Komentarze czytelników portalu lewica.pl Komentarze czytelników portalu lewica.pl

Przejdź do menu

Komentowany tekst

Piotr Szumlewicz: Prawo do religijnej cenzury

Komentarze czytelników

Dodaj komentarz

"obraza uczuć religijnych"

No ku.wa nie mogę.

Rebel, u was w Stanach też coś takie jest? Pytam serio. Bo tam też różne prawne durnoty przecież istnieją.

autor: motyl, data nadania: 2019-03-13 11:27:36, suma postów tego autora: 2154

btw.

PiS trochę dobrego robi na niwie społecznej. Ale płacimy za to wzmożonym konserwatyzmem. Promocją konserwy. Jej dziś właściwe rozpanoszeniem się.

autor: motyl, data nadania: 2019-03-13 15:40:59, suma postów tego autora: 2154

...

Układy czy alienacja władzy to nie są zjawiska specyficzne wyłącznie dla Polski bądź związane np. bardziej z prawicą, niż z lewicą (czy na odwrót). Tzw. żelazne prawo oligarchii w organizacji opisywał już znany socjolog R.Michels, odnosząc się - modelowo - do zupełnie innej kultury politycznej (niemieckiej przełomu XIX i XX wieku, a dokładniej bazował na opisie ówczesnej SPD). Poza tym jednym ze wzorów partii dążącej do monopolizacji aparatu państwa była w Polsce partia PZPR w tak gloryfikowanym przez niektórych okresie PRL. Ale nie była tu wyjątkiem. Z drugiej jednak strony, "folwarczna" forma zarządzania wydaje się w Polsce silna z racji zaszłości historycznych i stosunkowo niskiego pułapu rozwoju.

autor: wloczykijas, data nadania: 2019-03-13 16:15:17, suma postów tego autora: 414

,,,

Powyższy komentarz miał oczywiście ukazać się pod poprzednim tekstem - http://lewica.pl/?id=32065&tytul=Piotr-Szumlewicz:-Uk%B3ady , ale ostatnio teksty Autora pojawiają się tu codziennie, więc trochę trudno nadążyć i się rozeznać ;).

autor: wloczykijas, data nadania: 2019-03-13 19:37:53, suma postów tego autora: 414

motyl

Nie, w kazdym razie jest to zjawisko marginalne.
Sadze ze wynika to z faktu ze w USA nie ma podzialu na: prawicowiec = katolik a lewicowiec = komunista (w duzym skrocie myslowym)
Republikanin i Demokrata spotykaja sie w niedziele w tym samym niekoniecznie katolickim kosciele.
Duzo czesciej slyszy sie za jakas tak grupa ateistow ptotestuje przeciwko choince Bozonarodzeniowej czy krzyzom upamietniajacym smiertelny wypadek.
Ale i to nie jest zbyt czesto i zawsze dotyczy symboli w miejscach pulicznych a nie prywatnych czy koscielnych

Wolnosc slowa mamy zapisane w Konstytucji, chociaz w ostatnich latach wiele grup lewicowych probuje interpretowac to ,ze wolnosc slowa jast tylko dla nich.

Duzo wiekszym problemem jest tzw Rasizm
Kazda negatywna wypowiedz bialego mezczyzny (np Trumpa) na temat czarnych (szczegolnie kobiet) czy muzulmanow (szczegolnie kobiet) to
R A S I Z M !

ZADNA ale to ZADNA najbardziej chamska czy wulgarna wypowiedz przyciwko bialemu mezczyznie nie kwalifikuje sie jak obrazliwa


autor: Rebel2, data nadania: 2019-03-14 17:04:54, suma postów tego autora: 3867

włóczykijas

Hm, ale czy ta forma "post-feudalna" zniknie nawet w warunkach dobrobytu i bycia blisko Zachodu w sensie poziomu życia, powiedzmy, że gdy Polska dojdzie do poziomu 70% średniej niemiecko-francusko-brytyjskiej (myślę, że na tyle nas stać, potem dystans może ponownie rosnąć) ? Bardzo w to wątpię. Wątpię dlatego, że np. we Włoszech istnieje oligarchia mafijna cały czas, zwłaszcza na Południu, choć i na Północy (Berlusconi) i ten typ gospodarki mafijnej (w wielu miejscach podobny do folwarcznego kapitalizmu polskiego) w warunkach nowoczesnej historii tego kraju był do niedawna skuteczny. Od 20 lat trwa jednak zjazd Włoch w dół i następuje oddalanie się od centrum gospodarki europejskiej (Niemcy, Francja, Benelux, Wlk. Brytania) i pomimo płytkiego codziennego optymizmu w słonecznej Italii, kraj ten trawi psychologiczny kryzys zbiorowy. Wydaje mi się, że muszą skończyć z demokracją na jakiś czas, jeśli mają go pokonać ...

autor: tomasz_rysz, data nadania: 2019-03-15 10:35:13, suma postów tego autora: 1506

"zjazd Włoch w dół" Rysz 15.03.

Dokładnie tak. Może nawet od trzydziestu lat. kryzys gospodarczy. Ale przede wszystkimi duchowy. Świetnie widać to np. na płaszczyźnie migracji. Kiedyś jak wiadomo ITA byla typowym krajem emigrantów ekonomicznych. Jeszcze po 2GM. jeszcze w latach 50. czy 60. Włosi wyjeżdżali min. do pobliskiej Szwajcarii. Nb. ze swej latynskiej natury delikatni (podobnie jak piszący te słowa) i nienawykli do tepej niemieckiej harówy czasami padali tam z zarobienia. Morto nel posto di lavoro. Takie inskrypcje można spotkać na ich tam nagrobkach. W latach 70. emigracja ustała. A w latach 80. to ITA stała się ekonomicznych celem imigrantów m.in. z Osteuropy. Teraz Włosi znów wyjeżdżaja. Coraz więcej ich w zaalpejskiej Germanii. Coraz częściej tez uczą się języka... niemieckiego. A sympatie do faszyzmu i Tego Który Zawsze Miał Rację są tam powszechne. Jakaś powtórka 28 oktobra 1922 to tam chyba tylko kwestia czasu.

autor: motyl, data nadania: 2019-03-15 17:00:46, suma postów tego autora: 2154

Motylu, a na ile włoskie sympatie profaszystowskie mają charakter nostalgiczny

(tak jak u nas w różnych okresach: "za cara było lepiej" "za sanacji było lepiej" "za Gierka było lepiej") a na ile ideologiczny? I czy myśl (post)faszystowska jest wciąż żywa? Jeśli tak to czy jak się mają jej lewicowe nurty?
Wiem że mogę sobie pogrzebać w sieci ale nie raz już przekonałem się że bez jakiejś szerszej (niekoniecznie głębszej) wiedzy można sobie na podstawie materiałów z internetu wyrobić zupełnie fałszywe przekonanie.

autor: west, data nadania: 2019-03-15 17:39:07, suma postów tego autora: 6672

@west 2019-03-15 17:39:07

Nie wiem, co ty nazywasz nostalgią, ale moim zdaniem nostalgia, zatem jakiś rodzaj tęsknoty, może być wyłącznie za czymś znanym z autopsji. Stąd też rzesze (powoli wymierających) peerelniaków tęskniących do epoki Gierka. Albo twoje pokolenie za latami 80. (PS. Mnie osobiście wspomnienie tej dekady napawa obrzydzeniem. Na FB jak pewnie wiesz jest cała masa stron jej dedykowanych. W swych tzw. ulubionych bardzo często mają je moi tzw. znajomi. Czasami korci skomentować toto, wstrzymuję się jednak, by nie ruszać za przeproszeniem g.wna). Ad rem. Nie ma więc nostalgii za jak to określiłeś czasami cara, czyli precyzyjniej mówiąc epoką Królestwa Polskiego, związanego z Rosją, choć być może była takowa w międzywojniu (bo w sąsiedniej Galicji jak najbardziej istniała za Najjaśniejszym Panem). Na tej samej zasadzie trudno chyba mówić o włoskiej nostalgii do faszyzmu w jego wersji sprzed bez mała stu latu. Stąd też powiedziałem nie powtórka lecz JAKAŚ powtórka 1922.

autor: motyl, data nadania: 2019-03-16 11:23:45, suma postów tego autora: 2154

.

A tak mówiąc nawiasem, w tym zasię przypadku ów nawias to refleksja historyczna, bądź raczej historiozoficzna, narody katolickie, zwł. katolicko-latyńskie, jak Włosi czy Hiszpanie, zdają się wykazywać naturalną inklinację ku faszyzmowi (tzn. temu co to owym mianem jest zwane). Zaś te wschodnie, tutaj zwł. prawosławno-słowiańskie, mają predyspozycję do życia w komunizmie. A jedne i drugie zdają się być sobie duchowo dość bliskie. Tzn. bliższe niż tym północno-germańsko-protestanckim. Sorry.

autor: motyl, data nadania: 2019-03-16 13:48:23, suma postów tego autora: 2154

motyl

Co za dziwne stereotypy! Jakoś partie faszystowskie od 1975 nie rządzą w Hiszpanii, nacjonaliści mają śladowe poparcie, a lewica (w tym komuniści) ma się tam dobrze. Za to w krajach Europy środkowo-wschodniej komunizm przez większość społeczeństw jest znienawidzony od samego swojego powstania i partie komunistyczne mogły rządzić tylko dzięki poparciu ZSRR.

autor: lewicowiec, data nadania: 2019-03-16 16:47:37, suma postów tego autora: 500

Tęsknię do ideałów...

