Komentarze czytelników portalu lewica.pl Komentarze czytelników portalu lewica.pl

Przejdź do menu

Komentowany tekst

Jarosław Pietrzak: Biedni Polacy patrzą na Gazę

Komentarze czytelników

Dodaj komentarz

Nie ma czegoś takiego jak "Palestyńczycy", są Arabowie

A czego jak czego ale swoich państw Arabom nie brakuje.
Cieszy odcięcie się polskich organizacji lewicowych od żydożerczych pomysłów ekstremy.

autor: west, data nadania: 2018-05-15 22:51:54, suma postów tego autora: 6707

Kolego Autorze

Kolego Autorze

Kolega płacze nad Izraelskim apatrheidem...https://www.wprost.pl/swiat/65741/izraelski-apartheid.html

sorry Boys lewicy... na lewica.pl




a) ja plączę nad młodymi Polakami bez pracy, bo tacy też są w Polsce;
b) ja płaczę nad Polakami niepełnosprawnymi;

c) ja płaczę nad polskimi ubogimi emerytami, co wybierają między lekami a pełną miską;


d) ja płaczę nad Polakami, których wyklucza system socjalny
i ukrywanym bezrobociem dzięki warunkom bycia bezrobotnym w RP.


... Posiadanie zasiłku stałego na dzień dzisiejszy-> maksymalna kwota zasiłku stałego – 604 zł miesięcznie; zł
wyklucza posiadanie statusu bezrobotnego.

http://www.infor.pl/prawo/pomoc-spoleczna/zasilki/775955,Zasilek-staly-w-2018-r-kwota-kryterium-dochodowe.html

http://psz.praca.gov.pl/dla-bezrobotnych-i-poszukujacych-pracy/abc-bezrobotnego-i-poszukujacego-pracy/przyznanie-statusu-osoby-bezrobotnej


cytat****
-> Status osoby bezrobotnej możesz uzyskać, jeżeli:
...

podpunkt j) nie pobierasz na podstawie przepisów o pomocy społecznej zasiłku stałego,

koniec cytatu ***



Czy mam rozumieć, że jeśli dostajesz zasiłek 640 zł to nie jesteś już osobą bezrobotną?




Koledzy na Lewicy mi już po prostu brak łez by płakać też nad ”Holokaustem Palestyńskim” czy „Izraelskim apartheidem „
Gdy płaczę nad sytuacją młodych Polaków a dodatkowo mam własne bezrobotne dzieci...



Dlatego nie dziwcie się przedstawicielom lewicy w RP …
Najpierw załatwmy nasze sprawy a potem uszczęśliwiajmy Świat.

autor: JJC, data nadania: 2018-05-15 23:31:37, suma postów tego autora: 1582

west

Gdzie mają się wynieść Palestyńczycy? Jemen? Mauretania? Sahara Zachodnia? To może w takim razie zlikwidować np. Austrię czy Mołdawię?

autor: lewicowiec, data nadania: 2018-05-15 23:34:40, suma postów tego autora: 500

Errata JJC

a) ja płaczę nad młodymi Polakami bez pracy, bo tacy też są w Polsce;
...

itd.


na innych brak mi już łez.

autor: JJC, data nadania: 2018-05-15 23:37:27, suma postów tego autora: 1582

Koledzy Wy tu o Palestyńczykach i Izraelu a ja gore

Ja pytam...


Jak to jest z będzie z byciem bezrobotnym w RP tzn. ze statusem bycia bezrobotnym ?

Czy mam rozumieć, że jeśli dostajesz zasiłek stały 604 zł to nie nie będziesz już osobą bezrobotną w RP i sprawa załatwiona?

Czy tak maleje i będzie maleć oficjalnie bezrobocie w RP.

Ja pytam.

Lewica w RP ma się więc zajmować Izraelem, Palestyną i całym Światem a nie
biedą i wykluczeniem całych grup w RP w tym ludzi młodych w RP ?...

autor: JJC, data nadania: 2018-05-15 23:50:59, suma postów tego autora: 1582

Biedni Polacy...moim zdaniem

Biedni Polacy...moim zdaniem

patrzą na biedną Polskę a nie na Gazę...
Dlatego też to i mnie przedstawiciela oficjalnej Lewicy interesuje Polska a nie Gaza.
Za dużo biedy jest w Polsce ... by koncentrować się na biedzie innych.

