Komentarze czytelników portalu lewica.pl Komentarze czytelników portalu lewica.pl

Przejdź do menu

Komentowany tekst

Urszula Woźniak: List otwarty do działaczy i działaczek Solidarności

Komentarze czytelników

Dodaj komentarz

brawo piotr duda

Brawo Piotr Duda. Osobiście po cichutku liczę także na Mariana Kowalskiego. Co do związków zawodowych, istotnie, ich cele są inne w normalnym państwie, ale Polska takim póki co wciąż nie jest, PiS próbuje ją dopiero taką uczynić. I stąd właśnie tyle wrzasku, krzyku, jazgotu. I to wspólnego (opozycja parlamentarna, pozaparlamentarna, różne kody, merdia, różne aktorzyny itp.). Ale to dobrze. Bardzo dobrze. Może dzięki temu Polacy wreszcie przejrzą na oczy, dostrzegą o co tak naprawdę chodzi.

autor: motyl, data nadania: 2016-12-24 12:53:45, suma postów tego autora: 965

Niebezpieczenstwo rzadow PIS polega na tym ze niszcza kraj stopniowo

a nie gwaltownie, i tym samym w sposób trudno uchwytny dla przeciętnego, nie interesującego się polityką obywatela.
Nie zazdroszczę młodzieży wchodzacej teraz w dorosle zycie, to stracone pokolenie.

autor: west, data nadania: 2016-12-25 14:04:54, suma postów tego autora: 6477

motyl

Po PiS Polska normalnym państwem ? Chyba coraz bardziej nienormalnym, przynajmniej dla nas, lewicy socjalnej, ale i oświeceniowej, dla której wzorem jest np. Skandynawia. Jeden plus dla PiSu to program 500 plus, który w niektórych aspektach uczynił Polskę krajem bardziej socjalnym, choć wciąż nieznacznie. A poza tym:
a) wciąż brak "jaj" do podniesienia podatków dochodowych czy majątkowych, które w długim terminie aktywnie kształtują nierówności społeczne,
b) negowanie wszystkiego co związane jest z postępem, oświeceniem i tradycjami lewicowymi, począwszy od nazw ulic i pomników po reakcyjne zmiany w edukacji, gdzie przeprowadza się konserwatywną rewolucję,
c) kontynuacja forowania tematów zastępczych, takich jak Smoleńsk 2010, kwestia uchodźców czy emerytury urzędników PRL,
d) brak profesjonalizmu, szczególnie w wykonaniu takich osób, jak naczelnik Kaczyński oraz ministrowie Waszczykowski i Macierewicz.
O innych rzeczach jeszcze bym napisał, gdyby nie bolała mnie już od tego głowa ...

autor: tomasz_rysz, data nadania: 2016-12-27 11:47:19, suma postów tego autora: 794

posłać do szkoły tego "związkowca"

a może raczej na "tajne komplety", bo obecna szkoła jest kapitalistyczna ...

przede wszystkim Grajcarkowi trzeba pokazać różne modele socjalizmu i przedstawić główne postaci na świecie i w Polsce kształtujące go w kwestiach ekonomicznych, ustrojowych i innych

potem należy panu Grajcarkowi przedstawić, czym jest ideologia wolnego rynku, liberalizm, konserwatyzm, nacjonalizm i inne ideologie jeszcze, żeby sobie za bardzo nie uprościł sprawy na swój własny prosty, prostacki rozum,

na razie ten pseudozwiązkowiec to rózga w ręku władzy, która jest w ruchu, gdy zaczynają się problemy tej władzy

niestety, w latach 80. nauczono wielu związkowców bycia pro-amerykańskimi, populistycznymi lalkami na użytek krajowy, z tendencjami do ideologicznego religianctwa i nacjonalizmu; no, ale tak to jest, jak chce się walczyć z "komuną", a jednocześnie nie być wolnorynkowym liberałem (choć i tacy "związkowcy" się zdarzali),

autor: tomasz_rysz, data nadania: 2016-12-27 11:59:44, suma postów tego autora: 794

"Jeden plus dla PiSu to program 500 plus"

Rzeczywiście tylko jeden? A na przykład ustawa antylichwiarska?

autor: motyl, data nadania: 2016-12-27 15:01:34, suma postów tego autora: 965

"Jeden plus dla PiSu to program 500 plus,"

Robotnicy i pracownicy, ludu pracujący zapierdalać na 500plus dla dzieci bogaczy.

Bezdzietni robotnicy i pracownicy zapierdalajcie na 500plus.

I jeszcze bijcie brawo, bo nawet w burżuazyjnych mediach każą chwalić 500plus.

autor: Bartek, data nadania: 2016-12-27 19:38:13, suma postów tego autora: 2511

Motylu, wybacz ze sie wtrącę ale odpowiednie ograniczenia wvtym zakresie przyjęła jeszcze poprzednia

większość sejmowa.

autor: west, data nadania: 2016-12-28 08:07:45, suma postów tego autora: 6477

uzup. 2016-12-27 15:01:34

Albo do lekarza bez ubezpieczenia.
http://nowyobywatel.pl/2016/11/06/do-lekarza-bez-ubezpieczenia/

autor: motyl, data nadania: 2016-12-28 11:26:08, suma postów tego autora: 965

"odpowiednie ograniczenia w tym zakresie"

Istotnie, odpowiednie dla lichwiarzy. PiS natomiast tylko "nieco" tę ustawę znowelizował.

Zbigniew Ziobro: Ustawa antylichwiarska jest dziurawa jak durszlak

http://wiadomosci.dziennik.pl/opinie/artykuly/526889,zbigniew-ziobro-lichwa-ustawa-antylichwiarska-rozmowa.html

autor: motyl, data nadania: 2016-12-29 11:21:13, suma postów tego autora: 965

west:

*Niebezpieczenstwo rzadow PIS polega na tym ze niszcza kraj stopniowo a nie gwaltownie, i tym samym w sposób trudno uchwytny dla przeciętnego, nie interesującego się polityką obywatela.*

A to ciekawe, za rządów PO większość mówiła tak o PO, a po przegraniu wyborów miłośnicy PO mówili, że rządy PIS nie potrwają długo najwyżej 6 miesięcy. Minął rok a tu PIS nie tylko spełnia obietnice wyborcze, ale utrzymuje wysokie notowania mimo zmasowanych ataków medialnych w kraju i za granicą.

Ale nie to jest najważniejsze. Czy w myśleniu o niebezpieczeństwie nie wpadło ci do głowy, że prawdziwe niebezpieczeństwo wynika z totalnej opozycji, która dąży do zwarcia i majdanizacji polityki wewnętrznej czyli obalenia demokratycznie wybranej władzy. A dlaczego PIS miałby oddać władzę, bo odsunięci od koryt tak chcieliby ? Ten scenariusz się spełnił na Ukrainie gdzie obalacze więcej stracili niż zyskali. Jeszcze lepszy przykład jest w Syrii chociaż dalej, ale nie znaczy to, że Polski nie sięgnie.

Warto się nad tym zastanowić tym bardziej, że nie widać dzisiaj kogoś takiego jak generał Jaruzelski, żeby dać po łapach podpalaczom i odebrać im zapałki. Ale lud się może wkurzyć.

autor: Adrem63, data nadania: 2016-12-29 14:40:08, suma postów tego autora: 1650

Czy oprócz pustej gadaniny pana ministra coś z tego wywiadu wynika?

