Komentarze czytelników portalu lewica.pl Komentarze czytelników portalu lewica.pl

Przejdź do menu

Komentowany tekst

Joanna Grzymała-Moszczyńska: Trudne powroty do Polski

Komentarze czytelników

Dodaj komentarz

"homofobia w polskiej szkole przeraża"

Homofobia stanowi w gruncie rzeczy to samo co ksenofobia czy rasizm, eo ipso w ten sam sposób powinna być prawnie traktowana. Penalizacji podlegają przejawy antysemityzmu, i jak najbardziej słusznie, dokładnie tak samo powinno się więc penalizować jakiekolwiek przejawy homofobii. Koniec kopka. Tu nie ma nad czym dywagować.

BTW. Odnoszę wrażenie, że lewica ostatnimi czasu jakby trochę odpuściła ten temat. Moim zdaniem trzeba powrócić do silnej propagandy LGBT (czy jak tam to określać). Raz, dla samego zwalczania postaw homofobicznych, a dwa, żeby drażnić to głupie konserwatywne społeczeństwo, grać mu na nerwach. PS. Nie, nie jestem żadnym gejem czy kimś w tym stylu, wręcz i dokładnie odwrotnie, pewnie jednym z ostatnich na kuli ziemskiej, któremu można by to "zarzucić". Po prostu nienawidzę wszelkiej konserwy i to z wiekiem coraz bardziej (a podobnież z wiekiem człowiek staje się konserwatywny, mnie to nie dotyczy, a nawet jak mówię na odwrót).

autor: motyl, data nadania: 2018-07-03 15:20:14, suma postów tego autora: 2149

I tu jest miejsce dla lewicy - walczyć z absurdami politycznej poprawności

Niestety lewica w Polsce kopiuje błędy swoich zachodnich odpowiedników, i to jest jedna z przyczyn dla których poparcie społeczne dla lewicy jest w naszym kraju zupełnie nieadekwatne do potencjalnej bazy społecznej.

autor: west, data nadania: 2018-07-10 21:22:41, suma postów tego autora: 6670

@west 2018-07-10 21:22:41

Nie to bym się czepiał, ale szczerze mówiąc nie rozumiem twej wypowiedzi. Gdzie mianowicie jest owo miejsce? Walcząc z homofobią? Tudzież z innymi tego typu odchyłami. Tak, jak najbardziej tak, po stokroć tak! (2018-07-03 15:20:14). Ale jak to się ma do twojego "walczyć z absurdami politycznej poprawności". Poza tym wcale nie byłbym tak pewien istnienia w tym kraju bazy społecznej dla lewicy nazwijmy ją tradycyjnej (bo chyba taką masz tu na myśli).

autor: motyl, data nadania: 2018-07-11 12:25:36, suma postów tego autora: 2149

Dodaj komentarz