Dlaczego to dziwi niektórych " chłopców na lewicy "
w tym autora artykułu i jest zarzutem wobec oficjalnej Lewicy w RP ?.

The poor poles ... in my opinion, look at the poor Poland and not on the Gauze.

Therefore, it and me Left Poland's official representative interests and not Gaza.
Too much poverty in Poland is to focus on the poverty of others.
Why does it surprise some "boys on the left" in the author's article and is allegedly to official Left in the RP?.

autor: JJC, data nadania: 2018-05-16 00:07:28, suma postów tego autora: 1582

przepraszam... errata JJC

ale pomyliłem zasiłek okresowy ze stałym
stąd było pytanie ->
Czy mam rozumieć, że jeśli dostajesz zasiłek 604 zł to nie jesteś już osobą bezrobotną?




Co nie zmienia faktu, że kwota zasiłku stałego w RP jest tragicznie niska.
Na dziś maksymalna kwota zasiłku stałego to – 604 zł miesięcznie;

Zaś zasiłek okresowy gdy brak jest dochodu... też jest niski.
Zasiłek okresowy w przypadku osoby samotnie gospodarującej nie może być wyższy niż 418 zł miesięcznie.

autor: JJC, data nadania: 2018-05-16 01:16:19, suma postów tego autora: 1582

west

głosi tezy które od lat 70 głoszą amerykańscy neokoni i środowiska syjonistyczne. Szkoda że nie dodał że wszelka krytyka Izraela to antysemityzm.

autor: polak17, data nadania: 2018-05-16 12:57:12, suma postów tego autora: 1296

lewicowiec

Czy Izrael nie proponowal rozwiazanie?
Nie, ci tzw Palestynczycy chca wszystkiego dla siebie,zaglady Zydow i wymazania Izraela z mapy swiat

Dlatego w innym miejscu zamiescilem post ktory teraz wklejam

>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>

Co by bylo ...

... gdyby tak kosmici porwali nagle wszystkich obywateli Izraela zostawiajac Palestynczykom w spadku caly Izrael?

Po wstepnej euforii zaczelyby sie rzezie o dobra, wladze, wplywy
Jedynie co utrzymuje Palestynczykow w solidarnosci to wspolna nienawisc do Izraela

Czy byliby wtedy samowystarczalni?
NIEMOZLIWE!

Miliardy $$$ corocznej pomocy jakos nie potrafily zdzialac cudow

Palestynczycy rokrocznie otrzymuja 4X wieksza pomoc na osobe niz plan Marshala ktory odbudowal Europe po II ws

I gdzie sie to rozplywa?
Moze lewica zna odpowiedz

autor: Rebel2, data nadania: 2018-04-30 02:29:43, suma postów tego autora: 3576

autor: Rebel2, data nadania: 2018-05-16 18:14:54, suma postów tego autora: 3910

Rebel2

Jakież to rozwiązanie proponowano Palestyńczykom? Chodzi ci o zamierzchły rok 1948 i niekorzystne dla nich propozycje terytorialne, które faworyzowały wówczas jeszcze garstkę osiedleńców kosztem ludności żyjącej tam od setek lat? Za decyzję swoich przywódców zwykli Palestyńczycy zapłacili niezwykle brutalnym wypędzeniem setek tysięcy ludzi ze swoich domów i ziemi. A może nie słyszałeś w USA o Nakbie?

Porównanie z planem Marshalla (gdzie jakiekolwiek liczby?) stanowi jedynie dowód na to, że plan tak naprawdę w minimalnym stopniu przyczynił się do odbudowy Europy. Czy Fox News nie podaje informacji ile szkół i innych obiektów użyteczności publicznej "siły obronne" Izraela zniszczyły w Strefie Gazie? Mnóstwo środków UE musi być przeznaczana na ich ustawiczną odbudowę. A ile miliardów $ USA przeznaczają co roku na pomoc dla bratniego Izraela? Ile $ tejże pomocy przypada na jednego obywatela tego jakże biednego kraju?

autor: lewicowiec, data nadania: 2018-05-16 19:36:17, suma postów tego autora: 500

rebel

gdzie ta pomoc dla palestynczykow poszla? na przeksztalcenie strefy gazy w najwiekszy oboz koncentracyjny? na zatrucie wody pitnej? na rozparcelowanie palestyny? wysiedlenie palestynczykow z ich wlasnych domow i farm? przymusowe wymeldowywanie palestynczykow z jerozolimy?

