Komentarze czytelników portalu lewica.pl Komentarze czytelników portalu lewica.pl

Przejdź do menu

Komentowany tekst

Wenezuela: Guaido nie wyklucza zgody na interwencję USA

Komentarze czytelników

Dodaj komentarz

Jak widać

w "całym tzw. demokratycznym " świecie demokracja ma się dobrze tak mniej więcej jak nagi w pokrzywach... Czy to jakaś choroba zakaźna opanowała te "suwerenne kraje" ?? Czym się kierują nie czekając aż NARÓD Wenezueli SAM rozstrzygnie kto ma tam sprawować władzę. Nie chodzi o grupkę skorumpowanych i słabych politycznie opozycjonistów którzy licza na przejęcie przy ich pomocy tego co jest własnością Wenezuelczyków ale o tych którzy maja prawo do opowiedzenia się jakie na być ICH Państwo. Wiem że każdy zryw narodu do walki o powszechne sprawiedliwe i godne życie , znajdzie odpowiednio groźnych przeciwników , możnych ,przebiegłych,żądnych jeszcze większej forsy której mają zawsze za mało i dla niej będą opłacać najemnych zbirów,"emisariuszy" ICH karykatury demokracji i wprowadzać ją nawet z pomocą wojen. Wiadomo że kanalii na tym świecie jest wiele ale czy musimy je popierać? czy musimy po doświadczeniach II WŚ ciągle brać udział w grabieży suwerennych nie będących z nami w konflikcie krajów ?Ciągle prześladują mnie jakieś wynaturzone w swej wymowie hasła o Bogu,Honorze i Ojczyźnie szkoda jednak że Honor pozwala nam na prześladowanie nawet kraje kiedyś z nami zaprzyjaźnione bo interesiki przesłoniły to co najważniejsze prawa człowieka do wolności i kraje do samostanowienia.

autor: bambosz0, data nadania: 2019-02-09 11:51:41, suma postów tego autora: 1562

Lud Wenezueli nie będzie bronić Maduro...

... skoro nawet slumsy są podzielone. Ludzie czekają, kiedy skończy się chaos i hiperinflacja, więc sklonni są zmienić pełzającą dyktaturę na taką rzeczywistą, choćby skuteczną

autor: tomasz_rysz, data nadania: 2019-02-09 15:18:40, suma postów tego autora: 953

.

lud jak to lud sam nie wie czego chce. także w tamtych rejonach świata. latynoameryka ciągła i niespełniona nadzieja lewicy.

autor: motyl, data nadania: 2019-02-11 15:19:53, suma postów tego autora: 1230

...zgodzą sie P. Tomszu ale na krótko

..bo żandarm nie pozwoli by "jakiśtam "socjal był hamulcem w grabieniu tych niskiej kategorii wyrobników. Jak będą mieli za dobrze to nie będą pracować za tyle ile opłaca się oligarchom dać im by wyprowadzić zyski jak najdalej od granicy a nie popaść w niełaskę jankeskich Koncernów.Wpuszczenie pasożytów kosztuje i Maduro to wie i wie jak trudno , a najczęściej jest to niemożliwe pozbyć śię ich małym kosztem..

autor: bambosz0, data nadania: 2019-02-11 17:51:26, suma postów tego autora: 1562

bambosz0 pisze:

>Jak widać w "całym tzw. demokratycznym " świecie demokracja ma się dobrze tak mniej więcej jak nagi w pokrzywach...<
Zgadza się, ale co jest charakterystyczne, wszędzie gdzie rządzą niesłuszni *dyktatorzy* (zdaniem broniącej *demokracji* opozycji), opozycja i jej możni mocodawcy posługują się sloganem obrony demokracji. W jej obronie można obrócić w kupę gruzu niejeden nieźle radzący sobie kraj, a jego mieszkańców doprowadzić do granicy nędzy i rozpaczy, a nawet i poza granicę.
O demokrację na świecie troszczy się mocarstwo za Atlantykiem, a nawet EU. Pewnie i Rosja walczy o demokrację na Ukrainie.
Zaczarowany krąg oddziaływań na ludzkie umysły w kontekście demokracji. Może warto go odczarować pokazując co za tym hasłem stoi.

autor: Adrem63, data nadania: 2019-02-12 09:54:06, suma postów tego autora: 1942

.

btw. w tamte rejony świata są bilety lotnicze już od nieco ponad trzystu euro. por ejemplo para bogota. no ale jeszcze trzeba by się jakoś wyczłapać z tego kraju i dotrzeć na barajas.

