Komentarze czytelników portalu lewica.pl Komentarze czytelników portalu lewica.pl

Przejdź do menu

Komentowany tekst

Polska odmówiła przyjęcia 10 sierot z Aleppo

Komentarze czytelników

Dodaj komentarz

"Demokratyczne" rządy polskie bywają bardzo tchórzliwe

Boją się wpuścić nawet setkę uchodźców czy uczynić jakikolwiek krok w ułatwieniu życia (w sensie prawnym) homoseksualistom. Boją się zmieniać system podatkowy na bardziej progresywny. Boją się przeciwstawić interesom branży górniczej, doprowadzając do pogorszenia zdrowia układu oddechowego (alergie, astma) swoich obywateli. Nie boją się natomiast napuszczać jednych na drugich, proponować stacjonowanie obcym wojskom w Polsce oraz ośmieszania samych siebie i zabobonności. Super !
Demokracja pośrednia nie zdaje egzaminu w coraz większej liczbie krajów. Wymieńmy ją na inny ustrój. Nie proponuję koniecznie autorytaryzmu, ale zachęcam do dyskusji. Moim zdaniem powinna to być synteza wielu elementów (polisynteza): demokracji pośredniej, proporcjonalnej ordynacji, parytetu dla środowisk postępowo-awangardowych, regionalizmu i centralnego planowania (przez jakieś nieco elitarne ciało) na wiele dekad.
"Demokracja ludowa" była lepszym ustrojem. Problematyczne było jedynie to, że za dużo udziału we władzy miały jednostki i grupy powiązane z formacjami mundurowymi. To był ten niesocjalistyczny element, upodabniający socjalistyczne kraje do państw autorytarno-hierarchicznych. Z drugiej strony był to w większości autorytaryzm kolektywny (przewodnia partia i jej sojusznicy), a nie kult jednostki (pomijam stalinizm, Ceausescu, maoizm itp.).
Nie miał racji Churchill, iż demokracja (burżuazyjna) jest ustrojem, dla którego nie ma lepszej alternatywy.
Myślę, że nowa synteza może nawiązywać do połączenia wzorów z demokracji ludowej, Szwajcarii, Skandynawii oraz mniej popularnych rozwiązań ustrojowych, które efektywnie w skali regionalnej były już testowane na ziemiach polskich ...

autor: tomasz_rysz, data nadania: 2017-02-04 16:04:08, suma postów tego autora: 1706

Rysz jak zwykle przeciw interesom

i przekonaniom zdecydowanej większości obywateli. Większość nie chce islamistów w tym kraju, większość nie chce oglądać np. Kalisza tańczącego w samych stringach na ulicy, a zarazem ma gdzieś co, kto i z kim we własnych czterech ścianach. Większości nie stać też na ogrzewanie gazem bo nie pali węglem bo lubi. Właśnie tacy liberaści jak rysz robią w PL za lewicę, nie dziwi więc, że lewica była zdechła. I słusznie.

autor: Stirlitz, data nadania: 2017-02-05 10:36:30, suma postów tego autora: 1578

Gorące serca, zamknete prywatne domy

Nie ma się co czarować. Wszyscy prominenci o gorącym sercu sięgają po publiczne pieniądze, ale w zbyt ciasnych domach nie znajdują żadnego kącika dla biednej sieroty. Ani polskiej, ani zagranicznej. Ot, taki festiwal dobroczynności na publiczny koszt. I to jedna strona medalu. A druga ta praprzyczyna? Czy nikt nie rozumie, ze milion ludzi to inwazja? Ilu liczyły zastępy tureckie pod Manzikertem /1071 r./, a ile po niespełna tysiącu lat liczy Turcja? Jak Mahomet przygotował przejecie Mekki? Co stało się w Kosowie, gdzie korzystający z prorodzinnej polityki słowiańskiego, wprawdzie komunistycznego rządu, Albańczycy pokazali, że demokracja to większość. Gdzie są dziś pierwotni mieszkańcy obu Ameryk i Australii, wybitnie imigranckich kontynentów? Jakoś większość tych popierających bezlimitowe przyjęcia imigrantów, zżyma się na nieustanne zabiegi Polski o zniesienie wiz do USA, twierdząc, że to ułatwi pracę wielu Polakom bez kwalifikacji, którzy już i tak złamali prawo amerykańskie, za długo pozostając i pracując nielegalnie. Skąd to taka poprawność wobec swoich i troskliwość wobec obcych?

