Komentarze czytelników portalu lewica.pl Komentarze czytelników portalu lewica.pl

Przejdź do menu

Komentowany tekst

Małgorzata Fidelis: Prezydent rasistowskich elit

Komentarze czytelników

Dodaj komentarz

Czy nie jest tak że

tak jak elity demokratyczne utrąciły Sandersa, tak elity republikańskie chciały utrącić Trumpa. Po tym jak utrącono Sandersa,elity republikańskie i demokratyczne postawiły na Clinton przeciw Trumpowi.

autor: czerwony93, data nadania: 2017-01-20 09:27:06, suma postów tego autora: 2241

Przywileje

Dość ciekawy opis z oczu pracownika uczelni, jednak zastanawia mnie część o "uprzywilejowanych najbardziej" białych amerykanów - głównie mężczyzn. Wydawało mi się, że to Afro Amerykanie i inne mniejszości mają przywileje w postaci rezerwowanych miejsc na uczelniach oraz benefity społeczne? Czy system amerykański tego nie przewiduje czy ja żyję w błędzie?

autor: Hajot, data nadania: 2017-01-20 13:26:48, suma postów tego autora: 1

Dlaczego?

Oto mały cytat:

"W znacznej części zachodniego świata nie ma już świadomości rzeczywistych problemów dotykających ludzi, a które są priorytetem dla obywateli, powiedział w wywiadzie dla RIA Novosti zastępca przewodniczącego Izby Deputowanych Parlamentu Włoch, jeden z liderów wpływowego opozycyjnego „Ruchu Pięciu Gwiazd” (M5S) Luigi Di Maio.

Przypominając, że absolutna większość analityków politycznych nie była w stanie przewidzieć zwycięstwa Donalda Trumpa w wyborach w USA, wicemarszałek wyjaśnił ten fakt narastającą przepaścią między establishmentem Zachodu, a rzeczywistymi potrzebami społeczeństwa."

--koniec cytatu---

Podobno owa moim zdaniem trzeźwa ocena to populizm najgorszego sortu.

autor: Lej, data nadania: 2017-01-22 12:17:30, suma postów tego autora: 192

Podstawowe wartości ludzkie.

Przypomnę że podczas kampanii przeciw Trumpowi wykorzystano nagrania prywatnej rozmowy, wykonane w tajemnicy przed wielu laty i jak się okazało skrzętnie przechowywane na sprzyjającą okazję.

Dla Pani M. Fidelis najwyraźniej nie jest to nic zdrożnego. To akurat się mieści w jej pojęciu "podstawowych wartości ludzkich".

Dozbrajanie islamskich terrorystów słowem i czynem walczących z humanistycznymi wartościami (co czyniła ustępująca administracja) zapewne także.

Rozpalanie krwawych konfliktów w różnych częściach świata owym wartościom również nagle nie szkodzi.

W świetle tych "wartości" prezydentowi, który skłamał w prywatnej sprawie swojego intymnego życia (Clinton)groziło usunięcie z urzędu a prezydentowi, który okłamał Naród i świat w sprawie Iraku i rozpętał wojnę z milionowymi ofiarami (Bush) już nie.


Ciekawe że wykształcona Pani nie zauważyła jak rozpalano nienawiść na potrzeby wojny w Iraku i w Afganistanie, Libii czy Syrii. Czyżby nie oglądała CNN? A może akurat takie rozpalanie nienawiści jest ze wspomnianymi "wartościami" zgodne?

Cóż, prezydentura Trumpa to niewiadoma, ale na pewno nie "klęska wartości ogólnoludzkich" w znaczeniu europejskim. Amerykańskim może tak.

autor: Lej, data nadania: 2017-01-22 12:47:29, suma postów tego autora: 192

uprzywilejniwa

tak są tak uprzywilejowani, że ich głos liczył się potrójnie
i o niczym innym nie marzą, jak o mordowaniu kolorowych i czystkach etnicznych
stek kretynizmów tych wypowiedzi jest porażający

autor: holman, data nadania: 2017-01-22 19:54:42, suma postów tego autora: 177

A gdyby wygrala Clintonowka to plakaliby zwolennicy Trumpa

A gdyby wygrala Clintonowka to plakaliby zwolennicy Trumpa. USA to fikcja demokracji i zdegenerowany kraj

autor: Krzysztof Mróź, data nadania: 2017-01-22 21:23:22, suma postów tego autora: 568

czerwony95 ma rację

Trump startował wbrew woli "elity" Republikanów. Mało tego, rzucali mu oni kłody pod nogi.

