Komentarze czytelników portalu lewica.pl Komentarze czytelników portalu lewica.pl

Przejdź do menu

Komentowany tekst

J. Grzegorczyk, K. Rakowska: Tarcza Antykryzysowa - za kryzys zapłacą pracownicy

Komentarze czytelników

Dodaj komentarz

tak, firmy się już pod to przygotowują

Sanok - jedna z firm zgłosiła zamiar zwolnienia 1500 osób (zatrudnia między 2600 a 2700). Jedynym kompromisem okazał się przestój, wymiar pracy 1/2 i około 35-40% dotychczasowego wynagrodzenia. Bieda dotknie więc wiele rodzin, co najmniej na kilka miesięcy, a zwolnienia i tak mogą być, po przywróceniu dotychczasowych wynagrodzeń za około pół roku ...
Największy skandal - skoro pieniądze znajdują się na to i owo, to i tak się nie znajdują na objęcie zasiłkiem wszystkich bezrobotnych. Dlatego nie rozumiem, że 55% bezrobotnych głosujących popiera PiS, skoro g.wno z tego ma. Emeryci, rolnicy czy rodziny z dziećmi mają jakiś powód, ale bezrobotni, których teraz przybędzie, i nie będzie dla nich szarej strefy ani pracy za granicą, mam nadzieję, że coś zrozumieją ...

autor: tomasz_rysz, data nadania: 2020-03-28 19:31:16, suma postów tego autora: 1582

Ponieważ dobra Państwowe są policzalne

tak ogólnie ,jak dzielić ten przewidywany niedostatek przy braku produkcji związanej z brakiem wielu surowców i co gorsza komponentów?
Żeby zaspokoić potrzeby wszystkich bezrobotnych i ich rodziny trzeba komuś zabrać..albo znowu "wysłać do pracy za granice" tylko komu gdy w takiej samej sytuacji są także inne Państwa które nie chcą nowych imigrantów ekonomicznych.?
Czy ktoś ma realny program który jest do przyjęcia przez wszystkie Opcje?..oczywiście to pytanie zostanie pytaniem retorycznym...ale jeszcze jedno pytanie kto chciałby być dzisiaj M. Morawieckim?

autor: bambosz0, data nadania: 2020-04-01 19:54:49, suma postów tego autora: 1835

Dodaj komentarz