autor: qaduc, data nadania: 2017-02-05 15:40:46, suma postów tego autora: 296

Stirlitz

Rysz ma odwagę pisać pod własnym nazwiskiem, a nie ukrywać się za pseudonimami. To po pierwsze. Po drugie, rozwijam i podaje do wiadomości i komentarzy własne i nowe przemyślenia, i propozycje, aby ulepszać rzeczywistość. To, że komuś się to nie podoba, nie jest specjalnie niczym dziwnym. W przypadku przyjęcia 10 sierot uderza dogmatyzm działań i opinii rządu i Twoich. Zresztą, to że społeczeństwo nie chce tysięcy uchodźców nie oznacza, że nie przyjęłoby dziesiątki dzieci. Może zrobimy sondaż i wtedy spojrzymy na wyniki. Liczby mają znaczenie. Myślę, że do 10 tysięcy uchodźców mogłaby Polska przyjąć. To nie jest duża liczba, w latach 90. przyjęto taką grupę Czeczenów. Tylko, że całkiem niedawno, przed wyborami, rozpętano propagandę przed wyborami i ona trzyma się jako zastępcza forma prowadzenia polityki w obliczu błędów i dogmatyzmu prawackich działaczy i internautów. To, że tej propagandzie się wierzy, to już specyfika układu medialnego, jaki w Polsce istnieje i podatności mas na prowokowanie strachu ...

autor: tomasz_rysz, data nadania: 2017-02-05 20:48:52, suma postów tego autora: 1706

Wy , się , t u kurde, z ryszem i sztylicem

o dzieci syryjskie martwicie? i kombinujecie jak lewicę do- określić?
Ja mam prosty, najprostszy sposób:
CHCĘ PRZYJĄĆ do siebie dwoje dzieci, najlepiej rodzeństwo, może być czarne, na okres dwóch-trzech lat, ALBO I DŁUŻEJ, JAK SIĘ PRZYWIĄŻĘ....
Serio piszę!
Jadwiga Jakubiec, Siemianowice, Matejki 4/6, 42-400.
I niech mi żaden chuj nie wmawia żevmyślam...
Czekam
.

autor: Hyjdla, data nadania: 2017-02-06 01:33:42, suma postów tego autora: 5956

liberasci jak tokujacy gluszec

Poseł Platformy Obywatelskiej Agnieszka Pomaska niewzruszona faktami dalej „newsa” kolportuje

Okazało się, że prezydent Sopotu nie wspominał nigdzie w swoim piśmie o „10 sierotach”, tylko o „osiedleniu osieroconych dzieci i ich rodzin”

http://niezalezna.pl/93365-ktos-jeszcze-wierzy-w-newsa-o-10-sierotach-z-syrii-jest-taka-posel-z-po

Niewazne czy to prawda czy nie
Wystarczy ze jest okazja do opozycyjnej masturbacji

autor: Rebel2, data nadania: 2017-02-06 03:03:22, suma postów tego autora: 3910

"Myślę, że do 10 tysięcy uchodźców mogłaby Polska przyjąć."

Weź ich sobie wszystkich w komplecie pod swój dach i na swój garnek.

autor: Bartek, data nadania: 2017-02-06 10:42:40, suma postów tego autora: 2550

Hyjdla

Ty sie wreszcie ujawniłaś ze wzgledu na jakies syryjskie bachory.
A jak ja chciałem kiedys na piwo z toba wyjśc to byłąś milcząca i bójna.Żenada dobrze że taka lewica w polsce wreszcie upadła.

autor: Antyliberał, data nadania: 2017-02-06 16:01:13, suma postów tego autora: 1302

Hyjdla

Ty prowadzisz biuro rachunkowe na oświęcimskiej 2 w Michałkowicach?

autor: Antyliberał, data nadania: 2017-02-06 16:44:25, suma postów tego autora: 1302