Tęsknię do ideałów...
Polskiego Pozytywizmu i Francuskiego Oświecenia .

bo to one by ruszyły Polskę z posad w rozwój ...Przypominam, dlatego od lat recepty polskiego pozytywizmu...
Jedna z nich to z B. Prusa … z Rosją handlować i współpracować a nie wojować czy obszczekiwać jak ratlerek niedźwiedzia

Moim zdaniem należy handlować i współpracować nie tylko z Rosją a z całym Światem
Jednak należy to czynić głównie z Rosją, Niemcami, Czechami, Słowakami utrzymując z nimi poprawne a nawet wzorcowe stosunki wszak to nasi sąsiedzi z zza płotu.

Nie rozumiem tych miłości, zadurzeń czy nieodwzajemnionych uczuć jankeslandzkich czy węgierskich a nawet tureckich.
Nie rozumiem tych obaw przed reaktywacją chińskiego jedwabnego szlaku...Mamy także sporo sympatii chińskich, wietnamskich i przyjaciół w tamtych rejonach

Niestety mamy Tu w RP patrz :

a) skarlałe recepty narodowo- szowinistyczne,
b) odgrzewane sobkowskie ideały liberalizmu,
c) katolicyzm po Polsku z na czele z brzuchatymi biskupami z czasów Krasickiego 100 km za Papą Franciszkiem w drodze.


Polska nie ma obecnie swojej polityki zagranicznej poza pseudo lokajskim stosunkiem do USA i to w najgorszym bo w stosunku do Trumpa wydaniu...


Dostrzegam też strach naszych rządzących pseudoelit PIS przed koncepcją Nowego Rzymu czyli Stanów Zjednoczonych Europy.

Translation…
I miss to the ideals ... I miss to the ideals ...
Polish positivism and the French enlightenment. because they moved to Poland with jobs in the development ... I remind you, because for years the prescription Polish positivism.

One of them is with writer, B. Prus. with Russia to trade and cooperate rather than fight or bark as dog ratlerek bear
In my opinion you should trade and cooperate not only with Russia and with the world, however, you must do so mainly from Russia, Germany, the Czech Republic, Slovaks by keeping them correct and even exemplary relations after all are our neighbors from behind the fence.
I do not understand the love or second highest grosser for the feelings Yanks or Hungarian or even Turkish.
Do not understand these concerns prior to the reactivation of the Chinese silk road ... We also have a lot of sympathy in Chinese, Vietnamese and friends in those areas.
Unfortunately, we in Poland see:
a) prescription national-chauvinistic,
b) rehashed sobkowskie ideals of liberalism,
c) Catholicism in Polish ...

Poland does not currently have its foreign policy outside the pseudo Butler ratio to the US and it's in the worst because, in relation to the Trump issue of ...
See also fear our governing PIS pseudoelit before the concept of a new Rome or a United States of Europe.


autor: JJC, data nadania: 2019-03-16 22:53:13, suma postów tego autora: 1581

hipokryzja

Strzelanina w N.Zelandii.
MSM (main savage media) winia za to Trumpa - jego "mowe nienawisci "
Przy okazji wspominaja 9 czarnych ofiar w Charleston, 11 ofiar w synagodze w Pittsburg

Jakos nikt nie wspomnial w 26 ofiarach morderstwa w First Baptist Church in Sutherland Springs, Texas

Czyzby dlatego ze wszysztkie ofiary to biali chrzescijanie?

autor: Rebel2, data nadania: 2019-03-17 04:33:37, suma postów tego autora: 3867

Rebel2

A czemu nie powiedzieli też o masakrze autorstwa Wade Michaela Page'a w sikhijskiej świątyni 5 sierpnia 2012 r.? Hipokryzja!

A wspomnieli chociaż o takich american heroes jak Robert Bowers, Cesar Sayoc, James Alex Fields Jr, Eric Rudolph, Timothy McVeigh, Terry Nichols? Skandal!

autor: lewicowiec, data nadania: 2019-03-17 07:31:18, suma postów tego autora: 500

lewicowiec

Najwyrazniej jak zwykle nie zrozumiales prostego tekstu.

Chodzi o wspomnienie OFIAR a nie o MORDERCOW

Ja jestem po stronie niewinnych ofiar, ty gloryfikujesz terrorystw, mordercow malych dzieci (Timothy McVeigh, Terry Nichols)
"Gratuluje" wzorow do nasladowania

autor: Rebel2, data nadania: 2019-03-17 14:47:05, suma postów tego autora: 3867

lewicowiec

Prawdopodobnie tylko przez przeoczenie nie dodales do swojej listy bohaterow Mujahideen Omar Mateen

autor: Rebel2, data nadania: 2019-03-17 15:26:23, suma postów tego autora: 3867

tak przy okazji może Prezes postarałby się o dziecko

własne... :)

***
Do wypowiedzi polityka Nowoczesnej odniósł się wczoraj prezes PiS Jarosław Kaczyński: - My chcemy jasno powiedzieć: tu mówimy nie, a już w szczególności jeżeli chodzi o dzieci. Wara od naszych dzieci - oznajmił.
*** https://wiadomosci.onet.pl/kraj/strefa-starcia-usuwa-sonde-o-adopcji-dzieci-przez-pary-homoseksualne/3fkcnrz

autor: JJC, data nadania: 2019-03-18 00:23:53, suma postów tego autora: 1581

lewicowiec

Rebel2 to narodowiec z Jankeslandi...czemu się więc mu dziwisz?
To po pierwsze...


Po drugie nie uważam, że wszystkie dzieci są nasze - mają rodziców
nawet tych tzw. dawców.

Po trzecie w życiu ... nie chciałbym aby Prezes był nawet Rodziną zastępczą czy też adaptował moje dzieci...nie mówiąc nawet o ojcu chrzestnym :).

autor: JJC, data nadania: 2019-03-18 16:34:19, suma postów tego autora: 1581

jaka szkoda, że Prezes

nie jest krytykiem muzycznym...

***
JJC idac tropem twojego rozumowania.....
znany krytyk muzyczny Jerzy Waldorf nigdy nie powinien wypowiadac sie na temat muzyki
W kabcu nie byl muzykiem

autor: Rebel2, data nadania: 2019-03-18 04:18:03, suma postów tego autora: 3703
***

bo
Oj, Oj by się działo...umpapa, umpapa... itd. :)

autor: JJC, data nadania: 2019-03-18 16:37:07, suma postów tego autora: 1581

chyba miało być Rebel2 według Ciebie

w kibucu...

Jednak o ile mi wiadomo Jerzy Waldorff nigdy tam nie był :(.
***
W kabcu nie byl muzykiem

autor: Rebel2, data nadania: 2019-03-18 04:18:03, suma postów tego autora: 3703
***

autor: JJC, data nadania: 2019-03-18 16:48:51, suma postów tego autora: 1581

Errata JJC

Powinno być Jankeslandii

***
Rebel2 to narodowiec z Jankeslandi...czemu się więc mu dziwisz?
To po pierwsze...

***

:)

autor: JJC, data nadania: 2019-03-18 16:58:12, suma postów tego autora: 1581

chyba miało być Rebel2 według Ciebie

w kibucu...

Jednak o ile mi wiadomo Jerzy Waldorff nigdy tam nie był :(.
***
W kabcu nie byl muzykiem

autor: Rebel2, data nadania: 2019-03-18 04:18:03, suma postów tego autora: 3703
***

autor: JJC, data nadania: 2019-03-18 16:48:52, suma postów tego autora: 1581

Rebel2

Nie sprowadzaj sprawy ad absurdum. To bohaterowie prawicy, nieco skrajniejszej niż Rebel2, ale prawicy. Manifest Brentona Tarranta umieścili na swojej stronie polscy patrioci organizatorzy Marszu Niepodległości.

Opłakujecie tylko chrześcijańskie ofiary. Niestety, nie wierzę, że przejąłeś się ofiarami z Christchurch albo z sikhijskiej świątyni, którą znowu pominąłeś.

autor: lewicowiec, data nadania: 2019-03-18 07:55:22, suma postów tego autora: 500

JJC idac tropem twojego rozumowania.....

znany krytyk muzyczny Jerzy Waldorf nigdy nie powinien wypowiadac sie na temat muzyki
W kabcu nie byl muzykiem

autor: Rebel2, data nadania: 2019-03-18 04:18:03, suma postów tego autora: 3867

JJC

Poniewaz jestes malo domyslny wyjasniam:

Mialo byc: "w koncu nie byl muzykiem"
Ale niewazne czy w koncu czy kibucu byl znanym krytykiem muzycznym
A ile walk bokserskich stoczyl Feliks Sztam

PS
Przykro mi ze przez zwykla "literowke" nie zrozumiales textu

Upsss
Errata

mialo byc "tekstu"

autor: Rebel2, data nadania: 2019-03-18 23:02:16, suma postów tego autora: 3867

"nie powinien się wypowiadać"

W tym głupim kraju opinia taka wcale nie należy do rzadkości. Zwł. w starszych pokoleniach. Ich tutejsi reprezentanci nierzadko roszczą sobie wyłączne prawo do wypowiadania się np. na temat PRL. Bo oni wtedy żyli. Idąc tym tropem myślenia historycy-mediewiści nie powinni zabierać głosu na temat testamentu Krzywoustego 1138, najazdu Mongołów 1241 czy Nieszporów Sycylijskich 1282. Cóż, ten typ tak ma.

autor: motyl, data nadania: 2019-03-19 20:48:41, suma postów tego autora: 2154

Errata JJC

Jak można Prezesa porównywać z muzykiem, czy krytykiem muzycznym
a już na pewno z Jerzy Waldorffem ?

autor: JJC, data nadania: 2019-03-19 22:34:12, suma postów tego autora: 1581

Sorry Rebel2 jak i inni czasami.

