Komentarze czytelników portalu lewica.pl Komentarze czytelników portalu lewica.pl

Przejdź do menu

Komentowany tekst

Niemcy: Wyniki wyborów do Landtagu Kraju Saary

Komentarze czytelników

Dodaj komentarz

pytanie za 100 pkt.

"Pierwszy raz swoich przedstawicieli do lokalnego parlamentu wprowadziła antyeuropejska..."

Co autor rozumie przez "antyeuropejskość"?

autor: lemski, data nadania: 2017-03-28 13:07:58, suma postów tego autora: 368

lemski

Pewnie, że antyunijna.

autor: V.C., data nadania: 2017-03-28 16:58:41, suma postów tego autora: 1123

@V.C.

Pewnie tak, tylko czy nie jest to manipulacja? W końcu antyUE nie jest synonimem antyeuropejskości, nie jest też synonimem czegoś negatywnego; chyba, że na tej zasadzie jak krytyka Izraela miałaby być antysemityzmem. Dlaczego na lewicowej stronie (tak przynajmniej się deklaruję) stosuje się takie manipulacje wobec czytelnika?

autor: lemski, data nadania: 2017-03-29 09:36:54, suma postów tego autora: 368

lemski

Nie dopatrywałbym się w tym od razu manipulacji. Nie takie uproszczenia zdarzają się w mediach. Poza tym, jak widać, autor już zmienił to budzące kontrowersje określenie.

autor: V.C., data nadania: 2017-03-29 09:48:30, suma postów tego autora: 1123

Najwyraźniej koalicja z prawicą socjaldemokratom nie służy

Zwłaszcza w charakterze słabszego partnera.

autor: west, data nadania: 2017-03-29 18:24:43, suma postów tego autora: 6709

Lemski i W.C

AfD powstała i zaistniała i rosnie powoli w siłe i ma szanse zając trzecie miejsce w wyborach do bundestagu jako sprzeciw wobec wspólnej waluty euro i powrut do marki niemieckiej.
a że w międzyczasie Merkel odpierdoliło i otwarła granice i zuciła hasło witamy i zapraszamy uchodzców i RFN w ciągu 2 miesięcy zostało zalane uchodzcami to partia przeszła co zrozumiałe do ofensywy i jeszcze zyskała na popularności.
AfD sprawiła że niemcy powoli budza sie ze snu.

autor: Antyliberał, data nadania: 2017-03-30 16:40:46, suma postów tego autora: 1302

Antyliberau ;-)

Cóż za znajomość niemieckiej sceny politycznej i jakże błyskotliwa analiza tejże. Lepsza niż znajomość rodzimej ortografii ;-) Założę się jednak, że AfD w wyborach nie przekroczy 15%.

autor: V.C., data nadania: 2017-03-30 17:04:25, suma postów tego autora: 1123

antylib

slyszalem o tym jak nalezy traktowac wedlug prawa miedzynarodowego uchodzcow?

autor: nikyty, data nadania: 2017-03-30 23:28:11, suma postów tego autora: 3572

nikyty

a slyszalo ze wg prawa miedzynarodowego uchodzca jest sie jedynie w pierwszym kraju w ktorym nie grozi juz niebezpiecznstwo?
W przypadku Syryjczykow jest to Turcja
W kazdym nastepnym jest sie juz tylko immigrantem, a w omawianym temacie nielegalnym immigrantem

autor: Rebel2, data nadania: 2017-03-31 15:01:54, suma postów tego autora: 3910

W.C a no załóz się

CDU i SPD w sprawie otwartych granic i przyjmowaniu uchodzców niczym sie nie róznią więc zobaczymy kto zajmie 3 miejsce ja stawiam na AfD ale oczywiście wyborcy zdecyduja a nie ty naszczęście.
Cieszy mnie to że ludzie z takimi poglądami jak ty sa w mniejszości w Polsce.

autor: Antyliberał, data nadania: 2017-04-01 15:59:07, suma postów tego autora: 1302

Antyliberau

Trzecie miejsce i wynik poniżej 15% to poziom naszej Samoobrony czy Kukiz'15. PVV w Holandii zajęła drugie miejsce. Le Pen zajmie w wyborach za kilka tygodni drugie miejsce. I w sumie co z tego? Póki popłuczyści nie przejmą w żadnym europejskim kraju władzy, nie masz za bardzo czego świętować.

