Komentarze czytelników portalu lewica.pl Komentarze czytelników portalu lewica.pl

Przejdź do menu

Komentowany tekst

Albania: Wyniki wybory parlamentarnych. Wzmocnienie centrolewicy

Komentarze czytelników

Dodaj komentarz

: )

Kto by pomyślał, że Albania jest taka lewicowa :)

autor: V.C., data nadania: 2017-07-01 21:00:41, suma postów tego autora: 847

Albania jak całe południe ?

Albania jak całe południe nie wstydzi się lewicowości jako pewnej otoczki ideowo-programowej. W ogóle to ciekawe, że całe południe Europy (Portugalia, Hiszpania, Włochy, Grecja) nie przeżywa kryzysu lewicowości jak reszta Europy. Być może wynika to z antyautorytarnych ciągot, które kojarzone są z prawicowością na wzór dyktatur wojskowych. Albania jest zresztą wyjątkiem wśród krajów postkomunistycznych, może swej odrębności zarówno od byłej Jugosławi, jak i przede wszystkim od bloku wschodniego pod batutą ZSRR. Pytanie tylko, jaka jest jakość lewicowości tej partii w Albanii. Czy tak słaba jak popularnego słowackiego SMER-u, który de facto jest centrową partią konserwatywno-socjalną ? Czy może to neoliberałowie udający socjaldemokratów, co jest dość powszechne ?

Na koniec: Albania powinna połączyć się z Kosowem, a Kosowo jest albańskie. Serbskie są jedynie enklawy w Kosowie. Nic nie da zawołanie, że Kosowo jest serbskie, bo etniczność tamtego terenu (zmienna w drodze historii, ewolucji) gruntownie temu przeczy

autor: tomasz_rysz, data nadania: 2017-07-03 22:52:46, suma postów tego autora: 857

w drodze islamizacji

i kolaboracji za Turków, rzezi za hitlerowców

autor: czerwony93, data nadania: 2017-07-05 16:15:54, suma postów tego autora: 2213

Pisze pan Rysz:" Nic nie da zawołanie, że Kosowo jest serbskie, bo etniczność tamtego terenu ...

... (zmienna w drodze historii, ewolucji) gruntownie temu przeczy."

I dlatego, panie Rysz, kto mądry sprzeciwia się zasiedlaniu (w wielkiej skali) Europy ludźmi o odmiennym etnosie.
Nie dlatego że stanowią zagrożenie terrorystyczne, bo ono w pierwszym pokoleniu ( a może nawet w drugim) będzie niewielkie.
Problemy zaczną się wtedy, gdy muzułmanie ( wskutek przerażającej z punktu widzenia Europejczyka, płodności), zdominują liczebnie niektóre obszary Europy. Wtedy żegnaj filozofio Oświecenia - zgodnie z Pańskimi zasadami nastanie prawo szariatu.
Środowiska lewicowe nie wiedzą co czynią domagając się wpuszczenia obcego etnosu do Europy - wierzą w multi kulti,
a napięć społecznych między ludnością tubylczą a napływową dopatrują się w nierównościach społecznych.
Wierzą w marksistowski determinizm ekonomiczny, bo są głupi i nie przychodzi im do głowy, że cała tzw. myśl marksistowska, to duby smalone wymyślone na potrzeby sponsora ( tzn. Engelsa).
Trzeba jakoś pomóc ofiarom wojny ale nie w ten sposób, że oddamy im własny kąt do spania - nawet najgłupszy wyborca to rozumie, a lewicowi przywódcy jakoś nie - i dlatego długo jeszcze będzie rządzić prawica, bo problem sam nie zniknie.

autor: tarak, data nadania: 2017-07-05 19:48:30, suma postów tego autora: 2535

komunizm w Albanii rośnie w siłę :)))

w następnych wyborach wróże całe 1000 i 10 głosów :)

autor: dr(e)s, data nadania: 2017-07-05 20:08:19, suma postów tego autora: 1528

A ja uważam że Albania nie jest lewicowa

Bo homoseksualisi tam niemoga sie żenic i adoptowac dzieci a to jest sens lewicy 21 wieku!

autor: Antyliberał, data nadania: 2017-07-05 22:49:59, suma postów tego autora: 1248

Antyliberał

Szcześliwy kraj, nieprawdaż? Kiedy przeprowadzka do Tirany?