Sorry Rebel2 jak i inni czasami.

To ty nie rozumiesz wielu moich wpisów one czasami
mają drugie dno :).

Jak to zrozumiesz to się sam będziesz z siebie chachał :).Jak Prezesa nie można porównywać z muzykiem
a już na pewno z Jerzy Waldorffem ?


Oj by się Prezes wkurzył...

a Ten super krytyk jak i człowiek, co najmniej drgnąłby w mogile
:(.


Nie ma nic zdrowszego uwierz Rebel2...
Jak czasami się z siebie
po cha chać !
bua cha cha !

:)

a)

https://www.google.com/search?q=bucha+cha&rlz=1C1MSIM_enPL671PL671&tbm=isch&source=iu&ictx=1&fir=9qyfplmZLqIfMM%253A%252CbnUJIigiWmwUGM%252C_&vet=1&usg=AI4_-kRVanZtMsWJUInrAw7CDkFnjdfKow&sa=X&ved=2ahUKEwiWpaSX8Y3hAhXtTxUIHVawDBgQ9QEwCXoECAkQCA#imgrc=9qyfplmZLqIfMM:


b) https://www.google.com/search?q=bucha+cha&rlz=1C1MSIM_enPL671PL671&tbm=isch&source=iu&ictx=1&fir=9qyfplmZLqIfMM%253A%252CbnUJIigiWmwUGM%252C_&vet=1&usg=AI4_-kRVanZtMsWJUInrAw7CDkFnjdfKow&sa=X&ved=2ahUKEwiWpaSX8Y3hAhXtTxUIHVawDBgQ9QEwCXoECAkQCA#imgrc=1JbIvW89h6D1tM:&vet=1

https://24kurier.pl/aktualnosci/kraj/prezes-pis-stawilbym-sie-w-prokuraturze-jesli-byloby-wezwanie-ws-srebrnej/


c) https://www.miejski.pl/slowo-Buhaha

autor: JJC, data nadania: 2019-03-19 10:58:53, suma postów tego autora: 1581

Tak sobie jeszcze myślę - ad Urban

Jestem zwykle przeciwnikiem karania za jakieś montaże czy parodie religii (jakichkolwiek), ale Urban jest na tyle bogaty, że można byłoby w ramach sprawidliwości społecznej zasilić nieco budżet państwa. Byleby te pieniądze poszły na cele społeczne czy rozwojowe, a nie na budowanie pisowskiej nomenklatury czy "prężenie" muskułów i ciągłe podwyższanie wydatków na zbrojenia, po to aby finansować armię amer. na terenie Polski lub organizację antyirańskiego szczytu. Tego szczytu, gdzie zwycięzcy są znani (USA, Izrael), a Polska się autokompromituje dzięki rządzącym i niektórym z zaproszonych gości (Netanjahu).

Mimo całego tego szariatu, lepiej byłoby mieć za sojusznika Iran niż USA

autor: tomasz_rysz, data nadania: 2019-03-20 13:19:50, suma postów tego autora: 1506

chyba przegiąłeś Kolego poniżej

***
Mimo całego tego szariatu, lepiej byłoby mieć za sojusznika Iran niż USA

autor: tomasz_rysz, data nadania: 2019-03-20 13:19:50, suma postów tego autora: 967
***
Rozumiem jednak Tomaszu Twoją tęsknotę do rzeczywistych sojuszy z serca płynących.
Ja jednak bym wybrał inaczej - za sojusznika RP np. jeden z poniższych krajów:

a) Meksyk
b) Kuba
c) Wenezuela

a może wszystkie na raz :)

autor: JJC, data nadania: 2019-03-20 19:04:39, suma postów tego autora: 1581

Powtórzę bo się pomyliłem

Jak Prezesa można porównywać z muzykiem, krytykiem muzycznym
a już na pewno z Jerzy Waldorffem ?

autor: JJC, data nadania: 2019-03-20 19:18:26, suma postów tego autora: 1581

w Twoim mądrym Kraju ech ...

W Twoim mądrym Kraju ech ...
Ciekawe tylko czy w którymś obecnie krajów na Kuli Ziemskiej czułbyś się dobrze motylu przelotny.

***
"nie powinien się wypowiadać"
W tym głupim kraju opinia taka wcale nie należy do rzadkości. Zwł. w starszych pokoleniach. Ich tutejsi reprezentanci nierzadko roszczą sobie wyłączne prawo do wypowiadania się np. na temat PRL. Bo oni wtedy żyli. Idąc tym tropem myślenia historycy-mediewiści nie powinni zabierać głosu na temat testamentu Krzywoustego 1138, najazdu Mongołów 1241 czy Nieszporów Sycylijskich 1282. Cóż, ten typ tak ma.

autor: motyl, data nadania: 2019-03-19 20:48:41, suma postów tego autora: 127
***


Jaki sens miałyby Twoje wypowiedzi np. o życiu rodzinnym Neandertalczyków.

Co Ty wiesz motylu o PRL w stosunku do takiego np. Homo sovieticusa sieroty po PRL :) ?

PRL to była Moja Matka i choć odeszła matką pozostała ...
To jest motylu wyjaśnienie.

Na dobrą matkę się
„nie plewa” i taką matkę prawie zawsze się wspomina dobrze i broni prze kalaniem przez obcych.

Wszyscy odchodzimy motylu i odejdziemy przez Styks na Pola Elizejskie ewentualnie do Edenu na wieczną wartę.

Moja dygresja...

Motyl bufon to bardzo ciekawy i rzadki gatunek motyla…
autor: JJC, data nadania: 2019-03-20 19:42:02, suma postów tego autora: 1581

@JJC 2019-03-20 19:42:02

Nie jestem Jacku bufonem. Wręcz odwrotnie. Może nawet szkoda. Bo w tym społeczeństwie lepiej jest właśnie chamom (wszelkiego autoramentu, w tym także owym bufonom). Choć to chyba powoli zmienia się. Wydaje mi się, iż młodsze pokolenia, że tak powiem nieskażone PRL, są MIMO WSZYSTKO generalnie lepsze od tych starszych.

autor: motyl, data nadania: 2019-03-21 10:15:42, suma postów tego autora: 2154

JJC: *Tęsknię do ideałów...*

>Dostrzegam też strach naszych rządzących pseudoelit PIS przed koncepcją Nowego Rzymu czyli Stanów Zjednoczonych Europy.<
Za to ci z koalicji europejskiej Nowego Rzymu pragną *jak jarmużu bedłki*:). Z Sorosem jako cezarem?
Ostatnio Jan Pietrzak powiedział: *Historia kałem się toczy* :)
i chyba miał rację.

autor: Adrem63, data nadania: 2019-03-21 12:48:00, suma postów tego autora: 2295

Powtórzę motylu

Jeżeli obywatel X kraju określa go mianem durny a swoich rodaków durni... to przepraszam dla mnie to Bufon.

autor: JJC, data nadania: 2019-03-22 16:52:47, suma postów tego autora: 1581

JJC 2019-03-22 00:53:59:

"Twoje określenia durny kraj, durny Naród powodują, że tacy jak ja tak Ciebie postrzegają."

Żaden tu związek nie zachodzi.

autor: motyl, data nadania: 2019-03-22 10:00:32, suma postów tego autora: 2154

Adrem63

Adrem63
Ty masz rzadką cechę potrafisz zohydzić czasami
mi Świat...

a to, co piszesz jest prawicowym bełkotem .

***
Za to ci z koalicji europejskiej Nowego Rzymu pragną *jak jarmużu bedłki*:). Z Sorosem, jako cezarem?
Ostatnio Jan Pietrzak powiedział: *Historia kałem się toczy* :)
i chyba miał rację.

autor: Adrem63, data nadania: 2019-03-21 12:48:00, suma postów tego autora: 1951
***

Ty już jesteś Narodowcem więc do nich wstąp, czy się zapisz...
Przypominasz mi takiego ładnego chłopczyka z filmu Kabaret
co tak pięknie śpiewa na chwałę Niemcom ...


Coraz bardziej czuję "zapach" lat 30 XX wieku w Niemczech i utwierdzam się w tym, co zauważam obecnie także dzięki Tobie.

Część Polaków wraz z Tobą, ( co smutne, bo ceniłem niegdyś Twe posty i teksty ) chciałoby wziąć udział w kiczowatym filmie powtórce
Polska, jako klon Republiki Weimarskiej 1933.

Szowinizm coraz bardziej opanowuje RP oraz wielu jej obywateli co mnie ogromnie smuci i martwi.
Szowinizm jest cholernie niebezpieczny, bo pchnął Niemcy i Niemców w objęcia faszyzmu.

oby to się nie stało z RP oraz Narodowcami a także z Tobą Adrem63.

autor: JJC, data nadania: 2019-03-22 01:14:59, suma postów tego autora: 1581

przepraszam motyl

Pewnie masz rację bo siebie znasz lepiej jak ja ale wiedz, że te Twoje określenia durny kraj, durny Naród powodują, że tacy jak ja tak Ciebie postrzegają.***
autor: motyl, data nadania: 2019-03-21 10:15:42, suma postów tego autora: 1272
***

autor: JJC, data nadania: 2019-03-22 00:53:59, suma postów tego autora: 1581

Wyluzuj Jacku.

