Komentarze czytelników portalu lewica.pl Komentarze czytelników portalu lewica.pl

Przejdź do menu

Komentowany tekst

Niemcy: Niepokojące wyniki wyborów do landtagu Meklemburgii (akt.)

Komentarze czytelników

Dodaj komentarz

Wręcz przeciwnie to świetna wiadomość

To świadczy o tym że społeczeństwo zaczyna mówić dość rządom CDU i liberalnej polityce przyjmowania uchodźców i emigrantów!
Wreszcie wychodzi najaw prawda a nie to że zdecydowana większość Niemców kocha i wita uchodźców!jest wręcz odwrotnie!
Ale Merkel zamiast słuchać lud słucha Georga Sorosa i takie mamy efekty!

autor: Antyliberał, data nadania: 2016-09-04 22:44:09, suma postów tego autora: 1302

A ile dostała Komunistyczna Partia Niemiec?

Zero? Jakżeby inaczej. Null.

Niemiecki "proletariat" preferuje partie kapitalistów, najemni niewolnicy głosują na partie swoich panów.
I to ten przodujący "proletariat" z ojczyzny Marksa. Nie żaden zacofany proletariat z zacofanych krajów, tylko awangarda światowego proletariatu z kraju wysokorozwiniętego, samego centrum gospodarki kapitalistycznej. Tu miała, według Marksa, zacząć się rewolucja proletariacka, a zaczęła socjal-zdrada - proletariat za płacę i socjal przehandlował rewolucję.

autor: Bartek, data nadania: 2016-09-05 09:51:34, suma postów tego autora: 2550

Antyliberal

Dobry wynik niemieckich nazistow to swietna wiadomosc? Gratuluje samopoczucia.

Co tobie ci uchodzcy zrobili ze sie ich tak obawiasz? Widzales juz jakiegos? Historia uczy moj drogi, zeby sie raczej obawiac niemieckich nazistow.

Na szczescie Twoja radosc jest przedwczesna drugi wynik do landstagu w jednym ze wschodnich landow jeszcze o niczym nie swiadczy, bo zdradze Ci tajemnice wschodni Niemcy, to sami sa tak jakby 'uchodzcy', czy jak Polacy w Anglii, tak sie ich troche traktuje tam z wyzszoscia i przez pryzmat uprzedzen.

Czemu sie jednak uparli i Polacy i Ossi udowadniac, ze slusznych trudno powiedziec.

autor: yona, data nadania: 2016-09-05 12:11:09, suma postów tego autora: 1517

yona

Kim sa co "niemieccy nazisci"?
Czy ci co moja inne zdanie niz ty?
Pelna analogia do Banderowcow. To poprostu Ukraincy ktorzy maja inne zdanie niz pro-kremlowscy libetasci

WIDZIALAS A ZYCIU JAKIEGOS?

A jezeli chodzi o tzw. uchodzcow to najwyrazniej terminy: uchodzca, legalny immigrant i nielegalny immigrant sa dla ciebie jednoznaczne

Trudno zrozumiec drogi jakimi bladzi twoja tzw "logika" ale zle doswiadczenia sasiadow najwyrazniej do ciebie nie docieraja.Nie czytasz gazet i nie wiesz co sie dzieje u sasiadow

http://www.dzienniknarodowy.pl/671/starcia-imigrantow-w-calais/

To identycznie jakbys czekala z zakupem dobrego zamka do drzwi do momentu az ci sie wlamia do domu mimo ,ze w okolicy juz wczesniej panowala plaga wlaman do innych mieszkan. W koncu wlamywacze wczesniej nic zlego tobie nie zrobili a nie chcesz Ksenofobem

WOT LOGIKA

PS
O ile PRAWDZIWI Nazisci juz zakonczyli pisacswoja krwawa historie o tyle tzw uchodzcy pisza ja jeszcze codziennie.
UK juz postawila szlaban, Skandynawia juz zaczyna tez byc coraz bardziej radykalna

http://natemat.pl/169751,to-juz-nie-jest-ta-sama-skandynawia-szwecja-sie-budzi-dania-ma-dosc-gdzie-skonczy-sie-ich-cierpliwosc


PS 2
Ostis NIGDY NIE BYLI uchodzcami. Oczywiscie nie wiesz ale zgodnie z Konstytucja RFN oni ZAWSZA byli obywatelami RFN



autor: Rebel2, data nadania: 2016-09-06 14:59:43, suma postów tego autora: 3910

Yona co ty bredzisz?

