Komentarze czytelników portalu lewica.pl Komentarze czytelników portalu lewica.pl

Przejdź do menu

Komentowany tekst

Piotr Szumlewicz: Organizacje pozarządowe na bezdrożach

Komentarze czytelników

Dodaj komentarz

gdzie ten "społeczny, spontaniczny"

zryw protestacyjny przeciwko podwyżce o 10 groszy kilograma cukru ?...nie będzie bo nie ma zachodnich darczyńców przy przeliczniku 1$ = 10-100 zł w końcowej fazie protestów i niespodziewany gwałtowny zjazd ceny po "zwycięstwie". Zwycięzcy robią co chcą i nikt nie jest w stanie pobudzić do działania teraz już prawdziwych niewolników z najniższymi zarobkami w UE.

autor: bambosz0, data nadania: 2016-09-13 11:47:41, suma postów tego autora: 1505

"niewolnicy" systemu

pamiętają do czego doprowadziła ich walka,więc nie chcą powtórki z rozrywki. Większość straciła i traci nadal,ale strach przed codziennością jest coraz powszechniejszy, a 500+ jest jak jednorazowa premia upadającego zakładu. Kto młody i silny z determinacją szuka pracy za granicą bo nie wierzy w "dobrą zmianę" której koszty sa utajniane z nonszalancką arogancją.

autor: bambosz0, data nadania: 2016-09-13 11:56:58, suma postów tego autora: 1505

Im mniej pastwa, tym lepiej

Nie ma co narzekać. Im mniej państwa w tych organizacjach, tym lepiej. Od stałego tworzenia organizacji odstręczają procedury weryfikacji osób, pragnących działać społecznie oraz obawa przed rozliczeniem z fiskusem. Należy pamiętać, że prowadząca jakąkolwiek dzialność finansową w dobrej wierze i tak powinna za jakieś pieniądze zatrudnić księgową. Dla małych bez środków z dofinansowania, calę pieniądze weźmie ksiegowa. Zadziwia nikła liczba organizacji ze środowiska spółdzielni mieszkaniowych. Same coraz bardziej kostnieją i za malo otwierają sie na zewnątrz.Źle się natomiast dzieje w szkołach, którym zabroniono zbiórki pieniędzy, oferowanych przez rodziców na dodatkową edukscje pozaszkolną, w tym nauki języka, tańców itp. Jest to obudowane w proletariackie hasła o równości dostępu, a faktycznie uniemożliwia wręcz rozój łaknących wiedzy dzieci. Bogaci rodzice dadzą sobie radę, ale w reszcie szkół dominuje maram. Czyżby na tym polegala dobra zmiana w edukacji?

autor: qaduc, data nadania: 2016-09-25 16:34:16, suma postów tego autora: 246

Dodaj komentarz