autor: nikyty, data nadania: 2018-05-17 10:40:06, suma postów tego autora: 3572

lewicowiec

Dobrze ze przynajmniej za 'Nakba' nie winisz USA czy Izraela
To byl w 100% wybor Palestynczykow

Jezeli chodzi o pieniadze na odbudowe PA to zamieszczam ci link

https://israelipalestinian.procon.org/view.answers.php?questionID=000592

Za te pieniadze moznaby wybudowac osobna szkole dla kazdego Palestynczyka w wieku szkolnym
Tylko po co? Wiekszosc stalaby pusta.
Mlodzi przechodza lekcje wychowania obywatelskiego na granicy z Izraelem.
Niektorzy nawet nie wracaja

Odnosnie Planu Marshalla to tez link

http://www.washingtoninstitute.org/policy-analysis/view/the-palestinians-lost-marshall-plans

Oczywiscie zawsze mozesz powiedziec ze zrodla sa niewiarygodne, syjonistyczne i anty palestynskie i ze ty wiesz lepiej

PS
Dlaczego tak wielu golowasych lewakow robi 'wycieczki' do Fox News?
Przeciez nikt z was nigdy nie ogladal tego kanalu

autor: Rebel2, data nadania: 2018-05-18 02:21:34, suma postów tego autora: 3910

nikyty

*gdzie ta pomoc dla palestynczykow poszla? *

Dziekuje ze przynajmniej raz zgadzasz sie z moim zdaniem
To jest wlasnie pytanie ktore ja zadaje, bo w koncu wszystkie pieniadze trafiaja do PA
I co sie z nimi dzieje?

autor: Rebel2, data nadania: 2018-05-18 02:24:44, suma postów tego autora: 3910

Rebel2

Gołowąsy? Nie śmiem starca epatować swoim wiekiem, ale powiem tylko, że w mojej brodzie pojawiają się już siwe włosy ;)

Nie trzeba oglądać jakiejś telewizji, żeby dowiedzieć się co nadaje. Nie byłeś nigdy w Palestynie ani w Gazie, a pozujesz na znawcę tematu. W Izraelu chociaż byłeś? Na tej samej zasadzie mądrujesz się i nieraz twierdzisz nawet, że wiesz więcej od nas nt. Polski, mimo że nie mieszkasz tu już od lat.

Czy w 1948 r. wśród Palestyńczyków przeprowadzono referendum ws. granic? Ale wy, prawusy, uwielbiacie stosować wobec całych narodów odpowiedzialność zbiorową.

autor: lewicowiec, data nadania: 2018-05-18 09:10:10, suma postów tego autora: 500

Stare brednie jankeskich neokonserwatystów

Biedny Izrael i ci straszni Palestyńczycy co to się buntują bo chcą zbudować swoje państwo zamiast żyć w bantustanach. No i oczywiście twierdzenia że naród Palestyński nie istnieje.

autor: czerwony93, data nadania: 2018-05-18 13:32:15, suma postów tego autora: 2700

Rebel

Nie do PA tylko do Izraela i potem jeśli okupant jest w dobrym humorze do PA

autor: nikyty, data nadania: 2018-05-18 23:48:34, suma postów tego autora: 3572

Jak zwykle U$A

pokazało swoją "bezstronność", a Izrael jak zwykle wszelką krytykę uznaje za antysemityzm

autor: guevarysta, data nadania: 2018-05-19 15:18:20, suma postów tego autora: 771

lewicowiec

Jezeli uwazasz ze te kilka siwych wlosow w brodzie klasyfikuja cie jako dojzalego menszczizne to przestan uzywac argumentow godnych pryszczatego malolata

*Nie trzeba oglądać jakiejś telewizji, żeby dowiedzieć się co nadaje.*
Oczywiscie :))))))))))
W du..e bylem, go..o widzialem ale i tak wiem lepiej

*Nie byłeś....*
A ty byles?????
Wiec skad zarzut?

*... że wiesz więcej od nas nt. Polski,...*
Moglbym to sprowadzic do twojej teorii:
*Nie trzeba oglądać jakiejś telewizji...*

W wielu wypadkach TAK - wiem lepiej
Tak sie sklada ze ja jednak mieszkalem w Polsce wiele lat i doskonale pamietam Polske do 1985 roku. Poza tym mam staly kontakt z rodzina w Polsce.
W wielu wypadkach patrze na wasze problemy z perspektywy czasu i perspektywy innego kraju , ktory identyczne problemy rozwiazal juz wiele lat temu
W wielu wypadkach moja opinia nie jest skazona zloscia za utraconycm czerwonym / komuszym rajem

*Czy w 1948 r. wśród Palestyńczyków przeprowadzono referendum ws. granic*
A kto mial przeprowadzic?
ONZ? Izrael? USA?