Istnieje ograniczenie na wysokość odsetek i opłat. Przyjął go poprzedni sejm. I jest demagogia min. Ziobry o oszustach, samobójstwach i ludziach tracących mieszania, bez odniesienia do obowiązujących przepisów. I tak jest ze wszystkim co obecny rząd "robi". "Ciemny lud to kupi" jak mówił obecny prezes TVP.

autor: west, data nadania: 2016-12-29 16:13:39, suma postów tego autora: 6477

west

Masz rację w odniesieniu do Ziobry. Ten człowiek w świetle kamer zawsze będzie prezentował się jako Robin Hood, nawet gdy skutki jego działań będą opłakane i odwrotne do krzykliwych zarzutów wobec przeciwników politycznych ...

autor: tomasz_rysz, data nadania: 2016-12-30 09:28:28, suma postów tego autora: 794

"istnieje ograniczenie na wysokość odsetek"

Przecież tu chodzi nie tylko o samą wysokość odsetek (a nawet nie przede wszystkim). Kto jak kto, ale ty prawdopodobnie jesteś w tym temacie doskonale zorientowany.

A propos
Ziobro chce kontrolować komorników
http://wolnemedia.net/ziobro-chce-kontrolowac-komornikow/

Czy więc rzeczywiście tylko te 500plus?

autor: motyl, data nadania: 2016-12-30 11:27:28, suma postów tego autora: 965

Adrem

Mi nie jest żal tych "odsuniętych od koryta" poprzedników ale prawda jest o wiele gorsza niż nam wmawiasz. PiS rzucił się na koryto w sposób o wiele pazerniejszy. W niektórych instytucjach nawet PO nie grabiło tak bezczelnie.

W niepolitycznej instytucji państwowej,w której pracuje moje dziecko zwolniono całe kierownictwo i zastąpiono niekompetentnymi młokosami.

Powtórzę, żebyś nie przeoczył: NIEKOMPETENTNYMI. Za to "swoimi" - PiSowskimi.

Bez wykształcenia kierunkowego lub zbliżonego, koniecznego choćby do zorientowania się co ta instytucja robi. Instytucja bez kierowników cokolwiek kumających jest sparaliżowana, a ta Twoja "dobra zmiana" zamienia ją dodatkowo w bagno namawiając do donoszenia na siebie nawzajem i zajmując się personaliami i intrygami zamiast działalnością merytoryczną o której przecież nie ma pojęcia. I oczywiście wypłacają sobie wysokie nagrody. Tak jak poprzednicy. Tylko że ci poprzednicy przynajmniej coś potrafili i mniej lub więcej pożytecznego robili. A ci nowi, PiSowscy, właśnie inkasują nagrody (po kilkadziesiąt tys zł) chociaż "zarządzana" przez nich instytucja właściwie przestała działać. Ale Pan Minister szuka już kogoś bardziej kumatego na Dyrektora i niedługo dostaną jeszcze "odprawy" przy których "ośmiorniczki" to dziecięce igraszki..

Tak wygląda ta Twoja dobra zmiana w praktyce. Na dojeniu. Obsadzaniu wszystkiego co się tylko da i dojeniu. A dla ubogich duchem są jasełka, odwracające uwagę. Chcesz za nich świecić oczami? Twoja sprawa.

autor: Lej, data nadania: 2017-01-01 01:08:52, suma postów tego autora: 138

@Lej 2017-01-01 01:08:52

Biedny Lej myśli, że wciąż żyjemy w czasach niejakiego Kuźniaka, propagandzisty z serialu Dom, i że można wciskać różne bzdury.

autor: motyl, data nadania: 2017-01-02 12:05:12, suma postów tego autora: 965

Nie Lej,

obsadzanie stanowisk nowymi ludźmi to tylko niewieka część zmiany i nie na tym ona polega.

>Mi nie jest żal tych "odsuniętych od koryta" poprzedników ale prawda jest o wiele gorsza niż nam wmawiasz. > Niczego wam nie wmawiam, nie jestem znawcą *prawdy* (każdy pewnie ma swoją, a w przypadku jej braku może poczęstować się *prawdą* kogoś kogo lubi). Ja tylko opisuję swoje poglądy i poddaje je publicznie krytyce.
Wskazujesz na patologię, która jest dobrze znana od początku zmiany systemu. Zaczęło się już w 1989. Przysłowie *mierny, bierny, ale wierny* powstało nawet dużo wcześniej.
Twojej tezy, że PIS jest o wiele pazerniejszy na koryto nie da się udowodnić, to subiektywny pogląd, chociaż myślę, że pewna tendencja wzrostowa tego zjawiska może istnieć.
Jeśli to co opisujesz to fakt to trzeba o tym pisać w prasie i trąbić w mediach. To dobra strawa dla wiernych dziennikarzy.

>Tak wygląda ta Twoja dobra zmiana w praktyce. Na dojeniu. Obsadzaniu wszystkiego co się tylko da i dojeniu. A dla ubogich duchem są jasełka, odwracające uwagę. Chcesz za nich świecić oczami? Twoja sprawa.>
Tu już wyraźnie przesadzasz i próbujesz mi wciskać kit.
Zmiana jest autorstwa PIS, a ja ją popieram, bo widzę w niej składowe pozytywne dla ludu. Nie mam zamiaru za nikogo świecić oczami. Zaraz jak PO odstąpi od idiotycznej doktryny totalnej opozycji przystąpię do krytyki PIS w tych aspektach gdzie idzie nie tak jak miało być.

Czy dla ciebie zmiana opcji politycznej w państwie polega tylko na zmianach w instytucjach i firmach państwowych ? To co opisujesz jest tylko niewielkim fragmentem całej zmiany, która dopiero właśnie się realizuje. Niedostrzeganie innych stron całego projektu zmiany to albo chęć pozostawania w błogiej nieświadomości, albo celowe pomijanie ważnych aspektów sprawy żeby nie dowartościowywać tych , których się nie lubi.
Jesteś stronniczy kolego, to widać.

autor: Adrem63, data nadania: 2017-01-02 14:11:11, suma postów tego autora: 1650

Adrem

Oczywiście że jestem stronniczy.

Trudno żebym nie był kiedy obserwuję jak moje dziecko zżera stres. Kiedy dzień musi zacząć od Persenu. Kiedy zwierza się że nie wytrzyma i rzuci w p... tę robotę. A ponad rok temu tak się cieszyło bo zatrudniono je do ambitnego i potrzebnego krajowi projektu. I chodziło do pracy z zaangażowaniem i poczuciem że robi coś pożytecznego. I tak było do zmiany, tej niby "dobrej".
Bo PiS musiał na wszystko położyć swoją brudną łapę. I wymienić kierownictwo nawet kiedy nie ma nikogo z kompetencjami na wymianę.


A skoro działania ludzi "dobrej zmiany" niszczą moje dziecko, to dlaczego żądasz ode mnie bezstronności?

Możesz sobie uważać że dzieją się wielkie rzeczy a ja piszę o drobnostkach. Ja zaś uważam że diabeł tkwi w szczegółach. A te szczegóły to właśnie totalna wymiana kadr bez względu na kompetencje tylko na zasadzie przynależności do sitwy. Dla Ciebie to drobnostka? Nieistotny efekt uboczny?
A wiesz w jaki sposób realizowana jest polityka państwa? Podpowiem: przez kadry.

Podpowiem jeszcze dalej: niekompetentne kadry położą "zarządzane" przez siebie instytucje. A ponieważ PiS do błędu nigdy się nie przyzna to wymyśli wroga, na którego knowania będzie zwalać skutki swojej nieudolności. Jak PZPR, którą mi coraz bardziej przypomina.

Projekt zmiany... Tu ktoś całkiem odleciał. Nie znasz tego projektu, nikt go nie zna poza jednym człowiekiem. Zwykłym posłem o władzy Pierwszego Sekretarza. Reszta to jego kukiełki, ślepo wykonujące polecenia. A co On zamierza tego On nie zdradza. I co nim kieruje, jakaś większa idea czy zwykła mściwość to także zagadka.

