Komentarze czytelników portalu lewica.pl Komentarze czytelników portalu lewica.pl

Przejdź do menu

Komentowany tekst

GUS: Wciąż niskie wynagrodzenia w Polsce

Komentarze czytelników

Dodaj komentarz

Polacy..! Jak wy to robicie..?

"wysoki odsetek pracowników otrzymuje dochody na poziomie nie pozwalającym na zaspokojenie podstawowych potrzeb."

W latach '80 ubieglego wieku krazyla po ojszczyznie ulotka z tekstem ponoc z Le Monde. Teraz ktos ja okurzyl, zmodyfikowal i opublikowal jako aktualne opracowanie

"Polska.
Oto znajdujemy się w świecie absurdu. Kraj, w którym co piąty mieszkaniec stracił życie w czasie drugiej wojny światowej, którego 1/5 narodu żyje poza granicami kraju i w którym co 3 mieszkaniec ma 20 lat. Kraj, który ma dwa razy więcej studentów niż Francja, a inżynier zarabia tu mniej niż przeciętny robotnik. Kraj, gdzie człowiek wydaje dwa razy więcej niż zarabia, gdzie przeciętna pensja nie przekracza ceny (!) trzech par dobrych butów, gdzie jednocześnie nie ma biedy a obcy kapitał się pcha drzwiami i oknami. Kraj, w którym cena samochodu równa się trzyletnim zarobkom, a mimo to trudno znaleźć miejsce na parkingu. Kraj, w którym rządzą byli socjaliści, w którym święta kościelne są dniami wolnymi od pracy (!)
Cudzoziemiec musi zrezygnować tu z jakiejkolwiek logiki, jeśli nie chce stracić gruntu pod nogami. Dziwny kraj, w którym z kelnerem można porozmawiać po angielsku, z kucharzem po francusku, ekspedientem po niemiecku a ministrem lub jakimkolwiek urzędnikiem państwowym tylko za pośrednictwem tłumacza.
Polacy..! Jak wy to robicie..?"

autor: Rebel2, data nadania: 2017-11-25 02:33:46, suma postów tego autora: 3825

Dzieje się to dzięki protekcji rządów naszych przyjaciół z USA czytaj Jankesów .

czytaj Jankesów ???

USA na rękę jest jak to określił celnie Radosław Sikorski "murzyńskość swoista" rządów RP.
Rządów absolutnie wiernych USA i korporacjom amerykańskim a nie swojemu narodowi.

Po prostu od 1989 rządzący Polacy i to od Lewa do Prawa zawsze za Wolność USA dadzą pokroić
ewentualnie za wierność Bankom i Koncernom Amerykańskich.

A nie Polakom i Rzeczypospolitej.

Tej wierności i Ty Rebelciu jesteś wymownym przykładem
taki sługa USA piszący z daleka :)

Polska to taka republika bananowa :) czytaj republika pro amerykańska w Europie i w UE .
Ty masz też w tym obszarze olbrzymie zasługi pisząc z daleka na lewica.pl.

Co się więc dziwisz ?
… strugasz wariata a może …

autor: jacekx, data nadania: 2017-12-07 23:25:44, suma postów tego autora: 3081

Prawda jest taka

Od 1989 rządzący Polacy i to od Lewa do Prawa zawsze za Wolność USA dadzą się pokroić
ewentualnie za wierność Bankom i Koncernom Amerykańskim.

autor: JJC, data nadania: 2017-12-08 12:21:29, suma postów tego autora: 1581

Co do tematu artykułu

Uważam, że...

Hasła Lewicy i Partii Lewicowych w RP
które powinny grzmieć głośno to...

Pracy, godnej płacy za pracę Pracującym
a Emerytom godnych emerytur i zasłużonej opieki zdrowotnej w RP!!!

Tu zaś rzeczywistość aż boli...
Słychać czasami ino popiskiwanie oraz widać biedę i ubóstwo zwykłych ludzi.

autor: JJC, data nadania: 2017-12-08 12:25:22, suma postów tego autora: 1581

Cholerni Jankesi

Po kolei :
1. 13 miliardów lat temu Amerykanie wynegocjowali ze Stwórcą dokonanie Wielkiego Wybuchu (oczywiście amerykański przemysł obronny dostarczył niezbędnej ilości TNT), przy okazji załatwili powstanie planety Ziemia którą planowali zawładnąć w XXI wieku.Tajna klauzula do zawartej wówczas umowy zawierała szczegółowy schemat rozlokowania złóż ropy naftowej o którą będą mogli w przyszłości walczyć, zapewniając kolejne intratne kotrakty swoim firmom zbrojeniowym.


2. Kilkadziesiąt tysięcy lat temu Amerykanie namówili ludność pochodzenia mongolskiego, aby przekroczyła cieśninę Beringa i opanowała Nowy Świat, bo wykalkulowali sobie że gdy w XVIII i XIX wieku będą z nią walczyć o opanowanie Dzikiego Zachodu, powstanie gotowy scenariusz do tysięcy westernów które stworzą potęgę Hollywood, oraz zawładną umysłami ludności całego świata, a także i jej tyłkami co objawia się do dziś w tym ,że wszyscy noszą jeansy.

3. Dwa tysiące lat temu Amerykanie wpłynęli na Pana Boga, aby Ten wysłał na Ziemię swojego Syna i głosił prawdy, których przekazywanie zacofanym ludom stworzy doskonały pretekst do gnębienia Indian.

4. Amerykański agent Mahomet napisał Koran i rozpowszechnił jego treść wśród Arabów. Była to oczywiście prowokacja CIA obliczona na zaszczepienie wśród ludności arabskiej nastrojów antyamerykańskich, których apogeum zaowocuje atakiem na WTC - niezbędnym pretekstem do wojny z Irakiem.

