Komentarze czytelników portalu lewica.pl Komentarze czytelników portalu lewica.pl

Przejdź do menu

Komentowany tekst

Nowy numer "Bez Dogmatu": Cóż po koronie?

Komentarze czytelników

Dodaj komentarz

"to nie tak miało być przyjaciele"

kiepska piosenka, zmuszająca do trawienia swoich sił na wspominaniu minionej dobrej przeszłości - to jest pogrążanie się w depresji
"uderzaj teraz!" prezentuje inny obraz - aktywistyczny, energiczny, po prostu cała naprzód !

autor: tomasz_rysz, data nadania: 2020-08-03 16:26:45, suma postów tego autora: 1704

@tomek rysz

tak przy okazji (nb. także newsa o tym czasopiśmie). pytanie. ile ty przepłyniesz delfinem? jest lato. więc to tak i na czasie. tedy?

autor: motyl, data nadania: 2020-08-04 13:33:55, suma postów tego autora: 2165

Tomaszu;

nie wiem czy to w dobry wątek trafiłeś... ale odpowiem, bo to w końcu; ja zaproponowałam piosenkę "To inaczej miało być przyjaciele" - więc... tak, jakby wywołałeś mnie do tablicy!
:)

napisałeś:
" "uderzaj teraz!" prezentuje inny obraz - aktywistyczny, energiczny, po prostu cała naprzód"

ale w "mojej" piosence jest:
"dość czekania! pięścią w stół uderzyć czas!"

a czym to, do cholery, się różni?
hi hi hi! :)

PS. Towarzysze! Proszę o głosy na "moją" piosenkę - bo na razie ma tylko 9%; a może chcecie przeczytać lewicowy wierszyk; którego pewnie niewielu zna; bo mało znany... zachęcam!
http://legaba.6te.net/wiersz71.htm

Ay! Carmela!
ab.666

autor: abangel666, data nadania: 2020-08-07 03:40:45, suma postów tego autora: 411

motyl

nie za dużo przepłynę delfinem, więc się nie będę tu chwalił - pochwal się ty ;-)

mam raczej styl nieokreślony, poza tym wiele nie pływam

W "Bez dogmatu" z ciężkiej armaty artykuł "epidemia i ideologia" - temat dobry na jesień i zimę, bo na lato, zwłaszcza na słoneczny sierpień, ciężko ludziom wchodzi

Jak mogłoby wyglądać takie lekko-letnie wydanie ? np. "Grecja. Kryzys ? Jaki kryzys, przecież są wakacje", "Miłość w czasie wakacji" czy "Bon turystyczny na wakacje z lewicą"

autor: tomasz_rysz, data nadania: 2020-08-07 09:21:25, suma postów tego autora: 1704

"pochwal się ty" (tr)

nie mam w tej kwestii czym (tak zresztą jak w innych). delfinem w porywach do 50 m. kraulem znacznie więcej. a żabką nie wiem może z kilometr albo może ze dwa. nie wiem. nie mierzyłem tego nigdy. ty styl mieszany. tzn. tak zwany piesek (tak zwany bo takiego czegoś chyba nie ma, ot, pies wpadnie do wody i macha łapami). czy może "kraul rozpaczliwy"? lubię pływać. latem całe dnie spędzam na otwartych kąpieliskach. koło mnie jest ich sporo. zwykłe urządzone na dawnych stawach przemysłowych z epoki staszicowskiej industrializacji królestwa. każdorazowo po wyjściu z wody macham gdzieś po sto pompek, rano więcej, np. po 120, choć do 150 dociągnę bez trudu, po południu mniej, w sumie wychodzi tego w skali dnia jakieś 500. podobnież cinesi machają tysiąc dziennie. jak bym się zmobilizował, prawdopodobnie też bym tego tysiaka walnął. zresztą na sztrandzie jest łatwiej (niż na twardym podłożu).

autor: motyl, data nadania: 2020-08-07 17:43:29, suma postów tego autora: 2165

Dodaj komentarz