Komentarze czytelników portalu lewica.pl Komentarze czytelników portalu lewica.pl

Przejdź do menu

Komentowany tekst

Piotr Szumlewicz: Prawo do religijnej cenzury

Komentarze czytelników

Dodaj komentarz

"obraza uczuć religijnych"

No ku.wa nie mogę.

Rebel, u was w Stanach też coś takie jest? Pytam serio. Bo tam też różne prawne durnoty przecież istnieją.

autor: motyl, data nadania: 2019-03-13 11:27:36, suma postów tego autora: 1274

btw.

PiS trochę dobrego robi na niwie społecznej. Ale płacimy za to wzmożonym konserwatyzmem. Promocją konserwy. Jej dziś właściwe rozpanoszeniem się.

autor: motyl, data nadania: 2019-03-13 15:40:59, suma postów tego autora: 1274

...

Układy czy alienacja władzy to nie są zjawiska specyficzne wyłącznie dla Polski bądź związane np. bardziej z prawicą, niż z lewicą (czy na odwrót). Tzw. żelazne prawo oligarchii w organizacji opisywał już znany socjolog R.Michels, odnosząc się - modelowo - do zupełnie innej kultury politycznej (niemieckiej przełomu XIX i XX wieku, a dokładniej bazował na opisie ówczesnej SPD). Poza tym jednym ze wzorów partii dążącej do monopolizacji aparatu państwa była w Polsce partia PZPR w tak gloryfikowanym przez niektórych okresie PRL. Ale nie była tu wyjątkiem. Z drugiej jednak strony, "folwarczna" forma zarządzania wydaje się w Polsce silna z racji zaszłości historycznych i stosunkowo niskiego pułapu rozwoju.

autor: wloczykijas, data nadania: 2019-03-13 16:15:17, suma postów tego autora: 325

,,,

Powyższy komentarz miał oczywiście ukazać się pod poprzednim tekstem - http://lewica.pl/?id=32065&tytul=Piotr-Szumlewicz:-Uk%B3ady , ale ostatnio teksty Autora pojawiają się tu codziennie, więc trochę trudno nadążyć i się rozeznać ;).

autor: wloczykijas, data nadania: 2019-03-13 19:37:53, suma postów tego autora: 325

motyl

Nie, w kazdym razie jest to zjawisko marginalne.
Sadze ze wynika to z faktu ze w USA nie ma podzialu na: prawicowiec = katolik a lewicowiec = komunista (w duzym skrocie myslowym)
Republikanin i Demokrata spotykaja sie w niedziele w tym samym niekoniecznie katolickim kosciele.
Duzo czesciej slyszy sie za jakas tak grupa ateistow ptotestuje przeciwko choince Bozonarodzeniowej czy krzyzom upamietniajacym smiertelny wypadek.
Ale i to nie jest zbyt czesto i zawsze dotyczy symboli w miejscach pulicznych a nie prywatnych czy koscielnych

Wolnosc slowa mamy zapisane w Konstytucji, chociaz w ostatnich latach wiele grup lewicowych probuje interpretowac to ,ze wolnosc slowa jast tylko dla nich.

Duzo wiekszym problemem jest tzw Rasizm
Kazda negatywna wypowiedz bialego mezczyzny (np Trumpa) na temat czarnych (szczegolnie kobiet) czy muzulmanow (szczegolnie kobiet) to
R A S I Z M !

ZADNA ale to ZADNA najbardziej chamska czy wulgarna wypowiedz przyciwko bialemu mezczyznie nie kwalifikuje sie jak obrazliwa


autor: Rebel2, data nadania: 2019-03-14 17:04:54, suma postów tego autora: 3704

włóczykijas

Hm, ale czy ta forma "post-feudalna" zniknie nawet w warunkach dobrobytu i bycia blisko Zachodu w sensie poziomu życia, powiedzmy, że gdy Polska dojdzie do poziomu 70% średniej niemiecko-francusko-brytyjskiej (myślę, że na tyle nas stać, potem dystans może ponownie rosnąć) ? Bardzo w to wątpię. Wątpię dlatego, że np. we Włoszech istnieje oligarchia mafijna cały czas, zwłaszcza na Południu, choć i na Północy (Berlusconi) i ten typ gospodarki mafijnej (w wielu miejscach podobny do folwarcznego kapitalizmu polskiego) w warunkach nowoczesnej historii tego kraju był do niedawna skuteczny. Od 20 lat trwa jednak zjazd Włoch w dół i następuje oddalanie się od centrum gospodarki europejskiej (Niemcy, Francja, Benelux, Wlk. Brytania) i pomimo płytkiego codziennego optymizmu w słonecznej Italii, kraj ten trawi psychologiczny kryzys zbiorowy. Wydaje mi się, że muszą skończyć z demokracją na jakiś czas, jeśli mają go pokonać ...

