Komentarze czytelników portalu lewica.pl Komentarze czytelników portalu lewica.pl

Przejdź do menu

Komentowany tekst

Piotr Szumlewicz: PiS-owski matrix Rafała Wosia

Komentarze czytelników

Dodaj komentarz

Ja do Kolegi autora Artykułu

Rozumiem, że PIS to wróg Lewicy
ale dlaczego nie piszecie o próbach Konsolidacji Lewicy ?



Poniżej info dla Kolegów tu piszących i komentujących z naszych wewnętrznych źródeł info SLD

***
PRZEGLĄD WYDARZEŃ

Koalicja lewicy? SLD: Wchodzimy w to! Biedroń: Jest potencjał. Razem: Z SLD nie ma mowy!
W sondażu OKO.press hipotetyczna koalicja lewicy dostała 16 proc. CZARZASTY: Wchodzę w to, na
partnerskich zasadach. Nie wierzycie? Sprawdźcie mnie! BIEDROŃ: Dwa bloki biorą więcej. RAZEM: Z
Biedroniem możemy, ale z SLD nigdy. NOWACKA: jest nadzieja, ale w wyborach samorządowych nam
się nie udało. ZIELONI, STRAJK KOBIET i ŚPIEWAK raczej na tak.


Komentarz SLD:

Koalicja lewicy? SLD: Wchodzimy w to! Biedroń: Jest potencjał. Razem: Z SLD nie ma mowy!
W sondażu OKO.press hipotetyczna koalicja lewicy dostała 16 proc. CZARZASTY: Wchodzę w to, na
partnerskich zasadach. Nie wierzycie? Sprawdźcie mnie! BIEDROŃ: Dwa bloki biorą więcej. RAZEM: Z
Biedroniem możemy, ale z SLD nigdy. NOWACKA: jest nadzieja, ale w wyborach samorządowych nam
się nie udało. ZIELONI, STRAJK KOBIET i ŚPIEWAK raczej na tak.
Komentarz SLD:
Koalicja całej lewicy? Wchodzę w to, świetny pomysł. Wiem, że wiele osób ma wątpliwości, czy SLD
jest gotowe na współpracę na partnerskich zasadach.
To ja mam odpowiedź: sprawdźcie mnie już w wyborach do Europarlamentu. Chodźmy w wyborach
do Europarlamentu jako jedna fajna lista. Usiądźmy i porozmawiajmy o miejscach.
To dobra okazja, by się sprawdzić. Będzie dobrze, to można podpisywać umowy o wyborach do
Sejmu, będzie źle, to każdy pójdzie w swoją stronę.
Proszę pamiętać, że w styczniu 2018 zaproponowałem Partii Razem połowę jedynek w wyborach
samorządowych. Teraz pojawiło się więcej stron, tym lepiej.
Jestem absolutnie otwarty, Biedroń – super, Razem – super, Zieloni super, ruchy miejskie i kobiece –
super.
Poza tymi wymienionymi w sondażu, są jeszcze: Krajowa Partia Emerytów i Rencistów, Unia Pracy,
PPS, Inicjatywa Feministyczna, SDPl, Wolność i Równość – o nich się mało pisze, a my mamy ich na
pokładzie.
Sondaż pokazuje, że elektoraty różnych lewicowych sił są tym zainteresowane. Blokada tkwi w
głowach przywódców.
Ludzie głosują na Platformę, bo uważają, że nie ma alternatywy. Gdy pojawia się coś na poziomie 16
procent, to alternatywa jest.
SLD może samo walczyć o elektorat lewicowy, co w końcu się może uda. Wariant drugi – wielka
koalicja – jest trudniejszy, ale szybszy i dlatego go wybieramy.
Włodzimierz Czarzasty, przewodniczący SLD dla OKO.press

***


To co najistotniejsze w tej informacji to słowa Kolegi Przewodniczącego SLD W. Czarzastego



***
Koalicja całej lewicy? Wchodzę w to, świetny pomysł. Wiem, że wiele osób ma wątpliwości, czy SLD
jest gotowe na współpracę na partnerskich zasadach.
To ja mam odpowiedź: sprawdźcie mnie już w wyborach do Europarlamentu. Chodźmy w wyborach
do Europarlamentu jako jedna fajna lista. Usiądźmy i porozmawiajmy o miejscach.
***





Co koledzy lewicowcy sądzą o tym artykule ?
Czy teza poniżej jest uprawniona i wiarygodna... ?