Od kiedy partia AfD jest partia nazistowską?
Każdy kto uważa że nienależy wpuszczać odmiennie kulturowo uchodźców jest nazistą?Tak widziałem uchodźców w Kolonii w sylwestra jak napadali na młode niemki ubrane w kiecki i ciesze się że niema unas uchodźców tutaj polacy są dużo mądrzejsi od niemiec.

autor: Antyliberał, data nadania: 2016-09-06 23:20:12, suma postów tego autora: 1302

terroryzowanie biednych uchodzcow w swinski sposob

kierowca znalazl prosty sposob

http://vod.gazetapolska.pl/14187-kierowcy-znalezli-sposob-na-uchodzcow-z-calais

A moze tak patrole psow wykrywajacych ladunki wybuchowe w portach lotniczych wzmocnic patrolami rozowych prosiaczkow?

autor: Rebel2, data nadania: 2016-09-07 14:43:51, suma postów tego autora: 3910

..

@Rebel
yona
"Kim sa co "niemieccy nazisci"?
Czy ci co moja inne zdanie niz ty?
Pelna analogia do Banderowcow. To poprostu Ukraincy ktorzy maja inne zdanie niz pro-kremlowscy libetasci

WIDZIALAS A ZYCIU JAKIEGOS?"

Tak widzialam i nie polecam. Tak nazisci maja inne zadnie niz ja, jakkolwiek z tego nie wynika, ze wszyscy, co maja inne zdanie niz ja to nazisci. (drugie dodaje dla jasnosci, ale bez specjalnej nadziei, bo fakt tez zauwazylam, że logika ci błądzi i trudno ci dociec gdzie poszła.)
Tej analogii do banderowców, przykro mi ale nie rozumiem, tym bardziej że moja rodzina pochodzi z Wołynia.


"Trudno zrozumiec drogi jakimi bladzi twoja tzw "logika" ale zle doswiadczenia sasiadow najwyrazniej do ciebie nie docieraja.Nie czytasz gazet i nie wiesz co sie dzieje u sasiadow

http://www.dzienniknarodowy.pl/671/starcia-imigrantow-w-calais/"

To identycznie jakbys czekala z zakupem dobrego zamka do drzwi do momentu az ci sie wlamia do domu mimo ,ze w okolicy juz wczesniej panowala plaga wlaman do innych mieszkan. W koncu wlamywacze wczesniej nic zlego tobie nie zrobili a nie chcesz Ksenofobem'

Tu aż się przestraszyłam, jakoże właśnie mam wolne właśnie spedzamy tydzień u teściów. Cóżesz to się dzieje a ja nie wiem? Nikt wprawdzie specjalnie przestraszonego wrażenia nie robi, ale może trzymają się dzielnie i ani im powieka drgnie. Przeczytawszy twoje ostrzeżenie już miałam się z domu nie ruszyć ale pogoda ładna to pojechaliśmy na rower.
I wybraż sobie nic się nie dzieje. Spokój jak u nich zwykle. Uchodzcy naprawdę nikomu nie wadzą, swoja droga sporo na ścieżkach się spotyka, może mi jakkieś rozdali w ramach żeby mieli jakies zajęcie. Stąd moje pytanie do Antyliberała, czy jakiegoś widział, bo wydaje mi się że nie, bo jakby widział to by w takie bzdury nie wierzył co gdzieś strasznego przeczyta.

"WOT LOGIKA" no juz zauwazylam, ze to twoj problem, nie trzeba tyle razy powtarzac.

"PS
O ile PRAWDZIWI Nazisci juz zakonczyli pisacswoja krwawa historie o tyle tzw uchodzcy pisza ja jeszcze codziennie.
UK juz postawila szlaban, Skandynawia juz zaczyna tez byc coraz bardziej radykalna

http://natemat.pl/169751,to-juz-nie-jest-ta-sama-skandynawia-szwecja-sie-budzi-dania-ma-dosc-gdzie-skonczy-sie-ich-cierpliwosc


PS 2
Ostis NIGDY NIE BYLI uchodzcami. Oczywiscie nie wiesz ale zgodnie z Konstytucja RFN oni ZAWSZA byli obywatelami RFN"

Nie mam pojecia co to jest Ostis, natomiast to co pisałam o Niemcach wschodnich, to była mój drogi taka przenośnia, że są traktowani jako ludzie drugiej kategorii z pewnym lekceważeniem i przez pryzmat uprzedzeń. Tacy Niemcy zachodni, którzy nigdy na wschodzie nie byli wypisz wymaluj wyobrażają sobie ich jak ty i Antyliberał uchodzców. Rozumiesz teraz?