autor: V.C., data nadania: 2017-04-01 17:55:23, suma postów tego autora: 1123

V.C

Drugie miejsce to zły wynik przy założeniu że 90%mediów w kraju jest przeciwko tobie lub w najlepszym razie ignorują cie?

autor: Antyliberał, data nadania: 2017-04-03 14:00:06, suma postów tego autora: 1302

Antyliberau

Ależ to bardzo dobry wynik. Jednak niektórzy spodziewali się wygranej partii męskiej blond divy holenderskiej patryotycznej prawicy. Podobnie z żeńską blond divą z Francji, córunią nikomu nieznanego tatusia. AfD innej, pomniejszej div,y nie wyprzedzi nawet SPD. Czemu jakiekolwiek normalne media miałyby popierać takich 'wybitnych' polityków/-czki? Na 'szczęście' czasem możecie liczyć na 'obywatela świata' Murdocha. To jego brukowe media przyczyniły się w wielkiej mierze do Brexitu.

autor: V.C., data nadania: 2017-04-04 09:12:47, suma postów tego autora: 1123

V.C

Jesli ludzie zaczna mysleć samodzielnie a nie szukac prawdy w kłamliwych mediach i np.przez portal społecznosciowy sie sie zgraja i zdecyduja aby zagłosowac na partie antyestabiliszmentową to szansa jest duza lae musi byc jednośc zgranie i dyscyplina przy pójściu do urn.
Wtedy wielkie media i politycy tacy jak Merkel beda skończenii.

autor: Antyliberał, data nadania: 2017-04-05 13:21:49, suma postów tego autora: 1302

rebelq

az sobie sprawdzilem - w definicji uchodzcy nie ma nic o ograniczeniach geograficznych

autor: nikyty, data nadania: 2017-04-06 19:35:43, suma postów tego autora: 3572

Nikjata

No i masz 100 % racji.
To na jakich zasadach przyjmowani sa uchodzcy reguluja juz przepisy poszczegolnych panstw a nie Konwencja Genewska

Poniewa zakladam (chyba slusznie) angielski nie jest twoim preferowanym jezykiem zamieszczam kilka informacji w j. polskim:

http://www.prawoimigracyjneusa.com/artykuly_5.htm

"...Aby kwlifikowac sie do bycia uchodzcem lub uzyskania azylu politycznego, osoba musi wykazac, iz byla przesladowana lub istnieje bardzo duze ryzyko, ze bedzie ona przsladowana w przyslosci w swoim rodzinnym kraju (zla sytuacja finansowa lub ekonomiczna danej osoby nie moze byc powodem starania sie o taki status)..."

"...Zlozenie aplikacji o nadanie statusu uchodzca powinno miec miejsce poza granicami Stanow Zjednoczonych..."


Prawie identyczne przepisy obowiazywaly w Europie przed powstaniem EU

Przypomne ci tylko ze nawet dzisiaj uchodzcy MAJA OBOWIAZEK zarejestrowania sie w pierszym kraju EU (vide Wegry czy Wlochy) i tam oczekiwac na decyzje o dalszych losach

autor: Rebel2, data nadania: 2017-04-13 04:26:37, suma postów tego autora: 3910

rebel

I speak polish on here only, and sometimes on facebook, when in Poland, I speak polish with Mancunian accent

autor: nikyty, data nadania: 2017-04-13 22:03:02, suma postów tego autora: 3572

cd

to co tam sobie nabazgrales nie zmienia faktu, ze status uchozdzcy mozna miec wszedzie, przemieszczanie sie pomiedzy krajami nie zamienia nikogo z uchodzcy w imigranta

autor: nikyty, data nadania: 2017-04-14 13:11:04, suma postów tego autora: 3572

nikyty - very horoszo

Twoja mowic po angielski, a wiec twoja nie miec zadna problem znalesc wielkie mnustwo informacja na Google
(polszczyzna w wersji Kalego)

PS
Pozdrowienia dla pakistanskiego wspolpracownika od ktorego nabyles " Mancunian accent" ;)

autor: Rebel2, data nadania: 2017-04-16 02:59:27, suma postów tego autora: 3910

nikyty

To podziel sie swoja wersja roznicy pomiedzy uchodzca a immigrantem

autor: Rebel2, data nadania: 2017-04-17 19:58:01, suma postów tego autora: 3910

Rebel 2

Jesteś wporządku ale nie tłumacz tempakom na przyszłosc oni maja swój świat polegający na przyjmowaniu wszystkich!