autor: tomasz_rysz, data nadania: 2019-03-15 10:35:13, suma postów tego autora: 968

"zjazd Włoch w dół" Rysz 15.03.

Dokładnie tak. Może nawet od trzydziestu lat. kryzys gospodarczy. Ale przede wszystkimi duchowy. Świetnie widać to np. na płaszczyźnie migracji. Kiedyś jak wiadomo ITA byla typowym krajem emigrantów ekonomicznych. Jeszcze po 2GM. jeszcze w latach 50. czy 60. Włosi wyjeżdżali min. do pobliskiej Szwajcarii. Nb. ze swej latynskiej natury delikatni (podobnie jak piszący te słowa) i nienawykli do tepej niemieckiej harówy czasami padali tam z zarobienia. Morto nel posto di lavoro. Takie inskrypcje można spotkać na ich tam nagrobkach. W latach 70. emigracja ustała. A w latach 80. to ITA stała się ekonomicznych celem imigrantów m.in. z Osteuropy. Teraz Włosi znów wyjeżdżaja. Coraz więcej ich w zaalpejskiej Germanii. Coraz częściej tez uczą się języka... niemieckiego. A sympatie do faszyzmu i Tego Który Zawsze Miał Rację są tam powszechne. Jakaś powtórka 28 oktobra 1922 to tam chyba tylko kwestia czasu.

autor: motyl, data nadania: 2019-03-15 17:00:46, suma postów tego autora: 1274

Motylu, a na ile włoskie sympatie profaszystowskie mają charakter nostalgiczny

(tak jak u nas w różnych okresach: "za cara było lepiej" "za sanacji było lepiej" "za Gierka było lepiej") a na ile ideologiczny? I czy myśl (post)faszystowska jest wciąż żywa? Jeśli tak to czy jak się mają jej lewicowe nurty?
Wiem że mogę sobie pogrzebać w sieci ale nie raz już przekonałem się że bez jakiejś szerszej (niekoniecznie głębszej) wiedzy można sobie na podstawie materiałów z internetu wyrobić zupełnie fałszywe przekonanie.

autor: west, data nadania: 2019-03-15 17:39:07, suma postów tego autora: 6556

@west 2019-03-15 17:39:07

Nie wiem, co ty nazywasz nostalgią, ale moim zdaniem nostalgia, zatem jakiś rodzaj tęsknoty, może być wyłącznie za czymś znanym z autopsji. Stąd też rzesze (powoli wymierających) peerelniaków tęskniących do epoki Gierka. Albo twoje pokolenie za latami 80. (PS. Mnie osobiście wspomnienie tej dekady napawa obrzydzeniem. Na FB jak pewnie wiesz jest cała masa stron jej dedykowanych. W swych tzw. ulubionych bardzo często mają je moi tzw. znajomi. Czasami korci skomentować toto, wstrzymuję się jednak, by nie ruszać za przeproszeniem g.wna). Ad rem. Nie ma więc nostalgii za jak to określiłeś czasami cara, czyli precyzyjniej mówiąc epoką Królestwa Polskiego, związanego z Rosją, choć być może była takowa w międzywojniu (bo w sąsiedniej Galicji jak najbardziej istniała za Najjaśniejszym Panem). Na tej samej zasadzie trudno chyba mówić o włoskiej nostalgii do faszyzmu w jego wersji sprzed bez mała stu latu. Stąd też powiedziałem nie powtórka lecz JAKAŚ powtórka 1922.

autor: motyl, data nadania: 2019-03-16 11:23:45, suma postów tego autora: 1274

.