***
Sondaż pokazuje, że elektoraty różnych lewicowych sił są tym zainteresowane. Blokada tkwi w
głowach przywódców.
***


Pozdrawiam członek SLD JJC Organizacji Miejskiej SLD w Gdańsku

autor: JJC, data nadania: 2018-08-23 23:53:44, suma postów tego autora: 1582

sorry ale ucięło mi nagłówek artykułu

***

Czwartek, 23 sierpnia 2018 nr 135/2018
BRIEF SLD

PRZEGLĄD WYDARZEŃ

Koalicja lewicy? SLD: Wchodzimy w to! Biedroń: Jest potencjał. Razem: Z SLD nie ma mowy!
W sondażu OKO.press hipotetyczna koalicja lewicy dostała 16 proc. CZARZASTY: Wchodzę w to, na
partnerskich zasadach. Nie wierzycie? Sprawdźcie mnie! BIEDROŃ: Dwa bloki biorą więcej. RAZEM: Z
Biedroniem możemy, ale z SLD nigdy. NOWACKA: jest nadzieja, ale w wyborach samorządowych nam
się nie udało. ZIELONI, STRAJK KOBIET i ŚPIEWAK raczej na tak.


...

***

autor: JJC, data nadania: 2018-08-23 23:58:23, suma postów tego autora: 1582

JJC

Swego czasu działałem w OM PPS i PPS i mam pytanie czy ta koalicja miała by być na starych zasadach, czyli SLD bierze jedynki, ustala zasady działania, obsadza większość miejsc, program a reszta robi za dekoracje, czy SLD zaczyna traktować innych po partnersku a nie jako ozdobnik, a potem bierze wszystko. Jeśli po nowemu to czemu nie, po staremu nie dziękuję

autor: guevarysta, data nadania: 2018-08-24 11:58:02, suma postów tego autora: 771

jak sprawdzić SLD

sam Przewodniczący Kolega Czarzasty mówi w wywiadzie...

***
To ja mam odpowiedź: sprawdźcie mnie już w wyborach do Europarlamentu. Chodźmy w wyborach
do Europarlamentu jako jedna fajna lista. Usiądźmy i porozmawiajmy o miejscach.
To dobra okazja, by się sprawdzić. Będzie dobrze, to można podpisywać umowy o wyborach do
Sejmu, będzie źle, to każdy pójdzie w swoją stronę.
Proszę pamiętać, że w styczniu 2018 zaproponowałem Partii Razem połowę jedynek w wyborach
samorządowych. Teraz pojawiło się więcej stron, tym lepiej.

***
Pozdrawiam

autor: JJC, data nadania: 2018-08-24 22:40:02, suma postów tego autora: 1582

Znów odżywa (centrolewatywa:) ?

Się porobiło...
*Lewica* znów ożywa w swym grobowym dołku,
oj... czy PIS ma dosyć osinowych kołków :).
Ażeby się wzmocnić, sympatią otoczyć
lewica od zaraz musi się zjednoczyć.
Mówią na lewicy, że całkiem podobno,
w bloku będzie Razem (a nawet osobno:).
Może jeszcze Czarzasty będzie miał ochotę
zatańczyć w wyborach z Ruchem, Palikotem.
Stara gwardia się przypomni, taki to obyczaj
I doczepi jeszcze Włodka Cimoszewicza.
Do tego jeszcze Biedroń dołączy też raczej,
Więc będzie lewicowo (a nawet inaczej :).
Na końcu Zieloni, Strajk Kobiet i Śpiewak,
będą się piosenką do boju zagrzewać.
Na sztandarach ANTYPIS, o program nie pytać,
korzystać z okazji, dobro chwili chwytać.

(Jan Rylew, w sierpniu 2018 przed wyborami do samorządów)

*****
*Dalej co będzie? Śrebrne w głowie nici,
A ja z tym trzymam, kto co w czas uchwyci.*
(Jan Kochanowski)

autor: Adrem63, data nadania: 2018-08-25 08:18:38, suma postów tego autora: 2307

Tia … Adrem63

Odpowiem cytatem bo dla Ciebie PIS_EDEN ( PISRAJ) jest przeznaczony


*** http://lewica.pl/forum/index.php?fuse=messages.31922
Paszport właśnie takiego lewicowca poznałem
na razie wirtualnie... :(

http://lewica.pl/forum/index.php?fuse=messages.31922

Ciekawe tylko czy się już ON zapisał do PIS... :)


a może do ONR ?
***

zapraszam też pod
http://lewica.pl/forum/index.php?fuse=messages.31923

a program jest kochaniutki se poczytaj zanim PIS Agitkę będziesz uskuteczniał... staruszku PISmenie

https://sld.org.pl/program/dokumenty
https://sld.org.pl/program/uchwaly-rady-krajowej-i-zarzadu

autor: JJC, data nadania: 2018-08-25 20:18:05, suma postów tego autora: 1582

Czyli potwierdzasz Adrem63


albo Centrolewatywa ( zdanie z Adrem63)

albo PIS_EDEN -> PISRAJ ( obawa JJC) będzie górą

autor: JJC, data nadania: 2018-08-25 20:30:31, suma postów tego autora: 1582

JJC

>Czyli potwierdzasz Adrem6 albo Centrolewatywa (zdanie z Adrem63)
albo PIS_EDEN -> PISRAJ ( obawa JJC) będzie górą<
Nie potwierdzam i nie zaprzeczam.
Ożywienie na lewicy obserwuję z zaciekawieniem jako naturalny odruch osłabionego organizmu pod wpływem bodźca zewnętrznego, ale jestem sceptyczny wobec jego domniemanej siły sprawczej.
Co będzie dalej tego nie wie nikt, Jan Kochanowski także nie wiedział.
PISrajem nie strasz bo się &#8230;:)
Miłej niedzieli życzę.