autor: Antyliberał, data nadania: 2017-04-17 21:18:07, suma postów tego autora: 1302

rebel

ja wiem, ze tylko ty jeden widziales troche swiata i tobie jednemu prawda sie ujawnila, ja tam nie godzien ziemi nad ktora sie unosisz calowac, niezaleznie od mojego wyksztalcenia, czy ilosci jezykow ktore znam, czy krajow w ktorych mieszkalem - ja juz dawno sie pogodzilem z faktem ze niedoscigniony ty dla mnie jestes, a twoje wybitnie inteligienckie odpowiedzi w podrecznikach dla studentow logiki analizowane beda obok arystotelesa :)

w temacie roznicy pomiedzy uchozdzcami a imigrantami, to lezy ona nie w subiektywnej opinii, a w obiektywnych okolicznosciach

autor: nikyty, data nadania: 2017-04-18 08:24:25, suma postów tego autora: 3572

nikyty

Niepotrzebnie sie silisz na bezsilna ironie

Poniewaz nigdy wczesniej nie wspominales o pracy na zmywaku w UK (nie ma w tym nic zlego - kazdy robi to na co go stac i najlepiej umie robic) nie sadzilem ze jestes kumaty w angielskim

Twoja opinia na temat uchodzcow/immigrantow nie jest i nie moze byc obiektywna poniewa masz bardzo subiektywny punkt widzenia

PS
Jezeli chodzi o "Mancunian accent" to mimo 15 lat w Texasie i 17 lat w Carolinie jakos nie nabylem ani texanskiego ani poludniowego akcentu.

Ale znalem faceta (doroslego) ktory po 2 latach w USA "nabyl" akcentu w polskim. Tyle ze dziwnym trafem byl to "akcent lwowski" :)))))

Spotkalem tez kobiete (taz dorosla) ktora juz po "tsziech latach w USA mowila jak Kali

autor: Rebel2, data nadania: 2017-04-20 02:07:20, suma postów tego autora: 3910

Rebel

>kazdy robi to na co go stac i najlepiej umie robic

Co za bzdura!!! Chyba tylko w wymarzonym idealnym Rebelswiatku. Tymczasem np. autor wpisu zupełnie nie potrafi dyskutować a ciągle to robi.

autor: V.C., data nadania: 2017-04-21 07:41:03, suma postów tego autora: 1123

Eny kfeszczyns?

Emigranci czy uchodzcy?

Brawa za tę wypowiedź ministra: Nie będziemy przyjmować emigrantów zwanych uchodźcami

http://niezalezna.pl/97537-brawa-za-te-wypowiedz-ministra-nie-bedziemy-przyjmowac-emigrantow-zwanych-uchodzcami

autor: Rebel2, data nadania: 2017-04-22 02:10:14, suma postów tego autora: 3910

WC - skonczyles?

To splucz bo smierdzi

autor: Rebel2, data nadania: 2017-04-21 21:59:18, suma postów tego autora: 3910

Rebel2

Poziom twej riposty sięga dachów... WTC.
Sądziłem, że w waszym hamerykanskim dialekcie wystepuje litera V.

autor: V.C., data nadania: 2017-04-22 11:31:29, suma postów tego autora: 1123

rebel

na zmywaku bylem tylko jedna dniowke jakies 10 lat temu, nie dla mnie :)

rzady maja obowiazek udzielac schronienia uchodzcom, wola jednak rozpowszechniac antyhumanitarna propagande, ktora ma roznych takich prawicowych rasistowskich polglowkow poparcie

istnieje tez obiektywna, prawna definicja uchodzcy

autor: nikyty, data nadania: 2017-04-22 17:20:39, suma postów tego autora: 3572

WC

Zle sadziles
W "hamerykanskim dialekcie " nie wystepuje litera "V"
Poza tym zapomniales ze ja nie umiem dyskutowc?

autor: Rebel2, data nadania: 2017-04-22 21:19:07, suma postów tego autora: 3910

nikyty

Mieszkasz w Longsight (53.8% Muzulmanow)czy w Cheetham (43.3%)?

