Komentarze czytelników portalu lewica.pl Komentarze czytelników portalu lewica.pl

Przejdź do menu

Komentowany tekst

Radosław S. Czarnecki: Oto cała platforma

Komentarze czytelników

Dodaj komentarz

To KC PZPR stanowił w PRL ośrodek nadrzędny wobec rządu?

Coś podobnego!

autor: west, data nadania: 2019-09-07 22:18:08, suma postów tego autora: 6654

Brak armat.

Autor z zapałem i nie bez racji krytykuje schetynizm Platformy (anty)obywatelskiej, ale zapomina, że usunięcie się tegoż w cień, to cios w obóz PISowski zwalczany przez lewicowy blok. Rozumiem jednak że rachuby wyborcze decydują kogo krytykować. PIS ma twardy elektorat i stamtąd się nic nie uskrobie. Natomiast od sypiącej się P(a)O jak najbardziej. Popieram.

Dodać mogę tylko, że wysunięcie Małgorzaty Kidawy Błońskiej na stanowisko Premiera(mierki?) to wyraz od dawna w demoliberalnym obozie uprawianym stylu przewagi formy nad treścią.
Ładna buzia oraz rodzinne koligacje mają zachęcić wyborców do głosowania na PO. No tak, ale gdy *brak armat* to *czym tu bić, czym tu straszyć* jak mawiał kolega przy brydżu. Można tylko robić dobrą minę do złej gry.
:)

autor: Adrem63, data nadania: 2019-09-08 13:35:01, suma postów tego autora: 2167

"nasz polski egalitaryzm"

ten naród egalitarny nie jest (elitarny tym mniej). jest nijaki. nijakość to jego cecha podstawowa. w jej zaś ramach niechęć do jakiejkolwiek wyrazistości. chyba że to wpiszemy w ów egalitaryzm.

autor: motyl, data nadania: 2019-09-08 13:39:08, suma postów tego autora: 1883

Był premier z Krakowa,

pora na premierzycę z Warszawy.
(*_*)
.

autor: Hyjdelka, data nadania: 2019-09-08 22:39:19, suma postów tego autora: 152

NIKT Grzesia nie rozgrzeszy z błędu pięcioletniego opóźnienia

wprowadzenia do wykonania PISowskiego planu socjalnego.
Pani Kidawa też nie pomoże bo tylko wielki spadek po Wujku Samie dla Budżetu mógłby przebić 500+ i te inne plusy ale nie dla nas "plusy dodatnie" bo : Wujek Sam co prawda finansowo dogorywa ,ale przyjmując że to tylko złośliwe plotki, to z kolei w testamencie nie będziemy figurować bo "starsi bracia w W Wierze" byliby o 5 długości przed nami a co już jest smutne to raczej będzie NAS ten ?nasz? wujcio gnębić o zapłatę cudzych długów...Platforma nie trzyma poziomu..to jest ta równia pochyła.

autor: bambosz0, data nadania: 2019-09-09 00:59:53, suma postów tego autora: 1810

motyl

>ten naród egalitarny nie jest (elitarny tym mniej).<

*nasz polski egalitaryzm* Dzięki motylu, nie zwróciłem uwagi na to zdanie tekstu Czarneckiego.
Autor mentalnie pewnie tkwi jeszcze w PRL (wszyscy mamy jednakowe brzuchy), ale chyba ma sporo racji, bo chociaż ten egalitaryzm nie jest tak manifestowany jak w czasach słusznie minionych (był także dość akceptowany przez warstwy o wyższych aspiracjach.) to jednak wielkie różnice dochodowe, budzą w ludziach poczucie niesprawiedliwości.
Chyba jednak coraz mniej.
Wielu Polaków marzyło i marzy jeszcze o wspaniałym kraju za wielką wodą, i chciałoby być milionerem choćby zaczynać od pucybuta :), ale to nie jest dzisiaj znacząca liczba. Dzisiaj wielu także w kraju chciałoby się szybko wzbogacić, podejmują działalność gospodarczą na własny rachunek często bez dobrego biznesplanu i jest społeczna akceptacja dla nich. Gdy przedsiębiorca zaczyna już wyglądać na bogatego to bywa różnie.

>jest nijaki. nijakość to jego cecha podstawowa. <
Chyba raczej jest tak, że trudno jest przypisać całemu narodowi jakieś szczególne cechy. I tutaj mamy z p. Czarneckim problem, bo ciągle stara się przypisywać Polakom jakieś cechy (najczęściej paskudne).
Ludzie są mentalnie i pod względem aktywności zróżnicowani dlatego o jakości czy nijakości narodu trudno jest poważnie mówić. Pewne cechy przeważają, inne mogą być równoważne, widać to z badań socjologicznych. Chyba jednak nikt nie badał nijakości :).

autor: Adrem63, data nadania: 2019-09-09 09:26:22, suma postów tego autora: 2167

Dodaj komentarz