Komentarze czytelników portalu lewica.pl Komentarze czytelników portalu lewica.pl

Przejdź do menu

Komentowany tekst

Tymoteusz Kochan: Śmiercionośne idee Karola Marksa

Komentarze czytelników

Dodaj komentarz

czy gdyby zamiast obozu

neokonserwatywnej prawicy i skrajnej prawicy rządził obóz neoliberalnej prawicy i skrajnej prawicy nie było by takiej samej nagonki na Marksa, ot peryferia kapitalizmu

autor: polak17, data nadania: 2018-05-06 14:53:08, suma postów tego autora: 1218

Na czym polega różnica pomiędzy "obozem patriotycznym" a "totalną opozycją"?

Ano na tym, że pierwsi stawiają znak równości pomiędzy Marksem, Leninem, Stalinem, Hitlerem, Pol Potem, Waryńskim, Dzierżyńskim, Hollande, Obamą, Gierkiem, Jaruzelskim, Urbanem, Kwaśniewskim, Ikonowiczem, Michnikiem, Małachowskim, Petru, Gasiuk-Pihowicz, Tuskiem, Kijowskim i Biedroniem. Drudzy z kolei stawiają znak równości pomiędzy Marksem, Leninem, Stalinem, Hitlerem, Pol Potem, Orbanem, Waryńskim, Dzierżyńskim, Gierkiem, Kaczyńskimi, Dudą, Macierewiczem, Morawieckimi, Szydło, Olszewskim, Wolskim, Natankiem i Rydzykiem, uważając ich wszystkich za zbrodniczych i szkodliwych komunchów ;) ;) ;).

autor: Paszport Tefałenu, data nadania: 2018-05-09 11:15:34, suma postów tego autora: 231

Dobre przypomnienie myśli K. Marksa

1. Tekst może być wprowadzeniem do dyskusji o aktualności dorobku a każda idea rozwijana w odniesieniu do współczesności. Tylko czy znajdą się chętni, by o tym dyskutować merytorycznie?
2. Czy ktoś wie o tego rodzaju inicjatywach ( poza opisywaną konferencją Uniwersytetu Szczecińskiego w Pobierowie)? Może Lewica.pl będzie informować o takich wydarzeniach?
3.Na aktywność w tym zakresie partii uważających się za lewicowe raczej trudno liczyć,ale jest wiele innych organizacji przyznających się do lewicy.
4. Zastawiam się,czy taka dyskusja jest możliwa bez gloryfikacji lub potępiania Rewolucji Październikowej lub PRL?

autor: kwant, data nadania: 2018-05-22 18:32:54, suma postów tego autora: 39

Dodaj komentarz