Komentarze czytelników portalu lewica.pl Komentarze czytelników portalu lewica.pl

Przejdź do menu

Komentowany tekst

Małgorzata Kulbaczewska-Figat: Cień szansy na lewicę

Komentarze czytelników

Dodaj komentarz

Lewica ma znowu najważniesze zadanie

.. BYĆ LEWICĄ . Następne negatywne doświadczenie wyborców pogrzebie nawet zwykły zamysł by taką partię nawet zauważyć
jeśli się nawet przestaniecie lubić to nie te 'uczucia " powinny być ważne , bo najważniejsza jest praca "dla ludzi" którzy lewicy potrzebują nawet o tym nie wiedząc ,to powinni mieć u Was rękojmię pomocy.

autor: bambosz0, data nadania: 2019-07-20 01:14:21, suma postów tego autora: 1810

Łże Lewica Chili PZPR POwraca

jw.

autor: Cud2, data nadania: 2019-07-20 14:45:47, suma postów tego autora: 3206

Jest blok Lewica

*Czy twórcy potencjalnego bloku myślą jeszcze w kategoriach innych, niż najbliższa kadencja/powrót do Sejmu/minimalny sukces po latach porażek i rozczarowań?*
No właśnie, zadanie zaistnienia sejmowego, a tym samym medialnego jest bardzo ważnym i trudnym zadaniem w sytuacji gdy w Europie zachodzi zjawisko *przedawniania* się lewicy, a wyborcy tracą zaufanie do tej formacji (ostatni przykład Grecja).
Czy twórcy bloku Lewica są zdolni stworzyć wiarygodny projekt polityczny, który przyciągnie masy?
*Dogadaliśmy się po to, by wygrać z PiS-em.* powiedział Czarzasty i to jest błąd.
To nie z PIS, który realizuje postulaty socjalne trzeba wygrywać tylko z fałszywymi liberałami, którzy prą do władzy chociaż stracili do niej mandat społeczny w czasie wieloletniego rządzenia (UD, UW, PO) z opłakanymi skutkami.

autor: Adrem63, data nadania: 2019-07-20 08:56:57, suma postów tego autora: 2167

Dobra wiadomość jest blok lewicy

oby tylko nie został zdominowany przez SLD, warto aby do tego projektu dołączył tow. Piotr Ikonowicz i PPS,Zieloni. I jedna uwaga przeciwnikiem jest nie tylko prawica neokonserwatywna PiS,ale również prawica neoliberalna PO

autor: polak17, data nadania: 2019-07-22 09:57:15, suma postów tego autora: 1219

cud2

Dlaczego PZPR miałby być łże-lewicą ? Do 1980 z miana lewicy wywiązywał się dość dobrze, to znaczy, w większości spraw robiono to, co lewica powinna zrobić. Po 1980 już nie mógł być lewicą, bo takie zaistniały okoliczności. Wojskowy dryl, wprowadzanie kapitalizmu i puste półki pod amerykańskimi sankcjami + kasa dla wierzycieli kontra związki zawodowe broniące pracowników, ale ... finansowane przez reżim prawicowego prezydenta USA z konserwatywno-kapitalistycznej partii. Tak, w 1980 pojęcie lewicy dla PZPR w Polsce straciło sens, ale głównie z powodów uwikłań zewnętrznych, zagranicznych

autor: tomasz_rysz, data nadania: 2019-07-24 11:55:41, suma postów tego autora: 1372

Adrem, nie traktuj Czarzastego serio

To był kiedyś poważny wydawca (choć nigdy, moim zdaniem, nie był poważnym politykiem), teraz jest tylko drugorzędnym telewizyjnym celebrytą.

autor: west, data nadania: 2019-07-24 13:40:08, suma postów tego autora: 6654

Pisze pan Rysz: ''Dlaczego PZPR miałby być łże-lewicą ?"

Brawo, panie Rysz, uważam tak samo.
Ale "być lewicą" nie oznacza jednocześnie być komunistą - to całkiem odmienny sposób postrzegania świata.

autor: tarak, data nadania: 2019-07-24 23:46:13, suma postów tego autora: 2854

Chyba masz rację west,

jak się patrzy na jego seksistowski występ w TV bezpośrednio po zawiązaniu koalicji to tak wygląda. Najpierw *gra wstępna*, a potem ten ekshibicjonizm (*59letni komunista*) świadczą, że będzie uwodzić ludzi raczej formą niż treścią.
Napisałem *chyba* bo lubię Czarzastego.

