Komentarze czytelników portalu lewica.pl Komentarze czytelników portalu lewica.pl

Przejdź do menu

Komentowany tekst

Paulina Piechna-Więckiewicz: Idę z Biedroniem, bo on się nie cofnie

Komentarze czytelników

Dodaj komentarz

Biedroń jeszcze przygruchał sobie tę nawiedzoną od Bodnara

Teraz jeszcze brakuje jakichś wegan, paru dendrofili i kobiety z brodą.
Krótko mówiąc "ładnie żarło ale zdechło".

autor: west, data nadania: 2019-03-01 23:13:26, suma postów tego autora: 6707

west

Komentarz w stylu Rebela2 :(

autor: lewicowiec, data nadania: 2019-03-01 23:20:35, suma postów tego autora: 500

>lewicowiec

Jeżeli coś nie działa to nie działa i trzeba się zastanowić co jest nie tak, zamiast zmieniać szyldy jak rękawiczki. Zgromadzenie pod jednym dachem jasiów-wędrowniczków nic nie da. Efekt nowości szybko przeminie. Dodawanie jednych zer do drugich i tak da w rezultacie zero.

autor: west, data nadania: 2019-03-02 20:35:34, suma postów tego autora: 6707

lewicowiec

Odpowiedz Westa godna Rebela2 :)

autor: Rebel2, data nadania: 2019-03-03 02:58:43, suma postów tego autora: 3910

Rebel2

Wnioskuję, że mieszkając w Polsce brałbyś pod uwagę oddanie głosu na Wiosnę Biedronia? ;-)

autor: lewicowiec, data nadania: 2019-03-03 07:19:19, suma postów tego autora: 500

lewicowiec

A co gdybym nawet mial taka fantazje?
Zabronilbys mi?

autor: Rebel2, data nadania: 2019-03-04 01:03:38, suma postów tego autora: 3910

Rebel2

Skręcasz w lewo? ;) Musiałbym być prawicowcem, żeby Ci tego zabraniać. To współczesna prawica chce tego typu rzeczy zabraniać, karać i wsadzać do więzienia. Ważne jest wg niej przecież tylko wolność gospodarcza.

autor: lewicowiec, data nadania: 2019-03-04 16:57:41, suma postów tego autora: 500

lewicowiec

Mam nadzieje ze wiesz kto najglosniej krzyczy "lapac zlodzieja"

"Musiałbym być prawicowcem, żeby Ci tego zabraniać. To współczesna prawica chce tego typu rzeczy zabraniać, karać i wsadzać do więzienia."

Przybliz mi ten temat na jakis przykladach
Tylko daruj sobie zakaz aborcji

Poniewaz mieszkam w USA doskonale wiem ze to wlasnie Demokraci/lewica probuje narzucic obywatelom tysiace nakazow, zakazow i ograniczen.
Im chodzi tylko i wylacznie o wladze, i nadal nie moga otrzasnac sie z szoku jakim byla wygrana Trumpa

autor: Rebel2, data nadania: 2019-03-05 02:24:24, suma postów tego autora: 3910

Rebel2

Ty także nie patrz na politykę wyłącznie z amerykańskiej perpsektywy. Być może w tym wieku osobiście Cię już to nie interesuje, jednak nie sądzę, by kwestia legalności aborcji była zupełnie nieistotnym tematem w USA. Tak, totalitarni (?) Demokraci (podobnie jak Pol Pot) chcieliby np. ograniczenia dostępu do broni palnej, co jest regułą w cywilizowanym świecie, lecz chyba nie mieści się w głowach nawet umiarkowanym Republikanom. Z kolei wielu Republikanów chce np. zakazu małżeństw homoseksualnych czy używania niewinnej w sumie marihuany. Zdecydowana większość Republikanów chciałoby też wybudować na granicy z Meksykiem potężny mur w naiwnej nadziei na zablokowanie 'dzikich hord' z Hondurasu itp. - groźnych jak widać dla USA - krajów. Jakże prowolnościowa jest też od dziesięcioleci ich polityka wobec Kuby, i to nawet kosztem utraty potencjalnych wielomiliardowych zysków przez amerykański biznes. BTW Byłeś kiedykolwiek na sąsiedniej Kubie?

autor: lewicowiec, data nadania: 2019-03-05 09:28:27, suma postów tego autora: 500

Rebel

..akurat b.duży udział w wyborze Trampa ma Polonia... Polacy nie tylko na obczyźnie nie są zwolennikami demokracji bo feudalizm jest im bardziej znany więc swojski.

autor: bambosz0, data nadania: 2019-03-05 19:52:22, suma postów tego autora: 1835

lewicowiec

"Ty także nie patrz na politykę wyłącznie z amerykańskiej perpsektywy."

