Komentarze czytelników portalu lewica.pl Komentarze czytelników portalu lewica.pl

Przejdź do menu

Komentowany tekst

GUS: Niskie płace w mikroprzedsiębiorstwach

Komentarze czytelników

Dodaj komentarz

płace w Polsce to tia ...np.

A) Zarobki nauczycieli w Polsce info z 1.01.2017 - dane

Z tabeli wynika, że wynagrodzenie nauczyciela stażysty będzie w tym roku wynosić 2294 zł brutto (oznacza to wzrost o 29 zł brutto), nauczyciela kontraktowego - 2361 zł brutto (wzrost o 30 zł brutto), nauczyciela mianowanego - 2681 zł brutto (wzrost o 34 zł brutto), nauczyciela dyplomowanego - 3149 zł brutto (wzrost o 40 zł brutto).
Podniesienie wynagrodzenia zasadniczego nauczycieli jest skutkiem zwiększenia w ustawie budżetowej na 2017 r. kwoty bazowej służącej do wyliczenia tzw. średniego wynagrodzenia nauczycieli. Kwota bazowa w tym roku wynosi 2752,92 zł; jest wyższa od ubiegłorocznej o 1,3 proc.

B) Średnie zarobki żołnierzy w czasie Pokoju w Polsce w 2017 roku - dane.

Średnie wynagrodzenie żołnierza zawodowego wyniosło w tym roku ponad 4,8 tys. zł brutto. Ministerstwo Obrony Narodowej przedstawiło wczoraj sejmowej Komisji Obrony informację na temat sytuacji materialno-bytowej żołnierzy i pracowników cywilnych wojska - podaje "Wprost".

C) Zarobki policjantów W 2017 ROKU - dane

4033 zł brutto wyniesie średnie miesięczne wynagrodzenie całkowite (mediana) w polskiej policji, wedle raportu portalu wynagrodzenia.pl. Co drugi policjant otrzyma pensję od 3280 złotych do 5002 złotych miesięcznie. 25% najgorzej wynagradzanych policjantów zarobi poniżej 3280 złotych brutto na miesiąc. Na zarobki powyżej 5002 złotych brutto może liczyć co miesiąc grupa 25% najlepiej opłacanych policjantów.
Niewiele ponad 1600 zł netto miesięcznie zarobi kursant po zdaniu testów do policji i rozpoczęciu szkolenia podstawowego. Dodatkowo będzie mieć zagwarantowane bezpłatne zakwaterowanie i wyżywienie. Prawie 15000 złotych netto miesięcznie zarobi Komendant Główny Policji w 2017 roku. Tak kształtuje się aktualna rozpiętość wynagrodzeń.
Praca w policji nie należy do łatwych. Są funkcjonariusze, którzy większą część swojego zawodowego życia spędzają za biurkiem, ale są też tacy, którzy każdego dnia narażają życie i zdrowie. W tabeli poniżej znajdziecie wykres przedstawiający średnie uposażenie miesięczne netto policjanta wedle danych Komendy Głównej Policji. Oceńcie sami, czy są to duże stawki, czy małe.

D) Zarobki lekarzy w Polsce dane z 27.02.2017

Z danych Ministerstwa Zdrowia wynika, że średnie wynagrodzenie lekarza jest znacznie wyższe od średniej pensji krajowej. Resort zbadał 637 placówek z całego kraju. Sprawdź, wyniki ankiety dotyczącej wysokości zarobków lekarzy.
Średnia płaca brutto najsłabiej zarabiającego lekarza, czyli bez specjalizacji, to 5457 zł, podczas gdy przeciętne miesięczne wynagrodzenie w sektorze przedsiębiorstw wyniosło w 2014 r. 3980,24 zł. W grupie najniżej opłacanych lekarzy (bez specjalizacji), najmniej (średnio 4556 zł) zarabiają lekarze z Małopolski.