*A ile miliardów $ USA przeznaczają co roku na pomoc dla bratniego Izraela?*
USA dziela SWOJE pieniadze, i gow..o ci do tego ile i komu daja. NIE TWOJA SPRAWA
Uwazam ze prez. Trump powinien wreszcie spelnic to co obiecal:
Zadnej pomocy dla krajow gdzie pali sie ameryknska flage i skanduje *smierc Ameryce*


PS
Slyszales kiedys o *two state solution* ?
Poniewaz jestes obeznany z tematem nie powinienes miec problemu z odpowiedzia kto i dlaczego nie chce przyjac tego rozwiazania

autor: Rebel2, data nadania: 2018-05-29 04:01:34, suma postów tego autora: 3910

nikyty

Nie wazne jak glupia jest odpowiedz.
Wazne zeby miec ostatnie slowo :))))))))

autor: Rebel2, data nadania: 2018-05-29 04:03:26, suma postów tego autora: 3910

rebel

jak zwykle faktow nawet nie znasz

autor: nikyty, data nadania: 2018-06-01 10:24:25, suma postów tego autora: 3572

nikyty

Kolejny raz powolujesz sie na fakty znane tylko i wylacznie tobie ze zrodel tak scisle tajnych ze az strach sie bac z ich ujawnieniem
A moze to nie sa fakty tylko zwykle fuckty

autor: Rebel2, data nadania: 2018-06-03 19:34:07, suma postów tego autora: 3910

no właśnie

nożyczki się odezwały

cyli zaświergoliły z daleka...


cytat
***
nikyty
Nie wazne jak glupia jest odpowiedz.
Wazne zeby miec ostatnie slowo :))))))))

autor: Rebel2, data nadania: 2018-05-29 04:03:26, suma postów tego autora: 3583
***
Buhaha ... Rebelku wyleniały wróblu z Jankeslandii :)

autor: JJC, data nadania: 2018-06-06 00:25:04, suma postów tego autora: 1582

rebel

israel lubi wstrzymać transfer palestyńskich pieniędzy nawet z podatków, ma w zwyczaju odcinanie wody do strefy gazy na czas ramadanu, kontroluje ruch palestyńczyków na ich własnej ziemi odcinając ich od ich domów, żeby je zająć jako mienie opuszczone, wydaje osobne dowody osobiste palestyńczykom z Jerozolimy, którzy muszą udowadniać izraelskim urzędnikom ich prawo do powrotu do ich miasta, jeśli czasowo z niego wyjechali, jeśli znajdą sobie partnera z poza Jerozolimy, nie mogą mieszkać w Jerozolimie, muszą się z miasta wyprowadzić i stracić prawo do mieszkania w nim do końca życia, izrael kontroluje elektryczność, finanse i wodę, piszesz o pomocy usa, nie piszesz o sabotowaniu gospodarki palestyńskiej przez izrael, strefa gazy to największy obóz koncentracyjny i izrael robi co może żeby nikt z niego żywy się nie wydostał

autor: nikyty, data nadania: 2018-06-07 17:17:08, suma postów tego autora: 3572

Autor artykułu ma rację

1.Bardzo potrzebny tekst, również o obojętności polskiej lewicy na politykę Izraela i tragedię Palestyńczyków.
2.O ich samotności w świecie arabskim najlepiej świadczy propozycja przywódcy Arabii Saudyjskiej złożona szefowi Autonomii Palestyńskiej Abbasowi: przyszłe państwo palestyńskie to strefa Gazy, reszta pozostanie w Izraelu.
3. Akcję "Bojkot" można realizować np a)nie kupując wycieczki do Izraela, b)informując opinię publiczną o firmach izraelskich działających na danym terenie.

autor: kwant, data nadania: 2018-06-14 15:58:30, suma postów tego autora: 39

JJC

Wielokrotnie juz ci pisalem, ze jezeli pomaga ci w twojej terapii to moge byc dla ciebie pszczolka, wrobelkiem czy tam czymkolwiek.

