Komentarze czytelników portalu lewica.pl Komentarze czytelników portalu lewica.pl

Przejdź do menu

Komentowany tekst

Piotr Ciszewski: Jak zniszczono Samorządną Rzeczpospolitą

Komentarze czytelników

Dodaj komentarz

Piękne hasła pierwszej Solidarności o samorządnej Rzeczpospolitej

nie były ich celem samym w sobie, lecz środkiem do celu. Prawdziwym celem było wprowadzenie dzikiego neoliberalnego kapitalizmu, dokładnie takiego jaki zaistniał w Polsce po "łobradach" przy Przenajświętszym Wielkim Okrągłym Meblu. Ten ruch był sterowany z tylnego siedzenia przez CIA i Bank Watykański. Dokładnie tak jak przed laty śpiewał Big Cyc: "...Trzeba było coś obiecać ludziom żeby głosowali - wolna Polska, raj na Ziemi, demokracja i pluralizm..."

https://www.youtube.com/watch?v=EzpR3z8oMPo

autor: Paszport Tefałenu, data nadania: 2017-09-08 23:59:24, suma postów tego autora: 230

O czasie ów, kiedy związkowiec w pałacu namiestnikowskim był.

Warto było posłuchać na imprezie poświęconej upamiętnieniu "Siły spokoju", jak jeden z bliskich doradców, później w rządzie, opowiadał o przekonywaniu premiera do odebrania Polakom 25% dorobku, żeby uratować leżące w ruinach państwo. Oczywiście, żaden z tych mędrców tyle nie stracił. Raczej wręcz mniemam, że Polakom zostawiono 25%, a reszta poszła w wiadome ręce. Podobnie, jak załatwiono związki zawodowe. Działacze związkowi, zresztą juz przebrani, znakomicie wpasowali sie do oszustów i za apanaże w spółkach siedzieli w pracy do przedostatniego zwalnianego pracownika, pilnując własnego interesu. Jakie szanse ma dziś działacz związkowy w służbie zdrowia, czy administracji? Klasycznym przykładem tych popłuczyn jest sytuacja w kopalniach, gdzie działacze związkowi siedzą na etatach górników i udają, że wydobywają urobek. A faktycznie maja dodatkowe źródło a to w spółce okołokopalnianej, a to w hurtowni sprzedaży węgla. A kolejne rządy, po treningu z czasów Leszka Millera, obdarowanego przywiezionymi ze Śląska śrubami, wolą uniknąć powtórki.

autor: qaduc, data nadania: 2017-09-16 12:41:11, suma postów tego autora: 252

Solidarność jako pas tranmisyjny do mas

Warto było posłuchać na imprezie poświęconej upamiętnieniu "Siły spokoju", jak jeden z bliskich doradców, później w rządzie, opowiadał o przekonywaniu premiera do odebrania Polakom 25% dorobku, żeby uratować leżące w ruinach państwo. Oczywiście, żaden z tych mędrców tyle nie stracił. Raczej wręcz mniemam, że Polakom zostawiono 25%, a reszta poszła w wiadome ręce. Podobnie, jak załatwiono związki zawodowe. Działacze związkowi, zresztą juz przebrani, znakomicie wpasowali sie do oszustów i za apanaże w spółkach siedzieli w pracy do przedostatniego zwalnianego pracownika, pilnując własnego interesu. Jakie szanse ma dziś działacz związkowy w służbie zdrowia, czy administracji? Klasycznym przykładem tych popłuczyn jest sytuacja w kopalniach, gdzie działacze związkowi siedzą na etatach górników i udają, że wydobywają urobek. A faktycznie maja dodatkowe źródło a to w spółce okołokopalnianej, a to w hurtowni sprzedaży węgla. A kolejne rządy, po treningu z czasów Leszka Millera, obdarowanego przywiezionymi ze Śląska śrubami, wolą uniknąć powtórki. I tak wszyscy czekają na związkowy uwiąd.

autor: qaduc, data nadania: 2017-09-16 16:36:12, suma postów tego autora: 252

Dodaj komentarz