Komentarze czytelników portalu lewica.pl Komentarze czytelników portalu lewica.pl

Przejdź do menu

Komentowany tekst

Przemysław Wielgosz: Wirus kapitalizmu

Komentarze czytelników

Dodaj komentarz

Koronawirus i pandemia

Koronawirus i pandemia oprócz licznych zakażeń i chorób Covid-19 kończących się nierzadko zgonem spowodowały także skutki uboczne tak w stanie zdrowia jak i w życiu publicznym, nie omijając, jak widać z tekstu, także polityki.
Autora tekstu bardzo cenię i chętnie czytam. Podobnie jak i kilku innych publicystów z tej strony sceny politycznej. Tym razem widzę jednak brak tak typowej dla P.Wielgosza logiki i precyzji.

Koronawirusa trudno pożenić z kapitalizmem, którego tak nie lubimy, czy nawet z neoliberalizmem, warto nie zapominać, że to komunistyczne Chiny były miejscem spreparowania tegoż wirusa i nadania mu dalej niekontrolowanego rozwoju do postaci pandemii. Nie da się także udowodnić, że wirus chetniej atakuje kraje osłabione chorobą neoliberalizmu.

Krytyka polityki polskiego rządu za decyzje w sprawie epidemii Koronawirusa i jej gospodarczych następstw jest daleka od obiektywizmu i ogólnie pozytywnego przyjęcia przez opinię publiczną, podobnie straszenie scenariuszem włoskim.

Autor nie zapomniał pochwalić jeszcze UE, chociaaż widać, że UE jak dotąd bardzo niewiele robi w kwestii pandemii jak i zapobieganiu kryzysowi gospodarczemu.
Krytykując Polskę za „strumień pieniędzy dla banków i wielkiego biznesu” autor chwali UE za „zachęty by zerwać ze wszystkimi, dodajmy idiotycznymi, ograniczeniami w kwestii deficytu i długu publicznego,...” zapominając o tym że to właśnie banki i wielki biznes wychodzi najlepiej na wielkich długach publicznych i nie zająknął się nawet w kwestii ich umorzenia.

Postulowanie dawania ludziom większej kasy („państwo ma niech państwo da”) dobrze się wpisuje w klimat wyborów prezydenckich chociaż niefortunnie wybranemu kandydatowi Lewicy nie pomoże, ale chociaż może odebrać parę głosów głównemu pretendentowi. Jakie to cienkie. Obecnie Lewica powinna waczyć o prymat na opozycji, bo ma na to duże szanse i nie mylić kierunku ostrzału.

Koronawirusa nie zaleje się „płynnością” a rozmiar kryzysu gospodarczego zależeć będzie nie tylko od popytu, ale i od stanu strony podażowej. No i przede wszystkim od stanu zdrowia polskich obywateli, który oby był jak najlepszy.

autor: Adrem63, data nadania: 2020-04-28 15:02:07, suma postów tego autora: 2307

@ adrem63

>to komunistyczne Chiny były miejscem spreparowania tegoż wirusa i nadania mu dalej niekontrolowanego rozwoju do postaci pandemii.

Wygłosiłeś tę spiskową tezę z pewnością Trumpa. Nikt jej do tej pory nie udowodnił, ale możesz Ty jesteś w stanie?

autor: V.C., data nadania: 2020-04-28 19:02:37, suma postów tego autora: 1123

po sprawdzeniu przez naukowców laboratorium

w Wuhan są pewni że ten wirus wydostał się w sposób niekontrolowany a osoba zajmująca się "nim" zniknęła i zniknął też wszelki ślad po Niej.Taka sytuacja jest nam byłym dorosłym obywatelom PRL znana... że ktoś jest a potem go nie ma....

autor: bambosz0, data nadania: 2020-04-29 10:06:52, suma postów tego autora: 1835

V.C.

