Komentarze czytelników portalu lewica.pl Komentarze czytelników portalu lewica.pl

Przejdź do menu

Komentowany tekst

Lewica Razem nie połączy się z SLD i Wiosną

Komentarze czytelników

Dodaj komentarz

Prawidłowo...

Lepiej działać razem ale mieć swobodę wyboru.

autor: bambosz0, data nadania: 2019-12-01 22:07:29, suma postów tego autora: 1739

Chyba dobry wybór, ale

w takim razie muszę się wycofać z przepowiedni, że Zj Lewica może urosnąć do drugiej siły na scenie politycznej.

autor: Adrem63, data nadania: 2019-12-02 16:42:12, suma postów tego autora: 2070

...

Czyli taka dawna Unia Pracy - bis.

autor: wloczykijas, data nadania: 2019-12-02 18:05:47, suma postów tego autora: 374

Adrem

. i właśnie dzięki tej decyzji Razem ma szansę wyrosnąć na tę drugą Partię opozycyjną.
Na tej politycznej arenie zaczyna być gorąco PIS ma coraz większe wizualne problemy, a reszta też nie bez grzechu.
Teraz trwają partyjne wybory miss "polityki"czyli niezbyt dotychczas znane Panie mają powalczyć o prezydenturę ...
Nie wiem jak miały by do maja "uwieść" wyborców gdy jest niewiele czasu aby wyborcy zaczęli rozpoznawać je jako "swoje" typy.

autor: bambosz0, data nadania: 2019-12-04 10:58:25, suma postów tego autora: 1739

"Razem ma szansę wyrosnąć na tę drugą Partię opozycyjną"

i co? uratowania przywilejów dla ub-sbecji? w tym drobnych dla drobnych kapusiów?

autor: motyl, data nadania: 2019-12-04 13:28:32, suma postów tego autora: 1654

@ motyl

Nie wiedziałem, że to główny punkt programu Razem. Nie wiedziałem nawet, że mają to w swoim programie.

autor: V.C., data nadania: 2019-12-04 14:52:30, suma postów tego autora: 936

bambosz0,

> i właśnie dzięki tej decyzji Razem ma szansę wyrosnąć na tę drugą Partię opozycyjną.<
Teoretycznie tak, ale realnie ta szansa jest niewielka. Gdyby mówić o tym wyrośnięciu Razem poważnie to musiałby nastąpić jakiś poważny ruch, jakaś zmiana.
&#8222;Wiosna&#8221; wyrosła na *inności* i fake newsach co zauważył ostatnio Ziemkiewicz, ale młodzież to lubi. Przy okazji przypominam jak kiedyś radziłem SLD zmianę szyldu i odejście od użycia słowa Lewica, podałem tam między innymi słowo Wiosna. Podobnie zrobili Zieloni. Zieleń, Wiosna, Nowoczesna, Razem dobrze się kojarzą ludziom bez politycznego doświadczenia, można to dobrze sprzedać na politycznym targowisku.
Mnie się wydaje, że Razem z SLD, młodość z doświadczeniem, mogłoby więcej zdziałać niż osobno.
Wiosna natomiast może odejść, więcej z nimi szkody niż pożytku poza tym, że Biedroń jest niezłym cwaniakiem o czym świadczy załapanie się do lewicowej gromadki, bo bez tego ciężko byłoby te % uciułać, ale dla Lewicy wydaje się bezwartościowy jeśli chodzi o przyciąganie elektoratu.

>Na tej politycznej arenie zaczyna być gorąco PIS ma coraz większe wizualne problemy, a reszta też nie bez grzechu.<
Dokładnie tak.

>Teraz trwają partyjne wybory miss "polityki"czyli niezbyt dotychczas znane Panie mają powalczyć o prezydenturę ...Nie wiem jak miały by do maja "uwieść" wyborców gdy jest niewiele czasu aby wyborcy zaczęli rozpoznawać je jako "swoje" typy.<
No właśnie, trochę późno na zdobycie rozpoznawalności, Danuta Hübner byłaby najbliżej, nie chcę nikomu źle wróżyć, ale wydaje się że poza D.H. Żadna z pań nie otrzymałaby więcej głosów niż p. M.Ogórek w poprzednich wyborach.
Poza nimi myślę jeszcze o J.Kwaśniewskiej i ew. prof. M.Szyszkowskiej, ale nie wiem czy te panie zdołałyby wykonać ogrom pracy jaka jest związana z kampanią wyborczą. Monika Jaruzelska jest już chyba poza zasięgiem.

autor: Adrem63, data nadania: 2019-12-05 13:52:19, suma postów tego autora: 2070

kiedys

mieli cela dla Millera ale chyba sie cos zmienilo

autor: Wilkinson, data nadania: 2019-12-05 15:35:40, suma postów tego autora: 437

V.C nie przejmuj się -nie o program mu chodzi..

Motyl ma zwyczaj trzepać skrzydełkami " tak sobie..dla trzepania"... i nie musi w tym być sensu...

autor: bambosz0, data nadania: 2019-12-05 16:06:00, suma postów tego autora: 1739

niechciani generałowie

polacy to zdegenerowani podludzie. jak kiedyś kiedyś daleko daleko wcześniej zanim ukazała się tytułowa pozycja powiedziałem jednemu z mych rozmówców (dzieląc się informacjami z jakiegoś tam tematycznego wykładu na uw) iż maczek czy inny sosabowski robili na emigracji za windziarzy bądź innych szatniarzy to się degenerat cieszył.

autor: motyl, data nadania: 2019-12-05 18:58:27, suma postów tego autora: 1654

"Wiosna natomiast może odejść, więcej z nimi szkody niż pożytku ..."

Naprawdę jesteś klechą, panie Adrem63 - widać to po tym, co Pana najbardziej boli.

autor: tarak, data nadania: 2019-12-06 00:33:12, suma postów tego autora: 2794

@bambosz0 2019-12-05 16:06:00

generalnie tak, ale w tym przypadku zatrzepotałem bardzo konkretnie, a mianowicie pod twoim adresem, odnoszę bowiem wrażenie, iż ty obawiasz się czegoś pod rządami pis. ale nie, nie tak ogólnie, np. inflacji, lecz tak bardzo nazwijmy to osobiście.

autor: motyl, data nadania: 2019-12-06 12:27:49, suma postów tego autora: 1654

"nie o program mu chodzi"

istotnie. nie o program. bo ten "program" to mówiąc symbolicznie (tzw.) wolne sądy i likwidacja ipn. zatem obrona bądź przywrócenie statusu quo ante 2015. czyli własnych przywilejów klasowych.

autor: motyl, data nadania: 2019-12-06 13:04:16, suma postów tego autora: 1654

@ motyl

Co tutaj wypisujesz? To nie Lewica była i jest na czele protestów w obronie sądów. A wolne sądy nie są potrzebne jedynie elitom. PiS zdążył już wytworzyć własne łże-elity. One bardziej Ci odpowiadają i będą bronić Twoich "interesów klasowych". Rozumiem, że sam uważasz się za ubogiego i uciskanego przedstawiciela klasy niższej?

autor: V.C., data nadania: 2019-12-06 20:33:23, suma postów tego autora: 936

Dodaj komentarz