@Antyliberał
Tak Anytliberale AFD jest partia neonazistowską ponieważ ma taki sam przekaz jak NDP, a tylko nie odwołuje się bezpośrednio do symboli, co czyni ją tym grozniejszą. A tak swoją drogą co Ty myślisz, że oni uważają o Tobie, nie to samo co uchodzcach przypadkiem? Zanim napiszesz "bić mańkutów" spójrz w której ręce długopis trzymasz.

autor: yona, data nadania: 2016-09-08 09:32:35, suma postów tego autora: 1517

antyliberał

"Tak widziałem uchodźców w Kolonii w sylwestra jak napadali na młode niemki ubrane w kiecki"

przez ostatni rok to każdy przeciwnik imigracji czy uchodźstwa widział muzułmanów czających się na rogach i napadających na Niemki - gdziekolwiek się coś dzieje z muzułmanami, tacy jak ty, to widzą - tylko pytam jak ? nie wydaję mi się, abyś spędzał sylwestra w Kolonii - zresztą nie wspominałeś, że żyjesz w Niemczech itp. (a przynajmniej nie pamiętam, byś gdzieś wcześniej o tym pisał)

autor: tomasz_rysz, data nadania: 2016-09-08 09:54:23, suma postów tego autora: 1703

@Bartek

Trockista odpowie ci, że to wina Stalina, gdyby nie Stalin, niemiecki proletariat masowo popierałby komunistów.

autor: lemski, data nadania: 2016-09-12 11:33:14, suma postów tego autora: 368

Święty proletariat

Komuniści wszystkich wyznań uważają proletariat za święty. Nie chcą postawić sprawy otwarcie, jasno i prosto - jak długo proletariat będzie prostytuować się za ochłapy z burżuazyjnego stołu, tak długo będzie tylko najemnym niewolnikiem panów kapitalistów. Kropka. Komuniści muszą w imię rewolucji mówić prawdę, nawet jeśli jest gorzka i bolesna - proletariat, który utrzymuje kolaborację klasową, zamiast prowadzić walkę klasową nie zasługuje na wyzwolenie społeczne. Socjalizm można zbudować tylko w nieustannej walce na wszystkich frontach - politycznym, ekonomicznym i ideologiczno-kulturalnym - w bazie i nadbudowie. Proletariat, który sprzedaje się za płacę i socjal nie jest siłą rewolucyjną tylko zachowawczą. Proletariat nie jest świętą krową. To co w nim burżuazyjne, zachowawcze musi podlegać komunistycznej krytyce. Nie podejmowanie takiej krytyki to oportunizm, który jest na rękę burżuazji. Komuniści wszystkich wyznań unikają jej jak ognia. To błąd. Prawdę trzeba mówić otwarcie.

autor: Bartek, data nadania: 2016-09-14 18:22:05, suma postów tego autora: 2550

Yona AfD nie jest partia nazistowską!

Czytałem jej program więc nie wćiskaj mi ciemnoty!
A poza tym mam taką propozycjęmoże kochająca uchodzców Merkel wprowadziła by referendum z pytanim czy jesteś za wpuszczeniem wszystkich uchodzców do RFN?
Ciekawy byłby wynik tego referendum?

autor: Antyliberał, data nadania: 2016-09-15 11:36:13, suma postów tego autora: 1302

@Antyliberał

Jeszcze odnośnie AFD.
Wszystko odwołuję. Nie ma znaku równości pomiędzy AFD i NPD. Muszę się zgodzić z analizą mojego ulubionego kabarecisty Volkera Pispersa:
https://www.youtube.com/watch?v=u07XONlDwX8
czas 15:49
W moim nieudolnym tłumaczeniu i streszczeniu:
AFD tym różni się od NPD, że to neoliberalni kapitaliści w najczystszej postaci.
W zasadzie ADF jest mieszanką FDP i NDP od każdego, to co najgorsze.

To Narodowi Neoliberalni Kapitaliści.

autor: yona, data nadania: 2016-09-15 11:39:52, suma postów tego autora: 1517

Yona i jeszcze jena kwestia

Konserwatyzm,eurosceptycyzm,narodowy konserwatyzm,a w kwestiach gospodarczych liberalizm a także opowiadanie się za demokracja bezpośrednia poprzez częste organizowanie referendow w sprawie przyjmowania uchodców np. to ideologia partii nazisowskiej jaką jest wg ciebie AfD?
Jeśli tak to wynika z tego że ty jako jednostka masz inna definicje programu partii nazistowskiej niz ogólno przyjeta definicja nazizmu!
Wejdz sobie na strone internetową partii AFD i poczytaj ich program!podkreślam AfD nie jest partia nazistowską!
Jej główny cel to ogrniczenie emigracji i uchodzców do RFN a to niema nic wspólnego z ideologia nazistowską!
Poprostu niechca uchodzców bo uważają że są niepotrzebni kłopotliwi drodzy w utrzymaniu i niechca sie asymilować i tyle w temacie!