autor: Adrem63, data nadania: 2018-08-26 10:05:11, suma postów tego autora: 2307

lgbt

to jest temat zastepczy. Lewica zaczęła , nie tylko w Polsce rozmydlać sie nad takimi grupami społecznymi po tym jak zrezygnowała z terminu "walki klas", czyli w konsekwencji zaczęto szukać innych niż (uboga) klasa pracownicza społecznie uposledzonych grup społecznych. Obszar raczej przeznaczony dla zwolenników liberalizmu (obyczajowego) niż dla lewicowców-przeciwników nierówności społecznych.
Już teraz w całej Europie tradycyjni wyborcy partii socjaldemokratycznych odwracaja się od nich kosztem tzw populistów, m.in. w zwiazku z zaniechaniem przez lewicę walki ekonomicznej. Patrz Niemcy gdzie AfD weszła do Bundestagu głosami ubogich pracowników z dawnej DDR, patrz Szwecja gdzie Sverigedemokraterna rośni w siłe.

autor: Wilkinson, data nadania: 2018-08-26 12:53:45, suma postów tego autora: 457

Wilkinson

Już nie rośnie.

autor: lewicowiec, data nadania: 2018-08-26 13:56:46, suma postów tego autora: 500

Gdyby to tylko była ciekawość? Ty stajesz po stronie PIS

Gdyby to tylko była ciekawość? Ty stajesz po stronie PIS
Bo co oznacza Twoje określenie... *centrolewatywa:)* ?
Chyba prawidłowo powinno być * centro lewatywa :)*

Czy to się nazywa Adrem63 życzliwość lewicowca do lewicowych prób działań?

Stąd też te moje określenie PIS_EDEN...Jako demaskowanie pro społeczności PIS.

PIS ( Prawo I Sprawiedliwość) tak naprawdę za tą nazwą kryje się skrajna prawica i do tego wykorzystująca mniej "intelektualne" warstwy społeczeństwa, które łatwo można oszukać.

Tak jak zrobiły to Elity Solidarności i oszukały prostego człowieka w PRL nakłaniając do obalenia systemu
by w to miejsce wprowadzić skrajny liberalny Kapitalizm.

Translation &#8230;
If it was only curiosity? You you are on the side of PIS Because which means Your term... * centrolewatywa) *? Unless properly should be * centro enema:) *
Whether it is called Adrem63 the kindness of lewicowca to left-wing attempts?
Hence, my determination of the PIS_EDEN ...
As exposing pro community PIS. PIs (law and justice) really behind that name stands for a far-right and using less "intellectual" strata of society, which can easily fool you.

So how do the Elite of solidarity and oszukały simple man in Poland by convincing to overthrow the system by this place make an extreme liberal Capitalism.

autor: JJC, data nadania: 2018-08-26 15:49:03, suma postów tego autora: 1582

cytat z wywiadu ważnej osoby z Koalicji PIS.

cytat z wywiadu ważnej osoby z Koalicji PIS
Translation
Quote from the interview important people from a coalition of PIS

Dlaczego PIS i jego Sojusznicy boją się sądów i UE?
Boją się Stanów Zjednoczonych Europy.

Dlaczego się boją ?
Ponieważ realizują interesy USA a nie Polski.




*** https://wiadomosci.onet.pl/kraj/jaroslaw-gowin-to-nie-jest-krok-do-polexitu/kvsp30t

Gowin: to nie jest krok w stronę Polexitu
Gowin zapewnił, że w takiej sytuacji Polska wejdzie w dialog z TSUE. - Nie jest to krok w stronę Polexitu. Ale ze strony TS byłoby to działanie, które bardzo nadwątlałoby zaufanie obywateli Europy do instytucji unijnych - ocenił.

Zwrócił uwagę, że w krajach Europy Zachodniej narastają nastroje eurosceptyczne. - To bardzo niebezpieczne zjawisko i z punktu widzenia interesów Europy, i Polski - ocenił.

- I ja, i cały nasz rząd jesteśmy głęboko przekonani, że przynależność Polski do UE dobrze służy interesom Polski. Natomiast pytanie brzmi, jaka to będzie Unia - powiedział. Pytał, czy UE będzie Europą ojczyzn, a więc płaszczyzną współpracy suwerennych państw narodowych, czy może UE będzie superpaństwem.