Mój komentarz do danych jest z cytatem ...
Z cytatu http://historicus.umk.pl/dict/index.php?a=print&d=20&t=7529

Państwo policyjne to państwo, w którym policjant zarabia więcej od nauczyciela.

Źródło: Włodzimierz Lenin


Pozdrawiam belfer na polskiej

:( emerturze

autor: jacekx, data nadania: 2017-10-13 11:15:59, suma postów tego autora: 3088

być może - specjalnie jest bałagan w danych płacowych w Polsce

Zależy też często, kto podaje dane - Rząd, tzw. Biznes czy pracujący.

Do nauczycieli, wojskowych, policjantów i lekarzy dodam jeszcze dwie grupy
na 2017 rok, czyli pielęgniarki i strażacy.

Kilka danych z różnych źródeł o pielęgniarkach i strażakach, czyli o pracach w tzw. służby obywatelowi

Np.
Pielęgniarki... Grozi nam a nawet zaczyna się zapaść w tym zawodzie
Zwłaszcza, gdy odchodzić będą Panie z zawodu :) ( nie tylko Panie, bo są też Panowie)
Panie to jednak szybciej będą odchodzić bo są 50 + 5

....
Zarobki pielęgniarek można porównać do pensji górniczych. Z jednej strony są oficjalne dane Ministerstwa Zdrowia (u górników spółek górniczych), a z drugiej paski z comiesięczną wypłatą samych pracowników. U jednych i drugich rozbieżności są spore.
Zobacz również: Tyle naprawdę zarabiają lekarze [INFOGRAFIKA]
Resort zdrowia w komunikacie przesłanym do redakcji Superbiz.pl, przedstawia "dane dotyczące średniego łącznego wynagrodzenia brutto pielęgniarek i położnych w kraju za marzec 2015 roku". Poniższe zarobki to suma wynagrodzenia podstawowego, wraz z dodatkami i płatnymi dyżurami.

- Specjalistki pielęgniarki i położne: 3,878 zł
- Starsze pielęgniarki i położne: 3,783 zł
- Pozostałe pielęgniarki i położne: 3,183 zł
- Dane zostały uzyskane w ankietowym badaniu wybranych grup zawodowych, prowadzonym wyłącznie w podmiotach leczniczych posiadających w swej strukturze łóżka szpitalne. Dane przekazywane są dobrowolnie przez dyrektorów tych podmiotów - informuje dział prasowy Ministerstwa Zdrowia.
A co mówią same pielęgniarki? - Magister pielęgniarstwa, dwa lata doświadczenia zawodowego, oddział Anestezjologii i Intensywnej Terapii, cały etat, dodatku brutto ze względu na zmianę miejsca pracy nie otrzymałam. Mimo chęci dalszego kształcenia podyplomowego brakuje mi na to środków, na wsparcie szpitala nie mam, co liczyć (finansowe/urlop szkoleniowy). Ze względu na brak perspektyw planuję odejść z zawodu - pisze jedna z pielęgniarek, która opublikowała swój pasek z wypłaty na popularnym fanpage'u na Facebooku "Paski pielęgniarek".
Na dowód widzimy dwa zdjęcia z dokładnym wyliczeniem wypłaty i potrąceń podatkowych oraz ZUS-wskich. W lutym zeszłego roku kobieta otrzymała na rękę 1510,08 zł. W czerwca zarobiła już "więcej", bo 1867,14 zł netto.

