Komentarze czytelników portalu lewica.pl Komentarze czytelników portalu lewica.pl

Przejdź do menu

Komentowany tekst

KPH: Olbrzymia skala przemocy wobec LGBT

Komentarze czytelników

Dodaj komentarz

Czy ktokolwiek, kto pisze tu i ówdzie

notatki prasowe z tego raportu, ten raport przeczytał, przede wszystkim zapoznając się z metodologią?

według raportu w populacji ogólnej 6% doświadczyło przestępstwa jakiegokolwiek, a w populacji LGBT ok. 13%. Przy czym autorzy niejako z automatu zakładają, że te 13% (a w przypadku aktów nienawiści ponad 30%), to automatem było powodowane czy związane z przynależnością do LGBT. Przecież to jest groteska. Na zasadzie identyczności znaczyłoby to, że 6% heteroskesualnych osób doświadczyło przestępstw dlatego, że są orientacji heteroseksualnej. Widzicie ten absurd tutaj?

próba z badania ilościowego jest wysoce niepreprezentatywna, a szereg wniosków z niej naciąganych. Większość ankietowanych pochodziła z dużych miast (powyżej 100 tys.). Wrzucenie do jednego wora osób transpłciowych z gejami i lesbijakmi to jakaś pomyłka. Bo istotnie osoby transpłciowe częściej będą w dużych miastach typu Warszawa choćby z uwagi na koszty operacji i status materialny takich osób. Ale częstość w populacji gejów i lesbijek będzie taka sama bez względu na wielkość miasta czy gminy. Co więcej w poszczgólnych przedziałach wiekowych wśród tych, którzy doświadczyli najczęściej hejtu to byli ludzie młodzi 18-24 lata, a przeciez w tym przedziale największa jest otwartość na środowiska LGBT w porównaniu np. z grupą "mocherową" 55+.
ankieta taka skażona jest jeszcze jednym błędem systematycznym, a mianowicie rozesłano linki po portalach społecznościowych do badania z informacją, że badanie dotyczy doświadczonej przemocy. W efekcie, można się spodziewac, że w badniu przede wszystkim wzięły osoby te, które chciały się "poskarżyć" i ich liczba będzie nadreprezentatywna.
To tak, jakby na portalach dla kobiet zamieścić ankietę - czy jeśli byłaś molestwowana to zachęcamy do wzięcia udziału w ankiecie. Wynik takiej ankiety będzie niejako z góry przesądzony.

Wreszcie utożsamianie się samych ankietowanych z LGBT też jest wątpliwe i może tu zadziałać efekt barnuma. Autorzy raportu zwrócili na ten problem uwagę, aczkolwiek o efekcie barnuma nie wspomnieli i żadnych wniosków rzeczowych nie wyciągnęli. Identyczny problem wystepuje przy wrzuceniu do worka przemoc psychiczna różnych zachowań, które same przez sie nie muszą być aktami przemocy, jak np. pokazywanie palcem czy izolowanie się od osób LGBT.

Jednym słowem, wyciągnięto pieniądze z komisji europejskiej na słabe badania, a wnioski są naciągane.

autor: Thor, data nadania: 2016-08-25 22:13:27, suma postów tego autora: 990

Ja tez jestem dyskryminowany

Bialy, heteroseksualny prawak dyskryminowany przez redaktorow liberalistycznego forum

Moze ktos zrobi ankiete

autor: Rebel2, data nadania: 2016-08-26 23:16:21, suma postów tego autora: 3910

rebel

uwagi thora sa rzeczowe i na temat, co tobie do glowy napisac wpadlo?

cos w rodzaju "przesladuja mnie bo tacy jak ja przesladowali a mnie juz nie bardzo wolno"

republikanizm - TO SIE LECZY

autor: nikyty, data nadania: 2016-08-29 11:27:30, suma postów tego autora: 3572

Dołączam do dyskryminowanych

Jestem hetero a nadal nie mam tu bloga !!!

autor: Cud2, data nadania: 2016-08-29 18:24:21, suma postów tego autora: 3207

nikyty

Masz racje, to sie leczy

Liberasci juz dawno wynalezli "szczepionke" na wszyskie nie-liberalistyczne przypadki . Dzieki temu wyleczono juz miliony ludzi

Metoda jest bardzo prosta:

JEDNORAZOWA APLIKACJA DAWKA OLOWIU W POTYLICE"

Widze ze jestes wielkim entuzjasta Dr. Feliksa D

autor: Rebel2, data nadania: 2016-08-30 21:11:38, suma postów tego autora: 3910

rebelq

na temat raz cos napisz, zamiast trollowac jak cudak jakis

autor: nikyty, data nadania: 2016-09-01 08:41:45, suma postów tego autora: 3572

Dodaj komentarz