>Wygłosiłeś tę spiskową tezę z pewnością Trumpa. Nikt jej do tej pory nie udowodnił, ale możesz Ty jesteś w stanie?<
Ja mówię o faktach. Badaniami nad tym wirusem zajmowało się już jesienią ub. roku laboratorium badawcze w chińskim mieście Wuchan. Chińczycy go badali, opisali więc myślę, że go mieli. Musieli go pewnie także przy tym namnożyć.
Użyłem tylko niepotrzebnie słowa *spreparowali* bo to są tylko podejrzenia uzasadnione tylko określonymi przesłankami. Ale nie ma także dowodu na to w jaki sposób wirus odzwierzęcy przeszedł na człowieka.
https://ocdn.eu/pulscms-transforms/1/Byik9kpTURBXy81Mzk5MjUwMDZlZGMzMTdkZDA5YWFmZDRlNmY0YjBhZC5qcGeSlQMAH80D6M0CMpMFzQLpzQGQgaEwBQ

Najwięcej wątpliwości Trumpa dotyczy sposobu informowania o zagrożeniu w efekcie czego doszło do pandemii. Dzisiaj szukałem informacji o działaniach laboratorium w Wuchan (podobno jedno z najbardziej zaawansowanych w tym temacie świecie), ale strona na którą chciałem wejść została zablokowana.

autor: Adrem63, data nadania: 2020-04-29 15:42:31, suma postów tego autora: 2307

@ bambosz0, @ adrem63

"część z ok. 20 tys. zmarłych na sezonową grypę w sierpniu-wrześniu zeszłego roku w Stanach miałaby mieć wirusa. Potwierdził to po części szef amerykańskiej agencji prewencji chorób zakaźnych na podstawie badań po wykonanych ekshumacjach".

https://strajk.eu/usa-oficjalnie-podejrzewaja-ze-koronawirus-wyszedl-z-laboratorium-w-chinach/


autor: V.C., data nadania: 2020-04-29 16:06:16, suma postów tego autora: 1123

Wuhan wirus

Ani oficjalne, ani nieoficjalne zadne zrodla amerykanskie nie potwierdzily istnienia chinskiego wirusa w USA w 2019
To zwyczajna bzdura i teoria spiskowa (ktora V.C. bardzo lubi bo jest antyamerykanska)

Najlepszym dowodem jest milczenie mediow glownego scieku.
Gdyby byla to prawda chociaz w 0.001% to MSN, MSNBC itd ..............
nie zostawilyby na Trumpie suchej nitki ze bezpodstawnie oskarzanie ich ukochanych Chin





autor: Rebel2, data nadania: 2020-04-30 01:55:29, suma postów tego autora: 3910

Chinski wirus z Wuhan

Disiaj dostalem cos takiego z Polski

Japoński profesor fizjologii lub medycyny, profesor Tasuku Honjo, zrobił dziś sensację przed mediami mówiąc, że wirus corona nie jest naturalny. Jeśli jest naturalny, nie wpłynie na cały świat w ten sposób. Ponieważ według natury temperatura różni się w zależności od kraju. Gdyby był naturalny, wpłynęłby tylko na kraje o tej samej temperaturze jak Chiny. Zamiast tego rozprzestrzenia się po kraju takim jak Szwajcaria, tak samo jak rozprzestrzenia się po pustynnych strefach. Gdyby był naturalny, rozprzestrzeniłby się w zimnych miejscach, ale umarłby w ciepłych miejscach. Spędziłem 40 lat badań nad zwierzętami i wirusami. To nienaturalne. Jest wyprodukowany, a wirus jest całkowicie sztuczny. Pracuję w chińskim laboratorium wuhan od 4 lat. Znam wszystkich pracowników tego laboratorium. Zadzwoniłem do nich po wypadku Corony. Ale wszystkie telefony nie działają od 3 miesięcy. Teraz słyszano, że wszyscy technicy laboratoryjni nie żyją.