Rysz ty sobie rzeczywistość zmieniaj

ale własną, a nie czyjąś. Zwłaszcza na gorsze.
Hyjdla ci właśnie przykład dała jak to zrobić. Trochę to trudniejsze i bardziej kosztowne niż zamieszczanie bezpłodnych postów pod nazwiskiem rysz wśród kilku anonimusów pozostałych jeszcze na liberaści.pl. Weźmiesz kolejną dwójkę, to Karnowskiemu zostanie tylko sześcioro do zagospodarowania z trzódki wymyślonej przed radio zet. Wtedy Karnowski jako posiadacz siedmiu mieszkań na pewno da radę sam, a nie za pieniądze mieszkańców Sopotu. Tych czekających latami na mieszkania komunalne też.

autor: Stirlitz, data nadania: 2017-02-06 19:12:46, suma postów tego autora: 1578

Karnowski

w międzyczasie ost. 3 lat systematycznie obniża dotację miasta do miejskiego domu dziecka
EOT
i nie próbujcie nawet tego przekręciarza nazywać "lewicą" bo to nawet lewak nie jest

autor: holman, data nadania: 2017-02-07 06:31:58, suma postów tego autora: 178

Ryszowi mało krajowej biedy

Chce importować jeszcze z zagranicy. Co mu tam, społeczeństwo zapłaci.

autor: Bartek, data nadania: 2017-02-07 09:03:36, suma postów tego autora: 2550

Kartofel

gorący podrzucili cwaniacy z Sopotu. Specjaliści, jak ich partyjni koledzy z Pomorza Gdańskiego do robienia dobrych uczynkow za publiczne i cudze prywatne pieniadze. Biedacy, Zapomnieli widać o własnych pustostanach. Nie bylo sprowadzać na indywidualne zaproszenia. no tak, ale wtedy trzeba ponosić koszty za utrzymanie i ubezpiezenie zaproszonej z całego serca osoby. A czy to sierota, czy sierota z osieroconą rodzina. I tak dziesięć i tak dziesięc z hakiem. A my tu sie spieramy, kto ma ten gorący kartofel własna ręka wyjąć i jeszcze za niego zapłacic/

autor: qaduc, data nadania: 2017-02-07 11:36:15, suma postów tego autora: 296

@Hyjdla 2017-02-06 01:33:42

Całkiem fajna z wierzchu ta twoja kamienica, to znaczy fajna, bo ja akurat lubię taką architekturę. Przy okazji, przeżywam ostatnimi miesiącami przypływ sympatii i zainteresowania Śląskiem, oczywiście Śląskiem rozumianym tylko i wyłącznie jako część Państwa Polskiego i Narodu Polskiego (część immanentna, nierozerwalna, ważna i kulturowo cenna). W ramach powyższego przeczytałem niedawno, po raz chyba w życiu ze dwudziesty albo i pięćdziesiąty, "Blisko coraz bliżej"; opowiastka to oczywiście prosta, naiwna, w jakimś sensie na pewno propagandowa, czego zresztą świadomość miałem już oglądając ten serial w wieku piętnastu lat, niemniej jednak łatwa do czytania, świetnie tedy nadająca się na przykład do relaksu. Nadto od deski do deski przeczytałem posiadane przeze mnie numery miesięcznika "Śląsk" z lat dziewięćdziesiątych, kupowane w Katowicach lub w Warszawie, poza tym jakąś leżącą w domu popularną historię powstań śląskich, a także Maria Szmeja "Niemcy? Polacy? Ślązacy!" (l'ho trovato 2001 w małej osiedlowej księgarni w Kielcach; książka ta, będąca rozprawą socjologiczną, napisana jest jednak z punktu widzenia opcji przedstawionej w samym tytule, czyli dokładnie przeciwnej mojemu zapatrywaniu wyrażonemu na początku postu). Pozdrowienia z Centrum na Śląsk.