***
Translation

Why PIS and its Allies fear the courts and the EU?
They are afraid of a United States of Europe Why afraid?
Because you deliver
US interests and not Polish...

autor: JJC, data nadania: 2018-08-27 12:02:27, suma postów tego autora: 1582

PISRAJ Adrem63

jest tylko dla Popleczników, Wyborców PIS i PIS ELIT.

Pozdrawiam zagubionego Kolegę.

autor: JJC, data nadania: 2018-08-27 12:34:52, suma postów tego autora: 1582

JJC

>Gdyby to tylko była ciekawość? Ty stajesz po stronie PIS<
Niezupełnie i nie obligatoryjnie. PIS ma szereg cech, które mi się nie podobają, ale w moim przekonaniu są to rzeczy drugorzędne. Jestem człowiekiem o poglądach lewicowych, a PIS ostatnio spełnia moje oczekiwania lepiej niż jakakolwiek inna opcja polityczna to robiła.
Już od 1984 jestem *wolnym strzelcem*, albo lepiej ptakiem wędrownym, obserwuję was niejako z góry i widzę więcej niż wy.
Popierałem SLD w czasie jego pierwszej kadencji. Miałem nadzieję, że lewica spełni oczekiwania społeczne i wyjdzie na pozycję trwałego lidera. Tak się nie stało, w niezłym gospodarczo okresie rządów najpierw premier Oleksy dał się wrobić opozycji w aferę szpiegowską, a na koniec premier Cimoszewicz nie wykazał się mądrością przy problemach z powodzią.
Potem było już tylko gorzej. Nie chcę się tutaj nad tym rozwodzić, ale w pewnym momencie doszedłem do wniosku, że SLD jest partią lewicową tylko z nazwy, w rzeczywistości stanowi grupę chętnie trzymającą władzę bez większych ambicji na spełnianie lewicowych postulatów. Doszedłem do wniosku, że to typowa partia władzy.
Dzisiaj poza PIS nie widzę żadnej siły politycznej zdolnej do przejęcia władzy i przeprowadzenia w kraju sanacji po nieszczęsnych dla Polaków rządach piętnastolecia po transformacji i do rozwoju społeczno gospodarczego. Kompromitacja elit władzy objęła szeroki obszar chetnych do objęcia rządów.
I tak to wygląda drogi kolego Jacku.

autor: Adrem63, data nadania: 2018-08-27 14:06:31, suma postów tego autora: 2307

co takiego lewicowego jest w PIS Adrem63

Co takiego lewicowego jest w PIS Adrem63
To grupa reprezentująca skrajną prawicę i dlatego toleruje ONR
oraz słowiańskie swastyki a nawet wykorzystuje ONR do własnych celów...

tzn. ...jak śpiewa skrajna prawica "sierpem i młotem czerwoną hołotę"

Translation
What is left-wing PIS Adrem63 is a group that represents the extreme right wing and therefore .
PIS tolerate ONR and Slavic swastika and even uses the ONR for their own purposes ... ie ... how she sings far-right "hammer and sickle red hołotę"

autor: JJC, data nadania: 2018-08-27 18:38:43, suma postów tego autora: 1582

a może z innej beczki

wypowiedź premiera Jarosława Kaczyńskiego, który powiedział, że "socjalizm to był ustrój hołoty, dla hołoty".

autor: JJC, data nadania: 2018-08-27 22:08:39, suma postów tego autora: 1582

są też inne posłanki

ale dość... Koledzy i Koleżanki

bo leżących na łopatkach się nie bije :(

http://wiadomosci.dziennik.pl/wydarzenia/artykuly/557260,lichocka-wpadka-twitter-serki-francuskie-turek.html

http://www.dziennikbaltycki.pl/wiadomosci/gdynia/a/protest-przeciwko-pomyslowi-poslanki-pis-o-deportacji-ateistow-zdjecia,11487164/

https://www.google.pl/search?q=pos%C5%82anki+pis&rlz=1C1MSIM_enPL671PL671&oq=pos%C5%82anki&aqs=chrome.1.69i57j0l5.5452j0j7&sourceid=chrome&ie=UTF-8

autor: JJC, data nadania: 2018-08-27 22:31:14, suma postów tego autora: 1582

chyba ma też rację ta młoda dziewczyna

chyba ma też rację ta młoda dziewczyna

https://www.youtube.com/watch?v=vEMhSrKCHV4

i jeszcze jeden głos starca którego wcale nie lubię&#8230; ale ma raczej rację w tym co mówi


https://www.youtube.com/watch?v=eEApjnQMt9s

Translacja

I think it also has a right to this young girl
https://www.youtube.com/watch?v=vEMhSrKCHV4

and one more voice of an old man which does not like ...
but rather are right in what he says

https://www.youtube.com/watch?v=eEApjnQMt9s

autor: JJC, data nadania: 2018-08-27 23:07:24, suma postów tego autora: 1582

Co takiego lewicowego jast w PIS ?