Na podstawie całej mojej wiedzy i badań do tej pory mogę powiedzieć to z 100 % zaufaniem, że Corona nie jest naturalna. Nie przyszła z nietoperzy. Chiny go stworzyły. Jeśli to, co dziś powiem, okaże się fałszywe teraz lub nawet po mojej śmierci, rząd może wycofać moją nagrodę Nobla. Ale Chiny kłamią i ta prawda wyjdzie na jaw.


Dla V.C. bedzie to napewno teoria spiskowa

autor: Rebel2, data nadania: 2020-04-30 01:58:09, suma postów tego autora: 3910

temperaturowy fejk i tajemniczy list z Polski

Czyżby japoński profesor nie słyszał o największej pandemii naszych czasów tzw. grypy hiszpanki? Podobno niektórzy naukowcy do tej pory nie mogą przyjąć do wiadomości, że tamten wirus narodził się w sielskim Haskell County w stanie Kansas, w sercu USA i po ponad 100 latach nadal szukają innych jej źródeł m.in. w Anglii, no i oczywiście w Chinach...

Wirus rozplenił się zimą w obozach wojskowych w centrum USA, ale równie dobrze plenił się we wszelkich możliwych strefach klimatycznych: od portu przeładunkowego Freetown w tropikalnej Afryce po arktyczną Alaskę.

Różnica między COVID-19 a grypą amerykanką jest taka, że wówczas żadne teorie spiskowe nie mogły się plenić. Amerykańskie wprowadziły cenzurę i zakazały wszelkich defetystycznych informacji o tysiącach zmarłych żołnierzy i cywilów. Strachliwi amerykańscy dziennikarze całkowicie podporządkowali się antywolnościowym przepisom.

autor: V.C., data nadania: 2020-04-30 13:23:52, suma postów tego autora: 1123

V.C.

po raz kolejny probujesz skierowac dyskusje z origalnego tematu na temat zastepczy ktory ty sobie wymyslasz

Chcesz dyskutowac na temat hiszpanki to znajdz sobie innych

autor: Rebel2, data nadania: 2020-04-30 15:57:34, suma postów tego autora: 3910

@ Rebel2

Największa pandemia XX w. jest tematem zastępczym? Chyba tylko dlatego, że nie pochodziła z Chin. Ale może jeszcze kiedyś powróci, a na grypę amerykankę nie opracowano dotąd żadnej szczepionki.

Tematem zastępczym jest chęć zabłyśnięcia w mediach przez niektórych naukowców. Nie unikają jej nawet nobliści, vide Luc Montagnier i jego szalona teza o COVIDoHIV...

Masz tu link z prawackiego "Do rzeczy". Jeśli jako rdzenny już Amerykanin nie wiesz co to za medium, to skorzystaj z dowolnej wyszukiwarki.

"AP przypomina, że ani prezydent, ani jego sojusznicy nie przytoczyli żadnych dowodów na prawdziwość takiej teorii".

https://dorzeczy.pl/swiat/138546/skad-wzial-sie-koronawirus-wywiad-usa-podal-swoje-ustalenia.html

autor: V.C., data nadania: 2020-04-30 19:42:03, suma postów tego autora: 1123

Youtuba

Ostatnie posuniecia

https://babylonbee.com/news/youtube-deleting-all-videos-that-dont-begin-with-the-chinese-national-anthem

autor: Rebel2, data nadania: 2020-05-01 02:06:27, suma postów tego autora: 3910

V.C.

>*część z ok. 20 tys. zmarłych na sezonową grypę w sierpniu-wrześniu zeszłego roku w Stanach miałaby mieć wirusa. Potwierdził to po części szef amerykańskiej agencji prewencji chorób zakaźnych na podstawie badań po wykonanych ekshumacjach*.<
Podejrzenia przeciw podejrzeniom. To mało wiarygodne. Poza tym nie bardzo wiem w jaki sposób można wykazać wirusa w zwłokach leżących kilka miesięcy w ziemi. Wirusy są dość nietrwałe i szybko ulegają rozpadowi. Ta wiadomość wygląda mi na fejka.

autor: Adrem63, data nadania: 2020-05-01 09:58:47, suma postów tego autora: 2307

@ adrem63

Nie upieram się przy tej tezie. Jest ona nie mniej wiarygodna jak teoria spiskowa o celowym wypuszczeniu wirusa przez Chińczyków.