Ja jednak nie spodziewam się po nim niczego dobrego.

To subiektywne, wiem.
Tyle że ja pamiętam jak dla jakichś swoich kalkulacji politycznych zlecił wrobienie uczciwego człowieka w
aferę łapówkarską.

A Ty to już zapomniałeś czy po prostu nie wiesz?

autor: Lej, data nadania: 2017-01-03 16:42:42, suma postów tego autora: 138

Wiele minusów i jeden plus "dobrej zmiany"

"Dobra zmiana":

- kult bandytów "wyklętych"

- opluwanie Polski Ludowej, Polski robotników, chłopów i wszystkich pracujących, Polski, która przy wszystkich minusach była przyczółkiem do socjalizmu

- skrajna rusofobia i skrajny wasalizm w stosunku do USA

- sojusz z banderowcami

- klerykalizacja życia społecznego i politycznego

- traktowanie Polski jako prywatny folwark politykierów PiS

- biedni bezdzietni składają się na 500plus dla dzieci bogaczy


Jest też plus - podniesienie płacy minimalnej.
To by było tyle.

autor: Bartek, data nadania: 2017-01-03 20:23:08, suma postów tego autora: 2511

Stronniczość

twoja jest uzasadniona, masz powody osobiste. Dobrze jeśli nie przeradza się w nienawiść. Krzywda jest matką nienawiści, a ta wypacza zwykle widzenie całości i prowadzi do błędnych decyzji. Widzi się wtedy obraz jakby w krzywym zwierciadle.

Masz oczywiście prawo widzieć to co się dzieje przez pryzmat osobistego doznania, krzywdy. Ja to doskonale rozumiem. Ale tak jest chyba zawsze gdy dochodzi do istotnych zmian. Nie będę Ci nic radził, chociaż mam także doświadczenie, bliska mi osoba także ma podobne doznania w dojrzałej podobno demokracji i niezbyt radzi sobie z otaczającą ją rzeczywistością co oczywiście powoduje konieczność użycia psychotropów.
Były Prezydent RP Komorowski radził pewnej zrozpaczonej osobie zmienić pracę...

Ja patrzę na polską rzeczywistość z dystansu, ale mam dostęp prawie do wszystkich mediów. Mam także kontakty w kraju z kręgiem rodzinnym, znajomych i przyjaciół i widzę, że ludzie bardzo różnie
odbierają ostatnią zmianę, jest wiele osób mających całkiem odmienne widzenie od tego które sam posiadasz.

Obserwuję dość wnikliwie zmiany społeczno polityczne w Polsce i widzę, że ostatnia zmiana jest jakby ostatnią deską ratunku dla bardzo licznej klasy ludzi o niskich możliwościach rozwoju (a często w ogóle egzystencji) w systemie który zaistniał. Na to nie można było spokojnie patrzeć z punktu widzenia osobistego zadowolenia z sytuacji. Wielu tego w ogóle nie dostrzegało, Teraz jakby się obudzili z poczuciem krzywdy, że zepsuto im smak czekoladowego orła.

Widzę, że uprawiany od wielu lat antypisizm uczynił z wielu ludzi, nawet stroniących od polityki, nienawistników PIS co miało nawet tragiczny skutek zakończony śmiercią. Dlatego ostrzegam przed nienawiścią i działaniami siłowymi. Pisałem o tym w swoim pierwszym w tym wątku komentarzu. Szkoda, że się do tego nie odniosłeś.

Radzę też innym nie ferować wyroków i malować wizerunku domniemanych wrogów na podstawie swoich subiektywnych odczuć i tego co sugeruje część mediów nagłaśniająca ludzi odsuniętych od władzy mówiących paskudnym językiem nienawiści. To eskalacja wojny polsko polskiej.
To co piszesz na końcu potwierdza tylko moje przypuszczenia.


autor: Adrem63, data nadania: 2017-01-04 09:26:59, suma postów tego autora: 1650

Bartek

>*Dobra zmiana*

>kult bandytów "wyklętych">
Pełna zgoda.

>opluwanie Polski Ludowej, Polski robotników, chłopów i wszystkich pracujących, Polski, która przy wszystkich minusach była przyczółkiem do socjalizmu>
Nieprawda, PRLem pogardzały wszystkie ekipy rządzące obojętnie jakiej proweniencji. To nie jest zmiana.

>skrajna rusofobia i skrajny wasalizm w stosunku do USA>
Zgoda, to wygląda karykaturalnie, ale nie powiem kto i komu wyskoczył z pomocą w urządzeniu tragedii w Iraku, bo wszyscy wiedzą. Sprawa jednak nie jest taka prosta jak się niektórym wydaje.

>sojusz z banderowcami>
Nieprawda, właśnie PIS zainicjował i przegłosował uchwałę sejmową w sprawie mordu na Wołyniu i pogrobowców Bandery.

>klerykalizacja życia społecznego i politycznego.>
Bez przesady, inne opcje polityczne także trzymały się czarnej kiecy, że wspomnę wprowadzenie kleru do szkół za ministra Samsonowicza w rządzie Mazowieckiego. Pewnie za to prezydent Komorowski wręczył mu już w 2010 Order Orła Białego.

>traktowanie Polski jako prywatny folwark politykierów PiS>
Pustosłowie.

>biedni bezdzietni składają się na 500plus dla dzieci bogaczy>
Bzdura kompletna nie warta komentarza.

>Jest też plus - podniesienie płacy minimalnej.
To by było tyle.>
Może *by było*, ale to nie jest *na tyle*.
Jest dużo więcej, że wybiorę:

Cytat:
* Program 500 plus. Dzięki temu programowi wielu rodzinom w Polsce żyje się dziś lepiej. Poprawiły się ich warunki materialne. Poprzednicy tylko obiecywali, ale tylko rząd PiS dał konkretną pomoc.
* Mieszkanie plus. Aby poczucie stabilizacji wśród rodzin było większe, rozpoczęto realizację programu Mieszkanie plus. Polacy maja prawo do godnego życia. Własne mieszkanie daje taką możliwość.
* Zwiększenie płacy minimalnej do 2 tys. zł od 2017 r. i wprowadzenie minimalnej stawki godzinowej (13 zł/h).
* Spadek bezrobocia – jest ono najniższe od lat i ciągle spada.
* Bezpłatne leki dla seniorów powyżej 75 roku życia.
* Zniesienie obowiązku szkolnego dla 6-latków.Rodzice znów mają wolność wyboru. Nie ma już obowiązku wysyłania sześciolatków do szkoły. To rodzice, a nie urzędnicy, decydują, kiedy ich pociechy rozpoczną naukę.
* Podatek CIT dla małych przedsiębiorców obniżony z 19 do 15 proc.
* Najniższa emerytura wzrośnie do 1000 zł (od marca 2017 r.).
* W KRUS gwarancja najniższej emerytury i renty na poziomie 1000 zł, wzrośnie również renta socjalna do 840 zł oraz renta z tytułu częściowej niezdolności do pracy do 750 zł.
* Ochrona ziemi rolnej przed spekulacyjnym wykupem przez obcokrajowców.
* Podatek bankowy.
* Zakaz zabierania dzieci rodzicom z powodu biedy.
* Obowiązek podpisania umowy o pracę przed dopuszczeniem do pracy.

http://www.janwarzecha.pl/aktualnoci/5-aktualnosci/1028-rok-po-wyborach-signicia-rzdu-pis.html

A *na tyle* jest jeszcze przywrócenie wieku emerytalnego, a na przedzie jeszcze wiele ustaw w przygotowaniu chociażby nowelizacja ustawy antylichwiarskiej.

autor: Adrem63, data nadania: 2017-01-04 18:21:51, suma postów tego autora: 1650

Na czym polega "dobra zmiana"

PiS zaostrzył kurs poprzednich ekip:

- poprzednie opluwały Polskę Ludową, PiS opluwa jeszcze bardziej

- poprzednie szczekały na Rosję i robiły laskę Stanom Zjednoczonym, PiS jeszcze bardziej szczeka i jeszcze bardziej robi laskę (np. sprowadzenie do Polski US Army)

- poprzednie właziły Kościołowi Katolickiemu w zadek bez wazeliny, PiS jeszcze bardziej mu włazi

- poprzednie obsadzały swoimi ludźmi aparat państwowy i spółki państwowe (Polska jako prywatny folwark rządzącej ekipy, jako koryto dla politykierów rządzących partii), ale PiS poszedł w tym jeszcze dalej, bo nawet zniósł formalne wymagania kompetencyjne.