A tak mówiąc nawiasem, w tym zasię przypadku ów nawias to refleksja historyczna, bądź raczej historiozoficzna, narody katolickie, zwł. katolicko-latyńskie, jak Włosi czy Hiszpanie, zdają się wykazywać naturalną inklinację ku faszyzmowi (tzn. temu co to owym mianem jest zwane). Zaś te wschodnie, tutaj zwł. prawosławno-słowiańskie, mają predyspozycję do życia w komunizmie. A jedne i drugie zdają się być sobie duchowo dość bliskie. Tzn. bliższe niż tym północno-germańsko-protestanckim. Sorry.

autor: motyl, data nadania: 2019-03-16 13:48:23, suma postów tego autora: 1274

motyl

Co za dziwne stereotypy! Jakoś partie faszystowskie od 1975 nie rządzą w Hiszpanii, nacjonaliści mają śladowe poparcie, a lewica (w tym komuniści) ma się tam dobrze. Za to w krajach Europy środkowo-wschodniej komunizm przez większość społeczeństw jest znienawidzony od samego swojego powstania i partie komunistyczne mogły rządzić tylko dzięki poparciu ZSRR.

autor: lewicowiec, data nadania: 2019-03-16 16:47:37, suma postów tego autora: 432

Tęsknię do ideałów...

Tęsknię do ideałów...
Polskiego Pozytywizmu i Francuskiego Oświecenia .

bo to one by ruszyły Polskę z posad w rozwój ...Przypominam, dlatego od lat recepty polskiego pozytywizmu...
Jedna z nich to z B. Prusa … z Rosją handlować i współpracować a nie wojować czy obszczekiwać jak ratlerek niedźwiedzia

Moim zdaniem należy handlować i współpracować nie tylko z Rosją a z całym Światem
Jednak należy to czynić głównie z Rosją, Niemcami, Czechami, Słowakami utrzymując z nimi poprawne a nawet wzorcowe stosunki wszak to nasi sąsiedzi z zza płotu.

Nie rozumiem tych miłości, zadurzeń czy nieodwzajemnionych uczuć jankeslandzkich czy węgierskich a nawet tureckich.
Nie rozumiem tych obaw przed reaktywacją chińskiego jedwabnego szlaku...Mamy także sporo sympatii chińskich, wietnamskich i przyjaciół w tamtych rejonach

Niestety mamy Tu w RP patrz :

a) skarlałe recepty narodowo- szowinistyczne,
b) odgrzewane sobkowskie ideały liberalizmu,
c) katolicyzm po Polsku z na czele z brzuchatymi biskupami z czasów Krasickiego 100 km za Papą Franciszkiem w drodze.


Polska nie ma obecnie swojej polityki zagranicznej poza pseudo lokajskim stosunkiem do USA i to w najgorszym bo w stosunku do Trumpa wydaniu...


Dostrzegam też strach naszych rządzących pseudoelit PIS przed koncepcją Nowego Rzymu czyli Stanów Zjednoczonych Europy.

Translation…
I miss to the ideals ... I miss to the ideals ...
Polish positivism and the French enlightenment. because they moved to Poland with jobs in the development ... I remind you, because for years the prescription Polish positivism.

One of them is with writer, B. Prus. with Russia to trade and cooperate rather than fight or bark as dog ratlerek bear
In my opinion you should trade and cooperate not only with Russia and with the world, however, you must do so mainly from Russia, Germany, the Czech Republic, Slovaks by keeping them correct and even exemplary relations after all are our neighbors from behind the fence.
I do not understand the love or second highest grosser for the feelings Yanks or Hungarian or even Turkish.
Do not understand these concerns prior to the reactivation of the Chinese silk road ... We also have a lot of sympathy in Chinese, Vietnamese and friends in those areas.
Unfortunately, we in Poland see:
a) prescription national-chauvinistic,
b) rehashed sobkowskie ideals of liberalism,
c) Catholicism in Polish ...

Poland does not currently have its foreign policy outside the pseudo Butler ratio to the US and it's in the worst because, in relation to the Trump issue of ...
See also fear our governing PIS pseudoelit before the concept of a new Rome or a United States of Europe.


autor: JJC, data nadania: 2019-03-16 22:53:13, suma postów tego autora: 1275

hipokryzja

Strzelanina w N.Zelandii.
MSM (main savage media) winia za to Trumpa - jego "mowe nienawisci "
Przy okazji wspominaja 9 czarnych ofiar w Charleston, 11 ofiar w synagodze w Pittsburg

Jakos nikt nie wspomnial w 26 ofiarach morderstwa w First Baptist Church in Sutherland Springs, Texas

Czyzby dlatego ze wszysztkie ofiary to biali chrzescijanie?

autor: Rebel2, data nadania: 2019-03-17 04:33:37, suma postów tego autora: 3704

Rebel2

A czemu nie powiedzieli też o masakrze autorstwa Wade Michaela Page'a w sikhijskiej świątyni 5 sierpnia 2012 r.? Hipokryzja!