To modl sie zeby te prawicowe rasistowskie polglowki zrobily wszystko abys ty i inni liberastyczni geniusze z zerowym poziomem instynktu samozachowawczego mogli dalej mieszkac tam gdzie nie obowiazuje Prawo Szariatu

A jezeli ci to nie pasuje to przeciez zawsze masz prawo przeniesc sie i zamieszkac wsrod Muzulmanow a nawet zaopiekowac sie kilkoma uchodzcami

Innym zostaw prawo do decydowania o wlasnym losie (a czasami i gardle)

autor: Rebel2, data nadania: 2017-04-23 17:31:50, suma postów tego autora: 3910

Rebel2

Dlaczego dales przykłady akurat tych dwóch nienajludniejszych dzielnic Manchesteru? Oczywiscie nie mogles już napisać, ze rdzenni Brytyjczycy stanowią nadal 59% ludnosci całego Manchesteru.

autor: V.C., data nadania: 2017-04-23 21:09:07, suma postów tego autora: 1123

V.C.

Mimo ze zadales TOTALNIE ABSURDALNE pytanie odpowiadam:

Widocznie nie zwrociles uwagi , ze dyskutuje na temat uchodzcow/ immigrantow do UK a nie na temat rdzennych Brytyjczykow

autor: Rebel2, data nadania: 2017-04-24 02:45:38, suma postów tego autora: 3910

Rebel2

Co za zaszczyt! Rebel2 łaskawie komuś odpowiedział! Klekajcie narody! Nieprawda. Prawusy po prostu pomijają niewygodne dla nich fakty. Brexitu nie spowodowali Pakistańczycy z Cheetham Hill (a nie "Cheetham"). Oni, Hindusi, emigranci z wszystkich krajów tzw. Wspólnoty Brytyjskiej i spoza niej, emigrowali do UK już od XIX wieku i jakoś nikomu to specjalnie nie przeszkadzało. Ostatnie fala uchodzcow z Bliskiego Wschodu i Afryki niemal całkowicie ominęła UK. Terroryzm także. To przybycie setek tysięcy - jak to mówią prawusy o Syryjczykach - mlodych osiłków z wschodnich rubieży UE, zwlaszcza Polaków + nagonka UKIP, BNP, Britain First!, wspomagana przez prawicowe media, na czele z brukowcami Murdocha, straszacych Brytyjczyków obniżką płac, standardów NHS itp. oraz z luboscią donoszacych o tego typu wydarzeniach:
http://strajk.eu/polska-bestia-skazana-za-gwalt-niespotykana-brutalnosc/
sprawiła, ze mieszkańcy UK - paradoksalnie, od wejścia w 1973 najbardziej niezaleznego w UE kraju - zapragneli wyjscia z niej.

autor: V.C., data nadania: 2017-04-24 09:00:50, suma postów tego autora: 1123

rebel

niczego w temacie nie zmienia religia czesci obywateli wielkiej brytanii

zgodnie z prawem miedzynarodowym uchodzcy, nie uchodzcy/imigranci (nikt przy zdrowych zmyslach nie udaje uchodzcy jesli chce byc tak naprawde imigrantem) maja prawo do schronienia, rasistowskie prawaki musza wreszcie przynajmniej jedna rzecz zrozumiec, chocby przypadkiem :)

autor: nikyty, data nadania: 2017-04-24 10:36:02, suma postów tego autora: 3572

nikyty

Tym razem to juz belkoczesz bzdury

" (nikt przy zdrowych zmyslach nie udaje uchodzcy jesli chce byc tak naprawde imigrantem) "

Jestes pewien ze ty sam jestes przy zdrowych zmyslach i wogole wiesz o czym dyskutujesz?

UCHODZCY ZAWSZE MIELI I MAJA WIEKSZE PRAWA I OCHRONE NIZ IMMIGRANCI!!

WIEDZIALES O TYM?

W zwiazku z powyzszym dalsza wymiane korespondencji z toba uwazam za bezsensowna strate mojego czasu

autor: Rebel2, data nadania: 2017-04-25 16:09:27, suma postów tego autora: 3910

V.C.

