Komentarze czytelników portalu lewica.pl Komentarze czytelników portalu lewica.pl

Przejdź do menu

Komentowany tekst

Wiesław Kot: Komórka w rozkładzie

Komentarze czytelników

Dodaj komentarz

"rodzinka to stado hien"

Dokładnie tak. Stado obrzydliwych hien. Ordynarnych pospolitych wulgarnych chamów (aż ciśnie się na usta słynne i po stokroć trafne: "Ty chamie, polski chamie!"). Sam znam dziesiątki takich przykładów. Przy okazji, nie wiem na ile moje obserwacje mogą być tutaj uniwersalne, ale w powyższej kwestii spotkałem się z czymś IMHO nie-sa-mo-wi-tym. Kurz und bündig, znam otóż ludzi, którzy w "walce o chałupę" opiekują się starymi niedołężnymi rodzicami (zamiast ich ulokować w miejscu do tego przeznaczonym i dodatkowo fachowym). Najczęściej opiekują się matką, ażeby ta "zapisała" vel "przepisała" na nich majuntek. He, he. Podcierasz matce d.pę looserze?

autor: motyl, data nadania: 2018-06-17 12:20:27, suma postów tego autora: 2165

.

"Dla dziewczynek najjaśniejszy punkt dzieciństwa to pierwsza komunia. Ta uroczystość, na którą zjeżdża się najdalsza rodzina, to połączenie balu debiutantek z wiejskim odpustem."

Na tej kanwie dałoby się nakręcić świetną komedię, coś w rodzaju Dnia świra. Rzecz jasna dzieci, jako zupełnie nieświadome, stanowiłyby tu jeno tło, bohaterami byli ich rodzice, a chyba zwłaszcza mamuśki (I think so).

PS. Dzień świra to oczywiście nie komedia ani nawet nie tragikomedia. To tragedia czystej wody. Tragedia ludzka. Az ember tragédiája (Madách Imre). Precyzyjniej: A humaniszt tragédiája...

autor: motyl, data nadania: 2018-06-18 16:59:03, suma postów tego autora: 2165

Dodaj komentarz