...
http://superbiz.se.pl/opinie-biz/zarobki-pielegniarek-w-polsce-ile-zarabiaja-w-szpitalach-wynagrodzenia_945016.html

Strażacy

Miesięczne wynagrodzenie całkowite (mediana*) na tym stanowisku wynosi 3 334 PLN brutto. Co drugi strażak otrzymuje pensję od 2 550 PLN do 4 168 PLN. 25% najgorzej wynagradzanych strażaków zarabia poniżej 2 550 PLN brutto. Na zarobki powyżej 4 168 PLN brutto może liczyć grupa 25% najlepiej opłacanych strażaków .

https://wynagrodzenia.pl/moja-placa/ile-zarabia-strazak

autor: jacekx, data nadania: 2017-10-14 14:02:19, suma postów tego autora: 3088

kończę zbiór info o płacach w służbach obywatelom w Polsce

Pozdrawiam schorowany belfer po 2 zawałach i zakrzepicy żył głębokich na polskiej : ( emeryturze około - 2100 brutto.
Tak przy okazji to zostawiam około 1 + 1/2 emerytury rocznie w polskiej aptece... Czego innym nie życzę.

autor: jacekx, data nadania: 2017-10-14 14:13:32, suma postów tego autora: 3088

A jak sie nazywa panstwo ...

... w ktorym Strazak zaraba mniej nie tylko od policjanta ale i od belfra ?????

autor: Rebel2, data nadania: 2017-10-23 22:39:32, suma postów tego autora: 3910

Pisanie z oddali utrudnia widzenie postów

Miesięczne wynagrodzenie całkowite (mediana*) na tym stanowisku wynosi 3 334 PLN brutto. - strażaka

Wynagrodzenie nauczyciela dyplomowanego ( maksymalne zarobki ) - 3149 zł brutto


Rebelku wróbelku z daleka
włóż okulary i przeczytaj posty jeszcze raz
bo jeśli

3 334 PLN brutto < 3149 zł brutto
czyli zarobki strażaka są mniejsze niż nauczyciela

...to rozumiem dlaczego wylądowałeś na emigracji w USA :)
i piszesz głupstwa z daleka :) na Lewica.pl

Leninem wszak też nie jesteś :(

autor: jacekx, data nadania: 2017-10-24 23:26:52, suma postów tego autora: 3088

Nawet bez okularow ...

... zauwazylem od razu klasyczne dla autora manipulowanie danymi przy okazji zarobkow nauczycieli.
Pozwolilem sobie sprowokowac autora to dania mi riposty (na miare jego mozliwosci) no i oczywiscie nie pomylilem sie.
Ten same belkot co zawsze, od wielu lat
Postanowil tez wytrzymac autora przez kilka dni dajac mu czasowa satysfakcje ze "mi tak dolozyl ze az zaniemowilem
:)))))))))))

Po raz kolejny autor swiadomie przemilcza czas pracy nauczycieli (18 godz/tydz) i strazakow (48 godz/tydz)

Biorac pod uwage nauczycielskie pensum, platne w 100% wakacje,swieta, urlopy na poratowanie zdrowia nauczyciele sa najlepie zarabiajaca grupa

No ale oczywiscie z oddali nie widze tego samego internetu co autor (copy & paste) Ponadto do szkoly mialem nie tylko pod gorke ale nawet pod wiatr (ze szkoly na szczescie odwrotnie)

autor: Rebel2, data nadania: 2017-11-04 18:36:58, suma postów tego autora: 3910

Panstwo policyjne

"Państwo policyjne to państwo, w którym policjant zarabia więcej od nauczyciela.

Źródło: Włodzimierz Lenin"
>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>

Państwo policyjne
Państwo policyjne &#8211; państwo rządzone przy pomocy terroru policyjnego, w którym obywatel nie ma zapewnionych środków obrony przed aparatem przymusu państwowego. Państwo w sposób niekontrolowany może stosować represje wobec swoich obywateli. Taka organizacja organów państwowych jest charakterystyczna, ale nie wyłączna, dla państw o charakterze totalitarnym i dyktatorskim.

https://pl.wikipedia.org/wiki/Pa%C5%84stwo_policyjne
>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>

Czyli wypisz wymaluj PRL
No i ani slowa o zarobkach

Kak wiec albo tow Lenin byl idiota albo idiota byl ten co tlumaczyl Lenina z rosyjskiego na polski

PS
A to ze nie jestem Leninem to w 100% pewna
Przynajmniej nie umre na pewna "wstydliwa" chorobe

autor: Rebel2, data nadania: 2017-11-04 18:44:37, suma postów tego autora: 3910

Tia no cóż niektórzy...

