Komentarze czytelników portalu lewica.pl Komentarze czytelników portalu lewica.pl

Przejdź do menu

Komentowany tekst

Wrocław: Debata SFWM „Ile Kościoła w państwie?”

Komentarze czytelników

Dodaj komentarz

zaproście Wałęsę...

najlepiej zorientowanego w tym prawie całkowicie sklerykalizowanym Państwie.To jego nachalna retoryka i ikona
"M.Chrystusa"przypięta w widocznym miejscu jako symbol religijności i poddania wszystkich go popierających KK jest chyba najbardziej wymownym rzeczywistym przekazaniem władzy Kościołowi i tym którzy z wdzięczności za "rząd dusz" i realną praktyczną pomoc w przejęciu władzy Kościołowi Katolickiemu ,przyjęli niekończące sie zobowiązania finansowe i niepisane ale widoczne podporządkowanie działań Państwa ich ideologii.
Widać ze po serii oskarżeń dostojników kościelnych ale i zwykłych księży o "czyny niegodne" i skazaniu winnych co prawda w innych państwach państwach za czyny karalne i wysokich odszkodowań dla ofiar ,społeczeństwo Polskie dostrzegło wreszcie ze owa nieskazitelność dotychczas przyjmowana jako absolut nie istnieje i zaczęło sie w odwecie szukanie "pedofilów" każdej prawie Parafii.
Jak to zwykle bywa ani wszyscy święci ani też sami zboczeńcy....I nie ważne ilu powinno być skazanych, czy jest jeszcze możliwość wydania sprawiedliwych wyroków po 30-40 latach.. ważne by nie wylać dziecka z kąpielą..Są społeczności mniejsze i większe którym wiara ale i "kościół"jako zbór wyznających tę samą ideologię jest potrzebny do organizacji nie tylko rodzinnego życia ale i porządkowania swych uczuć. Zostawmy Im te ideały powołując się na Tego który dla mnie był pierwszym prawdziwym ideologiem Komunizmu...< wszyscy są równi wobec Boga>... bo czym innym niż o poszanowanie prawa Każdego do godnego życia w każdej wspólnocie jest nasza lewicowa? walka ?...
Nie walka z Kościołem ale oddzielenie na sacrum i profanum..." oddajcie Cesarzowi co cesarskie, a co Bożego Bogu..amen.."

autor: bambosz0, data nadania: 2019-11-23 15:21:17, suma postów tego autora: 1832

Tyle Kościoła, ile siły/pieniędzy

Będzie tyle Kościoła w państwie, ile będzie pieniędzy, którymi będzie on dysponował plus relacja liczby jego stronników do liczby jego przeciwników, względnie osób obojetnych

autor: tomasz_rysz, data nadania: 2019-11-28 19:46:34, suma postów tego autora: 1507

Dodaj komentarz