>Co takiego lewicowego jest w PIS Adrem63
To grupa reprezentująca skrajną prawicę<
Strach ma wielkie oczy Jacku, PIS nie jest skrajną prawicą, to konserwatyści, ale bardziej są chrześcijańską demokracją niż nieliczną, faszyzującą grupą prawicy.
A dlatego macie pełne portki strachu, bo chadecy u sąsiadów byli przeważnie przy władzy i cieszyli się zaufaniem społeczeństwa, co przyniosło w sumie dobre efekty społeczno gospodarcze.
PIS nie nosi czerwonych sztandarów i nie zakłada czerwonych krawatów, ale wartości wolność równość i braterstwo uznaje za uprawnione i kultywuje je.

Wolność *** Co do wolności nie trzeba tłumaczyć, każdy to widzi i rozumie.

Równość *** PIS wyrównuje szanse dla ludzi z upośledzonych warstw społecznych, poprzez uruchomienie licznych programów społecznych o takiej skali transferu środków do biedniejszej części społeczeństwa SLD nawet chyba nie marzył.
Podnosi znacząco najniższe wynagrodzenia, zwalcza śmieciowe zatrudnienie, które tak rozkwitło za poprzednich rządów dzisiejszej opozycji. Zwalcza bezrobocie, poprzez inwestycje infrastrukturalne oraz reindustrializację kraju.
Pracuje nad sanacją chorego wymiaru sprawiedliwości, który *jest jak pajęczyna, bąk się przebije, ugrzęźnie muszyna.* czyli równość wobec prawa.

Braterstwo *** PIS jak dotąd żadna z formacji rządzących postawił na solidaryzm i wspólnotowość, na paternalistyczny charakter państwa, które obywateli traktuje podmiotowo, wsłuchuje się w ich potrzeby i realizuje je w miarę zachowania zasady wspólnego dobra.

autor: Adrem63, data nadania: 2018-08-28 10:04:48, suma postów tego autora: 2307

> dlatego toleruje ONR

oraz słowiańskie swastyki a nawet wykorzystuje ONR do własnych celów...<
Ja się nie podniecam ONR itp. organizacjami, dopóki są legalne i nie wchodzą w kolizję z kodeksem karnym.

Wiem, że chcieliście zdelegalizować ONR.
Były prezes Trybunału Konstytucyjnego Jerzy Stępień uznał wówczas wniosek za niezasadny, ale dodał, że *nie można pochwalać burd i haseł wznoszonych podczas demonstracji skrajnej prawicy, ale to cena, którą demokracja musi zapłacić*.

Rozumiem, że skandowanie: * raz sierpem raz młotem czerwoną hołotę* może Ciebie drażnić. Mnie nie drażni, bo wiem że polscy nacjonaliści nazwę *czerwona hołota* wiążą z bolszewizmem z którym Polska miała niezbyt dobre stosunki, jak np. agresja bolszewickiej Rosji na Polskę w 1919 czy wymordowanie kilkudziesięciu tysięcy Polaków przez bolszewików w czasie IIWŚ w Katyniu i innych miejscach kaźni.

Te zbrodnie mnie drażnią i Ciebie powinny także, ale może i nie drażnią, w końcu ci wymordowani to była przecież *skrajna prawica*, a agresja na *białą* Polskę w pełni uzasadniona, prawda?

autor: Adrem63, data nadania: 2018-08-28 10:10:58, suma postów tego autora: 2307

Adrem63

Odnośnie triady wolność-równość-braterstwo, to braterstwo oznacza nie tylko kolektywizm tych uciskanych w kraju, ale przede wszystkim współpracę proletariatu/uciśnionych w skali wielu krajów. Taki jest tego sens od rewolucji francuskiej i w trakcie zmagań ruchów marksistowskich czy anarchistycznych z innymi ideologami, przywódcami itp.

Tu PiS ma słaby koncept, a co więcej brak pomysłu. Węgry, może Austria i Włochy, czasami Ukraina (choć ostatnio raczej nie) &#8230;

Odnośnie umów śmieciowych - dużo się mówi o ich zwalczaniu, ale ich odsetek spadł jedynie o 2 pkt proc. (proszę spojrzeć na wiadomości kolegi Szumlewicza na podstawie danych Eurostaty)

Tak, masz rację, że może poza Samoobroną i częściowo PSL w połowie lat 90., to PiS stał się najbardziej socjalną partią. Dlaczego ? Bo chciał wreszcie wygrać wybory i nie mógł już tylko odwoływać się do haseł religijno-narodowo-solidarnościowych. Dlatego musiał dużo obiecać i dużo zrobić.