A wspomnieli chociaż o takich american heroes jak Robert Bowers, Cesar Sayoc, James Alex Fields Jr, Eric Rudolph, Timothy McVeigh, Terry Nichols? Skandal!

autor: lewicowiec, data nadania: 2019-03-17 07:31:18, suma postów tego autora: 432

lewicowiec

Najwyrazniej jak zwykle nie zrozumiales prostego tekstu.

Chodzi o wspomnienie OFIAR a nie o MORDERCOW

Ja jestem po stronie niewinnych ofiar, ty gloryfikujesz terrorystw, mordercow malych dzieci (Timothy McVeigh, Terry Nichols)
"Gratuluje" wzorow do nasladowania

autor: Rebel2, data nadania: 2019-03-17 14:47:05, suma postów tego autora: 3704

lewicowiec

Prawdopodobnie tylko przez przeoczenie nie dodales do swojej listy bohaterow Mujahideen Omar Mateen

autor: Rebel2, data nadania: 2019-03-17 15:26:23, suma postów tego autora: 3704

tak przy okazji może Prezes postarałby się o dziecko

własne... :)

***
Do wypowiedzi polityka Nowoczesnej odniósł się wczoraj prezes PiS Jarosław Kaczyński: - My chcemy jasno powiedzieć: tu mówimy nie, a już w szczególności jeżeli chodzi o dzieci. Wara od naszych dzieci - oznajmił.
*** https://wiadomosci.onet.pl/kraj/strefa-starcia-usuwa-sonde-o-adopcji-dzieci-przez-pary-homoseksualne/3fkcnrz

autor: JJC, data nadania: 2019-03-18 00:23:53, suma postów tego autora: 1275

lewicowiec

Rebel2 to narodowiec z Jankeslandi...czemu się więc mu dziwisz?
To po pierwsze...


Po drugie nie uważam, że wszystkie dzieci są nasze - mają rodziców
nawet tych tzw. dawców.

Po trzecie w życiu ... nie chciałbym aby Prezes był nawet Rodziną zastępczą czy też adaptował moje dzieci...nie mówiąc nawet o ojcu chrzestnym :).

autor: JJC, data nadania: 2019-03-18 16:34:19, suma postów tego autora: 1275

jaka szkoda, że Prezes

nie jest krytykiem muzycznym...

***
JJC idac tropem twojego rozumowania.....
znany krytyk muzyczny Jerzy Waldorf nigdy nie powinien wypowiadac sie na temat muzyki
W kabcu nie byl muzykiem

autor: Rebel2, data nadania: 2019-03-18 04:18:03, suma postów tego autora: 3703
***

bo
Oj, Oj by się działo...umpapa, umpapa... itd. :)

autor: JJC, data nadania: 2019-03-18 16:37:07, suma postów tego autora: 1275

chyba miało być Rebel2 według Ciebie

w kibucu...

Jednak o ile mi wiadomo Jerzy Waldorff nigdy tam nie był :(.
***
W kabcu nie byl muzykiem

autor: Rebel2, data nadania: 2019-03-18 04:18:03, suma postów tego autora: 3703
***

autor: JJC, data nadania: 2019-03-18 16:48:51, suma postów tego autora: 1275

Errata JJC

Powinno być Jankeslandii

***
Rebel2 to narodowiec z Jankeslandi...czemu się więc mu dziwisz?
To po pierwsze...

***

:)

autor: JJC, data nadania: 2019-03-18 16:58:12, suma postów tego autora: 1275

chyba miało być Rebel2 według Ciebie

w kibucu...

Jednak o ile mi wiadomo Jerzy Waldorff nigdy tam nie był :(.
***
W kabcu nie byl muzykiem

autor: Rebel2, data nadania: 2019-03-18 04:18:03, suma postów tego autora: 3703
***

autor: JJC, data nadania: 2019-03-18 16:48:52, suma postów tego autora: 1275

Rebel2

Nie sprowadzaj sprawy ad absurdum. To bohaterowie prawicy, nieco skrajniejszej niż Rebel2, ale prawicy. Manifest Brentona Tarranta umieścili na swojej stronie polscy patrioci organizatorzy Marszu Niepodległości.