autor: Adrem63, data nadania: 2019-07-26 08:19:50, suma postów tego autora: 2167

Czarzasty

Czarzasty w moich oczach ostatnio wyraźnie zyskał. Coraz częśćiej widać go jako polityka asertywnego i dobrze wypadającego w mediach, bez tej "śliskości" czy "obłości", którą charakteryzowali się m.in. Petru i Biedroń, która początkowo dała im atuty medialne, ale potem sprawiła im kłopoty.
Czarzasty ma w tej chwili pomysł, co robić w kamapnii wyborczej, jak grać, jakimi kartami. Oby tych kart starczyło mu na dłużej. Na tle Zandberga i Biedronia zauważalne jest to, że ma on charyzmę. Biedroniowi charyzma skończyła się jeszcze przed wyborami do PE, a Zandberg ? Z wyjątkiem słynnej debaty z 2015 roku, gdzie bardzo dobrze wypadł, nie pamiętam, aby później kiedykolwiek osiągnął podobny poziom, alas.

autor: tomasz_rysz, data nadania: 2019-07-27 13:31:35, suma postów tego autora: 1372

Sukces rodzi sukces (?).

Czarzasty odniósł sukces w wyborach do PE, podobno ograł Schetynę, ale wiadomo, gra się tak jak przeciwnik pozwala.
SLD ma niezły program (pomijając pewne szczegóły), ale nie ma dość licznego elektoratu.
Lewica w Europie jest w odwrocie, najlepiej jeszcze wygląda w Niemczech (Die Linke). W Polsce za lewicę robi PIS.

Charyzma jest potrzebna, ale nie zastąpi pracy na dole.
Lewica w Polsce znów będzie walczyć o wstęp do Sejmu. Zjednoczenie z Biedroniem i Zandbergiem niewiele wniesie, bo Biedroń po oszukaniu swojego elektoratu niewiele jest wart, a Zandberg wniesie 1proc. z kawałkiem. Zjednoczenie przynosi zwykle krótkotrwały efekt.

autor: Adrem63, data nadania: 2019-07-28 08:18:14, suma postów tego autora: 2167

Adrem - Czarzasty ma jeszcze jeden "+ dodatni"

nie musi słuchać i znosić szorstkiej przyjaźni prezydenta,co na pewno ułatwi bycie przywódcą zdeformowanego przez Kwaśniewskiego SLD który w podzięce za wybór wypromował żonę na salony z bezą w herbarzu a sam podcinał skrzydełka Millerowi.
Żelazny Elektorat jeszcze pewnie raz zaufa i pójdzie na wybory ale Lewicę czeka dużo pracy by dotrzeć tam gdzie nawet "busiki" nie dochodzą...Doże miasta już są zorientowane na swe opcje i niewiele tam pracy ale w małych miejscowościach gdzie głównym przekaźnikiem wieści " o życiu" są TV,Radio i Ambona "osobiste przekazy Emisariuszy" są co najmniej pożądane.

autor: bambosz0, data nadania: 2019-08-01 06:31:47, suma postów tego autora: 1810

bambosz0

Zgadzam się częściowo, ale ta niezależność od Prezydenta RP na niewiele mu się przyda. Zresztą Duda także do przyjaciół lewicy, a zwłaszcza SLD nie należy.

Odnoszę także wrażenie, że członkowie obecnej zorganizowanej lewicy jakoś zbyt pracowici nie są zwłaszcza na terenach Polski B, chociaż SLD podobno ma kompletne struktury w kraju. Powinny być także pieniądze. Lewica narzeka na brak medialnej tuby, to częściowo się zgadza, ale jak wygląda wykorzystanie internetu dla lewicy w tym okresie przedwyborczym? Sądząc po naszym portalu, ale i po innych także, panuje raczej lewicowa przedwyborcza drzemka.

Nadal aktualne pytanie brzmi z czym do ludu. Napieralski rozdawał jabłuszka, ale robotnikom. Czym można zbałamucić środowiska wiejskie i małomiasteczkowe, skoro PIS już to zrobił nie tylko obiecując, ale i realizując? Obietnicą wyrażoną publicznie, że celem lewicowego bloku jest wygrana z PIS i w konsekwencji odsunięcie go od władzy?

Historia SLD przywodzi mi na myśl słowa Jana Kochanowskiego w wierszu
*Do gór i lasów*:
*Dalej co będzie? Srebrne w głowie nici,
A ja z tym trzymam kto co w czas uchwyci*

autor: Adrem63, data nadania: 2019-08-02 09:26:54, suma postów tego autora: 2167

Dodaj komentarz