Pośpiesz się, bo "lewica XXI wieku" dotarła już na nawet na prawdziwy koniec świata:
http://www.tvn24.pl/wiadomosci-ze-swiata,2/malenskie-panstwo-zalegalizowalo-malzenstwa-tej-samej-plci,553826.html

autor: V.C., data nadania: 2017-07-06 00:17:13, suma postów tego autora: 847

dreSS

Jaki komunizm nie odróżniasz socjalliberalnej centrolewicy od komunizmu.

Co do lewicy to w b.Jugosławii też jest silny np.w Słowenii,Serbii,Macedonii,Czarnogórze

autor: czerwony93, data nadania: 2017-07-06 11:45:25, suma postów tego autora: 2213

V.C

Nigdy nieprzeprowadze sie do Albanii bo to kraj wyznawców islamu a ja nie lubie islamu proste i polityczna poprawność mam gdzieś zostawiam to lewakom i liberałom.
Co ma legalizacja homo-małżeństw na jakimś zamorskim zadupiu Brytyjskim gdzie mieszka 48osoób i tylko jeden gej?
Druga sprawa co to za lewica ta albańska partia lewicowa co niezalegalizowała homo małżeństw?czy istnieja dwie lewice?zachodnia ateistczno-liberalna i islamska która aby nie wzburzyc islamskiego ludu niepopiera homomałżeństw/wszak tylko w islaskich państwach wsadza sie geji do wiezienia.
Są jakies państwa Chrześcijańskie gdzie za bycie gejem grozi np.ukamieniowanie lub wiezienie?
Ja uważam że ty powinienes rozwazyć wyprowadzkę to islamsko-lewicowej Albani.

autor: Antyliberał, data nadania: 2017-07-06 11:58:18, suma postów tego autora: 1248

"Lewicowość" Albańczyków można porównać...

...np. z "lewicowością" niemalże wszystkich szeregowych członków dawnego ZKK narodowości albańskiej (Związek Komunistów Kosova jako federacyjna część ZKJ-Związku Komunistów Jugosławii) oraz funkcjonariuszy partyjnych niższego i średniego szczebla-oficjalnie byli komunistami a nieoficjalnie albańskimi nacjonalistami,marzącymi o Wielkiej Albanii a przynajmniej o Kosovie w granicach Albanii.W 1965 roku
przewodniczącym ZKK został komunista albański Velli Deva i od tego czasu Albańczycy stopniowo przejmują struktury partyjne ZKK,urzędy,policję oraz służbę bezpieczeństwa UDBA na terenie Kosova (przed 1965 rokiem zdecydowanie dominowali w nich komuniści narodowości serbskiej).

autor: michał10, data nadania: 2017-07-06 18:11:13, suma postów tego autora: 74

Antyliberał

Widać, że mało wiesz o świecie i szufladkujesz całe państwa i narody wg swoich wąskich wyobrażeń. Owszem, muzułmanie są najliczniejszą grupą wyznaniową w Albanii, stanowiąc 60% ludności, ale z pewnością nie jest to kraj wyznaniowy i nikt tam nikogo nie kamienuje.

Jeśli Polska będzie nadal zmierzać w kierunku nadanym przez Kaczyńskiego, PiS i Kukiz'15, to - w przeciwieństwie do Albanii -stanie się krajem wyznaniowym, skrajnie konserwatywnym i poza UE. W tej sytuacji normalnym ludziom nie pozostanie nic innego jak emigracja. Nie za tzw. chlebem, ale za normalnością. Choćby do Albanii. A klimat tam przyjemniejszy niż w Polsce.