Opłakujecie tylko chrześcijańskie ofiary. Niestety, nie wierzę, że przejąłeś się ofiarami z Christchurch albo z sikhijskiej świątyni, którą znowu pominąłeś.

autor: lewicowiec, data nadania: 2019-03-18 07:55:22, suma postów tego autora: 432

JJC idac tropem twojego rozumowania.....

znany krytyk muzyczny Jerzy Waldorf nigdy nie powinien wypowiadac sie na temat muzyki
W kabcu nie byl muzykiem

autor: Rebel2, data nadania: 2019-03-18 04:18:03, suma postów tego autora: 3704

JJC

Poniewaz jestes malo domyslny wyjasniam:

Mialo byc: "w koncu nie byl muzykiem"
Ale niewazne czy w koncu czy kibucu byl znanym krytykiem muzycznym
A ile walk bokserskich stoczyl Feliks Sztam

PS
Przykro mi ze przez zwykla "literowke" nie zrozumiales textu

Upsss
Errata

mialo byc "tekstu"

autor: Rebel2, data nadania: 2019-03-18 23:02:16, suma postów tego autora: 3704

"nie powinien się wypowiadać"

W tym głupim kraju opinia taka wcale nie należy do rzadkości. Zwł. w starszych pokoleniach. Ich tutejsi reprezentanci nierzadko roszczą sobie wyłączne prawo do wypowiadania się np. na temat PRL. Bo oni wtedy żyli. Idąc tym tropem myślenia historycy-mediewiści nie powinni zabierać głosu na temat testamentu Krzywoustego 1138, najazdu Mongołów 1241 czy Nieszporów Sycylijskich 1282. Cóż, ten typ tak ma.

autor: motyl, data nadania: 2019-03-19 20:48:41, suma postów tego autora: 1274

Errata JJC

Jak można Prezesa porównywać z muzykiem, czy krytykiem muzycznym
a już na pewno z Jerzy Waldorffem ?

autor: JJC, data nadania: 2019-03-19 22:34:12, suma postów tego autora: 1275

Sorry Rebel2 jak i inni czasami.

Sorry Rebel2 jak i inni czasami.

To ty nie rozumiesz wielu moich wpisów one czasami
mają drugie dno :).

Jak to zrozumiesz to się sam będziesz z siebie chachał :).Jak Prezesa nie można porównywać z muzykiem
a już na pewno z Jerzy Waldorffem ?


Oj by się Prezes wkurzył...

a Ten super krytyk jak i człowiek, co najmniej drgnąłby w mogile
:(.


Nie ma nic zdrowszego uwierz Rebel2...
Jak czasami się z siebie
po cha chać !
bua cha cha !

:)

a)

https://www.google.com/search?q=bucha+cha&rlz=1C1MSIM_enPL671PL671&tbm=isch&source=iu&ictx=1&fir=9qyfplmZLqIfMM%253A%252CbnUJIigiWmwUGM%252C_&vet=1&usg=AI4_-kRVanZtMsWJUInrAw7CDkFnjdfKow&sa=X&ved=2ahUKEwiWpaSX8Y3hAhXtTxUIHVawDBgQ9QEwCXoECAkQCA#imgrc=9qyfplmZLqIfMM:


b) https://www.google.com/search?q=bucha+cha&rlz=1C1MSIM_enPL671PL671&tbm=isch&source=iu&ictx=1&fir=9qyfplmZLqIfMM%253A%252CbnUJIigiWmwUGM%252C_&vet=1&usg=AI4_-kRVanZtMsWJUInrAw7CDkFnjdfKow&sa=X&ved=2ahUKEwiWpaSX8Y3hAhXtTxUIHVawDBgQ9QEwCXoECAkQCA#imgrc=1JbIvW89h6D1tM:&vet=1

https://24kurier.pl/aktualnosci/kraj/prezes-pis-stawilbym-sie-w-prokuraturze-jesli-byloby-wezwanie-ws-srebrnej/