>Adrem63
Ty masz rzadką cechę potrafisz zohydzić czasami
mi Świat...<
Wyluzuj Jacku.
Nie odpowiadam za Twoje trujące wizje tego świata.
Chciałem tylko zbudzić Cię ze snu.
Świat nie jest taki zły, już niedługo zakwitną kasztany.
Zbudź się chłopie z tego koszmarnego pseudolewicowego snu.
Idź do parku, popatrz na trawkę, jaka już zielona,
a ile kwiatków już na niej. Pachną fiołki.
Omijaj z daleka psie kupy i śmieci.
Głęboko oddychaj czystym powietrzem.
Popatrz na biegające, bawiące się, szczęśliwe dzieci.
Przyda im się trochę więcej słońca.
Jutro będzie dobry dzień.
Lud wybierze swoich przedstawicieli w UE.
A polski bez, jak co roku będzie pachniał w maju...
Sama radość i nadzieja.

>a to, co piszesz jest prawicowym bełkotem.<
Wiem, że używasz na ogół skrótów myślowych,
ale zawsze mam nadzieję, że zaczniesz jeszcze,
samodzielnie myśleć.

autor: Adrem63, data nadania: 2019-03-23 09:04:50, suma postów tego autora: 2295

"głęboko oddychaj czystym powietrzem"

Właśnie przed chwilą jestem wrócony z lasu. Pieszkom (jakby rzekli nasi słowiańscy bratia Russkije) machnąłem się nim jakieś 30 km. Tedy naoddychalem się. No i BMI. Coś koło 17,5. Czyli nawet ponoć za małe (prawidłowe to jak wiadomo od 18,5 do 25).

autor: motyl, data nadania: 2019-03-23 19:21:17, suma postów tego autora: 2154

motyl - dziękuję za radę

Motyl - dziękuję za radę.

Wiedz Kolego, że ja się nie poddaję...

Od 2 ponad lat po zakrzepicy żył głębokich, 2 zawale oraz samoistnym pół roku wstecz pękaniu żył

praktykuję...

Pada czy nie pada, wieje czy nie wieje, pali czy nie pali słoneczko w twarz min 12 km dziennie a jak się rozpędzę to 18 km więcej po Trójmieście.

Twoje zaś rady Adrem63 zaczadzony PISem do kitu są...Ja jak powietrza potrzebuję rozumu w RP a nie Pisizmu do n potęgi.

Rozumu wśród trzymających obecnie władzę potrzeba ... Tu zaś jedynie sianie nienawiści oraz napuszczanie Polaków na siebie oraz instrumentalny katolicyzm.

Wiadomości TVP oglądać się już nie da... bo Prezes i wszechobecna propaganda sukcesu a kłamstwo z ekranu wieje.

Napuszczanie rodziców na nauczycieli walczących o słuszną sprawę a także napuszczanie na środowiska LGTB czy manipulacja historią tą dawną i tą najnowszą

to też dzień dzisiejszy

i misja rządowej TVP.

Wiadomości TVP i jej sprzedajnych "dziennikarzy" oglądać się już nie da.

No pasaran...

autor: JJC, data nadania: 2019-03-24 00:06:23, suma postów tego autora: 1581

pochwalę się motylu

***
No i BMI. Coś koło 17,5. Czyli nawet ponoć za małe (prawidłowe to jak wiadomo od 18,5 do 25).

autor: motyl, data nadania: 2019-03-23 19:21:17, suma postów tego autora: 1275
***

moje BMI na dzień dzisiejszy to owe 17,5 :)

autor: JJC, data nadania: 2019-03-24 00:12:32, suma postów tego autora: 1581

@jjc 24.3

Super. Choć pewnie lekarz ci "kazał" po tych zawałach, zakrzepicach czy jakoś. A właśnie, dzisiaj niedziela, jesteś już w kościółku były?

autor: motyl, data nadania: 2019-03-24 15:41:15, suma postów tego autora: 2154

przepraszam motyl

Przepraszam motyl
Czy chcesz mnie spowiadać :) ?


***
@jjc 24.3
Super. Choć pewnie lekarz ci "kazał" po tych zawałach, zakrzepicach czy jakoś. A właśnie, dzisiaj niedziela, jesteś już w kościółku były?

autor: motyl, data nadania: 2019-03-24 15:41:15, suma postów tego autora: 1276
***

Bycie w Kościele ale i w kosciółku to nie powód do wstydu...


Napisałem herezję ...

gdyby Chrystus pojawił się w dzisiejszych czasach to miałby

twarz socjalisty

a bardzo prawdopodobne, że twarz socjaldemokraty.


Tak uważam wszak od lat określam się jako
marksista chrześcijański - patrz Teologia Wyzwolenia tzw. 3 droga

autor: JJC, data nadania: 2019-03-24 22:07:05, suma postów tego autora: 1581

pudło motylu

napisałeś

***
...
Choć pewnie lekarz ci "kazał" po tych zawałach, zakrzepicach czy jakoś.
...
***
muszę zaprzeczyć motyl to nie lekarz mi kazał to ja sam sobie tak kazałem :)

powtórzę też

Bycie w Kościele ale i w kościółku to nie powód do wstydu...

autor: JJC, data nadania: 2019-03-24 22:13:12, suma postów tego autora: 1581

JJC

Jezus z twarzą socjaldemokraty? O mój Boże...
A którego konkretnie: A. Blaira B. Schroedera C. Millera?

autor: lewicowiec, data nadania: 2019-03-24 23:30:32, suma postów tego autora: 500

OK Koleżanki i Koledzy

OK Koleżanki i Koledzy
Trochę humoru nie zaszkodzi
Mnie to też trochę rozbawiło...
***
JJC
Jezus z twarzą socjaldemokraty? O mój Boże...
A którego konkretnie: A. Blaira B. Schroedera C. Millera?

autor: lewicowiec, data nadania: 2019-03-24 23:30:32, suma postów tego autora: 434
***

Dosłownie to trochę humorystyczne i nie o tym myślałem czyli o konkretnych twarzach

:) ale odpowiem - wszystkich 3

choć dodałbym poniższe twarze
np. Luiz Inácio Lula da Silva, Olof Palme (do 1986), Antti Juhani Rinne (ur. 3 listopada 1962 w Helsinkach), Willy Brandt


chyba więc lepiej było mi napisać zamiast o twarzy

o poglądach socjaldemokraty

autor: JJC, data nadania: 2019-03-25 12:29:50, suma postów tego autora: 1581

napisałem

Chrystus znaczy Mesjasz - hebrajskie &#8222;Mesjasz&#8221;

autor: JJC, data nadania: 2019-03-25 12:34:26, suma postów tego autora: 1581

JJC: * Adrem63 zaczadzony PISem*


>Twoje zaś rady Adrem63 zaczadzony PISem do kitu są...<
*Zaczadzony* to słowo tutaj niewłaściwie użyte. Jeśli chodzi o mój stosunek do PIS to raczej słowa podziw, uznanie, solidarność byłyby tutaj użyte właściwie.
Podziw za wybór kierunku i drogi przemian oraz za odwagę ruszenia w tym kierunku mimo wszelkich przeciwności.
Uznanie za wykonaną niesamowitą pracę wśród Narodu w celu zdobycia poparcia społecznego i za spełnianie postulatów społecznych, co wydawało mi się prawie nierealne.
Solidarność z głównym kierunkiem ideowym PIS, poglądem że Polacy są zdolni wydźwignąć się z postpolitycznej, pseudoliberalnej zapaści żeby być szczęśliwi we własnym niepodległym kraju. Żeby Polska była Polską.

Słowo *zaczadzony* pasuje o wiele bardziej do Ciebie Jacku. Jesteś naprawdę zaczadzony trującymi oparami antypisizmu, narzędzia wymyślonego w 2005 przez spin doktorów pracujących dla PO. Zachowujesz się dokładnie tak jak oni to przewidzieli. To nie zakrzepica Ciebie wyniszcza to antypisizm.
Znam sporo ludzi w Polsce, którzy wsłuchując się w narrację totalnej opozycji stali się nieszczęśliwi, bez realnego powodu. Nawet z nimi nie dyskutuję, bo to przypadki beznadziejne.

>Ja jak powietrza potrzebuję rozumu w RP a nie Pisizmu do n potęgi. Rozumu wśród trzymających obecnie władzę potrzeba ...<
Zgadza się, każdemu potrzeba rozumu, ale jeśli twierdzisz to zakładając że Twój rozum jest lepszy, bo antypisowski to już popełniasz grzech pychy, co najmniej. Mądrzy ludzie wiedzą, że nigdy nasi przeciwnicy nie są tak głupi jak by się zdawało i nigdy nie jesteśmy tak mądrzy jak myślimy o sobie.

autor: Adrem63, data nadania: 2019-03-25 13:40:25, suma postów tego autora: 2295

Lewicowiec,

Jacek jest euroentuzjastą zatem miał pewnie na myśli Timmermansa, albo Junckera.
:)

autor: Adrem63, data nadania: 2019-03-25 13:54:34, suma postów tego autora: 2295

ja...

Jestem innego zdania

***
Słowo *zaczadzony* pasuje o wiele bardziej do Ciebie Jacku. Jesteś naprawdę zaczadzony trującymi oparami antypisizmu, narzędzia wymyślonego w 2005 przez spin doktorów pracujących dla PO.
***

Mnie nikt nie zaczadził choć polityka PIS a właściwie to jej propaganda fakt zaczadza przykład to TVP a szczególnie TVP Info.