A propos trwałości wirusów polecam przeczytać np. to: https://wiadomosci.wp.pl/lek-na-ptasia-grype-dzieki-zwlokom-sprzed-90-lat-6036904450102401a

autor: V.C., data nadania: 2020-05-02 10:04:21, suma postów tego autora: 1123

@ Rebel2, @ adrem63

Zamiast oglądać i wierzyć we wszystko, co podaje Fox News i tak wiarygodne źródła jak Breitbart News, proponuje Wam przeczytać np. tę analizę. Dacie radę
https://konkret24.tvn24.pl/swiat,109/koronawirus-powstal-w-laboratorium-naukowcy-to-teorie-spiskowe,1013334.html

autor: V.C., data nadania: 2020-05-02 20:33:03, suma postów tego autora: 1123

Teza że "państwa nie radzą sobie z epidemią" jest fałszywa

i wynika z błędnego przekonania o wszechmocy państwa czy szerzej - instytucji i organizacji stworzonych przez człowieka.
Panstwa robią to co mogą - czasem metodami administracyjno-policyjnymi (jak w naszym grajdołku), czasem dodają do tego trochę pomyślunku, ale generalnie - niewiele da się zrobić, trzeba przeczekać.

autor: west, data nadania: 2020-05-02 22:05:56, suma postów tego autora: 6709

V.C.

>Zamiast oglądać i wierzyć we wszystko, co podaje Fox News i tak wiarygodne źródła jak Breitbart News, proponuje Wam przeczytać np. tę analizę. Dacie radę<
https://konkret24.tvn24.pl/swiat,109/koronawirus-powstal-w-laboratorium-naukowcy-to-teorie-spiskowe,1013334.html
Drogi V.C.
Ja nie korzystam z tych źródeł które podajesz. zalecam analizę faktów, a fakty nie przemawiają korzystnie o roli Chińczyków w tej epidemii.
Załączony link prowadzi do badań opini publicznej w Stanach, ale co mnie obchodzi co ludzie myślą. Sądzisz że większość ma rację ?

autor: Adrem63, data nadania: 2020-05-03 09:57:49, suma postów tego autora: 2307

V.C.

>A propos trwałości wirusów polecam przeczytać np. to: https://wiadomosci.wp.pl/lek-na-ptasia-grype-dzieki-zwlokom-sprzed-90-lat-6036904450102401a<

Możliwe, ja kierowałem się opiniami wirusologów opiniujących w TV. Wirus wirusowi nierówny, a zamrożenie w niskiej temperaturze mogło go chyba zakonserwować. Dobrze że denat zdążył dotrzeć na Alaskę po zainfekowaniu, bo na Alasce chyba się nie zaraził w 1918.
Szkoda, że wp.pl nie podaje jak zwykle źródła swoich rewelacji.

autor: Adrem63, data nadania: 2020-05-03 09:40:25, suma postów tego autora: 2307

O wyższości Świąt Wielkiej Nocy nad Świętami Bożego Narodzenia

czyli wyzszosc TVN 24 (wg V.C) nad Fox News


@ Rebel2, @ adrem63
Zamiast oglądać i wierzyć we wszystko, co podaje Fox News i tak wiarygodne źródła jak Breitbart News, proponuje Wam przeczytać np. tę analizę. Dacie radę
https://konkret24.tvn24.pl/swiat,109/koronawirus-powstal-w-laboratorium-naukowcy-to-teorie-spiskowe,1013334.html

autor: V.C., data nadania: 2020-05-02 20:33:03, suma postów tego autora: 962

autor: Rebel2, data nadania: 2020-05-10 02:17:07, suma postów tego autora: 3910

Dodaj komentarz