Tyle, że patrz, jaka towarzyszy temu negacja i walka z tym, co historycznie lewicowe, czyli głównie z PRL-em. PiS chce wymazać socjalizm z przestrzeni publiczno-historycznej, bo chce mieć w historii monopol na bycie postrzeganym jako ludowy i socjalny. Dlatego wykasza to, co było jeszcze bardziej socjalne i ludowe. Na postępowość oczywiście z PRL-em na wyścigi nie idzie, mimo że plany gospodarcze dawały solidne ujęcie przyszłości i realne kolektywne zespolenie wewnątrz. PiS nadal chce funkcjonować w formie chaotycznej gospodarki polskiego kapitalizmu. Na zewnątrz nie ma zaś sojuszników.

Definicyjnie, PiS to prawica a la Bismarck - lubi przeszłość i władzę, ale sypnie groszem dla ludu, byle ten ją u władzy utzymał. Są w nim oczywiście też elementy skrajnie prawicowe, by przejąć młodych narodowców, jak i socjaldemokratyczno-chadeckie, bo trzon elektoratu PiS zawsze był nie tylko bardziej religijny, ale też prowincjonalny, socjalny, chłopsko-robotniczy, nawet wtedy jak PiS nie był tak socjalny jak teraz. Oni dostosowali "bazę" do "nadbudowy", w oparciu o którą wcześniej budowali swój elektorat ...

autor: tomasz_rysz, data nadania: 2018-08-28 14:59:55, suma postów tego autora: 1703

Tomasz Rysz

Tomasz Rysz
Jak czytam Twój ostatni post to prawie tak jak bym sam go napisał to raz.
Dwa to dodam jeszcze od siebie dodatkowo, co to za lewicowy PIS, który podatki obniża głównie bogatym i likwiduje przedział podatkowy dla bardzo bogatych.

Trzy to dziwię się, że Adrem63 tak ukochał PIS .

Dziwię się też, że chce być felczerem w Wariatkowie, który dla normalnych obywateli oraz młodzieży polskiej ( oczywiście nie Wszechpolskiej ) tworzy PIS w RP.
A pro po to praktykę felczerską Adrem63v zaczął już bardzo intensywnie na lewica.pl :(.

Pozdrawiam
i rzucam hasło Lewico nie dajmy się zamknąć w Wariatkowie - czyli w PIS Edenie

Translation text

Tomasz Rysz As I read your last post it's almost like I wrote it myself this time.
Two it I'll add more of each other in addition, what a leftist PIS, which reduces taxes mainly rich and eliminates the tax period for the very rich.
Three are surprised that Adrem63 so loved PIS. I am surprised that she wants to be felczerem in Hospital Of Fools that for normal citizens, and of the Polish youth (of course not the "all-Polish) creates a PIS in Poland.
A pro after this practice felczerską Adrem63v started very intensively on lewica.pl :(.
I greet and I throw the password Lewico let's not close in Hospital Of Fools - PIS EDEN.

autor: JJC, data nadania: 2018-08-28 16:50:56, suma postów tego autora: 1582

chrześcijańscy to są marksiści chrześcijańscy Adrem63

Chrześcijańscy to są marksiści chrześcijańscy Adrem63.

My marksiści chrześcijańscy ( lewica chrześcijańska) mało nas i jesteśmy rozproszeni po różnych partiach.

Myślę jednak, że dużo Młodych, Wrażliwych może do nas dołączyć (chrześcijan też była na początku garstka).

Mam takie marzenie przyszłości...
Może w przyszłości powstanie partia Teologia Wyzwolenia RP...?


Christian social critics are Christian Adrem63.

We Marxists Christian (Christian left) not us and we are scattered throughout various parts of the.
I think, however, that a lot of young, vulnerable can join us (Christians also was at the beginning of a handful). I have a dream of the future. Maybe in the future rise of the party of Liberation Theology RP...?

autor: JJC, data nadania: 2018-08-28 17:08:25, suma postów tego autora: 1582

co za bzdury Adrem63

Co za bzdury Adrem63
*** Ja się nie podniecam ONR itp. organizacjami, dopóki są legalne i nie wchodzą w kolizję z kodeksem karnym. ***

Moi bliscy i wielu obywateli RP cierpieli pod knutem faszystowskim (Obozy Pracy, Obozy Koncentracyjne)...

a Ty Adrem63 i "durni nie znający historii RP młodzi
gówniarze bełkoczecie o swastykach słowiańskich"

Ciebie dodatkowo to nie podnieca...Adrem63

Głupota Twoja polityczna widoczna jest tu nawet do 3 potęgi.