Tak skrajnej propagandy
prawie ocierającej się o propagandę
z lat 33-57 XX wieku
w ciągu całego życia nie spotkałem do czasu przejęcia władzy przez PIS a troszkę już żyję.

Mnie nie zaczadza ta propaganda PIS lecz wkurza bo traktuje obywateli RP jak idiotów

Niestety Ciebie to fakt Adrem63 propaganda PIS zaczadza ... :),

:(

autor: JJC, data nadania: 2019-03-25 22:39:14, suma postów tego autora: 1581

Adrem63

Moim zdaniem "zaczadzenie" jest bardzo dobrym okresleniem.
I zeby nie bylo nieporozumien, nie dotyczy to tylko JJC

Osobiscie znalem osobe ktora potrafila zerwac ponad 50-cio letnia znajomosc tylko dlatego ze druga strona byla zwolennikiem PIS-u i Kaczynskiego
Moja kuzynka "zaczadzona" anty posizmem kiedy wyprowadzilem ja z bledu ze "to nie PIS swoja wygrana podzielil polskie rodziny" ale to rodziny przez nienawisc same sie podzielily, kiedy dzwonie do Polski zawsze jest zbyt zajeta zeby ze mna rozmawiac
Rozmawiam wiec tylko z jej mezem

No ale widocznie Lewica tak juz ma, i to nie tylko w Polsce.

W USA jest jeszcze gorzej.
Demokraci/ Lewica nie moga w dalszym ciagu przelknac zaby jakim byla wygrana Trumpa
Zaczadzeni anty trampizmem liczyli ze dochodzenie Muellera w sprawie pomocy Rosji w wygranej Trumpa to tylko "czysta formalnosc" w znalezieni gwozdzia to trumny prezydentury Trumpa
Stali murem za Muellerem kiedy tylko Trump twierdzil ze cale to "dochodzenie" jest tylko i wylacZnie "polowaniem na czarownice"

Dzisiaj po blisko 2 latach , ok $40 mln z kieszeni podatnika, Mueller jest wrogiem No 1 liberastow.
Nie znalazl ani jednego haka na Trumpa

No i zaczadzeni Demokraci szukaja nowej drogi przeciwko Trumpowi

Osobiscie nie wiem kto z kogo bierze przyklad ale polska Lewica i amerykanscy Demokraci stosyja dokladnie ta sam wredna, nienawistana taktyke po przegranych wyborach

autor: Rebel2, data nadania: 2019-03-27 02:24:07, suma postów tego autora: 3867

Antypis zatruwa życie Polakom.

>Niestety Ciebie to fakt Adrem63 propaganda PIS zaczadza ... :), <
Mylisz się jak zwykle, albo inaczej mówiąc: Twoja propaganda na mój temat jest wyjątkowo toporna. :)
Po pierwsze trzymasz się słowa *zaczadza* chociaż wytłumaczyłem Ci, na czym polega moje poparcie dla PIS. Opiera się ono nie propagandzie tylko na wielu faktach pozytywnych efektów, które widać w danych makroekonomicznych i które odczuwają już miliony Polaków.
Jeśli w tym kontekście używasz słowa zaczadzenie to tak samo jakby ktoś mówił: Zaczadziłem się świeżym powietrzem.:) To nonsens.

Ty Jacku nie powołujesz się na fakty, które by wskazywały na roztropność Twojego wyboru SLD i Koalicji Europejskiej. Przez Ciebie przemawia partyjniactwo, starasz się być pożyteczny dla partyjnych prominentów i innych antypisów nie patrząc na ich zerową przydatność dla kraju. W sumie wszyscy biegacie na pasku Schetyny powtarzając jak najęci: a PIS, a PIS, a PIS.

Mówisz propaganda PIS, owszem PIS ma się czym pochwalić i zgrywa tę kartę na swoją korzyść, podczas gdy antypis może tylko straszyć ludzi PISem, oskarżając najczęściej fałszywie, grając na emocjach, a tu jak na złość coraz lepiej w kraju. *Co gorsza* ludzie słabo reagują na przedstawianie
wszystkiego w czarnych kolorach i poparcie dla PISu rośnie.
Starszne :).

autor: Adrem63, data nadania: 2019-03-27 08:36:15, suma postów tego autora: 2295

Rebel2

>Moim zdaniem "zaczadzenie" jest bardzo dobrym okresleniem.
I zeby nie bylo nieporozumien, nie dotyczy to tylko JJC<
Z pewnością to dobra przenośnia, ale w moim tekście pt. Antypisizm na tym forum opisałem to jako rodzaj matrixu, programu według którego podatni na ten rodzaj propagandy muszą reagować według zaprogramowania, które zostało w nich wgrane. Ten program powstał po tym jak PO przegrała wybory w 2005.
Uważam to za fascynujące jak ten program zadziałał na ludzi zwłaszcza na ludzi których uważałem za inteligentnych (pomijam tu polityków i krzykaczy, którzy łgają we własnym interesie). Mam podobne relacje z rodakami w kraju, chociaż w moim szerokim kręgu rodzinnym są różne poglądy.

Naturalnie antypisizm został ludziom wpojony przez media (media są nasze mówił kiedyś Tusk). Jednak nigdy nie przypuszczałem, że ludzie są tak podatni na indoktrynację medialną.
Dzisiaj już po tym jak PIS spełnił sporo obietnic wyborczych trochę to się zmienia i poparcie dla niego rośnie, nawet chyba bardziej niż pokazują sondaże. Spotkałem się nawet ze zdaniem, że *jakby PO miała wrócić do władzy to się chyba pochlastam* (osoba wykończona przez liberalne reformy rynku pracy, kilka lat przed emeryturą).

>Osobiscie nie wiem kto z kogo bierze przyklad ale polska Lewica i amerykanscy Demokraci stosyja dokladnie ta sam wredna, nienawistana taktyke po przegranych wyborach<
Nie znam amerykańskich stosunków politycznych, ale w Polsce warto zwrócić uwagę, że lewica już nie znaczy tego co przedstawiali sobą działacze przedwojennego i niektórzy dzisiejszego PPS. Podział na Lewicę i Prawicę jest właściwie podziałem sztucznym.
Naturalny podział jest na ludzi którzy mają entuzjastyczny stosunek do wszelkich zmian w szeroko rozumianej kulturze i tych którzy podchodzą do tych zmian nieufnie i z oporem.
To raczej podział na modernistów i konserwatystów.

Kogo wybrać to problem, trzeba się im dobrze przyjrzeć, ale to ludzie ich charaktery, wartości, wiarygodność, programy i czyny powinny decydować o naszym poparciu, nie jakieś odruchy stadne czy plemienne, albo wygląd zewnętrzny i odpowiednia gra aktorska.

autor: Adrem63, data nadania: 2019-03-27 16:02:29, suma postów tego autora: 2295

Ad vocem Adrem63

Ad vocem Adrem63
wice wersa dotyczy to Ciebie Adrem63 i Twojego pisizmu

***
Naturalnie antypisizm został ludziom wpojony przez media (media są nasze mówił kiedyś Tusk). Jednak nigdy nie przypuszczałem, że ludzie są tak podatni na indoktrynację medialną.
***

Po pierwsze kto ma lepiej bo ja np. mam bezrobotne bądź na skraju bezrobocia dzieci .

Zapytam też:
a) nauczyciele mają lepiej ?;
b) pracownicy tzw. budżetówki mają lepiej ?;
c) rolnicy mają lepiej ?;
d) zbrojeniówka ma lepiej?;
e) budownictwo ma lepiej?;
f) prawo ma się lepiej? ;
g) resztki przemysłu motoryzacyjnego mają lepiej? ;

h) nauka w Polsce też ma lepiej bo się cofa

Gdzie jest lepiej ( pierwszy z brzegu to bałagan w Edukacji) ?Te Twoje wskaźniki makroekonomiczne też są z sufitu są wzięte... Europa wyhamowuje a my obszczekujemy najważniejszych dla nas gospodarczo Niemców.

Lizusostwo Pisu w stosunku do Wielkiego Brata zza oceanu... Generujące - droższy gaz, droższą ropę, przestarzałą broń, ale fakt z USA


Po drugie antyeuropejska propaganda PIS skłóca nas z innymi przedstawicielami UE a także z Rosją...antyeuropejskość - dotyczy to określenie też Rosji bo Rosja należy do Europy .

autor: JJC, data nadania: 2019-03-27 22:15:47, suma postów tego autora: 1581

udział Polski w PKB światowym PKB to

to jest to 0,64 proc Światowego PKB

***
Główny ciężar unijnego PKB spoczywa na barkach Niemiec. Wkład największej gospodarki Europy w PKB Wspólnoty wyniósł w 2017 r. prawie 3,3 bln euro, czyli ponad jedną piątą (21,3 proc.). Wielka Brytania wypracowała 15,2 proc. PKB UE, a Francja 14,9 proc. Na kolejnych miejscach znalazły się inne gospodarki starej Unii: Włochy z udziałem na poziomie 11,2 proc., Hiszpania (7,6 proc.) i Holandia (4,8 proc.). Na siódmym miejscu uplasowała się Szwecja z udziałem 3,1 proc. a następnie Polska z 3 procentowym udziałem w łącznym PKB UE.
***

https://forsal.pl/artykuly/1124187,polska-jest-dopiero-osma-gospodarka-unii-jakie-panstwa-maja-najwiekszy-udzial-w-pkb-ue.html

autor: JJC, data nadania: 2019-03-27 22:38:03, suma postów tego autora: 1581

Jeszcze tylko parę danych

dla tych, którzy nie są na antypisowskim haju.