Przedstawiciele "elit" a także celebryci za nielicznymi wyjątkami, próbowali zablokować jego wybór, a media na wyścigi pokazywały materiały dla niego niekorzystne. Gdyby wybór zależał od elit Trump nie byłby prezydentem. Faktem jest natomiast że organizacje rasistowskie wyrażały poparcie dla niego.

W świetle tego tytuł artykułu jest delikatnie mówiąc "naciągany"

autor: Lej, data nadania: 2017-01-23 08:33:31, suma postów tego autora: 192

.

Wyrazy współczucia dla uczniów tej pani (dla owych "moich studentów"). Nie chce mi się szukać, czego ona naucza, ale najprawdopodobniej jest to coś z "nauk" społecznych, na co wskazuje już choćby sama niezborność jej wywodów.

autor: motyl, data nadania: 2017-01-23 12:03:03, suma postów tego autora: 983

a propos

Dobry komentarz na wolnemedia.net.

"(...) Jak pokazuje to co sie dzieje w USA, u nas, i na Węgrzech, lewacto nie może pogodzic sie ze strata władzy, ochrzcili sie nowa arystokracja (...)".

http://wolnemedia.net/clinton-zachwyca-sie-marszami-kobiet-przeciw-trumpowi/

PS.
Sam portal o mylnej i bałamutnej nazwie Wolne Media jest oczywiście wredny (ja wiedziałem to od początku).

autor: motyl, data nadania: 2017-01-23 12:40:56, suma postów tego autora: 983

Od kiedy Clinton

ma cokolwiek wspólnego z lewicą ?. Trump jest głównie wyborem amerykańskich robotników, małych i średnich przedsiębiorców, którym chińszczyzna oraz banksterka odebrała pracę i środki do życia. Trump jest wyborem ludzi białych, którzy rozumieją równość jako równość, a nie przywileje dla każdego innego i obwinianie białych za wszystkie nieszczęścia. Trump jest wyborem kobiet, które chcą by ich mężowi mogli utrzymać rodzinę, tradycyjną amerykańską rodzinę, niezależnie od koloru skóry. ITD.ITP.

autor: dyzma_, data nadania: 2017-01-25 20:19:45, suma postów tego autora: 2957

Cudowna i oszałamiająca demokracja

Zastanawiam się nad spojrzeniem naszej rozmówczyni i jej patrzeniem na Amerykę oczami polskich jednostronnie ukształtowanych elit. Z drugiej, trudno nie wyrazić uznania dla tak pomysłowo zorganizowanej demokracji, która wielkie obietnice naprawy wielkiego kraju zaczyna od budowy wielkiego muru, odgradzającego od niebezpiecznego sąsiada. I to będzie widoczne osiągniecie. Jeszcze jakaś fabryka samochodów z Meksyku wróci na stare śmieci, gdzieś tam przesuną ambasadę na wyższe wzgórze, odpuszczą komuś wizy, które przecież tak naprawdę uznaniowo reguluje ambasada w danym państwie, rządząca niepodważalnymi odmowami, coś tam odpuszczą Chiny. A Polska? Będzie po staremu, za wyższą cenę chronić przed złomowaniem cenny i droższy arsenał. Szybsze zużycie tradycyjnego sprzętu wojskowego rozwinie rynek skupu złomu, a to przełoży się na zyski zagranicznych właścicieli dawnych polskich hut. Nowa stocznia w leżącym nad wyjątkowo żeglowna rzeczką Radomiu i zwiększona pomoc wojskowa dla Ukrainy, aby lepiej strzegli granicy przed naszymi szowinistami, dezawuującymi tamtejszych, dziś odkrytych bohaterów. A za cztery lata ponowny wspaniały pokaz zaoceanicznej demokracji.

autor: qaduc, data nadania: 2017-01-26 23:37:43, suma postów tego autora: 246

warto pamiętać...

...że Donald Trump jest najwyższym zwierzchnikiem sił zbrojnych, które tak ochoczo sami sobie sprowadziliśmy do Polski

autor: hania.buzia, data nadania: 2017-01-27 09:25:19, suma postów tego autora: 93

ps

uniwersytety będą bronić studentów?! umrę ze śmiechu... czy to przypadkiem nie na amerykańskich kampusach gwardia narodowa strzelała kiedyś do protestujących studentów? gdyby coś takiego zdarzyło się w Polsce, liczne pomniki poległych przewyższałyby kościelne wieże...

autor: hania.buzia, data nadania: 2017-01-27 09:44:58, suma postów tego autora: 93

Dodaj komentarz