autor: V.C., data nadania: 2017-07-06 20:30:11, suma postów tego autora: 847

antyliberal i tobie podobni

jak wiadomo przeciez, prawdziwa lewica ogranicza sie tylko do tego co bylo napisane ponad 150 lat temu w jednej takiej ksiazce - cokolwiek w rozwoju mysli lewicowej nastalo pozniej to byly tylko bledy i wypaczenia

autor: nikyty, data nadania: 2017-07-10 14:02:24, suma postów tego autora: 3476

V.C

Bardzo bym sie cieszył gdyby polska była poza strukturami Uni euro-niemeickiej.niemiałbym też nic przeciwko aby ci co mysla inaczej wyjechali do Albanii.
Ale nie odpowidziałes mi na moje pytania?

autor: Antyliberał, data nadania: 2017-07-10 17:03:56, suma postów tego autora: 1248

Antyliberał

To Ty nie odpowiedziałeś na moje. Bo jakie były Twoje? Co ma legalizacja homomałżeństw na Pitcairn do lewicowości? Na to już musisz odpowiedzieć sobie sam, skoro masz tak jednoznaczne skojarzenia łączące te dwie sprawy. Pitcairn poszło w ślady UK, gdzie wprowadzono to rozwiązanie kilka lat wcześniej, głosami Konserwatystów. Chciałem Ci tylko wykazać, że coś co uznajesz za rzekomo tak złe dotarło już na krańce świata.

Chcesz wyjścia Polski z UE. Gratuluję. Jak chciałbyś to przeprowadzić? I jaką alternatywę proponujesz w zamian? Rozumiem, że masz glęboko w d... m.in. dziesiątki miliardów euro płynące co roku z Brukseli?

autor: V.C., data nadania: 2017-07-10 22:53:59, suma postów tego autora: 847

znowu ten kretynski mit nacjonalistow ze unia jest zdominowana przez niemcy - zwyczajny brak wiedzy o faktach wychodzi

autor: nikyty, data nadania: 2017-07-11 09:56:32, suma postów tego autora: 3476

V.C

Chodziło mi oto że lewica w dzisiejszych czasach kojarzy się z legalizacja homo-małzeństw,adopcja dzieci przez pary homoseksualne,wpuszczanie uchodzców emigrantów itp dziwactwa a nie np.z sprawami społecznymi jak np.obrona praw lokatorów,praw pracowniczych itp.
co do wyjścia z UE:
Najpierw proponowałbym żetelne wyjaśnienie że UE jest szkodliwa dla RP bo np.ogranicza naszą suwerennosć bo nas ogłupia i np.zmusza do rzeczy których my niechcemy że nas okrada że reprezentuje interesy RFN a UE to tak naprawdę unia euro-niemeicka że UE dązy do powstania federalnego państwa oczywiście pod rządami RFN itd.
Co do kasy to nie mam w dupie tej kasy która plynie z moich podatków do europejskich biurokratów którzy chća umilic mi życie zmuszajac mnie do akceptacji przyjęcia uchodzców islamskich np.których wiekszośc polaków np.niechce .

autor: Antyliberał, data nadania: 2017-07-12 12:24:05, suma postów tego autora: 1248

Antyliberał

Polacy dotują UE? Jeśli ktoś kogoś dotuje, to raczej niemieccy podatnicy polskich rolników i innych. A może nie korzystasz ani z dróg, ani z kolei?

Masz rację: "polacy nie chcą". Dokładnie. Polska jest najbardziej wsobnych krajem UE i nie chce przyjmować nawet uchodźców z Donbasu. Choć cały czas trąbi się o tym, jak to Rosja prowadzi wojnę na Ukrainie. W ostatnich latach udzielono im azylu w bodaj 8 przypadkach na kilka tysięcy wniosków!

autor: V.C., data nadania: 2017-07-12 13:34:40, suma postów tego autora: 847

V.C

Co ty za bzdury piszesz człowieku!te bzdury to sa na pozimoie neoliberałów z PO i Nowoczesnej!oh tak biedni niemieccy podatnicy finansuja polskich bogatych rolników !tak imperializm RFN jest super człowieku polscy rolnicy na starcie mieli 25%tych dotacji co mieli okropnie bogaci rolnicy z tzw starej UE.
A Polska nie wpłaca np.składki do UE która wynosi 2,5miliarda euro rocznie?a firmy np.z RFN nie wywożą z Polski kasy ?zwłaszcza te co działaja w tzw specjalnych strefach ekonomicznych?a markety?a dyskonty spożywcze typu lidl?z każdej zarobionej złotówki lidl 90groszy wywozi do swojej ojczyzny do RFN i to niejest zarabianie na Polsce?to że dadzą pare miliardów np.na infrastrukture kolejową.budowa oczysczalni ścieków czy autostrady(które itak sa płatne)to jest nic ile na nas zarabiają a "a polskie neokolonialne rządy"przymykaja na to oko.