Na czym polega "dobra zmiana"? Na zaostrzeniu kursu kolejnych kompradorskich ekip, które dokonały rozbioru i wyprzedaży Polski, a z Polaków uczyniły armię imigrantów i taniej siły roboczej dla zachodnich i rodzimych kapitalistów, armię parobków tu w kraju i za granicą. "Dobra zmiana" to zaostrzenie kursu, który z Polski zrobił podporządkowaną politycznie i drenowaną ekonomicznie półkolonię Zachodu. Poprzednie ekipy już były radykalne w tym wasalizowaniu Polski, ale "dobra zmiana" to ekstrema.
Jaka różnica? Taka, że PiS ten kurs wasalizacji postanowił w odróżnieniu od poprzedników osłodzić narodowi socjalem.
To metoda na utrzymanie władzy i możliwość kontynuowania kursu. Proletariat kupić chlebem i igrzyskami. To budowanie elektoratu za państwowe pieniądze. Tworzenie klienteli politycznej z państwowego skarbca. Plus tworzenie nomenklatury przez wielką czystkę w aparacie administracyjnym i państwowej gospodarce. To jest ta "dobra zmiana".

Wielki plus "dobrej zmiany" to wypierdolenie poprzedniej ekipy, która w pełni na to zasłużyła. Wychodzi na to, że to jednak, jak mawiał klasyk "plus ujemny".

autor: Bartek, data nadania: 2017-01-04 22:41:39, suma postów tego autora: 2511

Sojusz z banderowcami

"Nieprawda, właśnie PIS zainicjował i przegłosował uchwałę sejmową w sprawie mordu na Wołyniu i pogrobowców Bandery."


Świetnie. To się chwali, ale to dotyczy historii.
Kaczyński jeździł na majdan i tam pozdrawiał zamachowców-banderowców "gierojom sława". U nas pieprzy o jakimś wydumanym "puczu" (w rzeczywistości zwykła obstrukcja), a tam dopingował prawdziwy zamach stanu.
Ledwie banderowcy wynieśli na ołtarze bandytów z UPA i naszczali na ich ofiary, a Duda zawiózł im 4 mld.zł. Z jakiej paki?
Ekipa rządząca jest prokijowska (czytaj probanderowska). Podsyła uzbrojenie i instruktorów wojskowych, szkoli ukraińskich nacjonalistów do tłumienia powstania w Donbasie.

autor: Bartek, data nadania: 2017-01-04 22:55:57, suma postów tego autora: 2511

Jeszcze jeden plus

Przywrócenie emerytury 60 dla kobiet i 65 dla mężczyzn.
Tylko na marginesie dodam, że w Koreańskiej Republice Ludowo-Demokratycznej kobiety przechodzą na emeryturę w wieku 55, a mężczyźni 60 lat.

autor: Bartek, data nadania: 2017-01-05 11:49:04, suma postów tego autora: 2511

Bartek

To przenies sie do Koreii Pln.
Bedziesz mial okazje glosowania na tylko jednego slusznego kandydata na liscie wyborcow
Oczywiscie poniewaz panuje tam pelna demokracja bedziesz mial prawo do skreslenia go i wpisania innego
Tyle ze bedziesz to musial zrobic na stole przed cala niezalezna komisja wyborcza

Ciekawe czy dozyjesz wtedy do tej 60 letniej emerytury???

autor: Rebel2, data nadania: 2017-01-05 22:42:51, suma postów tego autora: 3418

Adrem

Widzisz, ja także patrzę na kraj z oddalenia ponieważ musiałem z Polski uciekać. Aby przeżyć.
Jestem w wieku w którym w moim zawodzie pracy się już nie znajdzie. Gadka o przekwalifikowaniu to ściema dla naiwnych. Nawet w ochronie pracy dla mnie nie było bo jestem za zdrowy. Dlatego dziś pracuję jako robot w niemieckiej fabryce.

I nie winię za to PiSu tylko wszystkie ekipy prowadzące udowadniającą przez ćwierć wieku swoją nieskuteczność neoliberalną politykę.

Uważam że PO słusznie przegrało wybory a zwiedziony ludzką twarzą prezentowaną przed wyborami (np złotouści Szydło i Duda) przez krótki czas nawet myślałem że istnieje szansa na odejście od ekonomii politycznej neoliberalizmu.

Jednak po wyborach ze swoich nor wypełzł Prezes z kumplami starannie schowanymi podczas kampanii. I zajęli się tym co DLA NICH najważniejsze - porachunkami. Owszem, wykonali kilka gestów jak kindergeld, przywrócenie wieku emerytalnego, minimalna stawka godzinowa. Od razu jednak zaczęli przejmować wszystkie stanowiska jakie tylko mogli, a jak to wyglądało w praktyce opisałem. I z tego nic dobrego dla ludu nie wynika, po prostu teraz to oni żrą ośmiorniczki.

Pomyśl chwilę, od roku mniej więcej rządzą we wszystkich przedsiębiorstwach i instytucjach państwowych. Ile znajdziesz przykładów że obniżono skandalicznie wysokie płace zarządów? Na pewno znajdziesz za to przykłady że "swoim" poprawiają.

Jak myślisz, dlaczego to gość od Kukiza oddał "nagrodę" od Marszałka i publicznie narobił wrzasku? Podpowiem: pozostali nie widzieli nic nieetycznego w tych pieniądzach. Należały im się bo ośmiorniczki należą do zwycięzcy. Takie jest zbójeckie prawo.

A co z ludem? To prawda że niektórym się poprawiło za sprawą kindergeldu ale wielu innym pogorszyło za sprawą czystek personalnych. I nie widzę żeby szło ku lepszemu a do tego nadzieję odbiera mi ich polityka personalna w której kompetencja to rzecz nieistotna. Niczym w PZPR.

Teraz to PiS rządzi. To on rozdaje karty. I nadal przyjeżdżają do niemieckiej fabryki nowi Polacy. Za chlebem. Przynajmniej mam z kim zamienić słowo.autor: Lej, data nadania: 2017-01-06 11:11:25, suma postów tego autora: 138

Fakty są takie

Wiek emerytalny:
Korea Północna 55 kobiety i 60 mężczyźni
Polska 60 kobiety i 65 mężczyźni

nie chrzań rebelu o demokracji, bo to osobny rozdział.

autor: Bartek, data nadania: 2017-01-06 12:34:10, suma postów tego autora: 2511

Bartek,

pierwsze cztery sprawy o których piszesz to racja chociaż trudno jest wycenić pewne zaostrzenie tych zjawisk. Jednemu wydaje się nieznośne inny ma to koło d....

Dalej już się nie zgadzamy. Twoje wywody na temat dobrej zmiany:
>"Dobra zmiana" to zaostrzenie kursu, który z Polski zrobił podporządkowaną politycznie i drenowaną ekonomicznie półkolonię Zachodu.>
są raczej skutkiem antypisizmu krzewionego w IIIRP od ponad 10 lat.
Fakty mówią co innego napisałem to wyżej. Przeczytaj sobie choćby program Morawieckiego.
Naturalnie można krzywym językiem wypaczyć każdą ideę. Ja z antypisizmem nie będę dyskutował, bo wiem, że to choroba nieuleczalna.

