Komentarze czytelników portalu lewica.pl Komentarze czytelników portalu lewica.pl

Przejdź do menu

Komentowany tekst

Krzysztof Wasilewski: Polowanie na Żydów

Komentarze czytelników

Dodaj komentarz

Mnie to zawsze interesowało co z demokracją w kraju...

.... antysemityzmu bez żydów.

Bo wyobraźmy sobie, że mamy tyle Wolności co Szwajcarzy&możemy przeprowadzać referenda w dotyczących Nas Goi sprawach.

Nigdy Was nie interesowało jaki wynik miało by referendum:

Jakie muzeum powinno stanąć w centrum Polskiej Stolicy?

1) Żydów Polskich

2) Narodowych Sił Zbrojnych

Jak myślicie co wybrali by Polacy?

A gdyby było jeszcze jedno pytanie np.:

Co powinno zniknąć z ulic Stolicy?

1) Marsz Niepodległości

2) REDakcja wiadomej Gazety z ul. Czerskiej

Ciekawe co wybrali by Polacy.

Ostatnio m.in. żydowska loża masońska B'nai B'rith apelowała do prezydenta Krakowa Majchrowskiego o delegalizacje ONR

http://krakow.wyborcza.pl/krakow/7,44425,22408641,list-otwarty-do-jacka-majchrowskiego-w-sprawie-delegalizacji.html

I znów nasuwa się to samo pytanie:

Gdyby było referendum:

Co powinno być zdelegalizowane w Polsce?

1) żydowska loża masońska B'nai B'rith

2) ONR

Co wybrali by Polacy?

Wasz filosemickiej anty narodowej polskojęzycznej lewicy polega na tym, że zatrzymaliście się na etapie: Biedni Polacy patrzą na getto a Polacy zamiast patrzeć na getto skandują:

Gaza to getto koniec wesela ....... do Izraelaautor: Cud2, data nadania: 2018-03-22 21:41:44, suma postów tego autora: 3206

Zwracam uwagę na ten cytat przytoczony przez Autora: "...Związku Walki Zbrojnej – Armii Krajowej...

...W tekście zatytułowanym "Zagadnienie żydowskie" potwierdzano tragiczne położenie Żydów, działania nazistów określano zaś jako sprzeczne „z duchem Narodu Polskiego”. Zarazem jednak przekonywano, że po wojnie nastąpi „daleko idące uspołecznienie handlu, kredytu, środków produkcji, uniemożliwiając generalny powrót masy żydowskiej do ich uprzedniej roli gospodarczej w Polsce".
*
Chyba niechcący Autor przypomina w tym fragmencie powody nastrojów antyżydowskich przed wojną.
To były sticte powody ekonomiczne przebrane w kostium etniczny, ale nie rasowy - to powiązanie antyżydowskości z rasizmem, to wymysł hitlerowców, który już po wojnie ochoczo przejęli sami Żydzi dla celów propagandowych . Powstał taki potworek -
"antysemityzm", co oznacza dziś antyżydowskość powodowaną rasizmem, choć etymologicznie powinien odnosić się w równym stopniu do Arabów co do Żydów.
A tymczasem polski "antysemityzm" miał podstawy ekonomiczne a nie rasowe, o czym przypomina tu Autor i o czym warto pamiętać.

autor: tarak, data nadania: 2018-03-22 22:03:38, suma postów tego autora: 2854

jakim to łobuzem trzeba być

by coś takiego napisać
***
Wasz filosemickiej anty narodowej polskojęzycznej lewicy polega na tym, że zatrzymaliście się na etapie: Biedni Polacy patrzą na getto a Polacy zamiast patrzeć na getto skandują:
Gaza to getto koniec wesela ....... do Izraela
autor: Cud2, data nadania: 2018-03-22 21:41:44, suma postów tego autora: 3195

***

dla Ciebie semita to Żyd
a dla mnie bliźni czyli Starszy Brat w wierze
cudny narodowy łobuzie...

autor: JJC, data nadania: 2018-03-23 23:52:17, suma postów tego autora: 1581

kto co robil ?