Translation text
What a crap Adrem63 *** I do not annoying ONR etc. organizations, until the are legal and are not in conflict with the code of criminal proceedings.
My loved ones, and many citizens of POLAND suffered under fascist yoke (Labour Camps, Concentration Camps) ... and you Adrem63 and "fool is not familiar with the history of RP young go babble about swastika Slavic"
You additionally is not excited by ...
Adrem63 Your Stupidity here is visible up to 3 political power.

autor: JJC, data nadania: 2018-08-28 17:47:41, suma postów tego autora: 1582

PiS - konserwatywny? To ciekawy konserwatyzm, który nie uznaje

takich wartości jak rządy prawa czy też poszanowanie praw własności.
W ogóle nie ma chyba sensu rozważać czy PiS jest mniej czy bardziej "socjalny" czy nawet - zetknąłem się z takim poglądem - "protosocjalistyczny". Nie na tym problem z PiSem polega czy buduje w Polsce kapitalizm czy nie. Oczywiście że tak - jak wszystkie liczące się siły polityczne - tylko że w wydaniu PiSowskim jest to coraz bardziej kapitalizm pokraczny, przaśny, siermiężny, coraz bardziej przypominający latynoamerykańskie modele II połowy XX w.

autor: west, data nadania: 2018-08-28 21:19:40, suma postów tego autora: 6707

jaka równość Adem63

Równość ludzi

to równość bez względu na:

a) kolor skóry;
b) wyznanie;
c) pochodzenie.

Gdzie to jest w programie PIS ?
W tym programie PIS to jest:

a) Polska dla Polaków czyli kolor skóry obywateli jest dominujący jako biały - inni to "multikulti";

b) dominacja Kościoła Katolckiego nad innymi wyznaniami - nawet premier Morawiecki w programie gospodarczym ogłosił Polską Krucjatę Katolicyzmu na Europę;

c) pochodzenie to powinno być szlacheckie - "szlacheckie szable" wisiały ponoć na ścianie u Braci K (źródło danych to obecny prezes TVP),
wypowiedź premiera Jarosława Kaczyńskiego, który powiedział o PRL, że "socjalizm to był ustrój hołoty, dla hołoty".


autor: JJC, data nadania: 2018-08-29 00:51:16, suma postów tego autora: 1582

Braterstwo

Wiem co znaczy braterstwo w kontekście internacjonalizmu, tylko że ja piszę nie o historii tylko o realiach polityki PIS. Obecnie w polityce PIS brak wyraźnych tego typu działań i chyba chęci.
Ma Pan tutaj częściowo rację. Ocena tego stanu to już inna dyskusja.
Polska rządzona przez zjednoczoną prawicę udziela się wprawdzie w ONZ jest nawet teraz członkiem Rady Bezpieczeństwa, udziela pomocy krajom dotkniętym wojną, ale to nie ma odczuwalnego znaczenia dla obywateli. Dlatego nie pisałem o tym tylko o braterstwie jako podstawie solidaryzmu w ramach społeczeństwa.

>Odnośnie umów śmieciowych - dużo się mówi o ich zwalczaniu, ale ich odsetek spadł jedynie o 2 pkt proc.<
Chociaż spadło, ale uważam, że zdecydowanie za mało. Wygląda na to że nie podjęto żadnych działań, a spadek jest wynikiem dużego spadku bezrobocia i braku rąk do pracy w niektórych dziedzinach gospodarki.

>Tak, masz rację, że może poza Samoobroną i częściowo PSL w połowie lat 90., to PiS stał się najbardziej socjalną partią. Dlaczego ? Bo chciał wreszcie wygrać wybory i nie mógł już tylko odwoływać się do haseł religijno-narodowo-solidarnościowych. Dlatego musiał dużo obiecać i dużo zrobić.<
Z tym poglądem nie bardzo się zgadzam. Do solidaryzmu PIS odwoływał chyba już od początku. Kampania przedwyborcza 2005 była prowadzona była w kontekście POPISu do czasu gdy Tusk przeciął ten związek na konwencji wyborczej PO. W kreacji wyniku wyborów istotną rolę odegrał *Dziadek z wermachtu*. Ten okres nie był też znacząco prospołeczny jeśli chodzi o politykę PIS. Uważam go za nieudany, J. Kaczyński jeszcze się uczył polityki, popełnił szereg błędów. Zaskakująca decyzja o powołaniu Zyty Gilowskiej na stan. Min.Finansów, problemy z Marcinkiewiczem, afera z A.Lepperem i inne oraz brak zdecydowanego charakteru prospołecznego PIS w tym okresie był właśnie przyczyną porażki w 2007.

Dużo obiecać i dużo zrobić musiał PIS w 2015. Kaczyński wyciągnął wnioski z porażki, a konkluzja była prawdopodobnie taka, że ważne jest nie tylko wygranie wyborów, ale utrzymanie władzy w dłuższym czasie. Do tego potrzebna była strategia oparta o kilka istotnych zagadnień w których polityka prospołeczna i sanacja mają podstawowe znaczenie.

autor: Adrem63, data nadania: 2018-08-29 09:56:10, suma postów tego autora: 2307

Negacja PRL !?

