Komentarze czytelników portalu lewica.pl Komentarze czytelników portalu lewica.pl

Przejdź do menu

Komentowany tekst

Tymoteusz Kochan: Doktryna szoku po PiS-owsku

Komentarze czytelników

Dodaj komentarz

Przywrócić ustawę 1956

Lewica powinna zwalczać konserwatywną ustawę z 1993 jak i obecne ultrakonserwatywne zmiany. Powinna walczyć o wolnościowo-progresywną ustawę z 1953

autor: polak17, data nadania: 2020-10-28 23:18:13, suma postów tego autora: 1277

Pisze Autor:"Mamy do czynienia ze zorganizowaną akcją bojową PiS-owskiej prawicy kontrolowanej ...

...przez polski kler."
*
Racja panie Autorze - trafił Pan w samo sedno sprawy.
Trzeba to dobrze zrozumieć - Kaczyński rządzi jedynie dlatego, że proboszcze przekonali swoich parafian, że głosowanie na PiS jest czynem patriotycznym.
A kler dąży do umocnienia swojej władzy poprzez kontrolowanie sfery prokreacyjnej.
Kler dobrze wie, że instynkt seksualny jest po instynkcie przetrwania najważniejszą potrzebą ludzi i kto narzuca w tym zakresie nakazy i zakazy, ma nieskończone możliwosci wpływu na społeczeństwo. Tak postępują od tysiąca lat i nie zamierzają z tej linii zrezygnować mimo, że świadomoć społeczna w tym zakresie wyprzedziła ich o stulecia.
Posługują się przy tym kłamliwą agrumentacją jakoby walczyli o życie ludzkie.
A kto byłby przeciwko tak sformułowanym celem?

Tymczasem życie ludzkie jest procesem STAWANIA SIĘ, nie ma i nigdy nie było takiego jednego momentu, w którym powstaje życie ludzkie.
Nawet ta obecnie obowiązująca wykładnia tego problemu, podyktowana w Polsce przez prof.Zolla, została ustanowiona WIĘKSZOŚCIĄ (jednego głosu, o ile pamiętam).
Gdyby Zoll miał w tej sprawie inne zdanie, żadna organizacja Pro Live nie mogłaby powoływać się na Konstytucję, w której oczywiście nie ma ani słowa o "życiu poczętym" odnosząc się jedynie do życia ludzkiego rozumianego jako istoty zdolnej do samodzielnego bytu.
A rzecz jasna płód nie jest istotą zdolną do samodzielnego istnienia a zatem mimo, że ma niektóre cechy ludzkie ( i to w póżniejszych fazach rozwoju płodowego), CZŁOWIEKIEM
NIE JEST !!

autor: tarak, data nadania: 2020-10-29 20:13:52, suma postów tego autora: 3070

O co chodzi w tych protestach ?

Tymoteusz Kochan twierdzi:
>Powiedzmy to wprost &#8211; orzeczenie tzw. trybunału konstytucyjnego jest obrzydliwą, skrajnie fundamentalistyczną decyzją, która nie jest żadną ochroną życia, lecz przyniesie cierpienie, śmierć i jest znęcaniem się nad polskimi kobietami.<
I gdzież tu nonsens ?, jak mawiał mój kolega z pracy:).
Zdanie wygląda na pierwszy rzut oka całkiem sensownie, ale po zastanowieniu się łatwo znależć przekręt.
Zadaniem TK było tylko orzeczenie o zgodności stosowanego prawa z Konstytucją, która jest prawem nadrzędnym obowiązującym w Polsce. Jeśli już kierować zarzuty to pod adresem autorów (Lewica) tegoż aktu prawnego w którym to enigmatycznie zapisano obowiązek państwa ochrony życia każdego człowieka.
Logika wskazuje, że należałoby wnieść poprawkę do Konstytucji i wspólnie prawica i lewica ustalić kompromisowy zapis, złoty środek uwzględniający prawa kobiet i rodzin, oraz cały szereg dodatkowych zabezpieczeń instytucjonalnych.
Taki scenariusz jak widać nie odpowiada totalnej opozycji, która w obecnym kontekście upatruje szansę na urządzenie większej zadymy.