Gdy część ludzi stała w kolejce do Pana po rozum i wiedzę jak król Salomon

to inna grupa wcale nie mała ustawiła się w innych kolejkach
Stąd do szkoły i wiedzy mieli po górkę

tak jak Rebelek świergocący z Daleka :) , :)

autor: jacekx, data nadania: 2017-11-10 21:58:36, suma postów tego autora: 3088

Ja rozumiem , że rozumem dla niektórych

jest Wikipedia
a nie bazą danych
z której też trzeba umieć korzystać.

Bzdury piszesz Rebelku...

Tzw. etat nauczyciela 18 h w RP to nie rzeczywista praca nauczyciela a
jedynie to 18 przeprowadzonych lekcji

do których trzeba się przygotować w RP i ich efekt sprawdzić w domu

Tzn. sprawdzić klasówki, sprawdziany na własnym papierze, własnych książkach, własnych komputerach własnym papierze, w czasie własnego wolnego czasu itd...

autor: jacekx, data nadania: 2017-11-10 22:12:46, suma postów tego autora: 3088

Ciemnota i zacofanie

Dla niektorych czas zatrzymal sie w ich rodzinnej wsi na Polesiu
W 2017 r moj cwierkot zza oceanu jest tak samo slyszalny jak ich miejscowy nieartykulowany belkot

autor: Rebel2, data nadania: 2017-11-14 01:54:08, suma postów tego autora: 3910

Starcza dementia?

"Tzw. etat nauczyciela 18 h w RP to nie rzeczywista praca nauczyciela a jedynie to 18 przeprowadzonych lekcji
do których trzeba się przygotować w RP i ich efekt sprawdzić w domu
Tzn. sprawdzić klasówki, .... w czasie własnego wolnego czasu itd..."

Wielokrotnie pisalem , ze doskonale wiem jak wyglada praca nauczyciela
Moja Zona byla nauczycielka, i zeby nie bylo najmniejszych niedomowien nie z powolania ale z czystego wyrachowania
Uczyla chemii w tej samej szkole do ktorej chodzila corka a wiec miala grafik pracy dostosowany do grafiku lekcji corki, a do tego odpadaly problemy co zrobic z dzieckiem kiedy szkola miala swieta , ferie czy wakacje
Matka i corka zawsze byly razem

autor: Rebel2, data nadania: 2017-11-14 02:04:25, suma postów tego autora: 3910

Tia skoro tak wróbelku teksański...Rebelku 2

skoro jesteś mężem belferki z PRL i to chemii

...
To po co tak plewasz na zawód nauczyciela w PRL i RP?

Nie razumiesz , że plewasz też poniekąd na siebie ?

Ciekawy jesteś i orginalny gościu tyle nienawiści ile wylałeś na swe gniazdo i swoich pobratymców na tym portalu...
za parę jankeskich srebrników :( :( ... itd.

autor: jacekx, data nadania: 2017-11-15 23:38:10, suma postów tego autora: 3088

No jasne piszesz o sobie Rebelku 2

cytat z Twego postu

......
......
Ciemnota i zacofanie
Dla niektórych czas zatrzymał się w ich rodzinnej wsi na Polesiu
W 2017 r moj cwierkot zza oceanu jest tak samo slyszalny jak ich miejscowy nieartykulowany belkot
autor: Rebel2, data nadania: 2017-11-14 01:54:08, suma postów tego autora: 3536

....

bo ja mam tyle wspólnego z Polesiem, co ty ze stanem Nowy Jork
W ogóle chybaś Ty z Teksasu :( ?