Tutaj także temat jest złozony. PIS mentalnie siedzi w PRL, ale oczywiście warunki są już całkiem odmienne. Odżegnuje się od słowa socjalizm odrzucając z niego to co złe i nie pasujące do obecnych czasów, w wymiarze ogólnospołecznym idzie jednak w zasadzie w tym kierunku.

>PiS nadal chce funkcjonować w formie chaotycznej gospodarki polskiego kapitalizmu.<
No nie, gospodarka rynkowa nie używa planowania gospodarczego w formie takiej jaką stosowano w PRL, ale kapitalizm z którym mamy do czynienia, jest jak najbardziej gospodarką planową.
Tylko że plany opiera się nie na wiedzy, która płynęła *z góry* i kreatywności PKPG tylko na badaniach rynku i naukowych analizach strategicznych rozwoju gospodarki. Tego nie widać gołym okiem dlatego kapitalizm wydaje się chaotyczną formą gospodarki, ale tak już dzisiaj w rozwiniętych krajach nie jest.

>towarzyszy temu negacja i walka z tym, co historycznie lewicowe, czyli głównie z PRL-em.
Tak, ale ta negacja ma swoje uzasadnienie głównie w polityce historycznej PIS, która potępia to co było złe, np. niektóre praktyki polityczne stosowane w PRL. To co *historycznie lewicowe* nie zawsze było zgodne z tym co dzisiaj uważamy za legalne i poprawne z punktu widzenia etyki i praw człowieka.
PIS uważa, że majątek narodowy PRL wytworzył naród, a za błędy i wypaczenia odpowiadają komunizm i komuchy.

>PiS chce wymazać socjalizm z przestrzeni publiczno-historycznej, bo chce mieć w historii monopol na bycie postrzeganym jako ludowy i socjalny.<
*Socjalizm* stał się synonimem utopii, błędu i zła dlatego unika się tej nazwy. W rozwiniętych gospodarkach kapitalistycznych używa się określenia *Społeczna gospodarka rynkowa* to forma mieszana. Socjalizm postępuje chociaż w nieco innej niż wcześniej formie, bo ludzie tego chcą, mają do tego intuicyjną skłonność.
Poza tym zgadzam się Panie Tomaszu.

autor: Adrem63, data nadania: 2018-08-29 10:00:57, suma postów tego autora: 2307

A co nie miałem racji ?

Czy Marszałek Sejnu Kuchciński z PIS promuje uzbrojenie straży marszałkowskiej

w szable ? ... https://wiadomosci.wp.pl/kancelaria-sejmu-kupila-strazy-marszalkowskiej-szable-tajemnicza-transakcja-budzi-kontrowersje-6289121715537537a

Jak to wyjaśnisz Adrem63 ?

Czyżby to nawiązanie do PIS działań Egalite... w końcu szable na hołotę to coś extra... ech Rzeczpospolita Szlachecka się niektórym śni :)

a tak przy okazji to https://www.wprost.pl/102581/Spieprzaj-dziadu-na-ustroj-holoty.html

autor: JJC, data nadania: 2018-08-29 22:23:51, suma postów tego autora: 1582

Spieprzaj dziadu!

>Czy Marszałek Sejnu Kuchciński z PIS promuje uzbrojenie straży marszałkowskiej w szable ?
Jak to wyjaśnisz Adrem63 ?<
Pewnie będą *prać* albo nawet *bigosować* (totalną chołotę :).

>ech Rzeczpospolita Szlachecka się niektórym śni :)<
Racja, Kaczyński marzy, by lud uszlachetnić, ale to mu ze wszystkimi nie wyjdzie, to jasne :).

Natomiast *Spieprzaj dziadu* ciągle na topie, jakby mi z ust wyjął :).

autor: Adrem63, data nadania: 2018-08-30 13:45:06, suma postów tego autora: 2307

Tia &#8230; Adrem63

***
Pewnie będą *prać* albo nawet *bigosować* (totalną chołotę :).***


Nie hołotę Kochaniutki Adrem63 prać, ale te "gorsze sorty" oczywiście poza PIS ludem :) gdyby chciały wtargnąć &#8230;
Czy prać tych sprawnych inaczej gdyby też niezaproszeni przez PIS przybyli :(.

autor: JJC, data nadania: 2018-08-31 21:46:44, suma postów tego autora: 1582

"to mu ze wszystkimi nie wyjdzie, to jasne"

dokładnie tak. ponimirski: chamy honoru nie mają (taka jest niestety prawda).

autor: motyl, data nadania: 2018-09-04 09:16:55, suma postów tego autora: 2165

Dodaj komentarz