Według wstępnych danych GUS, PKB wzrósł o 5,1% r/r w 2018 r. wobec 4,8% wzrostu w poprzednim roku. W 2018 r. popyt krajowy wzrósł realnie o 5,3% wobec wzrostu o 4,9% w 2017 r. Spożycie ogółem w ub.r. wzrosło o 4,3%, w tym spożycie w sektorze gospodarstw domowych - o 4,5% (w 2017 r. wzrost odpowiednio: 4,5% i 4,9%). Akumulacja brutto zwiększyła się realnie o 9,2% w 2018 r., w tym nakłady brutto na środki trwałe wzrosły o 7,3% (wobec wzrostu odpowiednio o 6,2% oraz o 3,9% rok wcześniej). Stopa inwestycji w gospodarce narodowej w ub.r. wyniosła 18,1% wobec 17,7% w 2017 r. Wartość dodana brutto w gospodarce narodowej w 2018 r. wzrosła o 5,0% r/r wobec wzrostu o 4,7% w 2017 r. Wartość dodana brutto w przemyśle wzrosła o 5,5% w ub.r. (wobec wzrostu o 5,2% w 2017 r.), wartość dodana brutto w budownictwie wzrosła o 17,0% w ub.r. (wobec wzrostu o 6,5% w 2017 r.). W handlu i naprawach wskaźnik ten wzrósł o 4,8% (wobec wzrostu o 4,9% w 2017 r.).

https://forsal.pl/artykuly/1395428,pkb-polski-2019-prognozy-analitykow.html

Według danych niemieckich BIP (Bundesinlandprodukt) wzrósł w 2018 o 1,4% w stosunku do 2017.
https://de.statista.com/statistik/daten/studie/2112/umfrage/veraenderung-des-bruttoinlandprodukts-im-vergleich-zum-vorjahr/
Polska gospodarka rośnie trzykrotnie szybciej niż niemiecka i goni czołówkę europejską.

autor: Adrem63, data nadania: 2019-03-28 09:27:02, suma postów tego autora: 2295

JJC pyta: Kto ma lepiej bo ja....

>bo ja np. mam bezrobotne bądź na skraju bezrobocia dzieci.<
Nie bardzo chce mi się to komentować, chociaż nasuwa się komentarz w stylu byłego Prezydenta RP Komorowskiego. Odpowiem inaczej. Bezrobocie spada,
Cytat:
*Dobrze wypadamy na tle Unii Europejskiej. Eurostat policzył, że w październiku 2018 roku stopa bezrobocia wyniosła w Polsce 3,8 proc. i była sporo niższa niż unijna średnia kształtująca się na poziomie 6,7 proc.*
https://www.tvp.info/40773059/bezrobocie-na-koniec-2018-r-najnowsze-dane-ministerstwa
a z mojego doświadczenia wiem, że bezrobocie poniżej 5% jest bezrobociem, bardzo trudnym do obniżenia z bardzo wielu względów obiektywnych i nie tylko tych.

>Zapytam też: a) nauczyciele mają lepiej ?;<
Oczywiście że tak, wzrastają płace, niektórzy otrzymują 500+, nie muszą pracować do emerytury do 67 lat, wzrasta zatrudnienie wbrew przepowiedniom p. Broniarza, który z panem Guzem za plecami próbuje zorganizować ogólnopolską zadymę, mówiąc nauczycielom PIS ma niech PIS da.

Dzisiaj wszyscy, których wymieniłeś mają lepiej niż za czasów Tuska czy Millera. Gorzej mają tylko oszuści i złodzieje.

Nie będę komentował dalej Twoich poglądów w rodzaju:
*nauka w Polsce też ma lepiej bo się cofa czy
Te Twoje wskaźniki makroekonomiczne też są z sufitu są wzięte...*
bo to kompletne bzdety.
Jak chcesz rozmawiać to trzymaj się faktów.
Rozmowa z człowiekiem zaprogramowanym w antypisizm nie ma sensu.

autor: Adrem63, data nadania: 2019-03-28 09:20:35, suma postów tego autora: 2295

ok Adrem63

Twoje argumenty jak i wielu gdy krytykujemy działania PIS


są to

stwierdzenie wytrych - wszelka krytyka działań PIS to antypisizm

autor: JJC, data nadania: 2019-03-28 17:41:51, suma postów tego autora: 1581

za PRL udział PKB Polski w PKB Światowym

za PRL udział PKB Polski w PKB Światowym
to
*** https://forsal.pl/artykuly/732064,pkb-polski-historyczne-rozwoj-gospodarki-przez-150-lat.html
***

a może lepiej
***
...
w latach 1950&#8211;1973 średnie tempo wzrostu gospodarczego w Polsce wynosiło 3,4 proc. rocznie (i jest to wzrost per capita, czyli uwzględniający silny wzrost liczby ludności po II wojnie światowej). To oznacza, że w tym okresie biliśmy pod względem tempa rozwoju większość krajów rozwiniętych, m.in. Wielką Brytanie (2,5 proc.), Szwecję (3,1 proc.), Szwajcarię (3,1 proc.), Danię (3,1 proc.), Norwegię (3,2 proc.), Australię (2,4 proc.), Kanadę (2,9 proc.), Nową Zelandię (1,7 proc.) i USA (2,4 proc.).

...
*** https://www.obserwatorfinansowy.pl/tematyka/makroekonomia/pod-wzgledem-wzrostu-pkb-iii-rp-nie-przebila-prl/

autor: JJC, data nadania: 2019-03-28 18:23:02, suma postów tego autora: 1581

bezrobocie określają bezrobotni którzy to zgłosili...

Bezrobocie określają bezrobotni, którzy to zgłosili...
do urzędu, czyli się zarejestrowali o ile wiem.


Operujesz, więc w takim przypadku Adrem63 na nierzetelnych danych

... Był to i jest prawdopodobnie to największy z przekrętów prawicy...
Chyba, że prawo w RP ostatnio to uporządkowało.

Ilość bezrobotnych w Państwie powinien wyłapywać system, który kontrolowałby
zatrudnionych tzn. ich ilość oraz ich wiek.

System też powinien uniemożliwiać branie jednocześnie wysokiej emerytury i nadal normalnej pracy.
Co zdarza się w cale nie rzadko w RP.
Brak kontroli rzeczywistego stanu zatrudnienia to problem ułatwiający niepłacenie podatków przez firmy w każdym kraju.

autor: JJC, data nadania: 2019-03-28 21:19:53, suma postów tego autora: 1581

bzdura za bzdurą Adrem63

ja znałem i znam bezrobotnych nauczycieli np. z języka polskiego.

autor: JJC, data nadania: 2019-03-28 21:38:28, suma postów tego autora: 1581

tvp.info

to tuba PIS

Często świętująca to czego świętować się nie da....
Dla mnie tvp.info to wersja Pis wydarzeń czy Pis historii.


autor: JJC, data nadania: 2019-03-28 21:44:16, suma postów tego autora: 1581

niech się tacy tu zgłoszą zapraszam...

co poniżej

***
Dzisiaj wszyscy, których wymieniłeś mają lepiej niż za czasów Tuska czy Millera.
*** Adrem63

autor: JJC, data nadania: 2019-03-28 21:46:56, suma postów tego autora: 1581

moje dzieci na pograniczu bezrobocia mają 500 +

moje dzieci na pograniczu bezrobocia mają 500 +

Czasem na bezrobociu bo to nauczyciele kontraktowi
a nie mianowani oraz sowicie wynagradzani (Pis wersja wynagradzania nauczycieli w RP).

Dzieci moje w dużej mierze ja utrzymuję z emerytury belferskiej.

O czym to świadczy ? -
Pewnie o jej wysokości :)

Niestety świadczy to Twojej bezczelności w ferowaniu opinii o rzeczach o których nie masz pojęcia Adrem63

oraz zaczadzeniu PISdymem.

autor: JJC, data nadania: 2019-03-28 21:57:31, suma postów tego autora: 1581

Adrem63

żyjesz na haju w PISRaju... :(

autor: JJC, data nadania: 2019-03-28 21:59:24, suma postów tego autora: 1581

Tak Arem63...

trzymaj się faktów
a fakty są takie, że w ponad

***

Strajk nauczycieli. Ile szkół chce strajkować? Nowe dane ZNP
...
Największe poparcie dla strajku nauczycieli jest w województwie kujawsko-pomorskim
Najmniej szkół do strajku chce dołączyć w woj. opolskim
Nie są to jeszcze pełne dane, brakuje m.in. części danych z woj. podkarpackiego

Jak podaje ZNP &#8211; z danych zebranych z okręgów związku do dzisiejszego poranka &#8211; wynika, że w strajku nauczycieli zamierza wziąć udział 78,975 proc. ogółu szkół i przedszkoli w całym kraju. Nie są to jeszcze pełne dane, brakuje m.in. części danych z woj. podkarpackiego.

W województwie kujawsko-pomorskim jest najwięcej szkół chcących przystąpić do strajku nauczycieli. Wynik referendów w szkołach w tym regionie wyniósł 91 proc. za dołączeniem do akcji.

