Komentarze czytelników portalu lewica.pl Komentarze czytelników portalu lewica.pl

Przejdź do menu

Komentowany tekst

Radosław S. Czarnecki: Nie wszyscy byli Mandelą

Komentarze czytelników

Dodaj komentarz

Czy polityka demokratów

powinno być zaktualizowana by pozwolić na rządzenie sie KAZDEGO Państwa tak jak chcą ci którzy sa wielopokoleniowymi jego obywatelami? Wszelkie "walki demokratyczne" przynoszą więcej szkody większości niż naturalne zjawiska przyrodnicze czy też kataklizmy. Niestety jak na razie to człowiek jest najgorszym szkodnikiem na Ziemi . Jedyne co może tej ekspansji szkodliwej arogancji zagrozić to ON SAM albo jakiś mały podarunek z kosmosu.

autor: bambosz0, data nadania: 2021-02-13 08:56:07, suma postów tego autora: 1835

" Niestety jak na razie to człowiek jest najgorszym szkodnikiem na Ziemi" - pisze pani bamboszO

Troszkę się pani bamboszo myli co do tego - my ludzie nie jesteśmy czymś obcym "na Ziemi", ale samą Ziemią, jej globalnym umysłem, złożonym z miliardów części.
Wspólne źródło tego globalizmu tkwi w jungowskiej nieświadomości zbiorowej i chociaż behawioryści temu zaprzeczają, to taki jest rzeczywisty wymiar ludzkiej egzystencji.

autor: tarak, data nadania: 2021-02-19 19:35:28, suma postów tego autora: 3140

pan Tarak

pięknie powiedziane,
a ja po prostu od siebie dodam, że człowiek nie jest ani czymś nagorszym, ani czymś najlepszym dla planety Ziemia

jest to prostu Bytem dla Siebie

a fakt, że ludzkość (czy raczej jakaś jej część) w końcu zauważyła przyrodę, w tym rośliny i inne zwierzęta, jest nie tylko i nie tyle przejawem humanitarności w stosunku do niej (choć sam termin zaczynający się od humano- w tym kontekście paradoksalnie brzmi), ale efektem coraz większej wagi "rozumu jako takiego" ponad tylko "ślepym działaniem", co jednak w dużej mierze wynika z tego, że nie ma już tylko biedaków i głodujących na świecie, dla których tylko "ślepe działanie", aby coś upolować, czy zająć jakąś część natury, było sposobem na to, aby przeżyć lub ewentualnie aby nie spaść w hierarchii społecznej

autor: tomasz_rysz, data nadania: 2021-02-20 19:19:24, suma postów tego autora: 1684

Panie Rysz

Bardzo się cieszę, że podziela Pan mój pogląd na miejsce człowieka we wszechświecie.
Ale to naturalnie nie przekreśla całej wiedzy o człowieku a szczególnie psychologii ewolucyjnej i politycznej.
Opisane tam mechanizmy ,to narzędzia wyłonione w toku ewolucji dla pogłębienia rozwoju umysłu.
Nie wszystkich nas to na razie dotyczy ale żeby to stało się powszechne, trzeba o tym mówić i pisać, zabiegając jednocześnie o likwidację materialnych barier dzielących ludzi, z których wyrastają potem bariery społeczne i etniczne.
Więc wracamy zatem do lewicowości, która większość tych idei ma na sztandarach.

autor: tarak, data nadania: 2021-02-20 21:03:31, suma postów tego autora: 3140

Najważniejsza jest nasza demokracja

Najwyższym wyznacznikiem dobra ludzkości jest bezpieczeństwo amerykańskiej demokracji. i to otwarcie wyraża nowa administracja, której uwierają niepojętni, myślący, że ich kraj jest ich własną wartością i własnością. Mylą się kompletnie. Apostolstwo demokracji to cecha USA od początku powstania. Nieśli wyzwolenie Indianom, wyzwalając ich z polowań na bizony. Uczyli, aby nie mieszkali w niewygodnych wigwamach. Na początku XIX wieku prezydent Monroe ogłosił doktrynę , błędnie zrozumianą jako "Ameryka dla Amerykanów" Te słowa skierował do swoich. Na tej zasadzie wyzwolono Teksas od Meksykanów. I dalej będą wyzwalać każdego, komu dzieje się krzywda. Na szczęście to oni ferują wyroki sprawnie, sprawiedliwie i bez odwołania. Widać jest to powszechnie zrozumiałe, bo jakaś tam zapowiedź, że ofiary natowskich bombardowań sprzed czterdziestu lat domagają się odszkodowania, przeszła bez echa. I słusznie. Nie dość, że wyzwolono ich spod reżimu titowskiej komuny /sam Tito leżał w grobie/ , to przy okazji podziękowano za lata polityki neutralizacji, jakże szkodliwej dla interesu producentów urządzeń szerzenia demokracji.

autor: qaduc, data nadania: 2021-02-25 10:51:14, suma postów tego autora: 296

Panie qaduc, dla ludzi trochę od Pana starszych, ta wiedza była oczywista najpóźniej już w jesienią

...1981 roku.

autor: tarak, data nadania: 2021-02-25 22:55:09, suma postów tego autora: 3140

P.Tarak

nauk i przypomnień nigdy za wiele.. A szczególnie tym którzy "naszej historii" nie doznali osobiście. Niewiedza o czasach swych dziadków czy dość już zapomnianych pradziadków jest wśrod 20-latków powszechna i zupełnie nie brana pod uwagę jako coś co pomoże w chociażby powierzchownym zrozumieniu obecnych globalnych sprzeczności ktorymi jesteśmy bombardowani we wszystkich "przekaźnikach medialnych"

autor: bambosz0, data nadania: 2021-02-27 12:14:16, suma postów tego autora: 1835

Z tym ostatnim wpisem pani bamboszO w pełni się zgadzam.

Wydaje im się, że stan wojenny wprowadzony był dla osobistych korzyści gen. Jaruzelskiego.
A gdyby nie ten stan wojenny, to mielibyśmy dziś w Polsce sytuację podobnę do tej na Ukrainie.
Nie uczą się i nie wyciagają wniosków - to głąby kapuściane.

autor: tarak, data nadania: 2021-02-27 21:10:37, suma postów tego autora: 3140

Dodaj komentarz