Istotna byłaby rozmowa o kredycie w grudniu 2015,
http://www.gazetaprawna.pl/artykuly/913244,duda-przyjazn-z-ukraina-pozyczka-na-4-mld-zl.html
Cytat:
*Jako nowość pojawiła się kwestia przyznania Ukrainie wartej 4 mld zł linii kredytowej.*
Uchwała Sejmu w sprawie zbrodni UPA była w chyba w lipcu 2016.
Nie znalazłem oficjalnego potwierdzenia, że ta pożyczka znalazła się w budżecie na rok 2017.

Informację o tym kredycie czytałem zdaje się jeszcze w *Bankierze*, była tam mowa o kredycie typu swap czyli pieniądze na coś, prawdopodobnie na uzbrojenie z polskiej produkcji. Tego typu kredyty są powszechnie stosowane przez zachodnie gospodarki, bo służyć mają przede wszystkim własnej gospodarce.

Mnie się wiele nie podoba w polityce PIS, ale obecnie nie widzę lepszej dla narodu alternatywy.
Jeśli ją znasz to podziel się tą wiedzą.

autor: Adrem63, data nadania: 2017-01-07 08:42:08, suma postów tego autora: 1650

Adrem63

Komentarz do punktu:

* Ochrona ziemi rolnej przed spekulacyjnym wykupem przez obcokrajowców

Brat podobnie jak ja nie mógł znaleźć pracy w Polsce i jest zmuszony szukać chleba na obczyźnie. Tyle że on w USA.

Pracuje ciężko i ciuła grosze bo chce wrócić. Miał nadzieję że kupi sobie stare,opuszczone, nieduże gospodarstwo rolne i tam osiądzie na starość. Marzyła mu się ławeczka, spokój, natura, własne kurki, jajka, warzywa. Opowiadał jak to będziemy się wygrzewać na słoneczku, oglądać zachody słońca z dala od miasta. Czasem coś zrobimy w ogródku.

Któregoś dnia dowiedział się że on, Obywatel Polski, nie będzie mógł sobie tej ziemi kupić.

Dlaczego? Bo nie i już. Był wściekły i załamany. Odebrali mu cel i nadzieję. Kiedyś był sympatykiem PiSu. Teraz już nie.

Już nie opowiada o swoich planach na daleką przyszłość. Chce wyrobić sobie obywatelstwo amerykańskie, czasem przyjechać do Polski, za którą tęskni.

Oto żywa treść do punktu, który wymieniłeś. Gładkie zdanie przetłumaczone na konkretny ludzki los.

A w ostatecznym rozrachunku liczą się właśnie te konkretne ludzkie losy. Tylko to naprawdę mamy.autor: Lej, data nadania: 2017-01-07 10:28:02, suma postów tego autora: 138

Du spinnst wohl ?

Kupować gospodarstwo rolne na starość !?

>Pracuje ciężko i ciuła grosze bo chce wrócić. Miał nadzieję że kupi sobie stare,opuszczone, nieduże gospodarstwo rolne i tam osiądzie na starość. Marzyła mu się ławeczka, spokój, natura, własne kurki, jajka, warzywa. Opowiadał jak to będziemy się wygrzewać na słoneczku, oglądać zachody słońca z dala od miasta. Czasem coś zrobimy w ogródku.>
Znam już te bajdy z własnego kręgu rodziny, tylko, że nigdy nie doszło do powrotu, bo najpierw jeszcze za mało pieniędzy, a później już nie to zdrowie.

>Któregoś dnia dowiedział się że on, Obywatel Polski, nie będzie mógł sobie tej ziemi kupić.>
Ograniczenia w obrocie gruntami rolnymi i leśnymi mają na celu zapobieganie spekulacjom i wyłudzaniu dopłat przez nie rolników.
Nie wiem ile *tej ziemi* chce kupić brat, ale wiem, że dla celów nierolniczych odrolnienie działki wielkości kilku tysięcy metrów kw. nie powinno stanowić problemu. Takie działki są na pewno na rynku dostępne.
Jeśli nie to podaj źródło, konkretny paragraf ustawy z którego taka niemożliwość wynika.

>A w ostatecznym rozrachunku liczą się właśnie te konkretne ludzkie losy. Tylko to naprawdę mamy.>
Tak tylko że ustawodawca nigdy nie zrobi dobrze wszystkim. To co jest dobre dla jednych bywa często niekorzystne dla innych. Na wsi mówią:
Jeszcze się taki nie urodził co by wszystkim dogodził.

autor: Adrem63, data nadania: 2017-01-08 08:57:00, suma postów tego autora: 1650

Adrem63

Wyobraź sobie że tak. Na starość. Nie chciał zostać rolnikiem tylko żyć sobie na własnym skrawku ziemi z dala od miasta. Chciał kupić gospodarstwo rolne bo nie chodzi mu o niewielką ogrodzoną działkę a jakich piszesz, chciał mieć przestrzeń, i nie słuchać jak sąsiad kosi trawę albo urządza grilla.

Jeden z naszych bliskich znajomych tak kiedyś właśnie zrobił, chwali sobie i to właśnie wizyty u niego zainspirowały brata.

A ogień nie był słomiany bo do pierwszej transakcji nie doszło tylko dlatego że właściciel sprzedał komu innemu. A potem, w trakcie wyszukiwania nowego obiektu weszła z życie ustawa.

Na marginesie, jeżeli jak twierdzisz, celem tej ustawy było "zapobieganie spekulacjom i wyłudzaniu dopłat przez nie rolników" to dlaczego to ograniczenie nie dotyczy Kościoła? Nie wzbudziło to Twojej wątpliwości?

Nie wpadło Ci do głowy że taki cel można osiągnąć bez ograniczania praw obywatelskich?
Bo przecież jeden z moich dziadków sprzedał gospodarstwo jeszcze przed II Wojną Światową. Dziś nie mam prawa go odkupić nawet jeżeli obecny właściciel chciałby sprzedać. Nie mam również prawa odkupić gospodarstwa w którym urodziła się moja Mama. To nie jest w porządku, nie uważasz?

A ustawodawca nie jest od dogadzania, tylko tworzenia sprawiedliwych i uczciwych reguł. Te takie nie są.

autor: Lej, data nadania: 2017-01-08 15:09:42, suma postów tego autora: 138

Miły kolego,

jeśli tak sprawa wygląda to szkoda, że brat się wcześniej nie zdecydował na kupno ziemi.

Ja byłem w podobnej sytuacji w roku 1984 gdy zakładałem działalność gospodarczą na własny rachunek. W aktualnym wtedy stanie prawnym miałem być zwolniony od podatku dochodowego przez dwa lata, dlatego nie spieszyłem się ze zgłaszaniem działalności chciałem przygotowania doprowadzić do końca. Nagle pojawiła się szybka nowelizacja Min Fin. Krzaka i okazało się że ulgę dla nowych zniesiono.
Dla jednych było to sprawiedliwe dla mnie niesprawiedliwe, bo prawdopodobnie nie podejmowałbym tej działalności, nie rezygnowałbym z dobrego miejsca pracy i nie inwestowałbym ciężko zarobionych pieniędzy. W tej nowej zaskakującej sytuacji musiałem sobie radzić i tak też było chociaż nie bez straty czegoś.

Podobnie może być z twoim bratem. Zamiast inwestować w hektary może się ograniczyć do działki 0,5 ha to jest 5000m kw z budynkiem. Na takiej działce na wsi wcale nie musi wąchać dymu z grilla sąsiada. Daj boże zdrowie emerytowi na tak dużej działce, żeby tylko dał sobie radę z takim *ogródkiem*.