Tekst opisuje najważniejsze problemy występujące w tym temacie i jest dobrze napisany.
Jednak protesty tego rodzaju w okresie szalejącej pandemii są świadectwem politycznego podłoża i inspiracji.

autor: Adrem63, data nadania: 2020-11-01 10:07:03, suma postów tego autora: 2301

Nie absolutyzujmy orzeczeń TK

Umówiliśmy się że pewne spory w społeczeństwie są rozstrzygane w określony sposób. Jeżeli jedna ze stron narusza tę umowę (np. obsadzając TK swoimi ludźmi, którzy wydają politycznie uwarunkowane wyroki) to nie ma powodu żebyśmy pozostawali obojętni. Nie siada się do gry z kanciarzami, a PiS to kanciarze. Niektórzy zawsze o tym wiedzieli, inni dowiedzieli się ostatnio, jeszcze inni do tej myśli dojrzewają. Masowe akcje obywatelskiego nieposłuszeństwa pozwalają im dojrzewać szybciej, i bardzo dobrze.

autor: west, data nadania: 2020-11-01 12:52:01, suma postów tego autora: 6691

>Nie absolutyzujmy orzeczeń TK< pisze west

>Umówiliśmy się że pewne spory w społeczeństwie są rozstrzygane w określony sposób. Jeżeli jedna ze stron narusza tę umowę (np. obsadzając TK swoimi ludźmi, którzy wydają politycznie uwarunkowane wyroki) to nie ma powodu żebyśmy pozostawali obojętni.<

Dobrym sposobem są demokratyczne wybory co cztery lata, a dobrym przykładem były wybory do Sejmu i Senatu w 2015, kiedy odsunęliście nicponi i kanciarzy od stołków. Demokracja, ot co.

Kanciarze odsunięci od stołków, nie mogąc w demokratyczny sposób wrócić do władzy, próbują wrócić do gry w sposób niekonstytucyjny, organizując i wspierając ruchy oddolne, *spontaniczne* licząc, że *ulica i zagranica* pomoże im obalić demokratycznie wybraną władzę.
W nieoczekiwany sposób pomaga im obecnie jeszcze pandemia.

Żałosny widok przedstawiają nie tylko ci odspawani od stołków, ale i ci, którzy dali się wciągnąć w antypisowski matrix i przestali logicznie myśleć.
Trzeba mieć tylko nadzieję, że bezmyślnych zwolenników totalnej rozpierduchy jest stosunkowo niewielu i to nie oni będą rozdawać karty, a totalni kanciarze pójda wreszcie na śmietnik historii.

autor: Adrem63, data nadania: 2020-11-02 09:51:26, suma postów tego autora: 2301

W tym "temacie" popelniliście dolidarnie grzech KUNKTATORSTWA

..Każdy z rządzących po 1989 ma RÓWNY UDZIAŁ w tym konstytucyjnym zapisie i grzechu zaniechania w dodaniu wykładni bądź uchwały która miała by moc prawną w określonych przypadkach dającym prawo kobietom do aborcji i automatycznie przecinającym wszelkie próby własnej interpretacji tych zapisów...
Lewica - kupowała u katolikach głosy "za nową Konstytucją,Prawica- "cała" odwdzięczała sie KK za pomoc w rujnowaniu PRL a reszta jak to z niezdecydowanymi bywa była za a nawet przeciw...
p, dla mnie jest i będzie swoistym dziwactwem obecność nastolatek i dzieci w proteście o aborcję na życzenie tych ostatnich...Ten świat jawi się jak sen o pobycie n"ormalsa w Radzieckiej psychuszce" !

autor: bambosz0, data nadania: 2020-11-21 15:01:08, suma postów tego autora: 1835

Dodaj komentarz