Po drugie nie ćwierkot a świergot...
Ciekawe, co na maturze miałeś kiedyś z ojczystego języka?
Oj sorry nie zapytałem się czy ją zdałeś:( ?

autor: jacekx, data nadania: 2017-11-15 23:56:14, suma postów tego autora: 3088

Mentalnosc komucha

Mowienie prawdy takiej jaka jest, bez znieczulenia jest plewaniem?
.....

A czerwone komusze gnidy nigdy nie byly i nie beda moimi pobratymcami
.......

Matury nigdy nie zdawalem. Rodzice kupili mi ja od skorumpowanych belfrow z awansu spolecznego, podobnie jak i dyplom politechniki

I moze wlasnie dlatego dzieki zarobionym srebrnikom zapewnilem sobie niezla starosc w tej Ameryce

No ale gdzie mi sie rownac z belfrusem emeritusem. Dwa fakultety i blyskotliwa kariera nauczyciela zawodu w ZSzZ

autor: Rebel2, data nadania: 2017-11-16 02:03:46, suma postów tego autora: 3910

Do Rebel śpiewający z daleka...

++++++++++++ cytat z Rebla2

Mentalnosc komucha
Mowienie prawdy takiej jaka jest, bez znieczulenia jest plewaniem?
.....

A czerwone komusze gnidy nigdy nie byly i nie beda moimi pobratymcami
.......

Matury nigdy nie zdawalem. Rodzice kupili mi ja od skorumpowanych belfrow z awansu spolecznego, podobnie jak i dyplom politechniki

I moze wlasnie dlatego dzieki zarobionym srebrnikom zapewnilem sobie niezla starosc w tej Ameryce

No ale gdzie mi sie rownac z belfrusem emeritusem. Dwa fakultety i blyskotliwa kariera nauczyciela zawodu w ZSzZ
autor: Rebel2, data nadania: 2017-11-16 02:03:46, suma postów tego autora: 3537

+++++++++++++++++=

No jasne zero nienawiści...
Ja jasne to gnida z Polski Stary Komuch Sierota po PRL prawnuk chłopa pańszczyźnianego odpowiadam ... wolnemu emigrantowi w USA.


Tia Politechnika :( przecież to komuszy papier -
dyplom nic nie wart i jeszcze później ta kariera Prezesa The Boeing Company.

Dla mnie Rebelku
Parafrazując...naszego Poetę

Lepszy w Polsce...
Lepszy w Ojczyźnie w wśród swoich kąsek lada jaki, niźli emigracyjne przysmaki.

Co do prawdy, którą się szczycisz to ta Twoja prawda kłamstwo nienawistne na kłamstwie i kłamstwem pogania :) ...

autor: jacekx, data nadania: 2017-11-19 22:08:13, suma postów tego autora: 3088

trochę się postarzałem :( :(

Poprawiam swój wpis
cytuję

No jasne zero nienawiści...

Ja jasne to gnida z Polski Stary Komuch Sierota po PRL
praprawnuk chłopa pańszczyźnianego odpowiadam ... wolnemu emigrantowi.

Emigrantowi z PRL w USA.

Lepszy w Polsce...
Lepszy w Ojczyźnie w wśród swoich kąsek lada jaki, niźli emigracyjne przysmaki.

autor: jacekx, data nadania: 2017-11-19 22:17:07, suma postów tego autora: 3088

:)

http://www.wykop.pl/ramka/4028727/tym-dzielnym-chlopakom-i-dziewczynie-trzeba-pomoc-ich-remiza-to-rudera-a/

autor: Rebel2, data nadania: 2017-11-23 01:36:15, suma postów tego autora: 3910

i co powiesz Rebel2 na taką ripostę ?

: (, : (

a smutne jest to, że z emigranta Latarnika nigdy nie będzie prawdziwy Jankes:(

Taka transformacja nie zachodzi:)


autor: jacekx, data nadania: 2017-11-30 00:12:55, suma postów tego autora: 3088

Dodaj komentarz