Komentarze czytelników portalu lewica.pl Komentarze czytelników portalu lewica.pl

Przejdź do menu

Komentowany tekst

Węgry: 40 proc. młodych chce wyjechać z kraju

Komentarze czytelników

Dodaj komentarz

Przyrost naturalny, cz sterowalny?

Sam pomysł dobrze świadczy o otwartości młodego pokolenia. Ciekawe tylko, co zrobia pozostający w kraju i czy potrafią sami nadrobić skutecznie luki po emigracji. Inaczej staną się kolejnym migrostanem do zaludnienia.

autor: qaduc, data nadania: 2018-03-16 11:35:29, suma postów tego autora: 296

@qaduc

Tradycyjnie już problem migracji ekonomicznej z krajów byłego bloku wschodniego dotknięty jest jakimś defektem poznawczym.

W chwili obecnej wielu Węgrów wyjeżdża za chlebem do Niemiec. Tak sie akurat składa ze ja się z nimi stykam. Chociaż Chorwatów napływa chyba więcej.

I problem wcale nie dotyka głównie młodzieży. Równie liczna grupa w mojej ocenie to ludzie w średnim wieku.

Róznica polega na tym że ludzie młodzi mają w takich Niemczech szanse na bogatsze życie, a ludzie, których młodzieżą nazwać się już nie da w ogóle szanse na pracę. Ci pierwsi mają zachętę a ci drudzy ratunek.

W krajach "posocjalistycznych" największy problem ze znalezieniem pracy mają właśnie ludzie niemłodzi.

Jednak z jakichś tam względów zwykło się ubolewać głównie nad młodzieżą.

autor: Lej, data nadania: 2018-03-17 20:04:48, suma postów tego autora: 319

Fakt

@Lei
Zgadza się. Poznałem to jeszcze w latach siedemdziesiątych. Tyle, że młodych politycy jeszcze są w stanie zwabić, a starsi myśla o utrzymaniu siebie i rodziny na powierzchni.

autor: qaduc, data nadania: 2018-03-18 09:13:56, suma postów tego autora: 296

Dodaj komentarz