Podlych ludzi jest po rowno w kazdej grupie narodowosciowej lub religijnej, tak jak swiatlych i srednych. Gminy zydowskie na Zachodzie nie robily dla niby pobratymcow wiecej od rzadow zachodnich, czyli mniej niz rzad Polski. Nawet zydowskie gazety nowojorskie chwalily utworzenie gett "bo Zydzi beda miedzy soba bez koniecznosci obcowania z wstretnymi Polakami". A czy jest jakas roznica miedzy policja granatowa i szmalcownikow oraz policji zydowskiej i judenraty ? Nalezy przypominac, ze Niemcy utworzyly na terenie Lodzkiego getta mini-panstwo faszystowskie zydowskie ktore samo organizowalo transporty na smierc. A odkad powstalo panstwo Izrael, co juz dawno zauwazyl Izrael Shahak, byly wiezien obozow koncentracyjnych i zalozyciel Ligi praw czlowieka w Izraelu, postawa ludnosci zydowskiej wobec morderstw popelnionych na Libanczykach czy Palestinczykach jest jego zdaniem gorsza niz postawa Polakow wobec Zydow w czasie okupacji. Bo Polacy przewaznie milczeli a jak zabije sie Arabow w czasie nalotow, Izraelczycy krzycza publicznie z radosci. Dzis przyjedzaja nawet z daleka ogladac bombardowanie Gazy i bija brawa na kazdy zniszczony dom. Jednak tego nie bylo ze strony Polakow w czasie powstania w getcie. Nie mozna wiec jednostronnie obwiniac spoleczenstwa polskiego tylko czesc, jak wszedzie.

autor: arianin, data nadania: 2018-03-24 00:33:43, suma postów tego autora: 10

nasze wyobrażenia o postawie Polaków

w zderzeniu z brutalnością II wojny Ś.są właściwie szczątkowo- medialne. Świadków naocznych czy też pośrednich - rodziny ,znajomych, gazetowych(były i takie) już niewielu bo 70 lat to naprawdę dużo. Z wypowiedzi mniej i bardziej oficjalnych a także z forów internetowych więcej jednak zafałszowań i poprawności politycznej niż udokumentowanej PRAWDY.Myślę ze stare porzekadło: "jeśli chcesz uderzyć psa zawsze kij się znajdzie" ma tu swoistą wymowę. Wielu forumowiczów usiłuje bić sie w NIE swoje piersi ale bardzo mocno w cudze, nie przebierając w obelżywym słownictwie i oskarżenia Polaków że są genetycznymi bandytami. Wątpię by ktokolwiek z kim miałam dotychczas do czynienia w bliższych kontaktach ( no może 2 osoby które sa chyba wybitnie zainteresowane z racji pochodzenia)wyrażałyby taką bezpardonową opinię o tamtych czasach przypisywanie swoim rodakom tych ohydnych cech jako "narodowych" Dziwnym trafem dokumenty i wypowiedzi przedstawicieli żydowskich którzy nie zgadzają się z tą medialną nagonką na Naród Polski sa pomijane w ogólnym przekazie.. Czy to wynik "naszego" lekkiego traktowania przy sprzedaży(?) naszych tytułów medialnych koncernom ? no cóż nie zmienię się tylko dlatego że chcą mnie zakrzyczeć i że w tak ważnej sprawie mam siedzieć cicho by nie narażać się bogatemu bandycie...

autor: bambosz0, data nadania: 2018-03-24 08:44:42, suma postów tego autora: 1810

@JJC fajnych masz starszych braci

Każdy kto kwestionuje świętą księgę żydów jest antsemitą

Pamiętaj !!!

autor: Cud2, data nadania: 2018-03-24 09:16:04, suma postów tego autora: 3206

bambosz

>medialną nagonką na Naród Polski.

Człowieku, jedziesz PiSem jak byś już był politykiem tej partii!

autor: lewicowiec, data nadania: 2018-03-24 10:07:17, suma postów tego autora: 499

Lewicowiec

Jedziesz filosemityzmem jak byś grancik od Sorosa z Fundacji Batorego dostał.

autor: Cud2, data nadania: 2018-03-24 10:35:27, suma postów tego autora: 3206

Cud2

A za krytykę polityki izraelskiego rządu i poparcie dla oporu Palestyńczyków też dają? Jeśli zazdrościsz, ze swoimi poglądami, zawsze możesz postarać się o granty z Moskwy. Już od czasów osławionych "Protokołów mędrców Syjonu", opracowanych przez Ochranę, sponsorują takich jak ty. Jak czyta się takie gadki, jak twoje, naprawdę nie można być polonofilem.

