście bezkarnie napierdalać? I tak cena jest czysto symboliczna. Cóż to kilkadziesiąt, czy nawet kilkaset ofiar? Nawet nie ma o czym mówić. Straty czysto symboliczne. Ile zginęło w Syrii, Iraku, Afganistanie? Setki tysięcy. Takie porównanie.
Społeczeństwa nie ponoszą odpowiedzialności za rządzących? A wyjść na ulicę i wymusić zmianę polityki nie można? Dyktatura panuje, czy parlamentarna demokracja? Nie można wybrać partii, które zapowiadają zmianę polityki, przerwanie wojny? Może te zamachy zmienią nastawienie społeczeństw, które są bierne i dają przyzwolenie siłom prowojennym. Póki co domagają się odwetu, ale na dłuższą metę może okazać się, że to nic nie daje i rozwiązaniem jest przerwanie bombardowań.

autor: Bartek, data nadania: 2016-07-18 22:15:46, suma postów tego autora: 2550

Stirlitz - po prostu rodowity Prowansalczyk zaszalał ciężarówką

Lewicowa hipsterka nie widzi żadnego tematu. No, gdyby to był vege food-truck ...

autor: red spider 666, data nadania: 2016-07-18 22:20:52, suma postów tego autora: 1549

Rebelciu

Nie jest tajemnicą poliszynela, że od jakiegoś czasu koła związane z neokonami w Waszyngtonie żądały odstrzelenia Erdogana, a pretekst końcowy dała im niedawna decyzja Erdogana o resecie stosunków z Rosją, baa, wspominano nawet coś o użyciu Rosji baz lotniczych w Turcji... natomiast wmawianie opinii wersji o inscenizacji jest tylko odwracaniem kota ogonem na skutek klęski puczystów.

autor: dyzma_, data nadania: 2016-07-19 08:04:25, suma postów tego autora: 2957

dyzma

Nie wiedzialem ze masz nowa ksywke:

POLISZYNEL

autor: Rebel2, data nadania: 2016-07-20 01:36:40, suma postów tego autora: 3612

Bartek gratuluje pierwowzoru

KOLLEKTIVE VERANTWORTUNG UBER ALLES

Tylko co Tunezyjczyk ma z tym wspolnego?

autor: Rebel2, data nadania: 2016-07-20 01:44:50, suma postów tego autora: 3612

No bo widzisz Bartek...

Nie opłakujemy istot zamordowanych zachodnimi bombami, bo nie są ludźmi, opłakujemy tylko ludzi zabitych przez islamskich terrorystów. Ty niestety tego nie rozróżniasz, bo wszystkie ofiary tych jatek traktujesz tak samo, czyli jak ludzi. I na tym polega twój błąd w rozumieniu zachodniej poprawności. Dlatego będą cię obklejać różnymi obrzydliwościami. Nie łam się jednak. Rób swoje. Umanitaryzm przez tą hipokryzje wreszcie kiedyś się przebije!

autor: steff, data nadania: 2016-07-20 10:54:35, suma postów tego autora: 6626

Dodaj komentarz