autor: Antyliberał, data nadania: 2016-09-15 11:49:37, suma postów tego autora: 1302

@Bartek 2016-09-14 18:22:05

Lewica nie będzie zwalczać wśród klasy robotniczej postaw drobnomieszczańskich czy burżuazyjnych z tej prostej przyczyny, iż sama w gruncie rzeczy wyznaje takie wartości (szczególnie lewica polska oraz pozostała wschodnioeuropejska). To zresztą nie cechuje chyba tylko obecnej lewicy. Być może jedyną ideologię autentycznie antyburżuazyjną reprezentują oddolne ruchy określane mianem faszystowskich. Sorry za powtórzenie, mówiłem to już tutaj parę razy, ale Benito Mussolini rzekł kiedyś, że to co zrobił z burżuazją Lenin jest tylko niewinną igraszką przy tym, co on, Mussolini, zrobi kiedyś z tą warstwą społeczną (czy może raczej kategorią mentalną).

autor: motyl, data nadania: 2016-09-18 10:56:03, suma postów tego autora: 2165

@

Mussolini mocny był tylko w gębie.

autor: lemski, data nadania: 2016-09-20 09:18:02, suma postów tego autora: 368

Lewica zintegrowana z kapitalizmem

i klasa robotnicza zintegrowana z kapitalizmem.
Socjalizm nie ma siły społecznej zainteresowanej jego wprowadzeniem. Tak jest dziś. Co będzie jutro - pożyjemy zobaczymy. Socjalizm nie spadnie z nieba. Nie ma tak dobrze.

Mussolini był antyburżuazyjny? Na kim opierał się jego ruch faszystowski? Nie na (drobnej) burżuazji? To był ruch przeciw burżuazji, czy przeciw rewolucyjnemu socjalizmowi? Zakwestionowano kapitalizm, czy też nadano mu nową, faszystowską formę? Kapitalizm kapitalizmowi nie równy, ale to wciąż kapitalizm. Kapitalizm może być bardziej liberalny, albo socjalny. Ten faszystowski jest bardziej socjalny, ale to ciągle ustrój dyktatury burżuazji. Inny model, inny akompaniament słowno-muzyczny, ale utrzymana prywatna własność środków produkcji i wyzysk najemnej siły roboczej.

autor: Bartek, data nadania: 2016-09-21 00:54:44, suma postów tego autora: 2550

Walka "w" czy "z"?

1. autor: Bartek, data nadania: 2016-09-05 09:51:34

"A ile dostała Komunistyczna Partia Niemiec?
Zero? Jakżeby inaczej. Null.
Niemiecki "proletariat" preferuje partie kapitalistów, najemni niewolnicy głosują na partie swoich panów"

"Tu miała, według Marksa, zacząć się rewolucja proletariacka, a zaczęła socjal-zdrada - proletariat za płacę i socjal przehandlował rewolucję."

W Czechach w ostatnich wyborach komuniści zdobyli ok. 15% (największe ugrupowanie ok. 20%), zaś w wyborach lokalnych zajęli II miejsce w ilości głosów. Jakoś nie słyszałem, że zbierało się tam na rewolucję.

2. autor: Bartek, data nadania: 2016-09-14 18:22:05

"Komuniści muszą w imię rewolucji mówić prawdę, nawet jeśli jest gorzka i bolesna - proletariat, który utrzymuje kolaborację klasową, zamiast prowadzić walkę klasową nie zasługuje na wyzwolenie społeczne."

"Socjalizm można zbudować tylko w nieustannej walce na wszystkich frontach - politycznym, ekonomicznym i ideologiczno-kulturalnym - w bazie i nadbudowie. Proletariat, który sprzedaje się za płacę i socjal nie jest siłą rewolucyjną tylko zachowawczą."

Walka realna to walka Z BAZĄ I Z NADBUDOWĄ, a w nie "w bazie" i "w nadbudowie", jak głoszą wszelkiej maści reformiści i pseudorewolucjoniści. Taka jest ta właśnie bolesna prawda. Walka "w bazie" to właśnie walka za płacę i socjał.

Częścią nadbudowy są też tzw. pożyteczni idioci, w tym żółtodzioby, powtarzający wyuczone formułki.

autor: RR, data nadania: 2016-10-09 18:50:09, suma postów tego autora: 151

Dodaj komentarz