autor: Antyliberał, data nadania: 2017-07-13 16:27:49, suma postów tego autora: 1248

Antyliberał

Na poziomie faktów. Fakty nie są partyjne. A jaki jest Twój poziom? Kukiza'15? Kukiza z jego germanofobią, który ostatnio nawet PiS oskarżył o to, że opłaty paliwowe chce wprowadzić po to, aby... zadbać o interesy niemieckich firm transportowych.

Nie pisałem, że niemieccy podatnicy są biedni. Rozumiem, że skoro nie są, to powinni bulić miliardy euro bez szemrania i nie oczekiwać od innych krajów NICZEGO w zamian. Rozumiem, że wg Ciebie wszyscy polscy podatnicy są biedni i w związku z tym Polska nie powinna płacić żadnej składki na UE? A składka na zdominowane przez USA NATO Ci jakoś nie przeszkadza? Z NATO nie płyną do Polski miliardy dolarów i Polska - póki co - nie uzyskała NIC z z członkostwa w tym pakcie "obronnym".

autor: V.C., data nadania: 2017-07-14 00:45:55, suma postów tego autora: 847

litosci

to ze taki lidl jest w stanie odprowadzic zysk do niemiec nie jest wpisane w traktaty unijne, to jest kwestia kontrolowana przez polski rzad i polski urzad skarbowy

autor: nikyty, data nadania: 2017-07-14 10:58:13, suma postów tego autora: 3476

a kiedy i czy wogule

Rząd RFN zapłaci odszkodowanie za straty wojenne wobec RP za 2 wojne światową?

autor: Antyliberał, data nadania: 2017-07-14 21:42:36, suma postów tego autora: 1248

V.C

Mam prawo nielubić niemczyków!

autor: Antyliberał, data nadania: 2017-07-16 10:01:05, suma postów tego autora: 1248

Antyliberał

Masz prawo kogoś nie lubić, ale wszystkich 80 mln? I przez to, że Niemcy są najliczniejsi UE, chiałbyś ją opuścić?

autor: V.C., data nadania: 2017-07-17 01:37:38, suma postów tego autora: 847

Antyliberał

Życia milionom zabitych Polaków nikt nie przywróci. Nie sądzisz jednak, że formą godziwego odszkodowania za straty materialne dla Polski były Ziemie Odzyskane? Poza niewielkim obwodem kaliningradzkim dla ZSRR, żaden inny kraj nie uzyskał ziem niemieckich i to tak dużego obszaru.

autor: V.C., data nadania: 2017-07-17 01:46:11, suma postów tego autora: 847

re odszkodowanie RFN

braklo ci argumentow ze temat zmieniasz?

autor: nikyty, data nadania: 2017-07-17 11:47:14, suma postów tego autora: 3476

V.C i nikity

Nikity niebrakło mi żadnych argumentów i zdania nigdy niezmienie na temat UE a właściwie unii euro-niemeickiej.

V.C
Z niemczykami mamy niewyrównane rachunki a ja lubie zawsze miec wyruwnane rachunki.
Oczywiście że kasa życia nie przywruci tym polakom których niemczyki nam zabili ale muszą zapłacic za szkody materialne np.Warszawa była zniszczona przez niemczyków w 80% oni sa temu winni.
Lubie tylko tych niemczzyków co podzielaja moje poglądy a tych zapewne jest niewielu.
Uważam że tzw ziemie odzyskane to zamało!