c) https://www.miejski.pl/slowo-Buhaha

autor: JJC, data nadania: 2019-03-19 10:58:53, suma postów tego autora: 1275

Tak sobie jeszcze myślę - ad Urban

Jestem zwykle przeciwnikiem karania za jakieś montaże czy parodie religii (jakichkolwiek), ale Urban jest na tyle bogaty, że można byłoby w ramach sprawidliwości społecznej zasilić nieco budżet państwa. Byleby te pieniądze poszły na cele społeczne czy rozwojowe, a nie na budowanie pisowskiej nomenklatury czy "prężenie" muskułów i ciągłe podwyższanie wydatków na zbrojenia, po to aby finansować armię amer. na terenie Polski lub organizację antyirańskiego szczytu. Tego szczytu, gdzie zwycięzcy są znani (USA, Izrael), a Polska się autokompromituje dzięki rządzącym i niektórym z zaproszonych gości (Netanjahu).

Mimo całego tego szariatu, lepiej byłoby mieć za sojusznika Iran niż USA

autor: tomasz_rysz, data nadania: 2019-03-20 13:19:50, suma postów tego autora: 968

chyba przegiąłeś Kolego poniżej

***
Mimo całego tego szariatu, lepiej byłoby mieć za sojusznika Iran niż USA

autor: tomasz_rysz, data nadania: 2019-03-20 13:19:50, suma postów tego autora: 967
***
Rozumiem jednak Tomaszu Twoją tęsknotę do rzeczywistych sojuszy z serca płynących.
Ja jednak bym wybrał inaczej - za sojusznika RP np. jeden z poniższych krajów:

a) Meksyk
b) Kuba
c) Wenezuela

a może wszystkie na raz :)

autor: JJC, data nadania: 2019-03-20 19:04:39, suma postów tego autora: 1275

Powtórzę bo się pomyliłem

Jak Prezesa można porównywać z muzykiem, krytykiem muzycznym
a już na pewno z Jerzy Waldorffem ?

autor: JJC, data nadania: 2019-03-20 19:18:26, suma postów tego autora: 1275

w Twoim mądrym Kraju ech ...

W Twoim mądrym Kraju ech ...
Ciekawe tylko czy w którymś obecnie krajów na Kuli Ziemskiej czułbyś się dobrze motylu przelotny.

***
"nie powinien się wypowiadać"
W tym głupim kraju opinia taka wcale nie należy do rzadkości. Zwł. w starszych pokoleniach. Ich tutejsi reprezentanci nierzadko roszczą sobie wyłączne prawo do wypowiadania się np. na temat PRL. Bo oni wtedy żyli. Idąc tym tropem myślenia historycy-mediewiści nie powinni zabierać głosu na temat testamentu Krzywoustego 1138, najazdu Mongołów 1241 czy Nieszporów Sycylijskich 1282. Cóż, ten typ tak ma.

autor: motyl, data nadania: 2019-03-19 20:48:41, suma postów tego autora: 127
***


Jaki sens miałyby Twoje wypowiedzi np. o życiu rodzinnym Neandertalczyków.

Co Ty wiesz motylu o PRL w stosunku do takiego np. Homo sovieticusa sieroty po PRL :) ?

PRL to była Moja Matka i choć odeszła matką pozostała ...
To jest motylu wyjaśnienie.

Na dobrą matkę się
„nie plewa” i taką matkę prawie zawsze się wspomina dobrze i broni prze kalaniem przez obcych.

Wszyscy odchodzimy motylu i odejdziemy przez Styks na Pola Elizejskie ewentualnie do Edenu na wieczną wartę.

Moja dygresja...

Motyl bufon to bardzo ciekawy i rzadki gatunek motyla…
autor: JJC, data nadania: 2019-03-20 19:42:02, suma postów tego autora: 1275

@JJC 2019-03-20 19:42:02

Nie jestem Jacku bufonem. Wręcz odwrotnie. Może nawet szkoda. Bo w tym społeczeństwie lepiej jest właśnie chamom (wszelkiego autoramentu, w tym także owym bufonom). Choć to chyba powoli zmienia się. Wydaje mi się, iż młodsze pokolenia, że tak powiem nieskażone PRL, są MIMO WSZYSTKO generalnie lepsze od tych starszych.