Niewiele mniej, bo 87 proc. szkół chce dołączyć do strajku w województwie warmińsko-mazurskim oraz łódzkim. Natomiast w woj. wielkopolskim wynik ten wyniósł 84 proc. Ponad 80 proc. wynik jest również w woj. zachodniopomorskim (82 proc.), świętokrzyskim (82 proc.) oraz dolnośląskim (81 proc.).

*** https://wiadomosci.onet.pl/kraj/strajk-nauczycieli-ile-szkol-chce-strajkowac-nowe-dane-znp/clf3s14

autor: JJC, data nadania: 2019-03-28 22:04:36, suma postów tego autora: 1581

ciekawe

jak Rebel2 pasuje do Adrema63


Dwaj zgodni bracia zza oceanu :).

Jeden zakochany w Trumpie drugi zakochany w PIS.

autor: JJC, data nadania: 2019-03-28 22:10:53, suma postów tego autora: 1581

"lizusostwo pis względem usa" (JJC)

Nie wiem, czy to lizusostwo. Raczej orientacja geopolityczna. W naszej sytuacji (położeniu) jedyna możliwa do przyjęcia.

autor: motyl, data nadania: 2019-03-28 23:34:31, suma postów tego autora: 2154

@jjc 28 märz

O czym świadczy utrzymywanie dorosłych dzieci? O czym? O patologii tego kraju i jego pożal się Boże kultury. U nas jest tak, że nawet jak się wyniosą z domu, mentalnie żyją ze starymi do śmierci. A starzy to dla nich m.in. albo zabezpieczyciele kredytów, albo kredytobiorcy. K. ilu ja takich znam. Np. mój jakiś tam stryjeczno-cioteczny, 28 lat, mamuśka opłaca mu mieszkanie w tzw. dużym mieście, żeby synuś po studiach nie "wrócił" na "prowincję", bo to byłaby "porażka" (oni akurat mają takiego pierdolca we łbie). Ja w wieku 19 lat nie brałem od starej na nic. Miałem własną kasę. Wtedy głównie z robienia handlowych kółek; z polskim towarem do Sowdepii (Lviv), stamtad z ruskim na Madziarię, a stamtąd z węgierskim do Polski. Dlatego właśnie te czasy były świetne.

autor: motyl, data nadania: 2019-03-29 20:06:16, suma postów tego autora: 2154

przepraszam motyl

ale w nszym interesie byłoby mieć oprócz przyjaciół Niemców, Francuzów także przyjaciół Moskali

pisał już do przyjaciół Moskali przypomnę Mickiewicz
https://wolnelektury.pl/katalog/lektura/dziady-dziadow-czesci-iii-ustep-do-przyjaciol-moskali.html

autor: JJC, data nadania: 2019-03-29 20:22:10, suma postów tego autora: 1581

JJc sympatie antypatie...Nie znacza nic gdy życie ma tę przewagę nad życzeniami że daje co ma

w "pakiecie"zaprogramowanym przez bezdusznych finansistów którzy szukają wyłącznie zysków. PIS znalazło sposób na pozyskanie zwolenników i trzyma się mocno. Obiecało i dało... Zaryzykowali pogrążeniem finansów w kosmicznej dziurze budżetowej ...ale jakoś się kręci i tego nowa koalicja nie jest w stanie tego przeżyć. A mieli władzę..swoich wyznawców, swoje apanaże, swoje elyty i swego Wałęsę ..zabrakło myślenia o tych maluczkich, nic nie znaczących,biednych nie potrafiących być najważniejszym szczurem w deptaniu przeciętniaków.Mało ambitnych,przywiązanych do "swoich " do tradycji,do ziemi do poszanowania moralnych norm... Nie ma szans na powrót do lekceważących uśmieszków wyższości... trzeba więcej pokory wobec większości którą PIS " uposażył godziwie". Ci uposarzeni w tej chwili wam nie wierzą że nie odbierzecie tego co już ma dla Nich wartość p.t. "lepsze życie"

autor: bambosz0, data nadania: 2019-03-29 20:28:01, suma postów tego autora: 1832

i jeszcz jedno...

Ci obdarowani z budżetu nie mają zamiaru rezygnować z tych "dobrodziejstw " bo kiedyś trzeba będzie za to zapłacić...ONI żyją TERAZ. TO ich dzieci mają trochę lepiej TERAZ a nie za 50 -100 lat bo wreszcie ktoś "IM coś dał"bo sami zabrać nie potrafili...

autor: bambosz0, data nadania: 2019-03-29 20:39:07, suma postów tego autora: 1832

Piszesz dziwne rzeczy motyl ... co najmniej

Piszesz dziwne rzeczy motyl ... co najmniej
*** cytat z motyla
@jjc 28 märz
O czym świadczy utrzymywanie dorosłych dzieci? O czym? O patologii tego kraju i jego pożal się Boże kultury. U nas jest tak, że nawet jak się wyniosą z domu, mentalnie żyją ze starymi do śmierci.
&#8230;
***

Bliskich nie będziesz utrzymywał czy pomagał finansowo.
Czyli pozwolisz im odejść z głodu?

Dwie osoby z małym dzieckiem dochód 900 zł i to nie jest patologia a bezrobotni młodzi nauczyciele.
Matka na bezpłatnym wychowawczym by nie być zwolniona ze szkoły a mąż ciągle na zastępstwach od kilku lat, bo nie ma etatu ... Jak ktoś nie zaznał biedy czy niedostatku to niech w takim tematach nie zbiera głosu.

autor: JJC, data nadania: 2019-03-29 23:29:54, suma postów tego autora: 1581

JJC 2019-03-29 23:29:54 Wrote:

1. "Jak ktoś nie zaznał biedy czy niedostatku to niech w takim tematach nie zbiera głosu."

Czy powyższego zaznałem, czy nie zaznałem, nie wiem, nigdy nad tym nie zastanawiałem się nawet, nigdy też nie biadoliłem, zwłaszcza nad sobą, nigdy też nie porównywałem się z innymi (krótko tedy mówiąc, nigdy nie byłem kolektywistą). Co zaś do tego wspomnianego przeze mnie mego ongisiejszego zarobkowania (2019-03-29 20:06:16). Może drobna uwaga. Otóż potrzeby takiej nie miałem. Chciałem. Sam z siebie. Starzy zarabiali stosunkowo dobrze. W PRL podobnież zaliczali się do tzw. inteligencji; podobnież, bo mnie to dyndało i dynda, nie dzielę ludzi, nie uznaję żadnych hierarchii społecznych, a już szczególnie tych wschodnioeuropejskich. Tak więc, wracając do głównego wątku, mogłem, i to długo a długo, brać od starych kasę. Ale nie brałem. Myślę, że to, poza oczywiście jakąś konkretną sytuacją, także kwestia pewnej, nazwijmy to tak, wizji świata.

2. "Bliskich nie będziesz utrzymywał czy pomagał finansowo".

Nie. Nie mam najmniejszego zamiaru.

PS. Odnośnie tych wyjazdów handlowych (2019-03-29 20:06:16). Sprawa świetna. Prześwietna. Bo było po co dokądś tam jeździć. Był cel. Sprzedać jakieś lacosty w Brześciu czy Lwowie. Tam kupić np. jakieś ruskie żelastwo. Zepchnąć gdzieś w węgierskim Szolnoku. Albo u Romków czy w innej Bułgarii. Tam kupić węgierskie np. swetry (podobne do chodliwych wonczas tureckich). Albo, przebitka znacznie lepsza, jugolski spirytus z Suboticy (nb. na Węgry też przywożony przez Polaków, rezydujących w tym kraju). I finalnie sprzedać toto po przyjeździe do Polski. Tylko z tych względów PRL jest warty dobrej pamięci. No, może nie tylko, ale w dużym stopniu. A po co teraz jeździć? Leżeć na plaży? Zwiedzać "zabytki"? Nie wiem, co z tego dwojga bardziej nudne.

autor: motyl, data nadania: 2019-03-30 12:57:36, suma postów tego autora: 2154

Motylu barwny

wiesz dla czego w Polsce "hera i podobne" w Polsce nie są jeszcze prawdziwą plaga nie tylko u "młodych i gniewnych" jak w tych bardzo cywilizowanych społeczeństwach zaczadzonych kultem pieniądza? w-g mnie właśnie z tej tradycji rodzinnej która nakazuje zawsze pomagać nie tylko "za coś" i ponadto uczestniczyć w tym życiu rodzinnym co chroni przed samotnością,alienacją bezradnością. Instytucja "psychologa" jako powiernika jest niewiele warta gdy po serii "zwierzeń" wracasz do pustego życia.Obcy pomoże raz może dwa razy ale potem unika bo ma swoje sprawy...Matka,Ojciec ,brat, siostra a nawet jakaś cioteczka nie mówiąc o babci pomogą w Polsce NA PEWNO.

autor: bambosz0, data nadania: 2019-03-30 13:49:50, suma postów tego autora: 1832

"pomogą w polsce na pewno"

Dessen wäre ich mir nicht so sicher.

autor: motyl, data nadania: 2019-03-30 19:44:45, suma postów tego autora: 2154

Myślę tu tak samo jak Ty bambosz0

Myślę tu tak samo jak Ty bambosz0
***
Instytucja "psychologa" jako powiernika jest niewiele warta gdy po serii "zwierzeń" wracasz do pustego życia. Obcy pomoże raz może dwa razy ale potem unika bo ma swoje sprawy...Matka,Ojciec ,brat, siostra a nawet jakaś cioteczka nie mówiąc o babci pomogą w Polsce NA PEWNO.

autor: bambosz0, data nadania: 2019-03-30 13:49:50, suma postów tego autora: 1586
***

Motyle lubię
za ich koloryt i to, że ciągną do Słońca czy lampy by w termicznym promieniowaniu się spalić.