Piszę to nie dlatego, żeby dawać rady tylko chcę wskazać, że jeśli żyjemy w państwie, a nie na bezludnej wyspie to musimy być przygotowani na niedogodności związane ze stanem prawnym i jego zmianą. Także na to, że to prawo nie będzie doskonałe, bo nie ma rzeczy doskonałych na tym świecie.
W tym kontekście twoje słowa:
>A ustawodawca nie jest od dogadzania, tylko tworzenia sprawiedliwych i uczciwych reguł. Te takie nie są.>
ładnie brzmią, ale są pustosłowiem, bo użyłeś przymiotników, które dobrze funkcjonują jako idee, natomiast w realu, mimo najlepszych chęci ustawodawcy, dla części obywateli będą ich zaprzeczeniem.
W konsekwencji, prawo jest niedoskonałe, a obywatel jest zmuszony się do niego dostosować, mając oczywiście możliwość występować w sprawie jego zmiany.

Dlaczego KK i związki wyznaniowe są wyłączone z tego rygoru ustawy ?
Prawdopodobnie dlatego, że traktowane są jako podmioty publiczne od dawna użytkujące posiadane ziemie rolniczo. Poza tym funkcjonują w społeczeństwie jako instytucje publicznego zaufania.

autor: Adrem63, data nadania: 2017-01-09 07:48:25, suma postów tego autora: 1650

Alternatywa

Wszystkie liczące się na scenie politycznej partie od SLD po PiS to różne kliki kompradorskiej burżuazji, które zniszczyły Polskę Ludową i na jej gruzach zbudowały nową Polskę, podporządkowaną politycznie i drenowaną ekonomicznie półkolonię Zachodu - UE i USA.
Polska została wyprzedana, naród wywłaszczony. Polacy stali się najemnymi niewolnikami, których "wolność" polega na możliwości wyboru swojego pana-właściciela w kraju, lub za granicą. Polacy już nie są gospodarzami we własnym kraju, tylko parobkami, którzy sprzedają swoją siłę roboczą, aby żyć. Mamy swój hymn i swoją flagę, wybieramy parlament i prezydenta, ale jesteśmy we własnym kraju tylko wyrobnikiem. Wszystkie partie koniec końców reprezentują interes pana właściciela. Jedna jest bardziej "narodowa", druga "europejska", ale obie nie kwestionują pozycji Polski jako półkolonii. Jedyną alternatywą jest Partia Zmiana. Partia ta, jako jedyna, stawia sobie za cel odzyskanie niezależności politycznej i suwerenności gospodarczej. Program partii nie jest socjalistyczny, ale jego realizacja oznaczałaby zbudowanie w Polsce podstaw do dalszych przeobrażeń socjalistycznych.
Partia Zmiana proponuje rzeczywistą zmianę polityki wewnętrznej i zagranicznej, a nie socjalną kosmetykę ("dobra zmiana") starego kursu, który jest realizowany od 1989 roku.

autor: Bartek, data nadania: 2017-01-09 16:36:18, suma postów tego autora: 2511

Partia Zmiana,

wydaje mi się sympatyczna, ale potrzebuje więcej społecznego poparcia. Czy będzie rosła, oto jest pytanie.

Dzisiaj to prawicowy PIS założył lewicowe buty i zmierza do zmiany chociaż nieco zygzakowatym kursem, dlatego podniósł się wrzask inicjowany z Brukseli przeciw *faszyzmowi* w Polsce. Boją się, że Polska nie będzie grzecznie wykonywać zaleceń (poleceń) od GTW jak dotąd. Boją się utraty pastwiska dla swoich *świętych krów*.

500+, mieszkanie+, rozwój własnej gospodarki, innowacyjność, dobra edukacja i przygotowanie zawodowe oraz wiele innych zamierzeń powoduje, że pomimo głosów potępienia z zachodu PIS utrzymuje wysokie społeczne poparcie.

Jednak w dalszym ciągu utrzymuje się podział sceny politycznej na chadecję reprezentowaną przez PIS i liberałów reprezentowanych przez PO i Nowoczesną. Inne partie chętnie chciałyby w tym podziale uczestniczyć, ale ich znaczenie maleje.

Niezłym poparciem cieszy się Kukiz15 jako partia zmiany czyli antysystemowa, ale jak łatwo zobaczyć zmiana przez nich proponowana, ta antysystemowość, polegać ma na zmianie systemu politycznego do JOW. Pomiędzy tą zmianą a zmianą (poprawą) sytuacji większości obywateli w Polsce nie widać już specjalnie związku.

Wszystkie partie poza rządzącą zjednoczoną chadecją (PIS+) upatrują swoją szansę wzrostu w obszczekiwaniu jej, ale to nie przynosi dobrych efektów. Trzeba być uczciwym, chwalić to co dobre, ganić to co złe. Mnie się wydaje, że w wojnie chadeków z liberałami lewica nie powinna się angażować po żadnej stronie, a zwłaszcza po stronie liberałów.

autor: Adrem63, data nadania: 2017-01-10 09:02:43, suma postów tego autora: 1650

Adrem63

Znajoma lekarka pracująca na kontraktach kupiła sobie opuszczone gospodarstwo na wschód od Wyszkowa, na skraju puszczy. Wyremontowała chatę i kiedy chce od wszystkiego odpocząć jeździ tam. Zaprosiła nas kiedyś do siebie wczesną jesienią. Wyszedłem nocą na ugór, w ciszy słychać było tylko szum skrzydeł przelatującego ptaka. Spojrzałem w niebo; nigdy przedtem ani potem nie widziałem tylu gwiazd. To było niesamowite przeżycie. Dlatego, proszę, nie opowiadaj mi o 50 arowej działce.

Co do pustosłowia to zwrócę Twoja uwagę, że ocena iż to prawo nie jest sprawiedliwe została poprzedzona konkretem. Napisałem że nie wolno mi odkupić ani gospodarstwa po Dziadku ani tego w którym urodziła się moja Mama (niewielka chałupka jeszcze stoi, ale jak długo jeszcze?)
Powtórzę żeby Ci nie umknęło: NIE WOLNO MI. I to według mnie nie jest w porządku. A według Ciebie? Odpowiedz bez powoływania się na komunały typu "co dla jednych jest korzystne to dla innych nie".

Prawo to nie jest śnieg czy deszcz. Tworzone jest przez ludzi. I jeżeli ci ludzie tworzą złe prawo to trzeba to wytykać, a gdy tworzą złe prawo z premedytacją, to karać.

Powtórzę że deklarowany cel można było osiągnąć inaczej, np. kierując dopłaty do podmiotów prowadzących działalność rolniczą a nie właścicieli gruntu. Wtedy dopłaty otrzymywaliby także dzierżawcy i znikłaby łatwa możliwość wyłudzania dopłat przez nierolników. Natomiast w obecnym rozwiązaniu to Kościół będzie mógł te dopłaty wyłudzać, prawda?

Proszę, uszanuj moją oraz swoją inteligencję i nie pisz że Kościół Katolicki prowadzi działalność rolną. Jeżeli się tak zdarzy to tylko incydentalnie. Ponadto, skoro już top napisałeś, to pozostałe instytucje publicznego zaufania jakoś uwzględnione nie zostały, co powinno Cię zastanowić.

Niewątpliwie natomiast pod takim "prawem" kościołowi będzie łatwiej i o wiele taniej przejmować ziemię skoro nie będzie miał większej konkurencji.