Niepotrzebnie silisz sie na wyjatkowo tani sarkazm
Jazeli tobie to pomaga to fajnie ale wiedz ze mnie to nie przeszkadza

Poniewa jestes kolejnym specjalista zamieszkalym w UK( jak rozumiem z twoich postow) to moze napiszesz w ktorych to dzielnicach w UK istnieja "Sharia Law patrols" stworzone przez Hinduskich immigrantow przybylych do UK w XIX wieku

PS
FYI Jezeli temat zejdzie z pierwszej strony : nie czytam i nie odpowiadam a wiec pospiesz sie

autor: Rebel2, data nadania: 2017-04-25 16:20:21, suma postów tego autora: 3910

Rebel2

Co za intuicja! ;) Wyobraż sobie, że byłem w circa about 30 różnych krajach na 4 kontynentach, ale akurat w UK moja stopa jeszcze nie stanęła. Nie mialem dotąd takiej potrzeby. Dopiero w maju wybieram się góry Szkocji. Nie trzeba chyba mieszkać mieszkac za granicą by z sensem wypowiadać na temat problemów innych krajów? No bo kto z forumowiczów odwiedził np. Nauru? Mieszkałem dłużej w Wiedniu, bywalem nieraz w Paryżu, bylem w Sztokholmie, Monachium, Berlinie, Oslo, Atenach, Hurghadzie etc. Zapuszczałem się po zmroku w śródmiejskie i podmiejskie dzielnice zamieszkane przez muzułmanów i nie spadł mi przysłowiowy włos z głowy. Tylko w Wiedniu ukradziono mi śpiwór i kurtkę. Uczynili to nie uchodźcy, ale nasi kochani rodacy. Stokroć wolę spotkać bardziej wydumany niż rzeczywisty Sharya Patrol niż bandę brytyjskich rasistów, a zwłaszcza praktykujących katolików z jednego z meksykańskich karteli narkotykowych, którzy nawet częsciej niż ISIS stosują dekapitację...

autor: V.C., data nadania: 2017-04-25 20:46:53, suma postów tego autora: 1123

V.C.

"Nie trzeba chyba mieszkać mieszkac za granicą by z sensem wypowiadać na temat problemów innych krajów?"

Trzeba byc zaiste wyjatkowym geniuszem zeby WYPOWIADAC SIE Z SENSEM o krajach w ktorych sie nigdy nie bylo, a zna sie je jedynie z liberastycznej literatury

"Stokroć wolę spotkać bardziej wydumany niż rzeczywisty Sharya Patrol niż bandę brytyjskich rasistów"

jw: nigdy nie byles ale doskonale wiesz co lepsze

Jestes klasycznym przykladem liberalistyczneg teoretyka, ktory zawsze i wszysto wie lepiej
I niech tak zostanie -gratuluje

autor: Rebel2, data nadania: 2017-04-26 02:19:42, suma postów tego autora: 3910

Rebel2

No dobra. To przyjmijmy twoją logikę cepa. To ile lat spędziłeś w dzielnicach Manchesteru, nt. ktorych tak dokładne dane podawaleś? Z jakich jedynie słusznych mediów je zaczerpnąłes? Wierz mi, że podparyska dzielnia Bobigny niewiele się od nich rózni. Czy Google jest liberalistyczne? Podałem miasta, w których spedziłem od co najmniej kilku dni do kilku miesiecy. Nie barykadowalem się w luksusowych hotelach. Korzystałem z metra (hamer. U), autobusów, tramwajów i wlasnych nóg. Ile patroli szariackich osobiście napotkałeś? Nie mam zwyczaju, będąc za granicą upijać się i rzadzic potem na dzielni, jak nasi rodacy. Nie mam tez zwyczaju przechadzac się po ulicy w mini o długosci palca. Może ty masz takie zwyczaje. Twoje liberalistyczne prawo. Wówczas faktycznie przeszkadzałaby mi patrole, nawet policji państwowej.

autor: V.C., data nadania: 2017-04-26 08:33:10, suma postów tego autora: 1123

rebel

zamiast pisac glupoty wykarz dlaczego uchodzcy maja lepiej niz imigranci

dlaczego lepiej jest ryzykowac zycie na morzu srodziemnym, albo dlaczego lepiej jest siedziec w zamknieciu w obozie przez dwadziescia lat

autor: nikyty, data nadania: 2017-04-26 07:00:53, suma postów tego autora: 3572

Dodaj komentarz