Tego tu w komentarzach mimo wszystko też, choć głupstwa czasami pisze, ale fakt fantazję ma.


Myślę, że to motyl samotnik ... na razie z wyboru, ale pewnie niedługo z konieczności.

Jak długo mu ta samotność wystarczy, kto to wie... bo każdy z nas z czasem potrzebuje podania dłoni czy pomocy wszak lata lecą a my ?

Zużywamy się, spalamy się tak jak motyle w swym odchodzeniu do Edenu czy na Pola Elizejskie...

Tak naprawdę to ja żyję nie dla siebie a dla drugich.
Co to znaczy?
Ja żyję dla moich potomków czy bliskich mi ludzi.

Ty zaś motylu nie obawiaj się bo bliscy pomagają i pomogą...

autor: JJC, data nadania: 2019-03-30 23:22:14, suma postów tego autora: 1581

@jjc & bambosz

Nieporozumienie. Doceniam wasze rodzinnie dobre serce (nazwijmy to tak na potrzebę tej wypowiedzi). Ja natomiast mówiąc o patologii miałem na myśli nie bliskim pomaganie jako takie, lecz owego pomagania ekonomiczną KONIECZNOŚĆ. Tak, konieczność, bo w tym kraju gros młodych ludzi nie jest w stanie się usamodzielnić. I to właśnie stanowi patologię. PS. Latyńskie (il/el) bambolismo wynika bardziej z przesłanek kulturowych. Choć ostatnimi czasy czynnik ekonomiczny też dokłada swoje. Latyńskie, bo zjawisko to występuje nie tylko w ITA, lecz w całej strefie katolickiego Mittelmeerraum.

autor: motyl, data nadania: 2019-03-31 11:29:10, suma postów tego autora: 2154

DEJA WU

"Jak ktoś nie zaznał biedy czy niedostatku to niech w takim tematach nie zbiera głosu."
Jestem w 100% upowazniony do zabrania glosu

"Dwie osoby z małym dzieckiem dochód 900 zł i to nie jest patologia a bezrobotni młodzi nauczyciele.
Matka na bezpłatnym wychowawczym by nie być zwolniona ze szkoły a mąż ciągle na zastępstwach od kilku lat, bo nie ma etatu .."

Lezka mi sie zakrecila w oku ale nie z powodu Rodziny Jacka ale z powodu:
DEJA WU

Dwie osoby , mlodzi inzynierowie z malym dzieckiem. " "Matka na bezpłatnym wychowawczym by nie być zwolniona " z zakladu On ma glodowej pensyjce mlodego inzyniera.
Czy nie widzisz Jacku podobienstwa? Oczywiscie domyslasz sie ze to bylem ja i w czasach tok mile wspominanych i cholubionej przez ciebie W czasie prl-u
I tyle podobienstwa.

Poniewaz wychowani bylismy w szwabskim etosie pracy, i nie po to wyszlismy z domow, zalozyli Rodzine zeby teraz skamlec o pomoc Rodziny. Zona opiekowala sie dzieckiem sasiadki (odplatnie) a wieczory (po polozeniu dziecka spac) spedzalismy (przy TV) wykanczajac rekawiczki ze Spoldzielni Opolanka (tzw chalupnictwo)
Jedyna pomoc na jaka zgodzilismy sie od Rodzicow to byla Ksiazeczka mieszkaniowa dla Wnuczki

No ale my bylismy innym pokoleniem

Jak widzisz pewne historie powtarzaja sie bez wzgledu na to jaki ustroj, jaki rzad panuje

Kilka lat pozniej Zona zaczela prace w szkolnictwie a ja dzieki awansowi zarabialem wiecej

autor: Rebel2, data nadania: 2019-04-01 04:15:29, suma postów tego autora: 3867

Jacku, to ty uznajesz te statystyki ?

W sensie, te z forsalu statystyki, które mówią, że PRL rozwijał się wolniej niż III RP ? Bo mnie nie chce się w nie wierzyć, zwłaszcza w odniesieniu do lat 1946-1980, bo lata 80. to rzeczywiście totalny kryzys, w który wpędziły nas błędy gospodarowania i wierzyciele zachodni. Lata 50., 60. i 70. są ewidentnie zaniżone.

W latach 50., 60., 70. ekonomiści burżuazyjni (i nie tylko tacy) z USA alarmowali że tempo wzrostu gospodarczego krajów socjalistycznego jest niebezpiecznie wysokie w stosunku do zachodu. Gdzieś tak od 1990 czy 1995 roku, a szczególnie w XXI wieku głosi się zaś, że większość gospodarek socjalist. rozwijała się wolniej niż Zachód i im bardziej dany portal, gazeta, medium ceni kapitalizm, tym uważa, że rozwijaliśmy się wolniej. A my to łykamy. Czy u nas lewica to już tylko taka zwyczajna socjaldemokracja bez jaj, czy nawet gorzej, bo coś w rodzaju antyklerykalizmu, co klęka przed liberalizmem i kapitalizmem w każdej sytuacji, bo główny front walki przebiega z populistyczną prawicą narodowo-religijną ?

A tak poza tym, nawet kalibrując dane tzw. dochodu nar. na wzrost PKB wyliczono w pewnym miejscu (nie pamiętam tej pozycji książkowej, polskiej), że w latach 1946-1975 średni wzrost wynosił 6-7%. Dziś wmawia nam się, że było to jedynie 4%, a my łykamy tę propagandę amerykańską, zapominając o rozwoju przemysłu i budownictwa, które były wtedy kluczowym czynnikiem wzrostu, a w których (przy przechodzeniu z rolnictwa) tempo wzrostu jest wyższe (i łatwiejsze do uzyskania) niż w przechodzeniu z przemysłu do usług. A poza tym uważam, że wojska amerykańskie powinny opuścić Polskę

autor: tomasz_rysz, data nadania: 2019-04-01 16:50:38, suma postów tego autora: 1506

"ja żyję nie dla siebie" (jjc)

No, jak tam już chcesz.

autor: motyl, data nadania: 2019-04-01 17:34:48, suma postów tego autora: 2154

przecież podałem też Tomaszu

cytat, że PRL rozwijał się nawet szybciej niż kraje Unii bo 3,4% rocznie

*** https://www.obserwatorfinansowy.pl/tematyka/makroekonomia/pod-wzgledem-wzrostu-pkb-iii-rp-nie-przebila-prl/
...
1973 średnie tempo wzrostu gospodarczego w Polsce wynosiło 3,4 proc. rocznie (i jest to wzrost per capita, czyli uwzględniający silny wzrost liczby ludności po II wojnie światowej). To oznacza, że w tym okresie biliśmy pod względem tempa rozwoju większość krajów rozwiniętych,...


Wielką Brytanie (2,5 proc.), Szwecję (3,1 proc.), Szwajcarię (3,1 proc.), Danię (3,1 proc.), Norwegię (3,2 proc.), Australię (2,4 proc.), Kanadę (2,9 proc.), Nową Zelandię (1,7 proc.) i USA (2,4 proc.)...

***

autor: JJC, data nadania: 2019-04-02 00:37:04, suma postów tego autora: 1581

Przypomnę koleżanki i koledzy na lewica.pl

Przypomnę Koleżanki i Koledzy na lewica.pl
Jak zatytułowałem mój 1 blog tu na lewica.pl , siermiężny... Ocierający się jak go skrytykowano o grafomaństwo...

Szczery blog komucha wychowanego w PRL, który był świadkiem przemian PRL do III RP a nawet w nich uczestniczył aktywnie, aby zestarzeć się w czasach III RP.

Nazwałem go... Homo sovieticus sierota po PRL Dziennik współczesnego komucha.

Pozwólcie, że przypomnę artykuł...

http://lewica.pl/blog/cyganski/31112/

Przepraszam czy treści w nim zawarte nie są aktualne?

Zrozumiecie też wtedy mnie dlaczego popieram udział SLD w Koalicji Europejskiej.

Uważam , że mądra Europa - Nowy Rzym to skok cywilizacyjny dla wszystkich jej Narodów do przodu... Nadzieję pokładam w Stanach Zjednoczonych Europy

a nie Brexicie czy Polexicie... To już i faszyzację Europy w historii Europy przerabialiśmy oraz jej skutek II Wojnę Światową.

Translation
Let me recap article.
http://lewica.pl/blog/cyganski/31112/

Sorry if the content contained within it are not up to date?
You will understand then why I support the part of the European Coalition DEMOCRATIC LEFT ALLIANCE.
I believe that the wise Europe-New Rome is a stroke of civilization for all its peoples to move forward ...
Hope I have in the United States of Europe and not Brexicie or Polexicie.
It already and fascism of Europe in European history we've done and the effect of World War II.

autor: JJC, data nadania: 2019-04-02 23:43:08, suma postów tego autora: 1581

"prl rozwijał się szybciej"

Być może. Zwłaszcza że statystyką to można udowodnić wszystko. Wiele zależy tutaj też od definicji tego rozwoju. Dla przykładu PRL chlubił się (tzw.) awansem społecznym. Tymczasem coś podobnego miało wtedy miejsce także na Zachodzie. I to w skali zdaje się i większej, i trwalszej.

autor: motyl, data nadania: 2019-04-02 10:32:38, suma postów tego autora: 2154

Dodaj komentarz