5. Pięćset lat temu Amerykanie namówili Genueńczyka Krzysztofa Kolumba, aby ten przeniósł się do Hiszpanii. Bezbłędnie przewidzieli bowiem, że Król i Królowa tego kraju wyślą go na zachód w poszukiwaniu nowej drogi do Indii. Zaznaczam : DO INDII. To jest szczególnie istotne, bowiem to matactwa amerykanów sprawiły, że Kolumb szukał na zachodzie Indii a nie Ameryki, w konsekwencji napotkanych ludzi nazwał Indianami a nie Amerykanami. Gdyby wiedział że jest w Ameryce, cały misterny plan Amerykanów szlag by trafił.

5.Czterysta lat temu Amerykanie poprzez perfidne knowania namówili Holendrów, aby ci założyli na Manhatanie osadę zwaną później Nowym Jorkiem. Wiedzieli bowiem, że atak na to miasto stanie się w przyszłości doskonałym pretekstem do podbicia krajów arabskich.

7. 150 lat temu pojawia się pierwszy polski ślad w całej aferze. Sponsorowany przez amerykański przemysł Polak Ignacy Łukasiewicz opracowuje technologię rafinacji ropy naftowej.

8. Niewiele lat później uaktywniają się działania amerykańkich służb w Niemczech, gdzie podsuwają one niejakiemu Deimlerowi pomysł skonstruowania samochodu. O wpływie tego wynalazku na przyszłe stosunki amerykańsko - arabskie nie trzeba chyba nikogo przekonywać.

9.Lata dwudzieste XX wieku - i znowu Niemcy! w niejasnych okolicznościach (jednak z pewnością na skutek ameryańskich matactw) Adolf Hitler propaguje w swoim kraju idee antysemickie, których konsekwencją jest wojna, holocoust - czyli wspaniały pretekst do zainstalowania pod koniec lat czterdziestych Żydów w Palestynie - amerykańskiego Konia Trojańskiego w Świecie Arabskim.

10.Koniec lat siedemdziesiątych XX wieku - Apogeum amerykańskiej intrygi. W skutek brawurowych działań waszyngtońskiej agentury dochodzi do wybuchu rewolucji islamskiej w Iranie - co umożliwia poparcie i wzmocnienie Saddama Husajna - wroga irańskich Szyitów. Drugim brzemiennym w skutkach zdarzeniem jest inwazja dokonana przez amerykańskiego asa wywiadu w skórze sekretarza KPZR - Leonida Breżniewa na Afganistan - co z kolei stanowiło pretekst do wyszkolenia i wyekwipowania Ossamy Bin Ladena, który wtedy występował przeciw Rosjanom, ale Amerykanie doskonale wiedzieli już wówczas, że za ćwierć wieku te dwie postaci : Husajn i Bin Laden odegrają kluczową rolę jako prowokatorzy niezbędni do uzasadnienia amerykańskiej interwencji na bliskim wschodzie.

Cholerni jankesi...

autor: Rebel2, data nadania: 2017-12-08 17:03:43, suma postów tego autora: 3825

a tak przy okazji to chyba nie USA... a Francja

wysłała samolotem przywódcę Rewolucji Islamskiej


1 lutego 1979 roku... cytuję z

http://www.historycy.org/index.php?showtopic=85692
**********
1 lutego do kraju wrócił duchowny Wielki Ajatollach Ruhollah Khomeini

*************

ciut o Iranie dokształć się Rebelku znasz chyba jeszcze język Twój ojczysty

http://kontekstyspoleczne.umcs.lublin.pl/wp-content/uploads/2013/06/Andrusiewicz-1-1.pdf

autor: jacekx, data nadania: 2017-12-09 00:24:29, suma postów tego autora: 3081

Potwierdzasz Rebelku Jankesi

mieszają w świecie...Bin Laden i 2 wieże czyżby to był pomysł Chomeiniego?
Czego się dotkną to zepsują … bo przecież Bin Laden to miałby miecz na Komuchów

autor: jacekx, data nadania: 2017-12-09 00:30:01, suma postów tego autora: 3081

kurczę te literówki

Przecież Bin Laden to miał być miecz na Komuchów…

autor: jacekx, data nadania: 2017-12-09 22:42:28, suma postów tego autora: 3081

Jak źle komuchom po 1989 r.

Jakże mi ich żal. Tyle tylko, że dziwnym trafem w tej "biednej kapitalistycznej Polsce" coraz więcej hipermarketów i galerii handlowych, pod którymi coraz ciężej znaleźć wolne miejsca parkingowe. "Ubodzy" klienci owych obiektów handlowych, zazwyczaj odjeżdżają z owych parkingów samochodami pełnymi zakupów.

autor: Cherb szlahecki, data nadania: 2017-12-10 00:55:54, suma postów tego autora: 10

biedy też więcej

i sobków co ino swój nos widzą "szlacecki"

autor: jacekx, data nadania: 2017-12-10 22:31:10, suma postów tego autora: 3081

herbie sz

.. te fury są bardzo dobrym przykładem na potwierdzenie naszego 'zastaw się a postaw się" Polacy są bardzo zadłuzonym narodkiem a banki strzygą swych klientow niemiłosiernie.. ale dziś się żyje a jutro? do marketu bo w końcu markety wiedzą jak sprzedawać :kupisz coś niepotrzebnego = 2 szt w cenie jednej i już cię mają....bo dlaczego mam się czuć jak gorszy sort?

autor: bambosz0, data nadania: 2017-12-20 03:43:38, suma postów tego autora: 1792

Dodaj komentarz