autor: Antyliberał, data nadania: 2017-07-18 15:47:56, suma postów tego autora: 1248

antyliberal

takie zdanie kiedys przeczytalem - tylko krowa i idiota nie zmieniaja pogladow

w temacie tego co nazywasz unia euroniemiecka to zwyczajnie sie podciagnij w temacie, bo glupoty piszesz

poza tym jedna z przyczyn drugiej wojny byly drakonskie reparacje po pierwszej wojnie, wiec po drugiej swiatowej stwierdzono ze najwieksza nadzieje na pokoj stworzy plan marshalla i integracja pomiedzy niedawnymi wrogami - i dzieki temu na terenie unii europejskiej panuje najdluzszy w historii kontynentu okres pokoju

ja zdaje sobie sprawe ze zawsze beda gdzies sobie gardlowac idioci domagajac sie zdemontowania UE, czy to z lewa, czy to z prawa, ktorzy nie potrafia docenic mozliwosci w jakich maja szczescie zyc i korzystac i jedyne co ja moge im poradzic, to zwyczajnie odstawic kretynskie zludzenia co ich sie tam w mozdzkach trzymaja i wyguglac sobie rzetelne informacje w temacie UE, struktur i tego jak ona dziala

na przyklad w temacie uchodzcow, unia wspolnie postanowila, ze nie moze pozostawic poludniowych panstw czlonkowskich z tym problemem sam na sam, a postanowila tak na prosbe pastw czlonkowskich najbardziej przez naplyw uchodzcow obciazonych - kilka krajow jak polska, wegry czy uk postanowilo ze wola czerpac korzysci, ale nie dzielic sie obciazeniami, wiec ich rzady puscily w eter propagande anyunijna i antyemigracyjna ktora zwyczajnie najbardziej ci i takim jak tobie smakuje, bo odwoluje sie do rasizmu i ksenofobii

i zeby latwiej tobie i takim jak ty bylo byc taka krowa co pogladow nie zmienia, nawet w obliczu faktow i argumentow, jedyne co musisz ty i tobie podobni zrobic, to wierzyc byle bzdurze i klamstwu, byleby antyunijne bylo

autor: nikyty, data nadania: 2017-07-19 11:45:51, suma postów tego autora: 3476

Nikity

Nazywasz idiotami przeciwników UE?
Tak masz racje mieszkańcy UE są przeszczęśliwi że żyją w takiej cudownej UE która jest gwarantem szczęścia tylko o dziwo jak wytłumaczysz fakt że prawie we wszystkich krajach UE wiekszość ludzi ma juz dosyć by ich kraje należaly nadal do UE?
Już wiem co mi napiszesz że od dobrobytu i szczęścia poprostu im odwaliło i tyle.
Czy twoim idolem niejest czasem Georg Soros?bo wydaje mi sie że w wielu sprawach mielibyście wiele wspólnych tematów np.aby zniszczyc państwa narodowe i na siłe wpuszczać uchodzców wbrew woli większości społeczeństwa to taka nowoczesna demokracja dla tych co niechcća pomóc tym biednym krajom południa UE tylko kto każe np.włochom przyjować tych uchodzców?

autor: Antyliberał, data nadania: 2017-07-19 18:49:40, suma postów tego autora: 1248

antyliberal

gdzie ci sie znowu wymyslilo ze wiekszosc obywateli unii chce wystapienia ich krajow z unii?

reszta twojej odpowiedzi to jakies urojenia paranoika, nie ma nawet sensu na nie odpowiadac

autor: nikyty, data nadania: 2017-07-20 10:14:35, suma postów tego autora: 3476

Nikity

Ty jestes zasleopiny razem z liberałami i lewakami w swojej ideologii ludzie w europie weryfikuja swoja polityke i poglądy ale dla ciebie białe niekoniecznie musi byc białe bo najważniejsza jest polityczna poprawnosć.nawet za cene upadku powodzenia.Bez pozdrowień.

autor: Antyliberał, data nadania: 2017-07-20 13:20:58, suma postów tego autora: 1248

antyliberal

jak mnie odpisujesz to pisz o faktach i posluguj sie logicznymi argumentami, takie propagandowe wstawki mozesz sobie pod nosem do poduszki szeptac az zasniesz

autor: nikyty, data nadania: 2017-07-20 15:19:38, suma postów tego autora: 3476

Dodaj komentarz