To "prawo" JEST złe. Ale jeżeli chcesz za nim obstawać to jako rzekłem, Twoja sprawa i Twoje sumienie.

autor: Lej, data nadania: 2017-01-10 11:52:28, suma postów tego autora: 138

Adrem

z braku czasu tylko tu "bywam" ale poruszyła i zdziwiła mnie Twoja ocena działań PIS. Widzę że jak większość żelaznego elektoratu i beneficjentów 500+ ufasz rządzącym i popierasz ich działania. Pamiętam ten sam entuzjazm moich sąsiadów gdy dostali "becikowe" bo urodził im się synek. Teraz ci sami ludzie pomimo 500+ mają bardzo negatywne zdanie o ich działalności bo ekonomia jest bardzo niepodatna na entuzjazm,"dobre zmiany" i niekompetencje.A tylko tym może się "poszczycić" rząd i niby prezydent.Pis ma 2 miesiące na przywrócenie normalności konstytucyjnej ( o czym prawie nikt nie mówi)a po tym terminie zaczniemy jako Państwo powoli opadać na dno. Fundusze europejskie się skończą i zacznie się marginalizacja Polski . Pozostanie nam (do czasu ) bratanek i niezapłacone kredyty we wszystkich możliwych światowych bankach bez własnych aktywów. Malejące bezrobocie to tylko wynik coraz młodszej wiekowo "emigracji" i brak fachowców o których przedsiębiorcy zabiegają bezskutecznie, bo wyemigrowali za chlebem z masłem, bo suchego jeść już nie chcą. Pis liczy na cud,ale nawet cudom trzeba potrafić pomóc. Od nowego roku a właściwie już od grudnia odczuwamy rosnące ceny żywności ,a słychać już o podwyżkach "mediów", paliwa itp.i co dalej?

autor: bambosz0, data nadania: 2017-01-10 16:01:40, suma postów tego autora: 1409

PiS nie będzie fikać UE

Trochę powarczy "narodowo" pod publikę i tyle tego będzie.
Nie pójdzie przecież na żadną rzeczywistą konfrontację. PiS nie kwestionuje naszej półkolonialnej pozycji w stosunku do UE. Stroszy się, gardłuje, ale to tylko taki teatrzyk dla durnego narodu - patrzcie, jak dzielnie wojujemy! W praktyce Polacy są we własnym kraju siłą roboczą do eksploatacji przez zachodni kapitał i tego PiS nie zamierza zmieniać. To ma zostać po staremu, a zatem interes zachodnich wyzyskiwaczy nie zostanie naruszony. Naród zostanie wyrobnikiem. Zmienia się akompaniament z europejskiego PO na bogoojczyźniany PiS.
PiS kontynuuje kurs poprzednich ekip od 1989 roku, z socjalną korektą. Niektórzy rzucają się na ten socjal i już reszty poza nim nie widzą.

autor: Bartek, data nadania: 2017-01-11 15:20:59, suma postów tego autora: 2511

Lej:

>Znajoma lekarka pracująca na kontraktach kupiła sobie opuszczone gospodarstwo na wschód od Wyszkowa, na skraju puszczy. Wyremontowała chatę i kiedy chce od wszystkiego odpocząć jeździ tam. Zaprosiła nas kiedyś do siebie wczesną jesienią. Wyszedłem nocą na ugór, w ciszy słychać było tylko szum skrzydeł przelatującego ptaka. Spojrzałem w niebo; nigdy przedtem ani potem nie widziałem tylu gwiazd. To było niesamowite przeżycie. Dlatego, proszę, nie opowiadaj mi o 50 arowej działce.>

Zapewniam cię, że na 50 arowej działce zobaczysz tyle samo gwiazd co na 50 hektarowej i taki sam szum przelatującego ptaka usłyszysz.

>Napisałem że nie wolno mi odkupić ani gospodarstwa po Dziadku ani tego w którym urodziła się moja Mama (niewielka chałupka jeszcze stoi, ale jak długo jeszcze?) Powtórzę żeby Ci nie umknęło: NIE WOLNO MI.>
Rozumiem twój smutek, ale takie są warunki życia w państwach prawa. Prawa wprowadzają wiele ograniczeń, już to nadmieniałem, czy to tak trudno zrozumieć ? To że to byli twoi przodkowie nie ma znaczenia prawnego.

>I to według mnie nie jest w porządku. A według Ciebie? Odpowiedz bez powoływania się na komunały typu "co dla jednych jest korzystne to dla innych nie".>
Uważasz, że fakt, że prawodawca nie pochylił się nad twoją nostalgią jest istotnym mankamentem ja tak nie uważam.

>Prawo to nie jest śnieg czy deszcz. Tworzone jest przez ludzi. I jeżeli ci ludzie tworzą złe prawo to trzeba to wytykać, a gdy tworzą złe prawo z premedytacją, to karać.>
Kandydatka na urząd Prezydenta RP pani dr. Magdalena Ogórek występowała w kampanii wyborczej z postulatem kompletnej wymiany prawa psutego pernamentnie zwłaszcza przez cały okres po transformacji. Miałem dokładnie taki sam pogląd i mam do dzisiaj. Poza tym nie samym prawem (legislative) sprawiedliwość wygląda jak wygląda. Jest jeszcze sądownictwo (judikative).
To co wyłania się w czasie pracy komisji sejmowej w sprawie Amber Gold to prawdziwy obraz nędzy i rozpaczy. Z tego co wiem mogę przypuszczać, że prawdziwych ofiar złego prawa i równie kiepskiego sądownictwa w Polsce są miliony a ty mi tu o grillach, ptaszkach i gwiazdach :).

>Proszę, uszanuj moją oraz swoją inteligencję i nie pisz, że Kościół Katolicki prowadzi działalność rolną. Jeżeli się tak zdarzy to tylko incydentalnie. Ponadto, skoro już top napisałeś, to pozostałe instytucje publicznego zaufania jakoś uwzględnione nie zostały, co powinno Cię zastanowić.>
Pisałem o KK i związkach wyznaniowych. Użytkują rolniczo grunty rolne od wielu lat, otrzymują darowizny od lat i to jest już prawo nabyte przez lata stosowania. Rolnicze Spółdzielnie Produkcyjne pewnie także będą mogły nabywać zienię rolną, tak myślę.

>Natomiast w obecnym rozwiązaniu to Kościół będzie mógł te dopłaty wyłudzać, prawda?>
Nie wyłudzać tylko zgodnie z prawem otrzymywać jako użytkownik ziemi rolnej.

>Niewątpliwie natomiast pod takim "prawem" kościołowi będzie łatwiej i o wiele taniej przejmować ziemię skoro nie będzie miał większej konkurencji.>
Ustawa czyniona była z myślą o rolnikach zajmujących się produkcją rolną. W realnym socjaliźmie była zasada *ziemia chłopom*. Dzisiaj stawiany jest model nowoczesnego wysokoprodukcyjnego gospodarstwa rolnego rodzinnego na areale ok 100ha albo i więcej. Polskie rolnictwo potrzebuje dokończenia restrukturyzacji.
Mniemanie o wielkim bogactwie KK co mogłoby spowodować wykup znaczącej ilości ziemi rolnej w celach spekulacyjnych według mojej wiedzy jest mocno przesadzone. Chodzi głównie o obawę wykupu przez kapitał zagraniczny.

autor: Adrem63, data nadania: 2017-01-12 09:22:58, suma postów tego autora: 1650

bambosz0:

>Adrem z braku czasu tylko tu "bywam" ale poruszyła i zdziwiła mnie Twoja ocena działań PIS. Widzę że jak większość żelaznego elektoratu i beneficjentów 500+ ufasz rz.ądzącym i popierasz ich działania.>
I co z tego ?
Ty natomiast, co wynika z Twoich komentarzy dałaś się *zakodować* i bierzesz teraz udział w świętej wojnie wyzwoleńczej przeciw faszystowskim rządom PIS :).
Nie wiem czy pomyślałaś o tym, że swoim udziałem przyczyniasz się do powrotu do władzy ludzi właśnie odsuniętych od niej wyrokiem demokratycznych wyborów.
Skąd wiedza, że Pisowi nic się nie uda skoro właśnie już są pierwsze pozytywne wyniki. Kogo chętnie słuchasz, Żakowskiego, Miecugowa, Lisa, Schetynę, Petru (prawa ręka Balcerowicza) czy może alimenciarza Kijowskiego ?