Mieszkajac od kilku dziesiecioleci w USA, bedac obywatelem USA mam patrzyc na polityke z perspektywy Burkina Faso???

"...nie sądzę, by kwestia legalności aborcji była zupełnie nieistotnym tematem w USA."

Nie odrobiles zadania domowego!
Za kare bedziesz musial przeczytac:
https://en.wikipedia.org/wiki/Roe_v._Wade

Aborcja jest w USA legalna od dziesiecioleci
To wlasnie Liberalowie wywolywali psychoze ze Trump przy pomocy swojego sedziego SN Brett Kavanaugh zniesie to prawo.
A protesty dotyczyly kwesti finansowanie tego z pieniedzi publicznych i kwestii czasu dokonywania aborcji
Demokratyczny Gubernator Virginii tak widzi ta sprawe:
https://www.youtube.com/watch?v=SkTopSKo1xs

Tzn Kobieta URODZI dziecko (juz nie zygote jak lubicie okreslac), ogladnie czy jej pasuje , a jezeli nie to do gazu
sadze ze ty bedziesz zwolennikiem tej ustawy

" ograniczenia dostępu do broni palnej, co jest regułą w cywilizowanym świecie,"
A ktory z tzw "cywilizowanych krajow" ma zapisane w Kontytucji prowo do posiadania broni
I nie zapominaj ze bron mysliwska to tez bron palna, a Demokraci tez poluja
http://www.fightthebias.com/Quotes/arms_quotes.htm

Na Kubie nie bylem bo mnie nie ciagnie chociaz nie mialbym z tym problemu:
https://www.cruisecritic.com/ports/area.cfm?area=174

Biznesy amerykanskie tez nie sa sklonne to inwestowania, bo nie wierza kumucha ze znowu cos nie wykreca a oprocz tego nie chca wspierac (podatkammi) komuszego rezimu

autor: Rebel2, data nadania: 2019-03-06 04:03:02, suma postów tego autora: 3910

Rebel

W Polsce aborcja w ramach Państwowej Opieki medycznej była legalna i darmowa chyba od 1956 roku (no może o 1-2 lata mogę się mylić)a cała ta pochwała Republikanów kontra Demokraci to dosyć średniowieczne argumenty bo dostęp do broni palnej w Europie bywał masowo dostępny po każdej wojnie.A poza tym to "U NAS" nie bili Murzynów....no! i to jest argument dla Amerykanina.Wyłącznie...

autor: bambosz0, data nadania: 2019-03-06 17:27:44, suma postów tego autora: 1835

bambosz0

...akurat b.duży udział w wyborze Trampa ma Polonia...

Osobiscie nie wiedzialem o tym , ale jezeli TY tak twierdzisz to MUSI byc to prawda. Nalezy sie wiec cieszyc ze i w przypadku tych wyborow Polonia (Amerykanie) stanela na wysokosci zadania spelniajac swoj obywatelski obowiazek.
Wygrana PIS, Dudy a teraz Trumpa to naprawde imponujace jak na tak mala grupe

A jezeli chodzi o "bicie murzynow" to zapewne slyszalas ze w Chicago aktor, czarny gej zostal pobily przez zwolennikow Trumpa.
Tylko okazalo sie ze byl bardzo slabym aktorem, i jeszcze slabszym rezyserem, a "pobity" zostal przez dwoch czarnych kumpli ktory zaplacil za ten cyrk

Powoli WASZE powiedzenie "a u was bija murzynow" zaczyna miec inna wymowe

autor: Rebel2, data nadania: 2019-03-07 02:57:43, suma postów tego autora: 3910

Rebel akurat o "murzynach"

to pod adresem republikanów. o tych polonijnych wyborach wiem od rodziny i znajomych którzy gremialnie i bardzo wystawnie świętowali zwycięstwo Trampa czyli własny wybór, co mnie bardzo zdziwiło bo myślałam że nowe pokolenie ma już bardziej demokratyczne spojrzenie..

autor: bambosz0, data nadania: 2019-03-11 18:55:51, suma postów tego autora: 1835

dyskusje na lewicy...

Od kilku lat, będąc raczej lewicowym sympatykiem, obserwuję całkowite oderwanie lewicy od potencjalnej bazy. Tak naprawdę robotnicy w Polsce są bliżej tzw. prawicy, są klerykalni wręcz zabobonni, ksenofobiczni, i konserwatywni. Pracuję wśród robotników w wielu zakładach i na tym niewielkim polu obserwacje są jednoznaczne: lewica to komuchy, walczą z kościołem popierają homo i Rosję, Niemców i oczywiście syjon. Należałoby się zastanowić nad celowoscią zabiegania o ten elektorat,bo obecnie pewna jest tylko porażka.

autor: Ryszard, data nadania: 2019-04-06 13:19:42, suma postów tego autora: 1

Dodaj komentarz