autor: motyl, data nadania: 2019-02-12 11:55:07, suma postów tego autora: 1230

motyl

300 euro? Jakich to linii?

autor: lewicowiec, data nadania: 2019-02-12 16:00:49, suma postów tego autora: 405

@lewicowiec

Nie wiem. Chyba Iberia. No, ja oczywiście przeglądałem tam. (prywaciarze zasadniczo interesują mnie niewiele; zaś różni pośrednicy, dziś rzecz jasna on-line, w stylu fly-for-coś-tam czy jakiś kayak, to już w ogóle dla mnie nie istnieją). Ew. Iberia plus jakieś linie lokalne. Przeleciałbym się tam. Ale letztens utopiłem trochę kasy na tych j.banych polskich funduszach. Trzeba więc jej teraz pilnować.

autor: motyl, data nadania: 2019-02-12 16:46:53, suma postów tego autora: 1230

Jakich to linii?

Oczywiste że Iberia. Jak Air France do Jaunde czy Wagadugu. KLM do Djakarty. Aitalia do Mogadiscio (RI-TOR-NE-RE-MO!).

autor: motyl, data nadania: 2019-02-12 17:28:20, suma postów tego autora: 1230

motyl

Mogadiscio gorąco polecałbym korwinowcom ;)

autor: lewicowiec, data nadania: 2019-02-12 17:59:37, suma postów tego autora: 405

@lewicowiec 12 feb.

Mogadiscio korwinkom. Tak, jasne, przydałoby się tam zesłać tych przygłupów, choć wątpię, czy by to skorygowało ich "poglądy". Mnie natomiast chodziło tutaj o kwestie stricte i wyłącznie historyczne.

autor: motyl, data nadania: 2019-02-12 18:58:13, suma postów tego autora: 1230

motyl

Być może z wymienionych przez Ciebie metropolii można niedrogo dolecieć do stolic egzotycznych krajów, ale - mieszkając w Polsce - najpierw trzeba do nich dotrzeć. A za darmo raczej się nie da :(

autor: lewicowiec, data nadania: 2019-02-12 19:53:20, suma postów tego autora: 405

lewicowiec

tak racja to samo przecież mówiłem że najpierw trzeba wygrzebać się z tego g.wna. a ta cena to nie z żadnych metropolii jako plural lecz z madrid barajas.

autor: motyl, data nadania: 2019-02-12 22:41:55, suma postów tego autora: 1230

.

Swoją drogą fajnie byłoby na stałe przenieść się do jakiegoś kraju Trzeciego Świata. W tych krajach jest życie. One są w ruchu. Są takie MŁODZIEŃCZE. Szkoda że nie jest to praktycznie możliwe. Owszem w teorii tak. Dla przykładu Brazylia per quanto ne so chętnie daje wizy emigracyjne. Tylko co tam robić? Czytałem niedawno opowieść jednego Niemca, który rzucił życie w tym swoim obrzydliwym Berlinie i przeniósł się do Antanarywy (Madagaskar). Założył tam kilka kafejek internetowych. Coś jedoch poszło nie tak. Tzn. mówiąc bez ogródek tamtejsze władze próbowały tamecznymi obyczajami wymuszać na nim łapówki. W końcu wrócił do Europy.

autor: motyl, data nadania: 2019-02-13 18:50:59, suma postów tego autora: 1230

motyl

Co jest takiego obrzydliwego w Berlinie?

autor: lewicowiec, data nadania: 2019-02-13 19:29:16, suma postów tego autora: 405

@lewicowiec 13 feb.

No Monachium czy Wiedeń to nie jest.

autor: motyl, data nadania: 2019-02-13 19:41:01, suma postów tego autora: 1230

Palę Berlin

Berlin jest obrzydliwy, jak każde kapitalistyczne miasto.

autor: lemski, data nadania: 2019-02-13 22:18:44, suma postów tego autora: 298

motyl

Poznałem te 3 miasta, ale nie rozumiem co jest obrzydliwego we współczesnym Berlinie. Mam nawet znajomych, którzy osiedli tam na stałe i sobie chwalą.

A w krajach Trzeciego Świata nie przeszkadzałaby Ci wszechobecna nędza i przepastne nierówności?

autor: lewicowiec, data nadania: 2019-02-14 05:50:44, suma postów tego autora: 405

lewic:

"A w krajach Trzeciego Świata nie przeszkadzałaby Ci wszechobecna nędza i przepastne nierówności?"

Szczerze? Nie.

autor: motyl, data nadania: 2019-02-14 12:51:51, suma postów tego autora: 1230

Dodaj komentarz