Ludzie wyemigrowali z Polski, bo balcerowiczowska transformacja z wyprzedażą Polski nie stworzyła warunków do normalnej egzystencji milionom jej ofiar. Szczyt emigracji nastąpił po wejściu Polski do UE. Osiem lat rządów PO to rządy trwania i psucia prawa, że wspomnę choćby prawo komornicze. Po wyjeździe milionów ludzi wcale się nie poprawiła sytuacja następnych milionów. Ich głos nie był słyszalny, media skorumpowane przez PO nagłaśniały *sukcesy*. Szybko rósł dług publiczny dochodząc już w 2013 roku 837mld zł. Potem sięgnięto po oszczędności obywateli w OFE, bo inaczej już dawno przekroczono by próg zadłuzenia zawarty w konstytucji 60 procent.

Czy ja popieram PIS ?
PIS jako partia chadecka nie jest z mojej bajki, ale dzisiaj nie ma już lewicy na scenie politycznej, a przynajmniej nie ma lewicy potentnej zdolnej coś zrobić dla dobra swojego elektoraatu. Dzisiaj PIS ma najbardziej lewicowy program prorozwojowy i dlatego trzymam kciuki za cały rząd Beaty Szydło i życzę im sukcesu, praktycznie cudu gospodarczego, bo żeby wyjść z tej zapaści wielowymiarowej kraju potrzeba rzeczywiście cudu.

Pierwszy rok nie jest zły jak pokazują wyniki z 2016. Nowy dług budżetowy będzie znacznie niższy niż zakładano w budżecie (54mld zł, a Poseł Neuman przegrał zakład z Min Szałamachą o 10 tys zł, że będzie większy). W 2016 wystąpi ponadto rekordowo niski od 2008 deficyt budżetowy liczony w procentach do PKB 2.4 procent. W 2007 był jeszcze niższy także pod rządami PIS (z Samoobroną) wynosząc 1,9%.
Najważniejsze jednak jest dostrzeżenie i reakcja na problemy rodzin z biedniejszych warstw i problem demograficzny (który PO rozwiązywała podwyższaniem wieku emerytalnego). To już daje pozytywne efekty.

Doprawdy proponuję więcej krytycyzmu wobec roztaczanych przez odsuniętych od władzy i wpływów polityków i ich akolitów tragicznych perspektyw dla Polski, ich intencje nie są tak trudne do rozkodowania.

autor: Adrem63, data nadania: 2017-01-12 09:27:01, suma postów tego autora: 1650

Atrapa obrony pracownikow czyli post solidarnościowe związki zawodowe.

Związki zawodowe przestały być mediatorem miedzy zatrudniającym a zatrudnionym,bo pozbawiono je uprawnień do faktycznej działalności. Pracownicy powołujący ZZ sa szykanowani,zwalniani albo wręcz informowani o zakazie tworzenia ZZ. Na co więc mają liczyć pracownicy w tych realiach?, że jeden Duda drugiemu Dudzie w przypływie dobrego humoru "zbawcy narodu"-pogratuluje ciepłej posady.

autor: bambosz0, data nadania: 2017-01-12 12:27:22, suma postów tego autora: 1409

Bartek:

>PIS nie będzie fikać UE Trochę powarczy "narodowo" pod publikę i tyle tego będzie.>
PIS już *fika* i to niewąsko UE. Odmowa przyjęcia imigrantów według rozdzielnika, umacnianie Grupy Wyszechradzkiej, strategiczna koncepcja międzymorza, projekt odzyskania banków przez polski kapitał, podtrzymywanie koncepcji UE jako Europy ojczyzn, zagranie Francji na nosie w sprawie Caracali, opodatkowanie wielkich sieci handlowych.

>Nie pójdzie przecież na żadną rzeczywistą konfrontację.>
Nie wiem co rozumiesz pod *rzeczywistą konfrontacją*. PIS musi działać ostrożnie nie na hurra, ale np. sprawy finansów musi w końcu rozwiązać, bo inaczej padnie.

>PiS nie kwestionuje naszej półkolonialnej pozycji w stosunku do UE. Stroszy się, gardłuje, ale to tylko taki teatrzyk dla durnego narodu - patrzcie, jak dzielnie wojujemy! W praktyce Polacy są we własnym kraju siłą roboczą do eksploatacji przez zachodni kapitał i tego PiS nie zamierza zmieniać. To ma zostać po staremu, a zatem interes zachodnich wyzyskiwaczy nie zostanie naruszony. Naród zostanie wyrobnikiem.>
Mam inne zdanie. Właśnie PIS poprzez swój patriotyzm i wysokie aspiracje geopolityczne i narodowe kwestionuje tę pozycję. Elementy potwierdzające te aspiracje znajdziesz w planie Morawieckiego i w działaniach rządu Beaty Szydło.

>PiS kontynuuje kurs poprzednich ekip od 1989 roku, z socjalną korektą.>
Widzę to inaczej: PIS przyjął nowy kurs, a zaczął od podtrzymywania energii narodu.

>Niektórzy rzucają się na ten socjal i już reszty poza nim nie widzą.>
Niektórzy chcą widzieć tylko ten socjal, zamykając oczy na całość projektu i potencjał zmian.

autor: Adrem63, data nadania: 2017-01-13 08:19:57, suma postów tego autora: 1650

Adrem63


"Uważasz, że fakt, że prawodawca nie pochylił się nad twoją nostalgią jest istotnym mankamentem ja tak nie uważam."

Serio uważasz że istotą sprawy jest nostalgia?. To z zażenowaniem wyjaśnię że mi chodzi o dyskryminację.

Trudno.

Swoją droga dziękuję za poprawienie mi humoru. Wyobraziłem sobie jak Proboszcz z wikariuszami za pługiem chodzi. Rozbawiło mnie to i tylko nie mogę pojąć gdzieś Ty to widział Szczęściarzu??

autor: Lej, data nadania: 2017-01-13 11:15:23, suma postów tego autora: 138

Adrem63

"Nie wyłudzać tylko zgodnie z prawem otrzymywać jako użytkownik ziemi rolnej."

Sam wcześniej napisałeś że ustawa ma uniemożliwiać wyłudzanie dopłat przez nierolników. A prowadzenie przez kapłanów działalności rolniczej jest rzadsze niż przez muzyków. Amiszów w Polsce także nie ma...

autor: Lej, data nadania: 2017-01-13 11:39:38, suma postów tego autora: 138

Lewica powinna głęboko przemyśleć korzenie sukcesu PiS

ale nie po to, żeby go naśladować, bo to droga ku przepaści, tylko po to, żeby znaleźć szczepionkę na skrajnie prawicową demagogię.
Wielu ludzi, zwłaszcza starszych, boi się nowoczesności, boi się wolności, boi się odpowiedzialności, boi się współczesnego świata po prostu.
Trzeba im to wszystko jakoś wytłumaczyć. Inaczej wszyscy ludzie w miarę aktywni i twórczy po prostu wyjadą (bo w końcu co to dzisiaj za problem) i będziemy mieli kraj biedniejących emerytów, ukraińskich gastarbeiterów i drobnych cwaniaczków na państwowych posadach.

autor: west, data nadania: 2017-01-13 21:36:16, suma postów tego autora: 6477

Dodaj komentarz