autor: lewicowiec, data nadania: 2018-03-24 14:31:39, suma postów tego autora: 499

Lewicowiec

" znajdź proporcje" nie każdy lewicowiec to Polak nie każdy Polak to zwolennik PIS. Tylko dlatego że moją Ojczyzną jest Polska mam udowadniać że nie pochodzę z bandyckiego kraju? chyba już czas by zacząć porządną edukację i zacząć od "udokumentowanej Historii Europy i Polski". tak przy okazji polecam dokument skierowany do Kongresu Amerykańskiego . " rok 1798 Benjamin Franklin"...

autor: bambosz0, data nadania: 2018-03-24 19:01:22, suma postów tego autora: 1810

Co do owych "Protokołów mędrców Syjonu"

Jest jasne jak słońce - żadnych mędrców Syjonu nigdy nie było.
Jednak ci którzy się za nich podawali nie są żadnymi głupcami - w dość zwięzły i logiczny sposób wytykają słabości polityczne naszej cywilizacji i ponieważ każdy z nas czytając tę proklamację dostrzega nasze ustrojowe słabości, więc dość łatwo ulegamy złudzeniu, że Żydzi zmówili się przeciwko gojom.
Przerażonym gojom uzmysłowię jedynie, że aby zrealizować taki cel musieliby sami Żydzi być istotami pozbawionymi wszystkich tych słabości, które gojom wytykają. To jest absolutnie niemożliwe - Żydzi są nieodrodnymi synami ludzkiej populacji a nie upowszechnionymi aniołami.
Są tak samo chciwi jak goje i tak samo żądni poklasku i wyższego statusu a mają zasadniczą wadę w stosunku do zakreślonych w tym "dziele" planów - są nieliczni i z trudem walczą o etniczne przetrwanie.
Czy uda im się przetrwać następne sto lat, to wielki znak zapytania a co dopiero planować władzę nad światem.

Jednak dzięki dalekowzroczności powołali już w roku 1843 w Nowym Jorku ogólnoświatową organizacje społeczną o nazwie B'nai Brith, poprzez którą fundują biedniejszym dzieciom żydowskiego pochodzenia a uzdolnionym, studia na najlepszych uniwersytetach, co sprawia że w przyszłości, te wcześniej biedne dzieciaki, obejmują kluczowe w społeczeństwach stanowiska adwokatów, sędziów, twórców kinowych i telewizyjnych, dziennikarzy, uczonych, finansistów, itd.
I ten wpływ przekłada się na politykę amerykańską, np. w Bliskim Wschodzie, wikłając ją w beznadziejną wojnę przeciwko 400 000 muzułmanom wbrew interesom narodowym Stanów Zjednoczonych.
Te same cele mogliby Amerykanie osiągnąć dogadując się krajami, z którymi teraz w walczą rujnując gospodarkę.
Ale to już inna sprawa, w żaden sposób nie związana z "Protokołami...".

autor: tarak, data nadania: 2018-03-24 22:48:13, suma postów tego autora: 2854

Poprawka - nie "400 000 muzułmanom" a 400 000 000 muzułmanom

*

autor: tarak, data nadania: 2018-03-25 00:12:27, suma postów tego autora: 2854

ja nic nie kwestionuję

a jako może ciekawostka jest podane także w Księgach
człowiek ma wolną wolę...

to ad vocem

***
JJC fajnych masz starszych braci
Każdy kto kwestionuje świętą księgę żydów jest antsemitą

Pamiętaj !!!

autor: Cud2, data nadania: 2018-03-24 09:16:04, suma postów tego autora: 3198

***
Skoro Starsi Bracia mają wolną wolę...
to wolno im ją mieć :)

autor: JJC, data nadania: 2018-03-25 10:42:40, suma postów tego autora: 1581

Starsi Bracia w wierze

Stary testament to też Księga Chrześcijan...
Nie zaprzeczamy Staremu Testamentowi
cóż szkodzi części Starszych Braci przejść na chrześcijaństwo...
nie piszę na katolicyzm bo to nie jest konieczne :).