autor: motyl, data nadania: 2019-03-21 10:15:42, suma postów tego autora: 1274

JJC: *Tęsknię do ideałów...*

>Dostrzegam też strach naszych rządzących pseudoelit PIS przed koncepcją Nowego Rzymu czyli Stanów Zjednoczonych Europy.<
Za to ci z koalicji europejskiej Nowego Rzymu pragną *jak jarmużu bedłki*:). Z Sorosem jako cezarem?
Ostatnio Jan Pietrzak powiedział: *Historia kałem się toczy* :)
i chyba miał rację.

autor: Adrem63, data nadania: 2019-03-21 12:48:00, suma postów tego autora: 1952

Powtórzę motylu

Jeżeli obywatel X kraju określa go mianem durny a swoich rodaków durni... to przepraszam dla mnie to Bufon.

autor: JJC, data nadania: 2019-03-22 16:52:47, suma postów tego autora: 1275

JJC 2019-03-22 00:53:59:

"Twoje określenia durny kraj, durny Naród powodują, że tacy jak ja tak Ciebie postrzegają."

Żaden tu związek nie zachodzi.

autor: motyl, data nadania: 2019-03-22 10:00:32, suma postów tego autora: 1274

Adrem63

Adrem63
Ty masz rzadką cechę potrafisz zohydzić czasami
mi Świat...

a to, co piszesz jest prawicowym bełkotem .

***
Za to ci z koalicji europejskiej Nowego Rzymu pragną *jak jarmużu bedłki*:). Z Sorosem, jako cezarem?
Ostatnio Jan Pietrzak powiedział: *Historia kałem się toczy* :)
i chyba miał rację.

autor: Adrem63, data nadania: 2019-03-21 12:48:00, suma postów tego autora: 1951
***

Ty już jesteś Narodowcem więc do nich wstąp, czy się zapisz...
Przypominasz mi takiego ładnego chłopczyka z filmu Kabaret
co tak pięknie śpiewa na chwałę Niemcom ...


Coraz bardziej czuję "zapach" lat 30 XX wieku w Niemczech i utwierdzam się w tym, co zauważam obecnie także dzięki Tobie.

Część Polaków wraz z Tobą, ( co smutne, bo ceniłem niegdyś Twe posty i teksty ) chciałoby wziąć udział w kiczowatym filmie powtórce
Polska, jako klon Republiki Weimarskiej 1933.

Szowinizm coraz bardziej opanowuje RP oraz wielu jej obywateli co mnie ogromnie smuci i martwi.
Szowinizm jest cholernie niebezpieczny, bo pchnął Niemcy i Niemców w objęcia faszyzmu.

oby to się nie stało z RP oraz Narodowcami a także z Tobą Adrem63.

autor: JJC, data nadania: 2019-03-22 01:14:59, suma postów tego autora: 1275

przepraszam motyl

Pewnie masz rację bo siebie znasz lepiej jak ja ale wiedz, że te Twoje określenia durny kraj, durny Naród powodują, że tacy jak ja tak Ciebie postrzegają.***
autor: motyl, data nadania: 2019-03-21 10:15:42, suma postów tego autora: 1272
***

autor: JJC, data nadania: 2019-03-22 00:53:59, suma postów tego autora: 1275

Wyluzuj Jacku.

>Adrem63
Ty masz rzadką cechę potrafisz zohydzić czasami
mi Świat...<
Wyluzuj Jacku.
Nie odpowiadam za Twoje trujące wizje tego świata.
Chciałem tylko zbudzić Cię ze snu.
Świat nie jest taki zły, już niedługo zakwitną kasztany.
Zbudź się chłopie z tego koszmarnego pseudolewicowego snu.
Idź do parku, popatrz na trawkę, jaka już zielona,
a ile kwiatków już na niej. Pachną fiołki.
Omijaj z daleka psie kupy i śmieci.
Głęboko oddychaj czystym powietrzem.
Popatrz na biegające, bawiące się, szczęśliwe dzieci.
Przyda im się trochę więcej słońca.
Jutro będzie dobry dzień.
Lud wybierze swoich przedstawicieli w UE.
A polski bez, jak co roku będzie pachniał w maju...
Sama radość i nadzieja.

>a to, co piszesz jest prawicowym bełkotem.<
Wiem, że używasz na ogół skrótów myślowych,
ale zawsze mam nadzieję, że zaczniesz jeszcze,
samodzielnie myśleć.

autor: Adrem63, data nadania: 2019-03-23 09:04:50, suma postów tego autora: 1952

Dodaj komentarz