Mnie to nie przeszkadza a tobie moze pomoze

autor: Rebel2, data nadania: 2018-06-20 04:09:17, suma postów tego autora: 3910

nikyty

No i sam widzisz ze mialem racje
Nie masz faktow tylko fuckty na swoja paranoiczna teorie o pomocy dla PA

*Nie do PA tylko do Izraela i potem jeśli okupant jest w dobrym humorze do PA *

*...piszesz o pomocy usa, nie piszesz...*
Nie mam tak bujnej fantazji jak ty

autor: Rebel2, data nadania: 2018-06-20 04:14:35, suma postów tego autora: 3910

kwant

Dlaczego to europejska lewica a nie swiat arabski tak mocno broni Palestynczykow?

A moze wcale nie broni Palestynczykow tylko jest przeciwko Izraelowi na zasadzie:
"wrogowie moich wrogow sa moimi przyjaciolmi*

A moze dla swiata arabskiego palestynscy bracia w wierze sa poprostu notorycznymi nierobami, wichrzycielami i roszczeniowcami.

A moze ty znasz lepsza odpowiedz?

autor: Rebel2, data nadania: 2018-06-21 02:06:24, suma postów tego autora: 3910

Do Rebel2

1. Europejska lewica broni Palestyńczyków, bo taki jest moralny obowiązek lewicy. Akurat prześladowcą jest Izrael,to tym gorzej
dla Izraela.
2. Po upadku ZSRR większość państw arabskich jest zależna od USA i musi prowadzić politykę wobec Palestyny i Izraela zgodną z polityką swojego patrona.
3.Twoja retoryka o Palestyńczyków jako nierobach,wichrzycielach itd, podobna jest do opinii wszelkich konserwatystów broniących status quo i swojego stanu posiadania.

autor: kwant, data nadania: 2018-06-21 13:29:17, suma postów tego autora: 39

kwant

Musze ci sie przyznac ze w pierwotnej wersji ostatnie moje pytanie bylo inne

* a moze dlatego ze caly swiat arabski trzesie ze strachu przed USA"

Zmienilem zeby ci ewentualnie nic nie sugerowc

A poniewaz wspomniales sovietow
"...Po upadku ZSRR większość państw arabskich jest zależna od USA i musi ..."

pytam, dlaczego nie zalatwiono sprawy na korzyc Palestynczykow duzo wczesniej?

Pytam wiec jeszcze raz, tak ciebie jak i innych obroncow PA:

"Slyszales kiedys o *two state solution* ?
Poniewaz jestes obeznany z tematem nie powinienes miec problemu z odpowiedzia kto i dlaczego nie chce przyjac tego rozwiazania"

autor: Rebel2, data nadania: 2018-06-22 02:31:03, suma postów tego autora: 3910

Do Rebel2

Wczoraj (23.06) wysłałem dość obszerną odpowiedź na Twój tekst, ale nie wiem dlaczego nie został zamieszczony. Szkoda.

autor: kwant, data nadania: 2018-06-24 12:29:40, suma postów tego autora: 39

kwant

Na pewno 23.06.?

autor: lewicowiec, data nadania: 2018-06-24 21:21:37, suma postów tego autora: 500

kwant

Dzieki za twoja dosc obszerna odpowiedz z 23.06 ale absolutnie nie masz racji
Musisz jeszcze mocno popracowac nad tym tematem
:)))

autor: Rebel2, data nadania: 2018-06-25 03:12:04, suma postów tego autora: 3910

kwant

W przeciwieństwie do Rebela, który nie musi już nad niczym pracować, bo jest już zamożnym emerytem. Teraz może innych w każdym temacie pouczać, ironicznie podśmiewując się z ich młodszego wieku.

autor: lewicowiec, data nadania: 2018-06-25 08:50:45, suma postów tego autora: 500

lewicowiec

Nie mozesz przezyc lania jakie ci urzadzilem?
Jezeli chcesz zebym traktowal cie jak doroslego przestan zachowywac sie jak gowniarz
I nie chodzi tu o twoj wiek ale zachowanie.

Bez odpowiedzi

autor: Rebel2, data nadania: 2018-06-26 03:13:45, suma postów tego autora: 3910

Rebel2

Lanie od kałboja? ;-) Ostatni raz lanie dostałem circa about 35 lat temu. A ty nie zachowuj się jak Trump.

autor: lewicowiec, data nadania: 2018-06-26 12:08:52, suma postów tego autora: 500

Dodaj komentarz