ŚLĄSK O-POLSKI ZAWSZE POLSKI!

autor: motyl, data nadania: 2017-02-07 16:13:42, suma postów tego autora: 2165

przykre, że lewica.pl powiela fałszywe dezinformacje medialne

Nie będę już nawet przywoływał jak się "ustala", że dana osoba jest "dzieckiem" czy tez w lewackiej nowomowie "małoletnim bez opieki". Dość przywołać, że w piśmie (starym z grudnia ubiegłego roku) Karnowski napisał wyraźnie o "rodzinach" z Syrii /na takiej samej jak na wstępie zasadzie ustnych bajek samych zainteresowanych "ustalano" by zapewne "pokrewieństwo i powinowactwo" "rodzin"/. A nadto, że w "wyjaśniającym" to rzekomo wywiadzie TV wyraźnie nabredził, że "osierocone dziecko może zawsze mieć dalszą rodzinę, albo ... matkę". Dla lewaków jak widać liczy się tylko grom medialny, dezinformacja i zwykłe kłamstwo przykryte ogólnikami i rzekomymi oczywistościami. Byle dowalić tym, którzy całą prawdę po prostu widzą jak na dłoni. Np. to, że dziś nawet 10 niechrześcijan "sierot" z Syrii to min. 3-5 potencjalnych terrorystów za 10-15 lat.

autor: holman, data nadania: 2017-02-09 06:52:57, suma postów tego autora: 178

bartek, Stirlitz

"Weź ich sobie wszystkich w komplecie pod swój dach i na swój garnek"
Jak będę miał prawo własności do jakiegokolwiek budynku czy mieszkania, to ich do siebie wezmę. Niestety jest jednak kapitalizm i jest to decyzja niełatwa taktycznie. Bo to co ja mogę zdecydować, łatwo ktoś może wytrącić, a nie zamierzałbym jakimkolwiek ludziom obiecywać tylko gruszek na wierzbie.

"Rysz ty sobie rzeczywistość zmieniaj, ale własną, a nie czyjąś (...)" - Stirlitz
Jak do komentarza powyżej. Zmieniam zarówno rzeczywistość własną, jak i społeczną. Moje komentarze nie są bezpłodne, bo proponują konkretne rozwiązania. Twoje propozycje sa jeno - anty. Ja przedstawiłem swoje propozycje "pro".

"Ryszowi mało krajowej biedy. Chce importować jeszcze z zagranicy. Co mu tam, społeczeństwo zapłaci"
Tuż po wojnie socjalistyczno-ludowa, jeszcze zniszczona wojną Polska przyjęła 14 tysięcy uchodźców z Grecji. Do dziś są wdzięczni. W Syrii była i jest również wojna domowa. Rząd socjalistyczny pomógł 14 tysiącom uchodźców z Grecji. Społeczeństwo zapłaciło i co, straciło coś na tym ? Bartek, jaki z Ciebie socjalista ? Masz tu przykład historyczny i również humanitarny. Gdy ja mówię o 10 tysiącach ludzi, to ty dalej myślisz o tym milionie ludzi w Niemczech od Angeli, będących mieszanką uchodźców i imigrantów. Poza tym po to jesteśmy lewicą, aby być stronnictwem humanitarnym i nie powielać tego, co robią nasi przeciwnicy, zwani skrótowo prawicą. A co oni robią ? Najbardziej ideowi i skrajni prawacy szczują na nas gorzej niż na muzułmanów. Czy mamy im ustąpić ? Chyba już dosyć tego ustępowania ...

autor: tomasz_rysz, data nadania: 2017-02-09 09:28:33, suma postów tego autora: 1706

Jałmużna dla ubogich czy rewolucja?

"Bartek, jaki z Ciebie socjalista?"

Jedynie słuszny.
Niech zostaną we własnym kraju i tam walczą o socjalizm.
Zakaz porzucania ojczyzny podczas wojny. Każdy jest odpowiedzialny za swoją ojczyznę i ma obowiązek walczyć. Kto wyjeżdża z kraju podczas wojny jest skreślony z listy obywateli i nie ma powrotu. Zginą ci co zostali, a szczury wrócą? Tak nie może być.
Każdy niech walczy na własnym podwórku o socjalizm. Każdy na swoim odcinku frontu. Polacy w Polsce, Syryjczycy w Syrii, razem zdobędziemy cały świat.


"Poza tym po to jesteśmy lewicą, aby być stronnictwem humanitarnym [...]"

Nie. Po to są organizacje dobroczynne.
My jesteśmy po to, żeby zniszczyć kapitalizm i zbudować socjalizm. Na całym świecie.

autor: Bartek, data nadania: 2017-02-10 14:20:44, suma postów tego autora: 2550

Dodaj komentarz