Choć Polscy Frankiści co prawda nielicznym ale są tego przykładem...
https://pl.wikipedia.org/wiki/Franki%C5%9Bci

W końcu Chrystus byl jednym ze starszych Braci, jego matka Maria, jego przybrany Ojciec Józef ... itd. ...

autor: JJC, data nadania: 2018-03-26 00:23:03, suma postów tego autora: 1581

Tia ciekawostka ... tu jest też Polski ślad

Polecam link

http://culture.pl/pl/artykul/ksiegi-jakubowe-tokarczuk-opowiesc-o-polsko-zydowskiej-herezji-wywiad

*** poniżej cytat to fragmenty wywiadu z O. Tokarczuk. Strasznie ciekawa Polska Pisarka. Uwielbiam jej pisarstwo.

Niektórzy opisują frankizm, jako żydowski ruch emancypacyjny, inni jako asymilacyjny, czy to można jakoś rozstrzygnąć?

Paradoksalnie jedno drugiemu nie przeczy. Na pewno była to emancypacja. Frankiści wywodzili się z warstwy biednych Żydów z Podola, drobnych kupców, rzemieślników. W zamkniętym, feudalnym społeczeństwie Polski XVIII wieku frankiści mieli odwagę naruszyć porządek feudalnych podziałów i pięli się w górę drabiny społecznej. Jednocześnie po przyjęciu chrztu, wielu frankistów zaczęło się asymilować. ...

Adam Mickiewicz sam o sobie mówił, że jego matka, z domu Majewska, była z rodziny frankistów. Z rodziny wywodzącej się z frankistów była też jego żona, Celina Szymanowska, a wiadomo, że frankiści przez kilka pokoleń pobierali się w obrębie swojej grupy. Sądzi Pani, że Mickiewicz rzeczywiście wywodził się z frankistów?

Nie do mnie należy przesądzanie w takich sprawach. Mnie się wydaje, że to jest bardzo możliwe. Wyjaśniłoby obecność wielu motywów z mistyki żydowskiej, jej imaginarium.

Samo jądro polskiego romantyzmu - mesjanizm - wydaje się być zaczerpnięty z mistyki żydowskiej. To oczywiste, że dwie kultury, które przez tak długi czas rozwijały się tuż obok siebie, miały na siebie ogromny wpływ, że się wzajemnie wzbogacały. Zapewne nie byłoby takich Żydów, jakich znamy, bez ich 1000- letniej
historii w Polsce, jak i współczesnych Polaków bez wpływu kultury żydowskiej przez ten czas.
...
Czy frankizm można postrzegać jako ruch oświeceniowy?

Myślę, że tak. Był bardzo szczególnym ruchem oświeceniowym. Oświecenie kojarzy nam się zazwyczaj z Diderotem i Wolterem, z francuską myślą importowaną niejako na dziki polski wschód.

Frankizm pokazuje, że także na Wschodzie w tym czasie pojawiała się refleksja na temat zmiany świata, zmiany paradygmatu, choć ubrana w inne słowa, inne pojęcia.


***

Mam Księgi Jakubowe w swojej bibliotece...choć szczerze trudno mi było przez nie się przebić.
Po zapoznaniu się z wywiadem Pani O. Tokarczuk chyba podejmę taką próbę, choć BĘDZIE TRUDNO, bo to niemal tysiąc stron.

http://lubimyczytac.pl/ksiazka/163634/ksiegi-jakubowe
http://literackie-zamieszanie.blogspot.com/2015/07/olga-tokarczuk-ksiegi-jakubowe.html

autor: JJC, data nadania: 2018-03-26 01:02:34, suma postów tego autora: 1581

a może zakończyć spory na lewica .pl :( polsko - izraelskie

Prawdziwi Polacy to - Goje według Prawdziwych Żydów.

Nie lepiej byłoby tak jak nauczał Chrystus - miłuj bliźniego
a pamiętaj , że Twój wróg to też bliźni...np. PIS

Jakie to chrześcijaństwo jest trudne...

Koledzy i Koleżanki na lewicy nie zawsze musi być :)
Homo Homini Lupus est.

Pozdrawiam Świątecznie.

autor: JJC, data nadania: 2018-03-26 22:39:40, suma postów tego autora: 1581

Dodaj komentarz